<< RMPST 1993] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1995 >>
13-15.05.1994 | 1 eliminacja RMPST | Gorzów | |
28-29.05.1994 | 2 eliminacja RMPST | Rajd Karkołom 5 | |
12-13.06.1994 | 3 eliminacja RMPST | Łódź | |
24-26.06.1994 | 4 eliminacja RMPST | 21. Polskie Safari | |
16-18.09.1994 | 5 eliminacja RMPST | Gorzów | |
15-16.10.1994 | 6 eliminacja RMPST | Rajd Zakończenie sezonu | |
5-6.11.1994 | 7 eliminacja RMPST Rajd międzynarodowy |
9.
Rajd Jelcza (RMPST) 9. Rajd Jelcza (rajd międzynarodowy) |
Klasyfikacja generalna: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Dariusz Andrzejewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Jeep Wrangler | 12 | 10 | 10 | 20 | 20 | 15 | 87 | |
2. | Piotr Małuszyński | Autotraper Łódź | Scout 4x4 | 15 | 20 | 20 | 6 | 3 | 20 | 84 | |
3. | Maciej Majchrzak | Autotraper Łódź | Mitsubishi Pajero | 20 | 12 | 20 | 15 | 67 | |||
4. | Stanisław Lisowski | Automobilklub Gorzowski | Willys MB-Mercedes; Jeep Dodge | 12 | 15 | 8 | 12 | 12 | 6 | 65 | |
4. | Roman Uchański | Automobilklub Gorzowski | Jeep Wrangler | 10 | 10 | 15 | 10 | 10 | 10 | 65 | |
6. | Piotr Cholaś | Autotraper Łódź | Suzuki Samurai | 6 | 4 | 1 | 4 | 15 | 3 | 33 | |
7. | Mariusz Laskowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Samurai | 3 | 4 | (2) | 4 | 6 | 8 | 4 | 29 |
8. | Henryk Lisowski | Automobilklub Gorzowski | Willys MB-Mercedes | 2 | 3 | 15 | 8 | 28 | |||
9. | Wojciech Mętel | Autotraper Łódź | Toyota Land Cruiser | 1 | 1 | 8 | 1 | 12 | 23 | ||
10. | Stefan Jarkowski | Automobilklub Gorzowski | Willys MB | 8 | 8 | 3 | 19 | ||||
11. | Jacek Kordyl | Automobilklub Gorzowski | 2 | 12 | 14 | ||||||
12. | Jacek Dmochowski | Autotraper Łódź | 3 | 6 | 9 | ||||||
12. | Jacek Piwowarski | Automobilklub Krakowski | Jeep Wrangler | 3 | 6 | 9 | |||||
14. | Leszek Woźniak | Autotraper Łódź | Jeep Wrangler | 8 | 8 | ||||||
14. | Piotr Beaupre | Autotraper Łódź | Ford Mutt M 151-A2 | 2 | 4 | 2 | 8 | ||||
16. | Andrzej Dudziak | Automobilklub Dolnośląski | GAZ 69 | 4 | 2 | 1 | 7 | ||||
17. | Lothar Koll | Automobilklub Gorzowski | Ford Mutt M 151 | 6 | 6 | ||||||
18. | Artur Drozda | Automobilklub Gorzowski | 2 | 2 | |||||||
19. | Dariusz Drzewiecki | Automobilklub Gorzowski | Łada Niva SI | 1 | 1 | ||||||
19. | Jerzy Kociński | Autotraper Łódź | Mercedes 280 G | 1 | 1 | ||||||
Klasa O: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Piotr Małuszyński | Autotraper Łódź | Scout 4x4 | 6 | 9 | 9 | (2) | 3 | 9 | 36 | |
2. | Maciej Majchrzak | Autotraper Łódź | Mitsubishi Pajero | 9 | 1 | 6 | 9 | 9 | 34 | ||
3. | Stanisław Lisowski | Automobilklub Gorzowski | Willys MB-Mercedes; Jeep Dodge | (4) | 6 | 4 | 4 | 6 | 4 | (2) | 24 |
4. | Wojciech Mętel | Autotraper Łódź | Toyota Land Cruiser | (1) | 3 | (2) | 3 | 2 | 2 | 6 | 16 |
5. | Henryk Lisowski | Automobilklub Gorzowski | Willys MB-Mercedes | 2 | 3 | 6 | 4 | 15 | |||
6. | Jacek Kordyl | Automobilklub Gorzowski | 2 | 3 | 9 | 14 | |||||
7. | Roman Uchański | Automobilklub Gorzowski | Jeep Wrangler | 6 | 4 | 10 | |||||
8. | Stefan Jarkowski | Automobilklub Gorzowski | Willys MB | 3 | 4 | 1 | 1 | 1 | 10 | ||
9. | Bogdan Zaskórski | Automobilklub Gorzowski | 1 | 1 | |||||||
Klasa S2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Dariusz Andrzejewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Jeep Wrangler | (4) | 9 | (6) | 9 | 9 | 9 | 9 | 45 |
2. | Roman Uchański | Automobilklub Gorzowski | Jeep Wrangler | 9 | 6 | 9 | 1 | 6 | 31 | ||
3. | Piotr Beaupre | Autotraper Łódź | Ford Mutt M 151-A2 | 3 | 3 | 2 | 6 | 3 | 17 | ||
4. | Leszek Woźniak | Autotraper Łódź | Jeep Wrangler | 3 | 1 | 2 | 6 | 12 | |||
5. | Jacek Dmochowski | Autotraper Łódź | 2 | 4 | 4 | 2 | 12 | ||||
5. | Jacek Piwowarski | Automobilklub Krakowski | Jeep Wrangler | 1 | 3 | 4 | 4 | 12 | |||
5. | Dariusz Frankiewicz | Autotraper Łódź | Ford Mutt M 151 | 2 | 4 | 2 | 3 | 1 | 12 | ||
8. | Lothar Koll | Automobilklub Gorzowski | Ford Mutt M 151 | 6 | 3 | 9 | |||||
9. | Jerzy Dębski | Autotraper Łódź | Mercedes 280 GE | 1 | 6 | 7 | |||||
10. | Jerzy Kociński | Autotraper Łódź | Mercedes 280 G | 4 | 4 | ||||||
11. | Mieczysław Kaplita | Automobilklub Gorzowski | UAZ 469 B | 2 | 2 | ||||||
12. | Tomasz Recław | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 1 | 1 | |||||||
Klasa S1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Mariusz Laskowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Samurai | 9 | (6) | (6) | 9 | 9 | 6 | 9 | 42 |
2. | Piotr Cholaś | Autotraper Łódź | Suzuki Samurai | (2) | 9 | 9 | (6) | 6 | 9 | 6 | 39 |
3. | Dariusz Drzewiecki | Automobilklub Gorzowski | Łada Niva SI | 6 | 4 | 3 | 4 | 3 | 20 | ||
4. | Jakub Nowakowski | Automobilklub Gorzowski | 4 | 3 | 1 | 4 | 12 | ||||
5. | Andrzej Martynkin | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Samurai | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | 9 | ||
6. | Roman Flaga | Automobilklub Krakowski | Łada Niva | 3 | 2 | 3 | 8 | ||||
7. | Eliza Kordyl | Automobilklub Gorzowski | 3 | 2 | 5 | ||||||
8. | Wojciech Palczewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 1 | 1 | 2 | ||||||
Klasa P: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Andrzej Dudziak | Automobilklub Dolnośląski | GAZ 69 | 9 | 9 | 6 | 9 | 9 | (4) | 42 | |
2. | Janusz Czechowicz | Automobilklub Gorzowski | Willys MB | 6 | 3 | 6 | 6 | 3 | 24 | ||
3. | Arkadiusz Sąsara | Automobilklub Polski | GAZ 69 B; GAZ 67 B | (2) | 2 | 4 | 4 | (1) | 6 | 2 | 18 |
4. | Roman Prałat | Automobilklub Wielkopolski | GAZ 69 B | 1 | 9 | 3 | 4 | 17 | |||
5. | Piotr Ilski | Automobilklub Gorzowski | 4 | 6 | 1 | 3 | 14 | ||||
6. | Krzysztof Wychowaniec | Automobilklub Polski | GAZ 69 M | 1 | 3 | 1 | 2 | 4 | 11 | ||
7. | Sławomir Chłoń | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | GAZ 67 | 4 | 2 | 6 | |||||
8. | Andrzej Hepp | Automobilklub Gorzowski | 3 | 2 | 5 | ||||||
Klasa C: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. |
Dieter Chojnacki | Automobilklub Gorzowski | 9 | 9 | 9 | 27 | |||||
2. | Jan Drinkorn | Automobilklub Gorzowski | 6 | 6 | 4 | 16 | |||||
3. | Alicja Paśkiewicz | Automobilklub Gorzowski | 3 | 6 | 9 | ||||||
Klasyfikacja klubowa: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Automobilklub Gorzowski | 9 | 9 | 9 | 4 | 9 | 9 | 4 | 53 | ||
2. | Autotraper Łódź | 6 | 6 | 6 | 9 | 4 | 6 | 9 | 46 | ||
3. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 4 | 6 | 34 | ||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
1. | Rafineria Czechowice | 6 | 9 | 9 | 6 | 30 | |||||
1. | Mul-T-Lock | 9 | 6 | 6 | 9 | 30 | |||||
3. | Mobil Oil Team | 9 | 9 | ||||||||
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski. |
Eliminacje: 1 - Gorzów, 2 - R. Karkołom, 3 - Łódź, 4 - Polskie Safari, 5 - Gorzów, 6 - R. Zakończenie Sezonu, 7 - R. Jelcza (I etap)
Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym
bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S2 - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S1 - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600
cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących
kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu
silnika.
- klasa P - popularna - samochody produkcji radzieckiej (np. GAZ,
UAZ) oraz inne (np. Willys), w których zamontowano silniki M 20,
M 21, Wołga lub Muscel.
- klasa C - ciężka - samochody ciężarowe i amfibie.
System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych
miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach
oraz klasyfikacjach zespołowych przyznawano za 6 pierwszych
miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowej klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom 6
najlepszych wyników. Do końcowej punktacji w klasach
przyznawano zawodnikom 5 najlepszych wyników.
Źródła:
- jelczrally.prv.pl
- Materiały: AdamT, Grzegorz Chyła (Rajd Jelcza), Mirek:)
- Motor 1993-94
- Sport 1994
<< RMPST 1993] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1995 >>