<< WSMP 1985] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1987 >>


Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1986

10-11.05.1986 1 eliminacja WSMP Poznań
24-25.05.1986 2 eliminacja WSMP Poznań
21-22.06.1986 3 eliminacja WSMP Poznań
6-7.09.1986 4 eliminacja WSMP Toruń
27-28.09.1986 5 eliminacja WSMP Kielce

Klasyfikacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1986

Klasa 1:

1

2

3

4

5

 
1. Jacek Chojnacki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 50 50 50 50 - 200
2. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 41 46 46 43 (35) 176
3. Sławomir Kuran Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 46 43 0 41 43 173
4. Robert Moritz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 40 39 40 (35) 46 165
5. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (36) 37 41 46 39 163
6. Jacek Iwański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 35 41 39 0 41 156
7. Krzysztof Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p (28) 31 34 36 50 151
8. Krzysztof Witt Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 37 36 (23) 38 37 148
9. Mariusz Pietrasiak Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 31 40 38 0 36 145
10. Jacek Dobrowolski Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 29 34 0 40 34 137
11. Wojciech Dargiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 39 26 35 37 (23) 137
12. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 33 33 0 24 38 128
13. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 43 38 43 0 0 124
14. Piotr Pudłowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - 28 31 33 31 123
15. Henryk Wiśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26 32 0 32 29 119
16. Andrzej Habas Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 34 30 29 - 25 118
17. Wiesław Hankus Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 38 29 0 39 0 106
18. Lech Wójcik KAM Łódź Polski Fiat 126p - 20 24 30 32 106
19. Małgorzata Mądrzejewska Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p (17) 24 22 35 21 102
20. Bogumił Kut Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 22 (18) 27 29 20 98
21. Marek Lewandowski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p (18) 25 20 25 28 98
22. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 19 27 36 0 30 112
23. Leon Krawczyk Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 21 23 0 21 24 89
24. Jacek Kowalski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 16 (15) 21 26 19 82
25. Mariusz Bielewicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - 25 23 33 81
26. Piotr Śnieg Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 23 - 28 - 27 78
27. Adam Majewski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 32 - 37 0 - 69
28. Jacek Sicinski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 20 - 18 - 17 55
29. Marek Oczkowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - 19 33 0 - 52
30. Jacek Rosiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 21 30 - 0 51
31. Anna Czarnecka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 0 26 27 - 53
32. Bogusław Chałupnik Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 24 22 - - - 46
33. Krzysztof Federowicz BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p - - - - 40 40
34. Mirosław Popielarz Automobilklub Morski Polski Fiat 126p - 16 19 0 - 35
35. Sławomir Wysmyk Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p - - - 31 0 31
36. Jan Sikora Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 30 - 0 - 0 30
37. Piotr Lemieszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - - - 28 - 28
38. Mariusz Ficoń BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 27 0 - - - 27
39. Tadeusz Późniak KS Maraton Warszawa Polski Fiat 126p - - - - 26 26
40. Tadeusz Fuks Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p - - - 22 - 22
41. Sławomor Sarnowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p - - - - 22 22
42. Tomasz Czapliński Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p - - - - 18 18
43. Jerzy Sokołowski Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 126p 0 17 0 - 0 17
44. Jarosław Adamiak Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p - 14 0 - - 14
Wykluczony:
  Michał Sawka Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 25 35 32 0 0 -
 
Klasa 2:

1

2

3

4

5

 

1.

Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 50 50 46 (46) 50 196

2.

Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 0 46 50 43 46 185

3.

Wojciech Cołoszyński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 43 41 41 50 (41) 175
4. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 46 40 43 - 43 172
5. Zbigniew Czarnocki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 41 38 (36) 41 38 158
6. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 40 37 39 0 36 152
7. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 36 36 38 0 37 147
8. Andrzej Pięta Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 32 34 37 39 0 142
9. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 31 33 34 - 34 132
10. Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 29 (27) 33 29 28 119
11. Krzysztof Federowicz BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 30 39 0 40 0 109
12. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - 29 38 35 102
13. Wawrzyniec Baczyński SGPiS Warszawa Polski Fiat 126p 0 - 35 35 32 102
14. Włodzimierz Kapelski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 27 22 21 30 0 100
15. Leszek Chlebiński Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 22 23 24 - 29 98
16. Adam Filutowski Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p 21 (21) 26 24 26 97
17. Zygmunt Olton Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 0 32 36 27 95
18. Henryk Wiśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25 24 - 25 21 95
19. Krzysztof Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - 29 25 0 31 85
20. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - 43 0 - 40 83
21. Janusz Podleśny Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - 32 30 - 19 81
22. Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski Polski Fiat 126p 0 19 0 34 25 78
23. Mariusz Bielewicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - 23 28 24 77
24. Jacek Marcinkiewicz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 24 17 - 32 - 73
25. Robert Herba Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 37 35 - - - 72
26. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 38 0 28 0 - 66
27. Antoni Kilka Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 34 - 31 - 0 65
28. Mario Stula Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - - 0 33 30 63
29. Marek Kuna Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 126p - 18 27 - 18 63
30. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p - 25 0 37 0 62
31. Kazimierz Krawczyk Automobilklub Zielonogórski Polski Fiat 126p 33 0 0 26 - 59
32. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 26 - 31 - 57
33. Andrzej Polkowski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 28 - - - 22 50
34. Giuseppe Santolla Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - - 40 - - 40
35. Jacek Chojnacki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - - - 39 39
35. Tadeusz Suchoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 39 - - - - 39
37. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 35 0 - - - 35
38. Eugeniusz Wittich Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p - - - - 33 33
39. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 31 - - - 31
40. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 28 - - - 28
41. Wojciech Dargiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - - - 27 - 27
42. Klaudiusz Rak Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 26 - - - - 26
43. Leszek Skalski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 23 0 - 0 - 23
43. Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p - - - - 23 23
45. Krystyna Mizera Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p - 0 22 - - 22
46. Marek Greszta Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p - 20 - - - 20
46. Edyta Czerwińska Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - - - - 20 20
46. Małgorzata Mądrzejewska Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - 20 - - 20
Wykluczony:
  Michał Sawka Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p - 30 - - - -
 

Klasa 3:

1

2

3

4

5

 

1.

Tomasz Barański Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 50 50 39 50 0 189

2.

Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski   41 43 - 41 43 168

3.

Michał Adamski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 43 36 50 37 - 166
4. Zbigniew Zapędowski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 38 40 46 39 - 163
5. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski   37 38 (33) 38 41 154
6. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski   31 - 38 35 37 141
7. Janusz Podleśny Automobilklub Warszawski   - 33 36 32 31 132
8. Adam Michalski Automobilklub Warszawski   35 30 29 33 (29) 127
9. Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski   30 0 32 30 35 127
10. Marek Gątkowski Automobilklub Szczeciński   39 - 40 0 40 119
11. Angelo Gilli Automobilklub Beskidzki   40 46 - 31 0 117
12. Grażyna Raźniewska Automobilklub Warszawski   28 32 28 29 (27) 117
13. Zbigniew Bryzek Automobilklub Łódzki   33 34 41 0 - 108
14. Tadeusz Suchoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa   36 - - 40 30 106
15. Zygmunt Olton Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - 34 34 28 96
16. Leszek Chlebiński Automobilklub Lubelski   29 - 30 - 33 92
17. Zbigniew Czarnocki Automobilklub Warszawski   - 39 - - 36 75
18. Wawrzyniec Baczyński SGPiS Warszawa   - - 37 - 34 71
19. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński   32 37 - - 0 69
20. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   34 35 - - 0 69
21. Leszek Witoszek Automobilklub Cieszyński   - 31 31 - - 62
22. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki   - 0 - 0 50 50
23. Tadeusz Bryczek Automobilklub Beskidzki   46 0 - 0 0 46
23. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - - 46 - 46
23. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - - - 46 46
26. Wojciech Cołoszyński Automobilklub Warszawski   - - - 43 - 43
26. Krzysztof Caputa BKM Bielsko-Biała   - - 43 - - 43
28. Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski   - 41 - - - 41
29. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski   - - - - 39 39
30. Jan Cesarczyk Automobilklub Krośnieński   - - - - 38 38
31. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski   - - - 36 - 36
32. Krzysztof Kilka Automobilklub Śląski   - - 35 - - 35
33. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski   - - - - 32 32
34. Marek Greszta Automobilklub Dolnośląski   27 0 - 0 0 27
 

Klasa 4:

1

2

3

4

5

 

1.

Jerzy Franek BKM Bielsko-Biała Łada 2105 MTX (34) 35 50 50 50 185

2.

Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 50 50 - 46 39 185

3.

Henryk Mandera Automobilklub Śląski Łada 2105 MTX 0 46 46 43 46 181
4. Henryk Kurowski Automobilklub Toruński FSO 1500 43 41 0 41 41 166
5. Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński   39 0 41 40 37 157
6. Andrzej Mielcarek Automobilklub Wielkopolski   40 37 35 39 - 151
7. Jerzy Bekas Automobilklub Wielkopolski   36 38 39 38 0 151
8. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski FSO 1500 46 0 43 0 40 129
9. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński   - 36 40 0 38 114
10. Apolinary Bajuk Automobilklub Włocławski   38 34 0 37 - 109
11. Leszek Jeger Automobilklub Wielkopolski   35 33 38 - - 106
12. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 MTX - 43 0 0 43 86
13. Andrzej Kutelski Automobilklub Szczeciński   41 39 0 0 - 80
14. Tomasz Andrzejewski Automobilklub Wielkopolski   37 0 37 - - 74
15. Tomasz Stawowczyk Automobilklub Krakowski   - 32 36 - - 68
16. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   0 31 0 0 36 67
17. Stefan Knast Automobilklub Wielkopolski   - 40 0 - - 40
18. Piotr Pudłowski Automobilklub Warszawski   - - 34 - - 34
 

Klasa 5:

1

2

3

4

5

 

1.

Andrzej Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 50 46 50 40 - 186

2.

Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski FSO 40 0 39 41 46 166

3.

Edward Kinderman Automobilklub Śląski EK 85 41 38 41 0 37 157
4. Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTI 43 50 - 0 50 143
5. Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski Polonez-Ford 0 0 46 43 39 128
6. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 36 - - 46 41 123
7. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   39 39 37 0 - 115
8. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 37 - 0 50 - 87
9. Jerzy Bekas Automobilklub Wielkopolski   - - 40 39 0 79
10. Apolinary Bajuk Automobilklub Włocławski   0 40 - 38 0 78
11. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski   38 37 - 0 - 75
12. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   35 0 0 - 38 73
13. Błażej Krupa OKS Stomil Olsztyn Renault 5 GT Turbo 46 - - - - 46
14. Jerzy Franek Automobilklub Beskidzki Łada 2105 MTX - - 43 - - 43
14. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa   0 43 - 0 - 43
14. Adam Polak Automobilklub Warszawski FSO - - - - 43 43
17. Stefan Knast Automobilklub Wielkopolski   - 41 - - - 41
18. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki   - - - - 40 40
19. Janusz Wojtyna Automobilklub Łódzki   - - 38 - - 38
20. Piotr Skoczyński Automobilklub Toruński   - - - 37 - 37
21. Andrzej Pazdor Automobilklub Krakowski   - - 36 - - 36
 

Klasa 6:

1

2

3

4

5

 

1.

Stefan Banaszak Automobilklub Szczeciński Promot 83 (38) 50 50 50 43 193

2.

Piotr Górecki Automobilklub Śląski Promot 85 50 (31) 46 46 46 188

3.

Jerzy Mazur Automobilklub Dolnośląski MTX 1-06 0 43 43 41 50 177
4. Józef Kiełbania Automobilklub Świętokrzyski MTX 1-06 46 37 (34) 38 41 162
5. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 (35) 40 39 37 40 156
6. Hieronim Kochański Automobilklub Warszawski MTX 1-03 0 41 31 43 39 154
7. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 36 35 40 39 (35) 150
8. Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 85 41 36 36 - 33 146
9. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 82 34 38 - 35 32 139
10. Janusz Orłowski Automobilklub Szczeciński   0 30 38 31 30 129
11. Piotr Lenartowicz Automobilklub Świętokrzyski Promot 79 - 25 35 29 37 126
12. Ryszard Plucha Automobilklub Warszawski Promot 81 0 27 28 34 34 123
13. Andrzej Sumara Autmobilklub Morski Promot 77 32 26 30 32 - 120
14. Tomasz Szczęsny Automobilklub Warszawski Promot 40 28 41 0 0 109
15. Ryszard Zygmunt Autmobilklub Morski Promot 82 31 32 37 - 0 100
16. Zdzisław Kupaj Automobilklub Kaliski Promot 27 0 33 36 - 96
17. Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85 37 34 24 - 0 95
18. Zbigniew Salwiński Autmobilklub Morski Promot 0 33 32 30 - 95
19. Stanisław Fiedor Automobilklub Krakowski   28 0 0 28 31 87
20. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 76; Promot 85 0 46 0 40 0 86
21. Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski Promot 43 39 0 0 - 82
22. Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski Promot 79 39 - - 0 36 75
23. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 81 0 - 26 - 38 64
24. Andrzej Grabowski Autmobilklub Morski MTX 1-03 33 0 25 0 0 58
25. Jerzy Mentel Automobilklub Śląski   29 - 29 - - 58
26. Marek Oryński Automobilklub Krakowski Promot 77 - 24 27 - - 51
27. Dariusz Nowaczyński Automobilklub Wielkopolski Promot 82 - - - 33 - 33
28. Andrzej Dziurka Automobilklub Śląski MTX 1-03 30 - - 0 - 30
29. Robert Gajór Autmobilklub Morski   - 29 0 0 - 29
30. Marek Obarski Automobilklub Wielkopolski Promot 79 - 23 0 0 - 23
 

Klasa 7:

1

2

3

4

5

 

1.

Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 81 50 0 40 50 50 190

2.

Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 82 31 50 50 0 40 171

3.

Ryszard Zygmunt Autmobilklub Morski Promot 82 40 43 46 - 35 164
4. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Promot 82 0 38 39 41 46 164
5. Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński   38 40 - 36 43 157
6. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 82 41 31 41 43 0 156
7. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Promot 81 37 37 33 0 41 148
8. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Promot 75 34 35 37 40 0 146
9. Jarosław Szczygieł Automobilklub Toruński   32 32 (30) 38 39 141
10. Marian Jerczyński Automobilklub Kaliski   35 29 31 0 38 133
11. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 82 39 41 0 46 0 126
12. Eugeniusz Kulawik Automobilklub Śląski Promot 76 46 33 43 - - 122
13. Andrzej Sumara Autmobilklub Morski Promot 77 0 39 35 39 0 113
14. Robert Gajór Autmobilklub Morski   0 36 38 37 - 111
15. Marek Bogusz Automobilklub Kaliski Promot 77 36 0 36 0 37 109
16. Dariusz Nowaczyński Automobilklub Wielkopolski Promot 82 43 46 0 0 - 89
17. Krzysztof Kotowicz Automobilklub Wielkopolski Promot 74 0 30 32 0 - 62
18. Henryk Kazimierczak Automobilklub Wielkopolski Promot 77 - - - - 36 36
19. Dariusz Górski Automobilklub Szczeciński Promot 76 - 0 0 35 - 35
20. Marek Oryński Automobilklub Krakowski Promot 77 - 34 - - - 34
20. Robert Moritz Automobilklub Warszawski Promot 81 - - 34 - - 34
22. Andrzej Krzywda Automobilklub Śląski Promot 76 33 0 0 - 0 33
 
Klasyfikacja zespołowa:

1

2

3

4

5

 

1.

Automobilklub Wielkopolski 146 142 146 (129) 142 576
2. Automobilklub Warszawski 139 134 (132) 143 139 555
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 143 123 (123) 142 128 536
4. Automobilklub Szczeciński (118) 139 138 121 126 524
5. Automobilklub Morski 133 132 130 122 (96) 517
6. Automobilklub Toruński 119 (117) 120 121 120 480
7. Automobilklub Śląski 89 129 132 (81) 129 479
8. Automobilklub Kielecki (75) 109 112 81 129 431
9. Automobilklub Krakowski 65 100 118   70 353
10. Automobilklub Włocławski 68 93   109 61 331
11. Automobilklub Dolnośląski 67 123 82     272
12. Automobilklub Lubelski 92       100 192
13. Automobilklub Beskidzki 110 68       178
14. Automobilklub Łódzki       128   128
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 
Puchar FSO:
1. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 61 pkt.
2. Henryk Kurowski Automobilklub Toruński FSO 1500 42 pkt.
3. Andrzej Kutelski Automobilklub Szczeciński   16 pkt.
4. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński   14 pkt.
5. Adam Polak Automobilklub Warszawski FSO 12 pkt.
6. Stefan Knast Automobilklub Wielkopolski   10 pkt.
7. Edward Kinderman Automobilklub Śląski   10 pkt.
8. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5 pkt.
9. Piotr Skoczyński Automobilklub Toruński   3 pkt.
10. Tomasz Stawowczyk Automobilklub Krakowski   2 pkt.
 
Puchar FSM:
1. Jacek Chojnacki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 86 pkt.
2. Tomasz Barański Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 66 pkt.
3. Wojciech Cołoszyński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 62 pkt.
4. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 53 pkt.
5. Sławomir Kuran Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 49 pkt.
6. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 47 pkt.
7. Robert Moritz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 38 pkt.
8. Michał Adamski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 37 pkt.
9. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 36 pkt.
10. Zbigniew Zapędowski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 33 pkt.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa B - Samochody GT wyprodukowane w ilości co najmniej 200 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Dopuszczalne takie same przeróbki jak dla wozów grupy A.
- Grupa C - Samochody sportowe napędzane silnikami pochodzącymi z pojazdów homologowanych w gr. A lub B o zakrytych, dwudrzwiowych nadwoziach.
- Grupa E - Samochody wyścigowe formuły wolnej i formuł narodowych (w WSMP Formuła Polonia i Formuła Easter).

Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa 1 - klasa markowa Polski Fiat 126p do 650 cm3 grupy N
- Klasa 2 - klasa markowa Polski Fiat 126p do 650 cm3 grupy A
- Klasa 3 - samochody do 700 cm3 grupy A
- Klasa 4 - samochody FSO 1500 i Polonez 1500 grupy A oraz samochody produkcji krajów socjalistycznych grupy A do 1300 cm3
- Klasa 5 - samochody grup A, B i C do 2500 cm3 oraz prototypy krajowe o zamkniętym lub otwartym nadwoziu do 2000 cm3
- Klasa 6 - Formuła Easter - samochody wyścigowe napędzane silnikami z samochodów produkowanych w krajach socjalistycznych do 1300 cm3 i homologowanymi w gr. N lub A
- Klasa 7 - Formuła Polonia - samochody wyścigowe napędzane silnikami Polskiego Fiata 125p 1300 cm3 niemal bez przeróbek.

System punktacji w WSMP:
Za kolejne miejsca we wszystkich klasach przyznawano: 50-46-43-41-40-39-38 punktów itd. Zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze wyniki.
W punktacji zespołowej do końcowej klasyfikacji zaliczano również 4 najlepsze wyniki poszczególnych zespołów.
W Pucharach FSO i FSM przyznawano punkty według system: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty przyznawano za miejsca w poszczególnych klasach prywatnym kierowcom startującym samochodami produkcji FSO i FSM.


Źródła:
- Motor 1986
- Przegląd Sportowy 1986
- Informator sportowo-turystyczny Polskiego Związku Motorowego 1987
- Świat Młodych 1986
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: Mirek:), Grzegorz Chyła, Romuald Chałas


<< WSMP 1985] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1987 >>