<< 3 el. WSMP 1983 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1983] [5 el. WSMP 1983 - Kielce >>
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa 1: | |||||
Trening: 1. Caputa - 2:07,9; 2. Dąbrowski - 2:08,0; 3. Dyszy; 4. Zagórski; 5. Marcinkiewicz; 6. Gaik; 7. Pająk; 8. Brymora; 9. Leszczyński; 10. Chojnacki; 11. Paradowski; 12. Chałupnik; 13. Herba; 14. Winkowski | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. | Krzysztof Caputa | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | 30:17,08 (83,21 km/h) | |
2. | Zbyszko Gaik | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 30:17,28 | |
3. | Sławomir Zagórski | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 30:23,08 | |
4. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 30:23,41 | |
5. | Jacek Chojnacki | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 30:32,21 | |
6. | Bogusław Chałupnik | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | 30:37,57 | |
7. | Lech Leszczyński | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | ||
8. | Tomasz Jaskłowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
9. | Andrzej Dąbrowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
10. | Witold Paradowski | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
11. | Krzysztof Winkowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
12. | Jacek Marcinkiewicz | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | ||
13. | Robert Krotoski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
14. | Mirosław Świejkowski | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | ||
Odpadli: | |||||
9 okr. | Bogusław Pająk | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
6 okr. | Robert Herba | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | (wypadek) |
|
1 okr. | Jerzy Dyszy | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
Najszybsze okrążenie: Caputa - 2:08,2 | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-14 okr: Caputa | |||||
Wystartowało 17 zawodników, sklasyfikowano 14. | |||||
Klasa 2: | |||||
Trening: 1. Krukowski - 1:54,6; 2. Kolasiński; 3. Michalski; 4. Smorawiński; 5. Kordek; 6. Wierzbołowski; 7. Skudło | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 26:57,0 (94,65 km/h) | |
2. | Piotr Kolasiński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:04,8 | |
3. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | 27:18,5 | |
4. | Dariusz Kinderman | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 27:23,0 | |
5. | Wojciech Smorawiński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:26,0 | |
6. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | 27:52,1 | |
7. | Krzysztof Winkowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 28:06,3 | |
8. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 28:16,0 | |
9. | Andrzej Serzysko | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 28:35,1 | |
10. | Bogdan Pawlak | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 28:35,5 | |
11. | Wojciech Ryszewski | Automobilklub Włocławski | Polski Fiat 126p | 28:46,6 | |
12. | Andrzej Polkowski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 126p | ||
13. | Andrzej Stachurski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 126p | ||
14. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
15. | Adam Michalski | Stomil SGPiS Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
16. | Mariusz Stuszewski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
17. | Andrzej Pięta | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | ||
18. | Wiesław Staniec | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | ||
19. | Paweł Puchalski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
20. | Tadeusz Kotas | Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p | ||
21. | Robert Gajór | Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p | ||
22. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
23. | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
24. | Leszek Witoszek | Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p | ||
Odpadli: | |||||
9 okr. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
8 okr. | Jarosław Adamiak | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
6 okr. | Stanisław Dawid | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
6 okr. | Piotr Rakowski | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
5 okr. | Bogusław Pająk | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
4 okr. | Zbigniew Kordek | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | ||
3 okr. | Tomasz Glanc | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | ||
3 okr. | Piotr Polak | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | ||
2 okr. | Tadeusz Późniak | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | ||
Najszybsze okrążenie: Krukowski | |||||
Wystartowało 33 zawodników, sklasyfikowano 24. | |||||
Klasa 3: | |||||
Trening: 1. Barański - 1:48,7 | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 26:17,6 (95,8 km/h) | |
2. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | 26:33,9 | ||
3. | Michał Adamski | Automobilklub Łódzki | 26:58,7 | ||
4. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | 26:59,0 | ||
5. | Janusz Śpiączka | Automobilklub Wielkopolski | 27:03,0 | ||
6. | Piotr Polak | Automobilklub Beskidzki | 27:11,1 | ||
7. | Tomasz Barański | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 27:19,8 | |
8. | Dariusz Kinderman | Automobilklub Śląski | 27:31,9 | ||
9. | Zbigniew Zapędowski | Automobilklub Łódzki | 27:38,9 | ||
10. | Krzysztof Winkowski | Automobilklub Warszawski | 28:14,6 | ||
11. | Iwona Mianowska | Automobilklub Krakowski | |||
12. | Zbigniew Kordek | Automobilklub Beskidzki | |||
13. | Andrzej Stachurski | Automobilklub Lubelski | |||
14. | Marian Czapka | Automobilklub Cieszyński | |||
15. | Andrzej Polkowski | Automobilklub Lubelski | |||
16. | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | |||
17. | Wiesław Staniec | Automobilklub Dolnośląski | |||
18. | Zbigniew Czarnocki | Stomil SGPiS Warszawa | |||
Odpadli: | |||||
Tadeusz Bryczek | Automobilklub Beskidzki | ||||
Andrzej Serzysko | Automobilklub Warszawski | ||||
Krzysztof Cieślewicz | Automobilklub Wielkopolski | ||||
Jan Handke | Automobilklub Wielkopolski | ||||
Witalis Misiewicz | Automobilklub Lubelski | ||||
Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
Najszybsze okrążenie: Barański - 1:01,03 |
|||||
Wystartowało 25 zawodników, sklasyfikowano 18. |
|||||
Klasa 4: | |||||
Trening: 1. Janowski - 1:41,4; 2. Mielcarek; 3. Szczęsny; 4. Knast; 5. Godwod; 6. M. Kozłowski; 7. Mandera; 8. Ptak; 9. Nowicki; 10. Iwanowski; 11. Starkowski; 12. Kudłaty; 13. Kurowski | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. | Wacław Janowski | Automobilklub Dolnośląski | 24:44,2 (101,88 km/h) | ||
2. | Stefan Knast | Automobilklub Wielkopolski | 25:07,0 | ||
3. | Henryk Kurowski | Automobilklub Toruński | 25:07,7 | ||
4. | Marek Kozłowski | Automobilklub Lubelski | 25:08,5 | ||
5. | Henryk Mandera | Automobilklub Śląski | 25:08,7 | ||
6. | Tomasz Szczęsny | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p | 25:20,3 | |
7. | Andrzej Ptak | Automobilklub Szczeciński | 25:21,1 | ||
8. | Krzysztof Godwod | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p | ||
9. | Piotr Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | |||
10. | Janusz Podleśny | Automobilklub Lubelski | |||
11. | Stanisław Polkowski | Automobilklub Lubelski | |||
12. | Andrzej Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | |||
Odpadli: | |||||
11 okr. | Czesław Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | |||
10 okr. | Ryszard Modler | Automobilklub Śląski | |||
5 okr. | Władysław Starkowski | Automobilklub Dolnośląski | |||
1 okr. | Jacek Iwanowski | Automobilklub Warszawski | |||
Najszybsze okrążenie: Janowski - 104,55 km/h |
|||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-14 okr.: Janowski | |||||
Wystartowało 16 zawodników, sklasyfikowano 12. | |||||
Klasa 5: | |||||
Trening: 1. Bublewicz - 1:34,1; 2. Koper | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. | Marian Bublewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 23:11,8 (108,66 km/h) | ||
2. | (1.*) | Andrzej Koper | Automobilklub Warszawski | Renault 5 Alpine | 24:00,7 |
3. | (2.*) | Maciej Bogusławski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 24:44,4 | |
4. | (3.*) | Wacław Janowski | Automobilklub Dolnośląski | ||
5. | (4.*) | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | ||
6. | (5.*) | Marek Kozłowski | Automobilklub Lubelski | Łada 1300 | |
7. | (6.*) | Andrzej Pazdor | Automobilklub Krakowski | ||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
8 okr. | Ryszard Granica | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
3 okr. | Janusz Podleśny | Automobilklub Lubelski | |||
Najszybsze okrążenie: Bublewicz - 113,33 km/h | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-14 okr.: Bublewicz | |||||
Wystartowało 9 zawodników, sklasyfikowano 7. | |||||
Klasa 6: | |||||
Trening: 1. Hołowiej - 1:31,6; 2. Szmidt - 1:33,3; 3. Kiełbania; 4. Jurzak; 5. Jeromin; 6. Mazur; 7. Mikołajczyk; 8. Głowacki; 9. Lenartowicz; 10. Obarski; 11. Kilka; 12. Duda | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. |
Andrzej Hołowiej | GAMK Budowlani Gdańsk | MTX | 21:59,9 (119,07 km/h) | |
2. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | MTX 1-03 | 22:04,8 | |
3. | Jerzy Mazur | Automobilklub Dolnośląski | Promot 79 | 22:05,2 | |
4. | Józef Kiełbania | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 79 | 22:29,0 | |
5. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Świętokrzyski | Promot | 22:35,9 | |
6. | Piotr Lenartowicz | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 76 | ||
7. | Stefan Duda | Automobilklub Warszawski | Promot | ||
8. | Krzysztof Kilka | Automobilklub Śląski | |||
Odpadli: | |||||
5 okr. | Wiesław Mikołajczyk | Automobilklub Śląski | MTX | ||
0 okr. | Jacek Jurzak | Automobilklub Śląski | JJ-01 | ||
0 okr. | Marek Głowacki | Automobilklub Szczeciński | Promot | ||
Marek Obarski | Automobilklub Wielkopolski | ||||
Najszybsze okrążenie: Hołowiej - 1:16,55 (130,10 km/h) | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr.: Mzaur; 3-14 okr.: Hołowiej | |||||
Wystartowało 12 zawodników, sklasyfikowano 8. | |||||
Klasa 7: | |||||
Trening: 1. Zarzycki - 1:36,7; 2. Kamiński; 3. Banaszak; 4. Grochowski; 5. Skwarzyński; 6. Nalewaj; 7. Górecki; 8. Sikora; 9. Kulawik; 10. Zaleski; 11. A. Wojciechowski; 12. Orłowski; 13. Podsiadło; 14. L. Wojciechowski; 15. Oryński; 16. Kłoda; 17. Nowaczyński; 18. Proć; 19. Makowski; 20. Kotowicz; 21. Skowroński; 22. Zygmunt | |||||
Wyścig (14 okr. x 3,00 km = 42,00 km): | |||||
1. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | Promot | 22:42,1 (111,01 km/h) | |
2. | Witold Nalewaj | Automobilklub Szczeciński | Promot | 22:46,1 | |
3. | Stefan Banaszak | Automobilklub Szczeciński | 22:47,3 | ||
4. | Tomasz Sikora | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 82 | 22:57,9 | |
5. | Andrzej Grochowski | Automobilklub Warszawski | Promot | 23:03,3 | |
6. | Eugeniusz Kulawik | Automobilklub Śląski | 23:05,3 | ||
7. | Ryszard Zygmunt | Automobilklub Morski | 23:06,6 | ||
8. | Piotr Górecki | Automobilklub Morski | 23:10,0 | ||
9. | Lech Wojciechowski | Automobilklub Kaliski | Promot | 23:29,1 | |
10. | Marek Oryński | Automobilklub Krakowski | 24:01,2 | ||
11. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot | ||
12. | Mirosław Kłoda | Automobilklub Kielecki | Promot | ||
13. | Krzysztof Kotowicz | Automobilklub Wielkopolski | Promot | ||
14. | Andrzej Proć | Automobilklub Częstochowski | Promot | ||
15. | Artur Makowski | Automobilklub Świętokrzyski | |||
16. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 75 | ||
17. | Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot | ||
Nie sklasyfikowany: | |||||
Janusz Orłowski | Automobilklub Szczeciński | Promot | |||
Odpadli: | |||||
3 okr. | Piotr Zaleski | Automobilklub Morski | Promot | ||
2 okr. | Wojciech Skowroński | Automobilklub Toruński | Promot 81 | ||
1 okr. | Andrzej Wojciechowski | Automobilklub Śląski | |||
0 okr. | Dariusz Nowaczyński | Automobilklub Wielkopolski | |||
Najszybsze okrążenie: Kamiński | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1 okr.: Kamiński; 2-11 okr.: Zarzycki; 12-14 okr.: Kamiński | |||||
Wystartowało 22 zawodników, sklasyfikowano 17. | |||||
Klasyfikacja zespołowa: | |||||
1. | Automobilklub Toruński | 139 pkt. |
|||
2. | Automobilklub Wielkopolski I | 132 pkt. |
|||
3. | Automobilklub Dolnośląski | 132 pkt. |
|||
4. | Automobilklub Szczeciński | 132 pkt. |
|||
5. | Automobilklub Warszawski | 127 pkt. |
|||
6. | Automobilklub Kielecki | 124 pkt. |
|||
7. | Automobilklub Wielkopolski II | 118 pkt. |
|||
8. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 111 pkt. |
|||
9. | Automobilklub Lubelski | 110 pkt. |
|||
10. | Automobilklub Morski | 99 pkt. |
<< 3 el. WSMP 1983 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1983] [5 el. WSMP 1983 - Kielce >>