<< RMPST 1998] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 2000 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1999

2-3.05.1999 Rajd Hałda 99 - 1 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Wałbrzych
9 odcinków specjalnych o łącznej długości 23 km.
Pogoda: początkowo ciepło i sucho, później ulewny deszcz.

1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 1. m. w kl. O 34:48,8
2. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. S II 35:13,2
3. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 2. m. w kl. O 35:16,7
4. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 3. m. w kl. O 36:00,0
5. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 4. m. w kl. O 36:52,7
6. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 2. m. w kl. S II 37:25,0
7. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 1. m. w kl. S I 40:57,1
8. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P 41:29,7
9. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2. m. w kl. S I 42:01,0
10. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy   42:20,9
           
  Roman Flaga
Marian Zaleski
Automobilklub Krakowski   3. m. w kl. S I  
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski   4. m. w kl. P  
  Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Rover 1. m. w kl. MT  
  Wojciech Polowiec
Bartosz Zydroń
Autotraper   2. m. w kl. MT  
  Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. MT  
  Jerzy Bac
Piotr Pikulicki
Automobilklub Dolnośląski   4. m. w kl. MT  
Wystartowało 26 załóg, ukończyło rajd 21.

14-16.05.1999 Gorzów - 2 eliminacja RMPST

1. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. S II
2. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. O
3. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 2. m. w kl. O
4. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. O
5. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 4. m. w kl. O
6. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 5. m. w kl. O
7. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE  
8. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM  
9. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser  
10. Maciej Kaczmarski
?
Automobilklub Dolnośląski Nissan Patrol kl. S II
         
  Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. S I
  Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. S I
  Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4. m. w kl. S I
  Grzegorz Szwagrzyk
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. P
  Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski   3. m. w kl. P
  Ireneusz Korycki
Andrzej Rolka
Automobilklub Morski   1. m. w kl. MT
  Jan Kuchowicz
Bartosz Kuchowicz
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. MT

4-6.06.1999 Łódź - 3 eliminacja RMPST

1. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. O
2. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 2. m. w kl. O
3. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S I
4. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 2. m. w kl. S I
5. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 3. m. w kl. O
6. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II
7. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE 4. m. w kl. O
8. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 5. m. w kl. O
9. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski GAZ 69 1. m. w kl. P
10. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 3. m. w kl. S I
         
  Grzegorz Szwagrzyk
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. P
  Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P
  Robert Pstrągowski
Oskar Prądzyński
    1. m. w kl. MT
  Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków   2. m. w kl. MT
  Karol Zarycki
Tomasz Zawodniak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. MT
  Marek Błaszczyk
Rafał Brochmann
    4. m. w kl. MT
  Adam Makosiewicz
Krzysztof Prokop
    5. m. w kl. MT

25-27.06.1999 Polskie Safari - 4 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa

1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. O
2. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S I
3. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2. m. w kl. O
4. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 3. m. w kl. O
5. Maciej Kaczmarski
?
Automobilklub Dolnośląski Nissan Patrol 4. m. w kl. O
6. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P
7. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 2. m. w kl. S I
8. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469 2. m. w kl. P
9. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 5. m. w kl. O
10. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łada Niva 6. m. w kl. O

13-15.08.1999 Rajd Rzemieślnika - 5 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa
Pogoda: sucho

1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. O
2. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2. m. w kl. O
3. Marek Zając
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 GE 3. m. w kl. O
4. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 4. m. w kl. O
5. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 1. m. w kl. S I
6. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 5. m. w kl. O
7. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łada Niva 6. m. w kl. O
8. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler  
9. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy  
         
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski   1. m. w kl. P
  Grzegorz Szwagrzyk
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. P
  Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków   1. m. w kl. MT
  Maciej Szurkowski
Sebastian Abramowicz
KM Duet   2. m. w kl. MT
  Karol Zarycki
Tomasz Zawodniak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. MT

3-5.09.1999 Łódź - 6 eliminacja RMPST

1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. O
2. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 2. m. w kl. O
3. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 3. m. w kl. O
4. ?      
5. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II
6. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE 5. m. w kl. O
7. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S I
8. Grzegorz Szwagrzyk
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 1. m. w kl. P
9. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 2. m. w kl. P
10. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 6. m. w kl. O
         
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski   3. m. w kl. P
  Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków   1. m. w kl. MT
  Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. MT
  Robert Pstrągowski
Oskar Prądzyński
    3. m. w kl. MT
  Adam Makosiewicz
Krzysztof Prokop
    4. m. w kl. MT

24-26.09.1999 Gorzów - 7 eliminacja RMPST

1. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE 1. m. w kl. O
2. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O
3. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 3. m. w kl. O
4. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II
5. Marek Zając
?
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 GE 4. m. w kl. O
6. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 5. m. w kl. O
7. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P
8. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S I
9. Maciej Kaczmarski
?
Automobilklub Dolnośląski Nissan Patrol  
10. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 2. m. w kl. S I

? Rajd Hałda - 8 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Wałbrzych

1. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 1. m. w kl. O
2. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 2. m. w kl. O
3. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 3. m. w kl. O
4. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S I
5. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 1. m. w kl. P
6. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 4. m. w kl. O
7. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE 5. m. w kl. O
8. Grzegorz Szwagrzyk
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 2. m. w kl. P
9. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 2. m. w kl. S I
10. Maciej Kaczmarski
?
Automobilklub Dolnośląski Nissan Patrol 6. m. w kl. O
         
  Roman Flaga
Marian Zaleski
Automobilklub Krakowski   3. m. w kl. S I

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1999

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 10 15 8 20 20 20     93
2. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 20 12   2 10 12   15 71
3. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 12 8 15     15   20 70
4. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 8 10 20 10     15   63
5. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM   3   12 15 1 12 12 55
6. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler     12 15   4 3 10 44
7. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE   4 4     6 20 4 38
8. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 15 20             35
9. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 6   6   3 8 10   33
10. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 4   10 4 8   1 2 29
11. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 3     6   2 4 8 23
12. Marek Zając Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 GE         12   8   20
13. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 1 6 3   2   6   18
14. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser   2     6     6 14
15. Maciej Kaczmarski Automobilklub Dolnośląski Nissan Patrol   1   8     2 1 12
16. Grzegorz Szwagrzyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69           3   3 6
17. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łada Niva       1 4       5
18. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 2   1           3
18. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469       3         3
20. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski GAZ 69     2           2
 
Klasa O: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 3 6 4 9 9 9     40
2. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 9 4   2 3 4   6 28
3. Sławomir Wasiak
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski
BKF Fedorowicz
Nissan Patrol 4 2 6     6   9 27
4. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Mitsubishi Pajero 2 3 9 4     6   24
5. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM       6 6 1 4 4 21
6. Jerzy Dębski
Norbert Ćwikliński
Automobilklub Gorzowski Mercedes 500 GE     2     2 9 2 15
7. Marek Zając Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 GE         4   2   6
8. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser         2     3 5
9. Maciej Kaczmarski Automobilklub Dolnośląski Nissan Patrol       3       1 4
10. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy   1 1       1   3
11. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łada Niva       1 1       2
 
Klasa S II: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 1   3     9 3   16
2. Dariusz Zapisek
Tomasz Jakubowski
Automobilklub Gorzowski Mitsubishi Pajero 6 9             15
 
Klasa S I: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   3 9 9   6 6 9 42
2. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honker 4WD 9 2 6 4 9   4 3 37
3. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki Samurai 4 6 3           13
4. Roman Flaga
Marian Zaleski
Automobilklub Krakowski   3             2 5
 
Klasa P: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton TD 6 4   6   3 9 6 34
2. Grzegorz Szwagrzyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69   9 2   4 4   4 23
3. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski GAZ 69 2   4   6 2     14
4. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469     1 3         4
 
Klasa MT: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Rover 9   6   9 9     33
2. Robert Pstrągowski
Oskar Prądzyński
        9     4     13
3. Ireneusz Korycki
Andrzej Rolka
Automobilklub Morski    

9

           

9

4. Karol Zarycki
Tomasz Zawodniak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa       4   4       8
5. Wojciech Polowiec
Bartosz Zydroń
Autotraper   6               6
5. Jan Kuchowicz
Bartosz Kuchowicz
Automobilklub Gorzowski     6             6
5. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski             6     6
5. Maciej Szurkowski
Sebastian Abramowicz
KM Duet           6       6
9. Adam Makosiewicz
Krzysztof Prokop
        2     3     5
10. Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4               4
11. Marek Błaszczyk
Rafał Brochmann
        3           3
11. Jerzy Bac
Piotr Pikulicki
Automobilklub Dolnośląski   3               3
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono nazwiska zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S II - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S I - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu silnika.
- klasa P - popularna - samochody GAZ, UAZ, Willys, Muscel.
- klasa MT - militarno-turystyczna

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach i w klasyfikacji zespołowej przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- Auto Sport 1999
- Auto Moto 1999
- "Wielkie ściganie 1999" - Mirosław Rutkowski


<< RMPST 1998] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 2000 >>