<< RMST 1995] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1997 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1996

26-27.04.1996 Gorzów - 1 eliminacja RMPST

Dystans: 70 km, w tym 8 odcinków specjalnych

1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 1. m. w kl. O  
2. Jerzy Dębski
Alicja Paśkiewicz
Automobilklub Gorzowski Mercedes G 280 1. m. w kl. S2  
3. Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2  
4. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. O  
5. Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1  
6. Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 1. m. w kl. P  
7. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Mercedes G 280 3. m. w kl. O  
8. Leszek Czajkowski
?
Automobilklub Polski   2. m. w kl. P  
9. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 3. m. w kl. P  

10.

Marcin Bukowski
Wojciech Bukowski
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. O  
           
  Artur Witkowski
?
Automobilklub Sudecki   5. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:

OS 1

Mieczysław Bojgen
?
  Scout 4x4 3600-Audi

kl. O

(defekt)
  Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser kl. O (elektronika)
  Dariusz Andrzejewski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler kl. S2 (wał
napędowy)
  Sławomir Terlecki
?
  GAZ 69   (wypadek)
  Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 kl. P (skrzynia
biegów)
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski Daihatsu F10 1600 kl. S1 (układ
chłodzenia)
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski Łada Niva kl. S1 (zawieszenie)
Wystartowało 20 załóg, ukończyło rajd 12.
Zwycięzcy OS-ów: S. Lisowski - 4, Majchrzak - 3, Dębski - 1
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Polski
4. Autotraper Łódź

? Gorzów - 2 eliminacja RMPST

7 odcinków specjalnych.

1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 1. m. w kl. O  
2. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. S2 + 16,9
3. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. O + 1:14,7
4. Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. S2 + 1:26,7
5. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź   3. m. w kl. O + 1:35,8
6. Sławomir Chłoń
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S2  
7. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton 1. m. w kl. P  
8. Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. P  
9. Leszek Czajkowski
?
Automobilklub Polski   3. m. w kl. P  
10. Artur Witkowski
?
Automobilklub Sudecki   4. m. w kl. P  

...

         
13. Andrzej Dudziak
Rafał Rzepka
Automobilklub Dolnośląski   5. m. w kl. P  
           
  Marcin Bukowski
Wojciech Bukowski
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. O  
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski   1. m. w kl. S1  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1  
  Andrzej Kawalec
?
Automobilklub Gorzowski   6. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:
  Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski     (instalacja
elektryczna)
  Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź      
  Roman Uchański
?
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler kl. S2  
Wystartowały 23 załogi, ukończyło rajd 15.
Zwycięzcy OS-ów: S. Lisowski - 3, Andrzejewski - 2, Dudziak - 1, Majchrzak - 1
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

29-30.06.1996 - 23. Polskie Safari - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa
Dystans: 120 km, w tym 8 odcinków specjalnych.
Pogoda: słonecznie

1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2 1:27:55
2. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź   1. m. w kl. O  
3. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 2. m. w kl. O  
4. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O  
5. Andrzej Dudziak
Rafał Rzepka
Automobilklub Dolnośląski   1. m. w kl. P  

6.

Jacek Paśkiewicz
Alicja Paśkiewicz
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. P  
7. Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski   1. m. w kl. S1  
8. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S1  
9. Marcin Grydziuszko
Krzysztof Jankowski
Automobilklub Gorzowski      
10. Wojciech Koziński
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. P  
           
  Hubert Ścibor
?
Automobilklub Polski   4. m. w kl. P  
Wykluczeni (pomylili drogę na OS 1):
  Jarosław Najwer
Tadeusz Rzepka
  GAZ 69 AM kl. O  
Odpadli m. in.:
OS 7 Jerzy Dębski
Izabela Skuza
Automobilklub Gorzowski Mercedes G 280 kl. S2 (instalacja
elektryczna)

OS 5

Krzysztof Wychowaniec
Jerzy Gruhn
  GAZ 69 M  

(amortyzatory,
linka gazu)

OS 3

Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler kl. S2

(wał
napędowy)

przed
OS 3
Leszek Czajkowski
?
Automobilklub Polski GAZ 69 kl. P  
przed
OS 3
Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton kl. P (przedni
most)
Wystartowało 21 załóg, ukończyło rajd 12.
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

17-18.08.1996 Warszawa - 4 eliminacja RMPST

1. Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2 24:25,4
2. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2 25:59,8
3. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 1. m. w kl. O 26:01,2
4. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 2. m. w kl. O 26:52,4
5. Tomasz Lisowski
Przemysław Bąk
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1 29:41,7
6. Jacek Paśkiewicz
Alicja Paśkiewicz
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 1. m. w kl. P 29:50,4
7. Tomasz Recław
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. O  
8. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S1  
9. Hubert Ścibor
?
Automobilklub Polski   2. m. w kl. P  
10. Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnoślaski   3. m. w kl. P  
           
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski   3. m. w kl. S1  
  Zbigniew Stawski
?
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S1  
  Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S1  
  Artur Witkowski
?
Automobilklub Sudecki   4. m. w kl. P  
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Polski

5-6.10.1996 Gorzów - 5 eliminacja RMPST

1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 1. m. w kl. O 21:02,4
2. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2 22:06,0
3. Andrzej Dudziak
Rafał Rzepka
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P 22:22,7
4. Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton 2. m. w kl. P 22:42,7
5. Leszek Czajkowski
Zych
Automobilklub Polski GAZ 69 3. m. w kl. P 23:26,3
6. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 4. m. w kl. P 23:53,4
7. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. S2  
8. Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. P  
9. Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. S1  
10. Sławomir Chłoń
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. S2  
           
  Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź   2. m. w kl. O  
  Tomasz Recław
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. O  
  Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź   4. m. w kl. O  
  Marcin Bukowski
Wojciech Bukowski
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. O  
  Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. S2  
  Sławomir Wasiak
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S2  
  Dariusz Zapisek
?
Automobilklub Gorzowski   6. m. w kl. S2  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S1  
  Arkadiusz Sąsara
?
Automobilklub Polski   3. m. w kl. S1  
  Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. S1  
  Andrzej Kawalec
?
Automobilklub Gorzowski   6. m. w kl. P  
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Autotraper Łódź

1-3.11.1996 - 11. Rajd Jelcza - 6 eliminacja RMPST *

* Do klasyfikacji RMPST zaliczany był tylko I etap rajdu.

Baza rajdu: Wrocław

[Wyniki rajdu w klasyfikacji międzynarodowej]

Wyniki rajdu w klasyfikacji RMPST
1. Jerzy Dębski
Tadeusz Andrzejewski jr
Automobilklub Gorzowski
Autotraper Łódź
Steyer Puch 2.8 1. m. w kl. S2  
2. Jaroslav Buchar
Josef Vlk
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P  
3. Dariusz Zapisek
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S2  
4. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 1. m. w kl. O  
5. Jacek Paśkiewicz
Andrzej Kawalec
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 M 2. m. w kl. P  
6. Sławomir Wasiak
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. S2  
7. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 3. m. w kl. P  
8. Artur Witkowski
Małecki
Automobilklub Sudecki UAZ 469 B 4. m. w kl. P  
9. Zbigniew Stawski
?
Automobilklub Polski   1. m. w kl. S1  
10. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S1  
Wykluczeni:
  Dariusz Andrzejewski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler kl. S2

(jazda bez
kasku)

  Tomasz Recław
Tomasz Tokarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover  

(zatrzymanie między
metą lotną i metą stop)

Odpadli m. in.:
przed
OS 3
Lothar Koll
Mirosław Mazur
Automobilklub Gorzowski Ford Mutt   (wypadek)
OS 4 Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 kl. O (defekt)
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Dolnośląski
2. ?

3.

Automobilklub Polski

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1996

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6  
1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 20 20 12 10 20   82
2. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 12 10   20 15   57
3. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   15 20 15 4   54
4. Jerzy Dębski Automobilklub Gorzowski Mercedes G 280; Steyer Puch 2.8 15         20 35
5. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser     10 12   10 32
6. Jaroslav Buchar Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton   4     10 15 29
7. Jacek Paśkiewicz Automobilklub Gorzowski GAZ 69 6 3 6 6 (3) 8 29
8. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Mercedes G 280 4 8 15       27
9. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69     8 1 12 4 25
10. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 10 12         22
11. Tomasz Lisowski Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 8     8 2   18
12. Leszek Czajkowski Automobilklub Polski GAZ 69 3 2     8   13
13. Dariusz Zapisek Automobilklub Gorzowski             12 12
14. Wojciech Koziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 2   1   6   9
15. Sławomir Chłoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   6     1   7
16. Norbert Ćwikliński Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai     3 3   1 7
17. Sławomir Wasiak Automobilklub Gorzowski             6 6
18. Tomasz Recław Autoklub Rzemieślnik Warszawa Land Rover       4     4
18. Arkadiusz Sąsara Automobilklub Polski Łada Niva     4       4
18. Artur Witkowski Automobilklub Sudecki UAZ 469 B   1       3 4
21. Marcin Grydziuszko
Krzysztof Jankowski
Automobilklub Gorzowski       2       2
21. Hubert Ścibor Automobilklub Polski         2     2
21. Zbigniew Stawski Automobilklub Polski             2 2
24. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler       1     1
24. Marcin Bukowski
Wojciech Bukowski
Automobilklub Gorzowski   1           1
 
Klasa O: 1 2 3 4 5 6  
1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Merlis 3000 9 9 6 (3) 9   33
2. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser     4 4 6 9 23
3. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Mercedes G 280 4 4 9   3   20
4. Henryk Lisowski
Maciej Szykuła
Automobilklub Gorzowski Willys MB 6 6         12
5. Marcin Bukowski
Wojciech Bukowski
Automobilklub Gorzowski   3 3     2   8
6. Tomasz Recław Autoklub Rzemieślnik Warszawa         2 4   6
 
Klasa S2: 1 2 3 4 5 6  
1. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6 6   9 9   30
2. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   9 9 6 6   30
3. Jerzy Dębski Automobilklub Gorzowski Mercedes G 280; Steyer Puch 2.8 9       3 9 21
4. Sławomir Chłoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   4     4   8
5. Dariusz Zapisek Automobilklub Gorzowski           1 6 7
6. Sławomir Wasiak Automobilklub Gorzowski           2 4 6
 
Klasa S1: 1 2 3 4 5 6  
1. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai   6 (4) 6 6 6 24
2. Arkadiusz Sąsara Automobilklub Polski Łada Niva   9 6 4 4   23
3. Tomasz Lisowski Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 4     9 9   22
4. Zbigniew Stawski Automobilklub Polski         3   9 12
5. Roman Uchański
Jarosław Uchański
Automobilklub Gorzowski         2 3   5
 
Klasa P: 1 2 3 4 5 6  
1. Jacek Paśkiewicz Automobilklub Gorzowski GAZ 69 9 6 6 9 (2) (6) 30
2. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69   (2) 9 4 9 4 26
3. Jaroslav Buchar Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton   9     6 9 24
4. Leszek Czajkowski Automobilklub Polski GAZ 69 6 4     4   14
5. Wojciech Koziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 4   4   3   11
6. Artur Witkowski Automobilklub Sudecki UAZ 469 B 2 3   3   3 11
7. Hubert Ścibor Automobilklub Polski       3 6     9
8. Andrzej Kawalec Automobilklub Gorzowski     1     1   2
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 
Klasyfikacja klubowa (Puchar PZM): 1 2 3 4 5 6  
1. Automobilklub Gorzowski 9 9 9 9 9   45
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6 6 6 6 6   30
3. Automobilklub Polski 4     4   4 12
4. Automobilklub Dolnośląski           9 9
5. Autotraper Łódź 3       4   7

Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S2 - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S1 - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu silnika.
- klasa P - popularna - samochody GAZ, UAZ, Willys, Muscel. Regulamin wymieniał typy silników jakie można było w nich montować poza oryginalnymi.
- klasa C - ciężka - samochody wyprodukowane do 1950 roku o ciężarze własnym powyżej 2100 kg, oraz wyprodukowane później o ciężarze powyżej 3500 kg.

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach oraz klasyfikacjach zespołowych przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowej klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników. Do końcowej punktacji w klasach przyznawano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- "Wielkie ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski
- Sport 1996
- Moto Plus 1996
- rmpst.org


<< RMST 1995] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1997 >>