<< RMPST 1996] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1998 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1997

10.05.1997 Gorzów - 1 eliminacja RMPST

1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 1. m. w kl. O 18:58,9
2. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź SAM-Toyota 2. m. w kl. O 19:05,9
3. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 20:02,5
4. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 3. m. w kl. O 20:14,3
5. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S II 20:58,8
6. Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S II 21:24,0
7. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P 21:57,4
8. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 4. m. w kl. S II 22:13,0
9. Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 GE 4. m. w kl. O 22:14,9
10. Jacek Paśkiewicz
Alicja Paśkiewicz
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 2. m. w kl. P 22:34,5
           
  Jacek Dmochowski
Piotr Cholaś
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 5. m. w kl. S II  
  Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 6. m. w kl. S II  
  Zbigniew Stawski
Zbigniew Cygan
Automobilklub Polski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I  
  Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 3. m. w kl. S I  
  Sławomir Terlecki
Krzysztof Wychowaniec
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S I  
  Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 3. m. w kl. P  
  Andrzej Kawalec
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:

po
OS 4

Leszek Czajkowski
?
    kl. P

(silnik)

OS 1 Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser kl. O  
Wystartowało 28 załóg.
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Polski
4. Autotraper Łódź

7-8.06.1997 - 24. Polskie Safari - 2 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa
Odcinki specjalne o łącznej długości 70 km (2 OS-y zostały anulowane).

1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 0:54:31
2. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 1. m. w kl. O 0:54:51
3. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S II 0:56:39
4. Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S II 0:58:41
5. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 4. m. w kl. S II 0:59:28
6. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P 1:02:17
7. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 2. m. w kl. P 1:04:03
8. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 5. m. w kl. S II 1:04:30
9. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I 1:06:11
10. Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I 1:06:18
           
  Zdzisław Łazarek
Andrzej Stanosz
Automobilklub Tarnowski UAZ 469 B 2. m. w kl. O  
  Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 280 GE 3. m. w kl. O  
  Zbigniew Stawski
Zbigniew Cygan
Automobilklub Polski   3. m. w kl. S I  
  Sławomir Terlecki
Krzysztof Wychowaniec
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S I  
  Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 3. m. w kl. P  
  Andrzej Kawalec
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. P  
  Mariusz Kittel
Sylwester Strzałkowski
Autotraper Łódź   6. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:

OS 1

Jacek Dmochowski
?
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero kl. S II

(chłodnica)

  Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź SAM-Toyota kl. O

(sprzęgło)

  Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler kl. O

(wahacz,
pompa paliwa)

  Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser kl. O

(silnik)

  Jerzy Dębski
?
Automobilklub Gorzowski Steyr Puch kl. S II

(instalacja
elektryczna)

  Alicja Paśkiewicz
Ewa Paśkiewicz
Automobilklub Gorzowski GAZ kl. P

(przedni
napęd)

Wystartowało 30 załóg, ukończyło rajd 18.
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Polski
4. Autotraper Łódź

28-29.06.1997 - 3. Jeep Rally - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Łódź

1. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź SAM-Toyota 1. m. w kl. O 20:08
2. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 2. m. w kl. O 20:34
3. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O 22:20
4. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 22:33
5. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 4. m. w kl. O 23:24
6. Jacek Dmochowski
Piotr Cholaś
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. S II 24:05
7. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 1. m. w kl. P 24:44
8. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 2. m. w kl. P 24:45
9. Mieczysław Bojgen
Piotr Pierściński
Autotraper Łódź Scout II 5. m. w kl. O 24:53
10. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. S II 24:57
           
  Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 6. m. w kl. O  
  Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 4. m. w kl. S II  
  Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyr Puch 5. m. w kl. S II  
  Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6. m. w kl. S II  
  Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I  
  Wiesław Bukowski
Marcin Bukowski
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. S I  
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. S I  
  Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 3. m. w kl. P  
  Mariusz Kittel
Sylwester Strzałkowski
Autotraper Łódź   4. m. w kl. P  
  Andrzej Kawalec
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:

OS 1

Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler kl. S II

(wał napędowy,
skrzynia biegów)

Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autotraper Łódź
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

30-31.08.1997 - 9. Rajd Rzemieślnika - 4 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Grójec
8 odcinków specjalnych

1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 24:19
2. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 1. m. w kl. O 24,54
3. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 2. m. w kl. S II 25:02
4. Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S II 27:47
5. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 4. m. w kl. S II 29:19
6. Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I 29:25
7. Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes G 300 2. m. w kl. O 29:54
8. Andrzej Dudziak
Rafał Rzepka
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P 31:02
9. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyer Puch 5. m. w kl. S II 31,52
10. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 6. m. w kl. S II 32,42
           
  Mieczysław Bojgen
Piotr Pierściński
Autotraper Łódź Scout II 3. m. w kl. O  
  Zdzisław Łazarek
Andrzej Stanosz
Automobilklub Tarnowski   4. m. w kl. O  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I  
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. S I  
  Zbigniew Stawski
Zbigniew Cygan
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S I  
  Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 2. m. w kl. P  
  Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 3. m. w kl. P  
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:

po
OS 3

Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E kl. O

(pasek
klinowy)

przed
OS 1

Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź SAM-Toyota kl. O

(pasek
klinowy)

Wystartowało 26 załóg.
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

13-14.09.1997 Jeep Rally - 5 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Łódź

1. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 1. m. w kl. O 21:47
2. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 22:00
2. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 2. m. w kl. O 22:00
4. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 2. m. w kl. S II 22:05
5. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O 23:00
6. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S II 23:16
7. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyer Puch 4. m. w kl. S II 23:54
8. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P 24:54
9. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 2. m. w kl. P 25:49
10. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 5. m. w kl. S II 26:10
           
  Mieczysław Bojgen
Piotr Pierściński
Autotraper Łódź Scout II 4. m. w kl. O  
  Radosław Bartosik
?
Autotraper Łódź   5. m. w kl. O  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I  
  Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 3. m. w kl. S I  
  Sławomir Terlecki
Krzysztof Wychowaniec
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S I  
  Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 3. m. w kl. P  
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P  
  Mariusz Kittel
Sylwester Strzałkowski
Autotraper Łódź   6. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:
po
OS 3
Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź SAM-Toyota kl. O (układ
kierowniczy)
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autotraper Łódź
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

4-5.10.1997 - 13. Jeep Cross - 6 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Gorzów

1. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 1. m. w kl. O 18:25,5
2. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 2. m. w kl. O 18:40,2
3. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 18:44,5
4. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 2. m. w kl. S II 18:46,0
5. Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes G 300 3. m. w kl. O 19:27,9
6. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. S II 19:44,7
7. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyer Puch 4. m. w kl. S II 20:01,3
8. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 5. m. w kl. S II 20:04,6
9. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6. m. w kl. S II 20:26,8
10. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 4. m. w kl. O 20:31,6
           
  Radosław Bartosik
?
Autotraper Łódź   5. m. w kl. O  
  Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I  
  Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I  
  Wiesław Bukowski
Marcin Bukowski
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. S I  
  Sławomir Terlecki
Krzysztof Wychowaniec
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S I  
  Izabela Skuza
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S I  
  Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P  
  Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 2. m. w kl. P  
  Andrzej Dudziak
?
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 3. m. w kl. P  
  Andrzej Kawalec
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P  
  Jacek Paśkiewicz
?
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 5. m. w kl. P  
Odpadli m. in.:
  Piotr Małuszyński
?
Autotraper Łódź SAM-Toyota kl. O (silnik)
Wystartowało 27 załóg.
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

24-26.10.1997 - 12. Rajd Dębica 4 Ever - 7 eliminacja RMPST

[Lista zgłoszeń]

Baza rajdu: Wrocław
15 odcinków specjalnych o łącznej długości 103,8 km.
Odcinki specjalne:
- OS 1: Poligon I (11,2 km); OS 2: Poligon II (6,1); OS 3: Czernica - Ratowice (2,9); OS 4: Bystrzyca "Avida" (6,1); OS 5: Minkowice (6,6); OS 6: Czernica - Ratowice (2,9); OS 7: Bystrzyca "Avida" (6,1); OS 8: Minkowice (6,6); OS 9: Poligon I (11,2); OS 10: Poligon I (11,2); OS 11: Poligon II (6,1); OS 12: Czernica - Ratowice (2,9); OS 13: Bystrzyca "Avida" (6,1); OS 14: Minkowice (6,6); OS 15: Poligon I (11,2)
Pogoda: I dnia opady śniegu.

1.   Max Forin (F)
Pierre-Francois Carrasco (F)
  Volkswagen Cox 3.6   2:02:18
2. (1.*) Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 1. m. w kl. O 2:06:00
3. (2.*) Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II 2:06:13
4. (3.*) Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 2. m. w kl. O 2:08:31
5. (4.*) Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 2. m. w kl. S II 2:16:44
6. (5.*) Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 1. m. w kl. S I 2:17:11
7. (6.*) Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P 2:18:07
8. (7.*) Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I 2:22:09
9. (8.*) Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S II 2:22:15
10. (9.*) Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 2. m. w kl. P 2:31:08
11. (10.*) Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 3. m. w kl. O 2:52:27
12. (11.*) Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 AM 3. m. w kl. P 3::00:10

13.

(12.*)

Zdzisław Łazarek
Andrzej Stanosz
Automobilklub Tarnowski UAZ 469 B 4. m. w kl. O

3:00:15

14.   Andrzej Nowakowski
Wiesław Mrzygłód
  Jeep SAM CJ.   3:07:18
15.   Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski UAZ 469 B   3:08:30
16.   Jerzy Bac
Piotr Krzemiński
Automobilklub Dolnośląski UAZ   3:54:53
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski.
Odpadli m. in.:
OS 4 Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź SAM-Toyota kl. O

(defekt)

OS 2

Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler kl. S II  
OS 1 Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler kl. S II  
  Libor Mejznar (CZ)
Jaroslav Hanak (CZ)
  Land Rover 90 2.5 TDI    
Klasyfikacja zespołowa (RMPST):
Nie sklasyfikowano żadnego zespołu.
 
Samochody ciężarowe:
1. Jan Kornicki
Zbigniew Klofta
  Jelcz S 442 2:43:34
2. Zbigniew Białek
Ireneusz Skoreński
  Jelcz S 442 2:56:09
3. Milan Liska (CZ)
Pavel Kestler (CZ)
Fox Racing Team Tatra 815 2:58:36
Odpadli m. in.:
po OS 2 Jarosław Najwer
Tadeusz Rzepka
Automobilklub Dolnośląski ZIŁ 131  
 
W klasyfikacji motocyklistów zwyciężył Wojciech Rencz (KTM 620; 1:27:16) przed Bartłomiejem Bembenikiem (Husaberg FE 501; 1:41:40) i Hansem-Jurgenem Schmidtem (KTM 620; 1:47:25)

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1997

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 20 15 8   13,5 15 20 91,5
2. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 10   15 15 20 20 1 81
3. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 12 20   20 10 12   74
4. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler   8 10 12 13,5 10   53,5
5. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 8 12   8 6 2 15 51
6. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź SAM-Toyota 15   20         35
7. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser     12   8 1 12 33
8. Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6 10   10     3 29
9. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 4 6 3   3   6 22
10. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 3 3   1 1 3 10 21
11. Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai   1   6     8 15
12. Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes G 300; Mercedes 280 GE 2     4   8   14
13. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyer Puch       2 4 4   10
14. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69     4   2   2 8
15. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69   4   3       7
16. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero     1     6   7
17. Jacek Dmochowski
Piotr Cholaś
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero     6         6
18. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai   2         4 6
19. Mieczysław Bojgen
Piotr Pierściński
Autotraper Łódź Scout II     2         2
20. Jacek Paśkiewicz Automobilklub Gorzowski GAZ 69 1             1
 
Klasa O: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 300 E 9 9 3   6 6 9 42
2. Maciej Majchrzak
Jerzy Kociński
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 4   6 9 9 9 4 41
3. Roman Uchański
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes G 300; Mercedes 280 GE 3 4 1 6   4   18
4. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser     4   4 3 6 17
5. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź SAM-Toyota 6   9         15
6. Zdzisław Łazarek
Andrzej Stanosz
Automobilklub Tarnowski UAZ 469 B   6   3     3 12
7. Mieczysław Bojgen
Piotr Pierściński
Autotraper Łódź Scout II     2 4 3     9
8. Radosław Bartosik Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero         2 2   4
 

Klasa S II:

1 2 3 4 5 6 7  
1. Dariusz Andrzejewski
Edward Nowicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 9 9   9 6 9   42
2. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 1 3 9 6 9 6   34
3. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6 6   3 4 1 9 29
4. Bartosz Duda
Andrzej Mielczarek
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 3 2 3 (1) 2 2 6 18
5. Sławomir Chłoń
Robert Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 4 4 1 4       13
6. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyer Puch     2 2 3 3   10
7. Jacek Dmochowski
Piotr Cholaś
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2   6         8
8. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero     4     4   8
 

Klasa S I:

1 2 3 4 5 6 7  
1. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 4 9 6 6 9 9 (3) 43
2. Tomasz Lisowski
Marcin Musiela
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 6 6 9 9 4 6 (4) 40
3. Zbigniew Stawski
Zbigniew Cygan
Automobilklub Polski Suzuki Samurai 9 4   3       16
4. Sławomir Terlecki
Krzysztof Wychowaniec
Automobilklub Polski   3 3     3 3   12
5. Izabela Skuza Automobilklub Gorzowski       3 4   2   9
6. Wiesław Bukowski
Marcin Bukowski
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai     4     4   8
 

Klasa P:

1 2 3 4 5 6 7  
1. Jaroslav Buchar
Tomas Straka
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 9 9 6 (4) 9 9 9 51
2. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69   4 9 6 6 6 6 37
3. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 4 6 4 9 4 4   31
4. Andrzej Kawalec Automobilklub Gorzowski UAZ 3 2 2     3   10
4. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Gorzowski GAZ 69 AM       3 3   4 10
6. Jacek Paśkiewicz Automobilklub Gorzowski GAZ 69 6         2   8
7. Mariusz Kittel
Sylwester Strzałkowski
Autotraper Łódź     1 3   1     5
 

Puchar PZM (klasyfikacja klubowa):

1 2 3 4 5 6 7  
1. Automobilklub Gorzowski 9 9 9 9 9 9   54
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6 6 4 6 4 6   32
3. Autotraper Łódź 3 3 6   6     18
4. Automobilklub Polski 4 4           8
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Eliminacje: 1 - Gorzów, 2 - Polskie Safari, 3 - Jeep Rally, 4 - R. Rzemieślnika, 5 - Jeep Rally, 6 - Jeep Cross, 7 - Dębica 4 Ever


Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S II - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S I - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu silnika.
- klasa P - popularna - samochody GAZ, UAZ, Willys, Muscel. Regulamin wymieniał typy silników jakie można było w nich montować poza oryginalnymi.

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach oraz klasyfikacjach zespołowych przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowej punktacji w klasyfikacji generalnej i w klasach zaliczano zawodnikom 6 najlepszych wyników.


Źródła:
- Auto Sport 1997, 1998
- "Wielkie ściganie 1997" - Mirosław Rutkowski
- Sport 1997
- rmpst.org
- jelczrally.prv.pl
- Materiały: Grzegorz Chyła (Rajd Jelcza)


<< RMPST 1996] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1998 >>