<< RMPST 1999] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 2001 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2000

6-7.05.2000 - Rajd Hałda IV - 1 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Wałbrzych

1. Tomasz Lisowski
Marcin Grydziuszko
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 1. m. w kl. O-2  
2. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-1  
3. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 2. m. w kl. O-2  
4. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 2. m. w kl. O-1  
5. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Mercedes 230 G 2800 3. m. w kl. O-2  
6. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 3. m. w kl. O-1  
7. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Wałbrzyski UAZ Maraton 4. m. w kl. O-1  
8. Dariusz Helios
?
Automobilklub Orski Suzuki Vitara 5. m. w kl. O-1  
9. ?        
10. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 5. m. w kl. O-2  
           
  Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300 6. m. w kl. O-1  
  Michał Lisowski
Artur Lemieszek
Automobilklub Gorzowski   1. m. kl. MT  
  Karol Dzwonkowski
Krzysztof Maraszek
Automobilklub Gorzowski   2. m. kl. MT  
Odpadli m. in.:
  Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     (półoś)
Wystartowało 25 załóg.

27-28.05.2000 - Gorzów - 2 eliminacja RMPST

1. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 1. m. w kl. O-2
2. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. O-2
3. Tomasz Lisowski
Przemysław Bąk
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 3. m. w kl. O-2
4. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 4. m. w kl. O-2
5. Zygfryd Woldenberg
?
Automobilklub Gorzowski UAZ 3470 5. m. w kl. O-2
6. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 1. m. w kl. O-1
7. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 2. m. w kl. O-1
8. Maciej Szurkowski
Sebastian Abramowicz
Duet Zielona Góra Willys MB 3. m. w kl. O-1
9. Maciej Blum
Wojciech Zych
Automobilklub Wałbrzyski Nissan Patrol 6. m. w kl. O-2
10. Dariusz Helios
?
Automobilklub Orski Suzuki Vitara 4. m. w kl. O-1
         
  Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469 B 5. m. w kl. O-1
  Bartłomiej Rzeszotka
Sebastian Rosiak
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. MT
  Robert Maćkowiak
Zbigniew Jędrasik
Automobilklub Wielkopolski   2. m. w kl. MT
  Michał Lisowski
Artur Lemieszek
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. MT
  Karol Dzwonkowski
Krzysztof Maraszek
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. MT

17-18.06.2000 - Polskie Safari - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa
7 odcinków specjalnych

1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-2
2. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 2. m. w kl. O-2
3. Tomasz Lisowski
Przemysław Bąk
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 3. m. w kl. O-2
4. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-1
5. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Range Rover 4. m. w kl. O-2
6. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 2. m. w kl. O-1
7. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Mercedes 230 G 2800 5. m. w kl. O-2
8. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 6. m. w kl. O-2
9. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300 3. m. w kl. O-1
         
  Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 5. m. w kl. O-1
  Maciej Szurkowski
Sebastian Abramowicz
Duet Zielona Góra Willys MB 6. m. w kl. O-1
Wystartowało 21 załóg, ukończyło rajd 16.

26.08.2000 - Chojnice - 4 eliminacja RMPST

1. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-2
2. Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 2. m. w kl. O-2
3. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-1
4. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 3. m. w kl. O-2
5. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Range Rover 4. m. w kl. O-2
6. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 5. m. w kl. O-2
7. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 2. m. w kl. O-1
8. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300 3. m. w kl. O-1
9. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6. m. w kl. O-2
10. Ireneusz Korycki
Andrzej Rolka
Automobilklub Morski Isuzu Trooper 4. m. w kl. O-1
         
  Robert Maćkowiak
Zbigniew Jędrasik
Automobilklub Wielkopolski   1. m. w kl. MT
  Michał Lisowski
Artur Lemieszek
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. MT
  Bartłomiej Rzeszotka
Sebastian Rosiak
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. MT
Wystartowało 20 załóg.

16.09.2000 - Łódź - 5 eliminacja RMPST

1. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-2
2. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. O-2
3. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-1
4. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300 2. m. w kl. O-1
5. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 3. m. w kl. O-2
6. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 4. m. w kl. O-2
7. Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski Jeep Wrangler 5. m. w kl. O-2
8. Zygfryd Woldenberg
?
Automobilklub Gorzowski UAZ 3470 6. m. w kl. O-2
9. Tomasz Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0  
10. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O-1
         
  Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 4. m. w kl. O-1
  Dariusz Helios
?
Automobilklub Orski Suzuki Vitara 5. m. w kl. O-1
  Bartłomiej Rzeszotka
Sebastian Rosiak
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. MT
  Karol Zarycki
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. MT

7.10.2000 - 12. Rajd Terenowy Autoklubu Rzemieślnik - 6 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Słomczyn
Dystans: ok. 80 km, w tym 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 14 km.

1. Tomasz Lisowski
Przemysław Bąk
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 1. m. w kl. O-2  
2. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. O-2 + 8,9
3. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. O-1 + 35,1
4. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 3. m. w kl. O-2 + 73,3
5. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 2. m. w kl. O-1 + 79,2
6. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 3. m. w kl. O-1 + 83,5
7. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Range Rover 4. m. w kl. O-2  
8. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300 4. m. w kl. O-1  
9. Zygfryd Woldenberg
?
Automobilklub Gorzowski UAZ 3470 5. m. w kl. O-2  
10. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469 B 5. m. w kl. O-1  
11. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 6. m. w kl. O-2  
           
  Karol Zarycki
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. MT  
  Michał Lisowski
Artur Lemieszek
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. MT  
Odpadli m. in.:

po
OS 4

Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski    

(miska
olejowa)

Wystartowały 22 załogi

29-30.10.2000 - 15. Truck Rally Mercedes-Benz - 7 eliminacja RMPST *

* do RSMP zaliczano tylko I etap rajdu.

Baza rajdu: Wrocław
Pogoda: sucho, dużo kurzu

[Lista startowa] [Wyniki rajdu w klasyfikacji międzynarodowej]

Wyniki rajdu w klasyfikacji RMPST
1. Tomasz Lisowski
Przemysław Bąk
Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 1. m. w kl. O-2  
2. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 1. m. w kl. O-1  
3. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 2. m. w kl. O-2  
4. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mercedes G 2500 2. m. w kl. O-1  
5. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. O-1  
6. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Range Rover 3. m. w kl. O-2  
7. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Mercedes 230 G 2800 4. m. w kl. O-2  
8. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 5. m. w kl. O-2  
9. Maciej Blum
Wojciech Zych
Automobilklub Wałbrzyski Nissan Patrol 6. m. w kl. O-2  
10. Zygfryd Woldenberg
Agnieszka Woldenberg
Automobilklub Gorzowski UAZ 3470 7. m. w kl. O-2  
           
  Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Wałbrzyski UAZ Maraton 4. m. w kl. O-1  
  Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 5. m. w kl. O-1  
Odpadli:

OS 3

Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler kl. O-2

(półoś)

  Janusz Kozdra
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Toyota Celica kl. O-1  
  Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler kl. O-2  
  Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469 B kl. O-1  

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2000

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Tomasz Lisowski Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 20 12 12 15 (2) 20 20 99
2. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 15   10 12 12 12 8 69
3. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 (1) 10 15 10 6 10 12 63
4. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   15 20 2 20 0   57
5. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 12 20 3 6 8   3 52
6. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler       20 15 15   50
7. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 6 4 6 4 0 6 15 41
8. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300; Mercedes G 2500 0   2 3 10 3 10 28
9. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Range Rover     8 8 0 4 6 26
10. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 10 6 0   1 8 0 25
11. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Mercedes 230 G 2800 8   4       4 16
12. Zygfryd Woldenberg Automobilklub Gorzowski UAZ 3470   8     3 2 1 14
13. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Wałbrzyski UAZ Maraton 4           0 4
13. Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski Jeep Wrangler     0   4   0 4
15. Dariusz Helios Automobilklub Orski Suzuki Vitara 3 1     0   0 4
16. Maciej Blum
Wojciech Zych
Automobilklub Wałbrzyski Nissan Patrol   2 0       2 4
17. Maciej Szurkowski
Sebastian Abramowicz
Duet Zielona Góra Willys MB   3 0         3
18. Ireneusz Korycki
Andrzej Rolka
Automobilklub Morski Isuzu Trooper     0 1     0 1
18. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469 B 0 0 0     1   1
 
Klasa O-2: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Tomasz Lisowski Automobilklub Gorzowski Merlis 3.0 10 4 4 6 0 10 10 44
2. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   6 10 1 10 1   28
3. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM Buggy 3600 (2) 3 6 4 3 4 6 26
4. Stanisław Lisowski
Piotr Binaś
Automobilklub Gorzowski Mercedes 300 E 2960 6 10 1 2 4   2 25
5. Mariusz Laskowski
Zbigniew Stawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler       10 6 6   22
6. Bogdan Kostecki
Marek Maciołek
Żubry Kraków Range Rover     3 3 0 3 4 13
7. Jacek Zaleski
Jacek Czerwiński
Autotraper Łódź Mercedes 230 G 2800 4   2       3 9
8. Zygfryd Woldenberg Automobilklub Gorzowski UAZ 3470   2     1 2   5
9. Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski Jeep Wrangler     0   2     2
10. Maciej Blum
Wojciech Zych
Automobilklub Wałbrzyski Nissan Patrol   1 0       1 2
 
Klasa O-1: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 10   10 10 10 10 4 54
2. Andrzej Dudziak
Marcin Proszkowski
Automobilklub Dolnośląski SAM Mad Buggy 4 6 6 6 (3) 4 10 36
3. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Toyota Land Cruiser 6 10 2   4 6 2 30
4. Grzegorz Szwagrzyk
Piotr Brakowiecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM 2300; Mercedes G 2500 1   4 4 6 3 6 24
5. Dariusz Helios Automobilklub Orski Suzuki Vitara 2 3     2     7
6. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Wałbrzyski UAZ Maraton 3           3 6
7. Maciej Szurkowski
Sebastian Abramowicz
Duet Zielona Góra Willys MB   4 1         5
8. Piotr Urbaniak
Marcin Płatek
Automobilklub Gorzowski UAZ 469 B 0 2 0     2   4

9.

Ireneusz Korycki
Andrzej Rolka
Automobilklub Morski Isuzu Trooper      0

3

   

0

3

 
Klasa MT: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Michał Lisowski
Artur Lemieszek
Automobilklub Gorzowski   6 4   6   6   22
2. Bartłomiej Rzeszotka
Sebastian Rosiak
Automobilklub Gorzowski     10   4 6     20
3. Robert Maćkowiak
Zbigniew Jędrasik
Automobilklub Wielkopolski     6   10       16
4. Karol Zarycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa           4 10   14
5. Karol Dzwonkowski
Krzysztof Maraszek
Automobilklub Gorzowski   4 2           6
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Eliminacje: 1 - R. Hałda, 2 - Gorzów, 3 - Polskie Safari, 4 - Chojnice, 5 - Łódź, 6 - R. Rzemieślnika, 7 - R. Mercedesa


Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa S-2 - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S-1 - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
- klasa MT - militarno-turystyczna

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach i w klasyfikacji zespołowej przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 10-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano zawodnikom 6 najlepszych wyników.


Źródła:
- Auto Sport 2000
- "Wielkie ściganie 2000" - Mirosław Rutkowski


<< RMPST 1999] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 2001 >>