<< RMPST 1994] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1996 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1995

19-21.05.1995 Gorzów - 1 eliminacja RMPST

7 odcinków specjalnych.
Pogoda: bardzo ciepło

1. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. O  
2. Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 2. m. w kl. O + 0:26,3
3. Jacek Dmochowski
?
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. S2 + 1:44,8

4.

Piotr Cholaś
?
Autotraper Łódź Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1  
5. Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O  

6.

Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 4. m. w kl. O  

7.

Stefan Jarkowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB    

8.

Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G    
9. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler    

10.

Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P  

11.

Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB    
           
  Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 2. m. w kl. P  
  Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 3. m. w kl. P  
  Leszek Czajkowski
?
Automobilklub Polski GAZ 69 4. m. w kl. P  
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski GAZ 67 6. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:
OS 1 Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     (wypadek)
  Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski     (skrzynia
biegów)
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Wystartowało 29 załóg.

27-28.05.1995 Rajd Karkołom 6 - 2 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Opole
7 odcinków specjalnych.
Pogoda: gorąco

1. Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 1. m. w kl. O
2. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 2. m. w kl. O
3. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. O
4. Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 4. m. w kl. O
5. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB 5. m. w kl. O
6. Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P
7. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2
8. Jacek Dmochowski
?
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. S2
9. Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 3. m. w kl. S2
10. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 6. m. w kl. O
         
  Jerzy Kociński
?
Autotraper Łódź Mercedes 280 G 4. m. w kl. S2
  Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 5. m. w kl. S2
  Mieczysław Kaplita
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. P
  Roland Kania
?
Automobilklub Opolski GAZ 69 M 3. m. w kl. P
  Leszek Czajkowski
?
Automobilklub Polski GAZ 69 4. m. w kl. P
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski GAZ 67 5. m. w kl. P
  Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 6. m. w kl. P
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autotraper Łódź
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

24-25.06.1995 - 22. Polskie Safari - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa

1. Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 1. m. w kl. O
2. Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2
3. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 2. m. w kl. O
4. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. S2
5. Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O
6. Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 3. m. w kl. S2
7. Piotr Cholaś
?
Autotraper Łódź Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1
8. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB 4. m. w kl. O
9. Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P
10. Jacek Piwowarski
?
Automobilklub Krakowski GAZ 69 4. m. w kl. S2
         
  Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu 5. m. w kl. O
  Eliza Kordyl
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 AM 6. m. w kl. O
  Jerzy Kociński
?
Autotraper Łódź Mercedes 280 G 6. m. w kl. S2
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski GAZ 67 2. m. w kl. P
  Wiesław Bukowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. P
  Mieczysław Kaplita
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 4. m. w kl. P
  Roland Kania
?
Automobilklub Opolski GAZ 69 M 5. m. w kl. P
  Krzysztof Wychowaniec
?
Automobilklub Polski GAZ 69 6. m. w kl. P
Klasyfikacja klubowa:
1. Autotraper Łódź
2. Automobilklub Gorzowski
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

7-9.07.1995 Łódź - 4 eliminacja RMPST

Dystans: 70 km
Pogoda: bardzo ciepło

1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2
2. Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 1. m. w kl. O
3. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 2. m. w kl. O
4. Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 2. m. w kl. S2
5. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero  
6. Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P
7. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB  
8. Jacek Dmochowski
?
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero  
8. Sławomir Chłoń
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 67 2. m. w kl. P
10. Mieczysław Bojgen
?
Autotraper Łódź Scout 4x4  
         
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu 1. m. w kl. S1
  Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 3. m. w kl. P
  Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 4. m. w kl. P
  Roland Kania
?
Automobilklub Opolski GAZ 69 M 5. m. w kl. P
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Dolnośląski
4. Autotraper Łódź
Wystartowało 29 kierowców.

9-10.09.1995 Gorzów - 5 eliminacja RMPST

6 odcinków specjalnych.
Pogoda: deszcz

1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 1. m. w kl. O 858,5

2.

Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2 863,6

3.

Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O 868,5

4.

Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Scout 4x4 3. m. w kl. O 874,9

5.

Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2 922,3
6. Jacek Dmochowski
?
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. S2  
7. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB 4. m. w kl. O  
8. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P  
9. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 5. m. w kl. O  
10. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 4. m. w kl. S2  
           
  Mieczysław Bojgen
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 6. m. w kl. O  
  Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 5. m. w kl. S2  
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu 1. m. w kl. S1  
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski GAZ 67 2. m. w kl. P  
  Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 3. m. w kl. P  
  Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 4. m. w kl. P  
  Wiesław Bukowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 5. m. w kl. P  
  Roland Kania
?
Automobilklub Opolski GAZ 69 M 6. m. w kl. P  
  Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 46 MAW 1. m. w kl. C  
  Dieter Chojnacki
Brygida Chojnacki
Automobilklub Gorzowski Jeep 151 M 2. m. w kl. C  
Odpadli m. in.:
  Eliza Kordyl
Leszek Woźniak
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 AM  

(wycofali
się)

Wystartowało 29 załóg, ukończyło rajd 25
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski

2.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa

3.

Autotraper Łódź

29.09-1.10.1995 Autotraper Rally - 6 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Stryków
7 odcinków specjalnych. Rajd przerwano po OS 4, na którym śmierć poniósł jeden z porządkowych potrącony przez Leszka Czajkowskiego.

1.

Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Scout 4x4 1. m. w kl. O  
2. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O  
3. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2  
4. Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2  
5. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 3. m. w kl. O  
6. Tomasz Recław
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover 4. m. w kl. O  
7. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. S2  
8. Mieczysław Bojgen
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 5. m. w kl. O  
9. Leszek Czajkowski
?
Automobilklub Polski GAZ 69 1. m. w kl. P  
10. Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 2. m. w kl. P  
           
  Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu 6. m. w kl. O  
  Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 4. m. w kl. S2  
  Jerzy Kociński
?
Autotraper Łódź Mercedes 280 G 5. m. w kl. S2  
  Roman Flaga
?
Automobilklub Krakowski Łada Niva 1. m. w kl. S1  
  Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 3. m. w kl. P  
  Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 4. m. w kl. P  
  Krzysztof Wychowaniec
?
Automobilklub Polski GAZ 69 5. m. w kl. P  
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski GAZ 67 6. m. w kl. P  
  Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 46 MAW 1. m. w kl. C  
  Dieter Chojnacki
Brygida Chojnacki
Automobilklub Gorzowski Jeep 151 M 2. m. w kl. C  
Odpadli m. in.:

OS 3

Jacek Dmochowski
Piotr Buczek
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero  

(zatopienie samochodu
w stawie)

Klasyfikacja klubowa:

1.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Autotraper Łódź
3. Automobilklub Gorzowski
Wystartowały 33 załogi.

13-14.10.1995 Grójec - 7 eliminacja RMPST

8 odcinków specjalnych. (OS 1 anulowano z powodu kłopotów z pomiarem czasu).

1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2  
2. Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2 + 0:10,2
3. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 1. m. w kl. O  
4. Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu 2. m. w kl. O  
5. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. O  
6. Tomasz Recław
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover 4. m. w kl. O  
7. Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 5. m. w kl. O  
8. Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 3. m. w kl. S2  
9. Mieczysław Bojgen
?
Autotraper Łódź Scout 4x4 6. m. w kl. O  
10. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 4. m. w kl. S2  
           
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu 1. m. w kl. S1  
  Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 1. m. w kl. P  
  Mieczysław Kaplita
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. P  
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski GAZ 67 3. m. w kl. P  
  Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 4. m. w kl. P  
  Roland Kania
?
Automobilklub Opolski GAZ 69 M 5. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:
OS 4 Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź     (skrzynia
biegów)
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Automobilklub Gorzowski

Wystartowały 22 załogi.

4-5.11.1995 - 10. Rajd Jelcza - 8 eliminacja RMPST *

* Do klasyfikacji RMPST zaliczany był tylko I etap rajdu.

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 341 km, w tym 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 110,59 km. I etap stanowiący eliminację RMPST składał się z 9 OS-ów o łącznej długości 64,50 km.
Odcinki specjalne:
- I etap: OS 1: Poligon I (8,60 km); OS 2: Poligon II (9,81); OS 3: Dobrzykowice - Nadolice (5,22); OS 4: Bajkał (4,57); OS 5: Nowy Dwór - Minkowice (6,94); OS 6: Piaskownia Awida (6,11); OS 7: Marcinkowice Lotnisko (4,84); OS 8: Poligon I (8,60); OS 9: Poligon II (9,81)
- II etap: OS 10: Poligon I (8,60); OS 11: Poligon II (9,81); OS 12: Dobrzykowice - Nadolice (5,22); OS 13: Bajkał (4,57); OS 14: Nowy Dwór - Minkowice (6,94); OS 15: Piaskownia Awida (6,11); OS 16: Marcinkowice Lotnisko (4,84)
Pogoda: mokro

[Lista startowa] [Wyniki rajdu w klasyfikacji międzynarodowej]

Wyniki rajdu w klasyfikacji RMPST (I etap rajdu)
1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 1. m. w kl. O  
2. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O + 0:34

3.

Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. S2  
4. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2 + 10:53
5. Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 1. m. w kl. P  
6. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 2. m. w kl. P  
7. Mieczysław Bojgen
Zygmunt Siwicki
Autotraper Łódź Scout 4x4 3. m. w kl. O  

7.

Jacek Paśkiewicz
Tadeusz Szymański
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 M 3. m. w kl. P  
8. Roman Flaga
Marek Flaga
Automobilklub Krakowski Łada Niva 1. m. w kl. S1  
Odpadli:

OS 9

Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 65 kl. P  

OS 8

Andrzej Derkacz
Piotr Pikulicki
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 B kl. O  

OS 8

Jerzy Kociński
Zbigniew Rak
Autotraper Łódź Mercedes 280 G kl. S2  

OS 7

Roland Kania
Bartłomiej Dynasiewicz
Automobilklub Opolski GAZ 69 M kl. P  

OS 6

Andrzej Martynkin
Tomasz Tokarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai kl. S2  

OS 5

Tomasz Recław
Dariusz Frankiewicz
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover kl. O  

OS 5

Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser kl. O  

OS 3

Jacek Dmochowski
Piotr Buczek
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero kl. S2  

OS 2

Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź SAM 3600 kl. O (silnik)

OS 2

Mariusz Laskowski
Barbara Rewerska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler kl. S2  
OS 2 Arkadiusz Sąsara
Zbigniew Stawski
Automobilklub Polski GAZ 67 B kl. P  
OS 1 Mieczysław Kaplita
Sławomir Głowacz
Automobilklub Gorzowski Willys MB kl. P  
OS 1 Roman Uchański
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler kl. O  
OS 1 Eliza Kordyl
Małgorzata Egzmond
Survival Team - Automobilklub Gorzowski GAZ 69 AM kl. O  

przed
OS 1

Maciej Kalinowski
Maciej Skura
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 46 MAW kl. C  
Klasyfikacja klubowa:
1. Autotraper Łódź
2. Automobilklub Dolnośląski

3.

Automobilklub Gorzowski
4. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
W klasyfikacji RMPST wystartowało 25 załóg, ukończyło rajd 9.

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1995

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Piotr Małuszyński Autotraper Łódź Scout 4x4 15 20 20 15 10 20     100
2. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000   15 12 12 20 8 12 20 99
3. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2 4   20 15 12 20 10 83
4. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 20 1     12 15 8 15 71
5. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler     15   8 10 15   48
6. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero     10 8 1 4 1 12 36
7. Wojciech Mętel Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 8 10 8       4   30
8. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1 6 2 6 3 1   6 25
9. Jerzy Dębski Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 3 2 6 10     3   24
10. Jacek Dmochowski Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 12 3   2,5 6       23,5
11. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 6 12     2       20
12. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB   8 3 4 4       19
13. Piotr Cholaś Autotraper Łódź Suzuki Samurai 10   4           14
14. Tomasz Recław Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover           6 6   12
15. Tomasz Lisowski Automobilklub Gorzowski Daihatsu             10   10
15. Mieczysław Bojgen Autotraper Łódź Scout 4x4       1   3 2 4 10
17. Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469               8 8
18. Jacek Paśkiewicz Automobilklub Gorzowski GAZ 69               4 4
18. Stefan Jarkowski Automobilklub Gorzowski Willys MB 4               4
20. Roman Flaga Automobilklub Krakowski Łada Niva               3 3
21. Sławomir Chłoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 67       2,5         2,5
22. Leszek Czajkowski Automobilklub Polski GAZ 69           2     2
23. Jacek Piwowarski Automobilklub Krakowski GAZ 69     1           1
 
Klasa O: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000   6 6 (4) 9 (4) 9 9 39
2. Piotr Małuszyński Autotraper Łódź Scout 4x4 6 9 9 6 (4) 9     39
3. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 9 (1)     6 6 4 6 31
4. Wojciech Mętel Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 4 3 4       2   13
5. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Willys MB 1 2 3 1 3       10
6. Tomasz Lisowski Automobilklub Gorzowski Daihatsu     2     1 6   9
7. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3 4     2       9
8. Mieczysław Bojgen Autotraper Łódź Scout 4x4         1 2 1 4 8
9. Tomasz Recław Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover           3 3   6
10. Eliza Kordyl Automobilklub Gorzowski GAZ 69 AM     1           1
 
Klasa S2: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler (3) 9   9 9 9 9 (6) 45
2. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   2 9   6 6 6   29
3. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero     6   3 4 3 9 25
4. Jacek Dmochowski Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 9 6     4       19
5. Jerzy Dębski Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 G 4 4 4 3 (2) (3) 4   19
6. Jerzy Kociński Autotraper Łódź Mercedes 280 G   3 1     2     6
 
Klasa S1: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Izabela Skuza Automobilklub Gorzowski Daihatsu       9 1   2   12
2. Piotr Cholaś Autotraper Łódź Suzuki Samurai 6   3           9
3. Roman Flaga Automobilklub Krakowski Łada Niva           1   4 5
 
Klasa P: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 9 9 9 9 9 (6)   (6) 45
2. Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 4 (1)   3 (3) 4 6 9 26
3. Jacek Paśkiewicz Automobilklub Gorzowski GAZ 69 6     4 4 3 (2) 4 21
4. Arkadiusz Sąsara Automobilklub Polski GAZ 67 1 2 6   6 (1) 3   18
5. Leszek Czajkowski Automobilklub Polski GAZ 69 3 3       9     15
6. Mieczysław Kaplita Automobilklub Gorzowski Willys MB   6 3       4   13
7. Roland Kania Automobilklub Opolski GAZ 69 M   4 2 2 1   1   10
8. Sławomir Chłoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 67       6         6
9. Wiesław Bukowski Automobilklub Gorzowski Willys MB     4   2       6
10. Krzysztof Wychowaniec Automobilklub Polski GAZ 69     1     2     3
 
Klasa C: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 46 MAW         9 9     18
2. Dieter Chojnacki
Brygida Chojnacki
Automobilklub Gorzowski Jeep 151 M         6 6     12
 
Klasyfikacja klubowa: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Automobilklub Gorzowski 9 9 6 9 9 4 6 4 56
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6 4 4 6 6 9 9 3 47
3. Autotraper Łódź   6 9 3 4 6   9 37
4. Automobilklub Dolnośląski       4       6 10
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski

Eliminacje: 1 - Gorzów, 2 - R. Karkołom, 3 - Polskie Safari, 4 - Łódź, 5 - Gorzów, 6 - Autotraper, 7 - Grójec, 8 - R. Jelcza (I etap)


Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S2 - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S1 - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu silnika.
- klasa P - popularna - samochody GAZ, UAZ, Willys, Muscel. Regulamin wymieniał typy silników jakie można było w nich montować poza oryginalnymi.
- klasa C - ciężka - samochody wyprodukowane do 1950 roku o ciężarze własnym powyżej 2100 kg, oraz wyprodukowane później o ciężarze powyżej 3500 kg.

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach oraz klasyfikacjach zespołowych przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowej klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom 7 najlepszych wyników. Do końcowej punktacji w klasach przyznawano zawodnikom 5 najlepszych wyników.


Źródła:
- "Wielkie ściganie 1995" - Mirosław Rutkowski
- rmpst.org
- jelczrally.prv.pl
- Sport 1995
- Motor 1995
- Materiały: Grzegorz Chyła (Rajd Jelcza), Mirek:)


<< RMPST 1994] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1996 >>