<< WSMP 1986] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1988 >>


Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1987

Numery startowe uczestników WSMP 1987

9-10.05.1987 1 eliminacja WSMP Kielce
22-24.05.1987 2 eliminacja WSMP Poznań
1.06.1987 3 el. WSMP (tylko kl. 2) Havirov
5-6.09.1987 3 eliminacja WSMP Toruń
1-2.10.1987 4 i 5 eliminacja WSMP Poznań

Klasyfikacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1987

Klasa 1: 1 2 3 4 5  

1.

Krzysztof Federowicz BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 50 (46) 50 50 50 200
2. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (41) 43 43 46 43 175
3. Wiesław Hankus BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 46 41 40 (38) 40 167
4. Krzysztof Bucki Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 38 39 39 39 (38) 155
5. Marek Oczkowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 23 40 0 41 46 150
6. Juliusz Szulc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 40 37 (34) 36 36 149
7. Lech Wójcik KAM Łódź Polski Fiat 126p 43 36 37 21 0 137
8. Krzysztof Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 36 33 38 0 24 131
9. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 0 50 41 0 39 130
10. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - - 46 43 41 130
11. Jacek Iwański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 37 26 30 31 (26) 124
12. Adam Majewski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 32 32 32 (27) 28 124
13. Dariusz Sobecki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 12 35 36 40 0 123
14. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24 31 (18) 34 34 123
15. Tadeusz Staśkiewicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p (21) 28 31 33 31 123
16. Andrzej Goliszek Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p (22) 25 33 29 33 120
17. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 27 27 24 (17) 29 107
18. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p - - 29 37 37 103
19. Jacek Dobrowolski BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 39 38 - 22 0 99
20. Marek Troszyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 0 21 22 18 35 96
21. Henryk Wiśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (19) 24 26 23 23 96
22. Leon Krawczyk Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 29 (17) 19 20 27 95
23. Andrzej Kopczyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p - 20 25 25 25 95
24. Tomasz Osterloff Automobilklub Włocławski Polski Fiat 126p 26 0 28 35 0 89
25. Jerzy Dryja Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p - - 23 32 32 87
26. Krzysztof Szałański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 16 19 0 28 19 82
27. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p - - 21 30 30 81
28. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28 29 0 24 0 81
29. Małgorzata Mądrzejewska Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 20 14 20 - 16 70
30. Krzysztof Witt Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 34 34 - - - 68
31. Sławomir Kuran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 30 35 - - 65
32. Wojciech Dargiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 35 23 - - - 58
33. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 30 - - 26 - 56
34. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 33 22 - - - 55
35. Piotr Binaś Automobilklub Gorzowski Polski Fiat 126p 17 - - 14 20 51
36. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p - - 27 19 0 46
37. Jerzy Sołoducha Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 31 13 - - - 44
38. Norbert Andrzejewski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p - - - 15 22 37
39. Andrzej Martynkin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - - - 16 21 37
40. Kazimierz Mróz Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p - - - 13 18 31
41. Marcin Straszak Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - - 12 17 29
42. Jacek Rosiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25 - - - - 25
43. Jerzy Sokołowski Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 126p - 11 - 11 - 22
44. Sławomir Wiesławski KAM Łódź Polski Fiat 126p 18 - - - - 18
44. Bogumił Kut Automobilklub Ostrowski Polski Fiat 126p - 18 0 - - 18
46. Jacek Kowalski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p - - 17 - - 17
47. Piotr Pudłowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 0 16 - - - 16
48. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 15 - - - - 15
48. Piotr Śnieg Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - 15 - - - 15
50. Tomasz Czapiński Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p 14 0 - - - 14
51. Jerzy Marcinek Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 13 - - - - 13
52. Grażyna Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - 12 0 - - 12
 
Klasa 2: 1 2 3 4 5 6  

1.

Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 50 (39) 41 50 40 50 231
2. Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p - 50 43 41 43 46 223
3. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 43 (33) 46 40 41 41 211
4. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 40 46 39 43 36 (36) 204

5.

Zbigniew Czarnocki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p

46

41

(16)

33

38

39

197

6. Sławomir Wysmyk Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 41 36 - 36 32 37 182
7. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 38 40 36 34 33 0 181
8. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 28 37 (25) 38 39 38 180
9. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 0 - 38 46 46 43 173
10. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25 43 50 0 50 0 168
11. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 37 - 34 30 30 34 165
12. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 35 35 0 29 34 30 163
13. Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 0 29 17 37 37 40 160
14. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 36 (25) 32 32 31 29 160
15. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 0 34 29 31 29 33 156
16. Krzysztof Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 32 (15) 18 27 26 27 130
17. Krzysztof Caputa BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p - 16 40 39 0 28 123
18. Henryk Wiśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23 20 - 24 25 22 114
19. Krzysztof Federowicz BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 39 30 37 0 - - 106
20. Dariusz Sobecki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 30 23 - 26 - 25 104
21. Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski Polski Fiat 126p - 32 35 35 0 0 102
22. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24 19 - - 27 24 94
23. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 27 0 0 35 31 93
24. Ryszard Plucha Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 22 17 19 0 21 0 79
25. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 0 21 27 28 - - 76
26. Waldemar Lasota Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 34 - - 0 0 35 69
27. Tadeusz Kotas Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p - - - 22 20 21 63
28. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p - 31 31 - - - 62
29. Leszek Chlebiński Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p - 28 24 - - - 52
30. Marek Lewandowski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p - 26 26 - 0 - 52
31. Krzysztof Szałański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - - - 28 23 51
32. Marek Oczkowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - 22 - 0 0 26 48
33. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p - - - 25 23 - 48
34. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 27 18 - - - - 45
35. Tadeusz Suchoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 0 38 0 0 - - 38
36. Andrzej Przysuszyński Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p 33 - - - - - 33
36. Andrzej Polkowski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 0 0 33 - - - 33
38. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 0 0 0 0 0 32 32
39. Włodzimierz Kapelski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 31 0 0 - - - 31
40. Marek Kuna Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 126p 0 0 30 0 - - 30
41. Edyta Czerwińska Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 29 - - - - - 29
42. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p - - 28 0 - - 28
43. Tadeusz Staśkiewicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 26 - - - - - 26
44. Juliusz Szulc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 24 - - - 0 24
44. Tomasz Osterloff Automobilklub Włocławski Polski Fiat 126p - - - 0 24 - 24
46. Sławomir Kuran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 0 23 - - - 23
46. Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p - - - 23 - - 23
48. Krzysztof Bucki Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - - 22 - 0 - 22
48. Andrzej Maresch Automobilklub Gorzowski Polski Fiat 126p - - - - 22 0 22
50. Mirosław Popielarz Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 21 - - - - - 21
50. Leon Krawczyk Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - 21 - - - 21
52. Adam Filutowski Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p 20 - - - - - 20
52. Jacek Iwański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p - - 20 - - - 20
 
Klasa 3: 1 2 3 4 5  

1.

Tomasz Barański Automobilklub Łódzki   50 (46) 50 50 50 200
2. Piotr Polak Automobilklub Beskidzki   46 43 0 37 41 167
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   41 41 43 40 (40) 165
4. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski   38 40 39 0 38 155
5. Zbigniew Czarnocki Automobilklub Warszawski   40 38 38 (34) 37 153
6. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski   43 35 32 39 (29) 149
7. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki   0 50 0 46 46 142
8. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   34 32 33 0 34 133
9. Tadeusz Bryczek Automobilklub Beskidzki   0 0 46 43 43 132
10. Grażyna Skotarek Automobilklub Warszawski   30 (21) 25 35 32 122
11. Zbigniew Bryzek Automobilklub Łódzki   0 36 40 41 0 117
12. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki   39 39 0 - 39 117
13. Włodzimierz Kapelski Automobilklub Toruński   33 26 26 0 30 115
14. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - 36 38 36 110
15. Marek Kuna Automobilklub Świętokrzyski   36 31 31 - - 98
16. Adam Michalski Automobilklub Warszawski   31 34 0 - 31 96
17. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - 29 34 32 0 95
18. Edyta Czerwińska Autoklub Rzemieślnik Warszawa   32 23 - - 28 83
19. Kazimierz Kapusta Automobilklub Toruński   0 19 28 33 0 80
20. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski   0 0 41 36 - 77
21. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski   37 37 - 0 - 74
22. Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski   - 33 35 0 0 68
23. Marek Gątkowski Automobilklub Szczeciński   0 25 - 0 35 60
24. Krzysztof Bugaj SGPiS Warszawa   0 30 30 0 - 60
25. Janusz Podleśny Automobilklub Warszawski   - 24 29 - - 53
26. Antoni Skudło Automobilklub Śląski   - - 37 - - 37
27. Antoni Frączek Automobilklub Krośnieński   35 - - - - 35
28. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski   - - - - 33 33
29. Jan Dobrzyński Automobilklub Zielonogórski   - - - 31 - 31
30. Marek Lewandowski Automobilklub Toruński   - 28 - - - 28
31. Leszek Chlebiński Automobilklub Lubelski   - 27 - - - 27
31. Paweł Ciurzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - 27 - - 27

33.

Wiesław Bronisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

-

-

24

0

-

24

34. Jacek Niglus Automobilklub Śląski   0 22 - - - 22
35. Marek Greszta Automobilklub Dolnośląski   - 20 0 - - 20
 
Klasa 4: 1 2 3 4 5  

1.

Jerzy Franek Automobilklub Kielecki   50 46 50 (43) 46 192
2. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski   0 43 46 46 43 178
3. Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński   43 41 43 (39) 41 168
4. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński   38 37 39 50 0 164
5. Henryk Kurowski Automobilklub Toruński   41 40 41 38 (37) 160
6. Bogdan Adamski Automobilklub Włocławski   0 39 0 37 38 114
7. Henryk Mandera Automobilklub Śląski Łada 0 50 0 0 50 100
8. Andrzej Bajuk Automobilklub Włocławski   - 0 0 41 40 81
9. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa   0 0 0 36 39 75
10. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski   46 0 0 - - 46

11.

Apolinary Bajuk Automobilklub Włocławski  

40

-

-

-

-

40

11. Sławomir Sarnowski Automobilklub Wielkopolski   - 0 40 - - 40
11. Krzysztof Howil Automobilklub Wielkopolski   - - - 40 0 40
14. Piotr Adamski Automobilklub Krośnieński   39 - - - - 39
15. Andrzej Kutelski Automobilklub Szczeciński   - 38 - - - 38
16. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   37 0 0 0 0 37
17. Piotr Skoczyński Automobilklub Toruński   0 36 - - - 36
 
Klasa 5: 1 2 3 4 5  

1.

Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTI 50 50 46 50   196
2. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński   40 37 40 41   158
3. Edward Kinderman Automobilklub Śląski   46 46 0 40   132
4. Jerzy Franek Automobilklub Kielecki   43 39 0 43  

125

5. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa   36 0 43 46   125
6. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski   - 41 41 0   82
7. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski   41 36 0 0   77
8. Andrzej Mielcarek Automobilklub Wielkopolski BMW - 0 50 0   50
9. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski   0 43 0 -   43
10. Piotr Skoczyński Automobilklub Toruński   - 40 - -   40
11. Tomasz Stawowczyk Automobilklub Krakowski   39 - - -   39
12. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   38 - - -   38
12. Wacław Janowski Automobilklub Dolnośląski   - 38 - -   38
14. Jerzy Bekas Automobilklub Wielkopolski   37 - - -   37
15. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   0 35 - -   35
 
Klasa 6: 1 2 3 4 5  

1.

Jerzy Mazur Automobilklub Dolnośląski MTX 1-06 50 50 (41) 46 46 192
2. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 46 43 50 50 (41) 189
3. Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski Promot 86 39 36 43 0 50 168
4. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 43 41 40 43 (40) 167
5. Piotr Górecki Automobilklub Morski Promot 85 0 40 38 40 43 161
6. Stefan Banaszak Automobilklub Szczeciński Promot 86 0 46 46 0 39 131
7. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 82 - 28 30 36 36 130
8. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 83 41 38 37 0 0 116
9. Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85 38 35 34 - - 107
10. Józef Kiełbania Automobilklub Świętokrzyski MTX 1-06 36 32 - 38 - 106
11. Piotr Lenartowicz Automobilklub Radomski Promot 79 35 34 27 0 0 96
12. Ryszard Plucha Automobilklub Warszawski Promot 81 30 - - 32 34 96
13. Stanisław Fiedor Automobilklub Krakowski   0 26 26 33 0 85
14. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 81; JJ-01 31 23 28 0 - 82
15. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Promot 82 - 22 25 - 33 80
16. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 37 0 0 41 0 78
17. Tomasz Szczęsny Automobilklub Warszawski Promot 0 37 0 39 0 76
18. Wiesław Guzik Automobilklub Świętokrzyski   0 19 - 27 30 76
19. Bogdan Pawlak Automobilklub Warszawski   - - - 37 38 75
20. Janusz Orłowski Automobilklub Szczeciński MTX 1-03 40 0 33 0 0 73
21. Ryszard Zygmunt Automobilklub Morski Promot 86 0 33 36 0 - 69
22. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - 39 28 0 67
23. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Promot 77 - - - 31 35 66
24. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski MTX 1-03 33 31 0 0 - 64
25. Robert Gajór Automobilklub Morski Promot 0 27 0 34 0 61
26. Jarosław Szczygieł Automobilklub Toruński   - 29 31 0 - 60
27. Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski Promot 79 0 30 29 - - 59
28. Zdzisław Kupaj Automobilklub Kaliski Promot 34 21 0 0 - 55
29. Wojciech Długołęcki Automobilklub Warszawski Promot 86 29 20 0 - - 49
30. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 0 39 0 0 0 39
31. Krzysztof Kotowicz Automobilklub Wielkopolski Promot 74 - - - - 37 37
32. Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 85 0 - 35 0 0 35
32. Leszek Witoszek Automobilklub Śląski MTX 1-03 - - - 35 0 35
34. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Promot 75 32 - - - 0 32
34. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86 - - 32 0 - 32
34. Dariusz Fiksa Automobilklub Wielkopolski   - - - - 32 32
37. Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski Promot 76 - - - 0 31 31
38. Marek Oryński Automobilklub Krakowski Promot 77 0 - - 30 - 30
39. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - - 29 - 29
40. Dariusz Górski Automobilklub Szczeciński Promot 76 - 25 - - - 25
41. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński Promot 82 - 24 0 - - 24
41. Włodzimierz Pieniążek Automobilklub Świętokrzyski Promot 76 - 0 24 0 - 24
 
Klasa 7: 1 2 3 4 5  

1.

Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 81 50 50 - 50 41 191
2. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Promot 82 0 46 50 43 43 182
3. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 82 43 (14) 46 41 40 170
4. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Promot 75 41 36 43 - 46 166
5. Jarosław Szczygieł Automobilklub Toruński   40 40 41 38 (37) 159
6. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński Promot 82 38 35 36 46 0 155
7. Dariusz Nowaczyński Automobilklub Wielkopolski Promot 82 46 41 0 28 39 154
8. Dariusz Górski Automobilklub Szczeciński Promot 76 (33) 38 39 36 38 151
9. Marek Bogusz Automobilklub Kaliski Promot 77 37 34 0 30 31 132
10. Eugeniusz Kulawik Automobilklub Śląski Promot - 37 0 40 50 127
11. Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński Promot 82 0 43 0 37 36 116
12. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Promot 77 31 39 0 35 0 105
13. Henryk Kazimierczak Automobilklub Wielkopolski Promot 77 36 - 37 0 32 105
14. Marian Jerczyński Automobilklub Kaliski   0 0 38 32 34 104
15. Krzysztof Kotowicz Automobilklub Wielkopolski Promot 74 0 33 40 0 0 73
16. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Promot 81 39 32 0 - - 71
17. Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski Promot 76 0 - 0 34 33 67
18. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Promot 82 - - 0 31 35 66
19. Marek Oryński Automobilklub Krakowski Promot 77 35 - - 29 0 64
20. Ryszard Zygmunt Automobilklub Morski Promot 82 32 30 - - - 62
21. Bogdan Pawlak Automobilklub Warszawski   - - 0 39 0 39
22. Robert Moritz Automobilklub Warszawski Promot 81 34 - - - - 34
23. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   - - - 33 0 33
24. Janusz Staszewski Automobilklub Wielkopolski Promot 75 - 29 0 - - 29

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa B - Samochody GT wyprodukowane w ilości co najmniej 200 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Dopuszczalne takie same przeróbki jak dla wozów grupy A.
- Grupa C - Samochody sportowe napędzane silnikami pochodzącymi z pojazdów homologowanych w gr. A lub B o zakrytych, dwudrzwiowych nadwoziach.
- Grupa E - Samochody wyścigowe formuły wolnej i formuł narodowych (w WSMP Formuła Polonia i Formuła Easter).

Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa 1 - klasa markowa Polski Fiat 126p do 650 cm3 grupy N
- Klasa 2 - klasa markowa Polski Fiat 126p do 650 cm3 grupy A
- Klasa 3 - samochody do 750 cm3 grupy A
- Klasa 4 - samochody FSO 1600 i Polonez 1600 grupy A oraz samochody produkcji krajów socjalistycznych grupy A do 1300 cm3
- Klasa 5 - samochody grup A, B i C do 2500 cm3 oraz prototypy do 2000 cm3
- Klasa 6 - Formuła Easter - samochody wyścigowe napędzane silnikami z samochodów produkowanych w krajach socjalistycznych do 1300 cm3 i homologowanymi w gr. N lub A
- Klasa 7 - Formuła Polonia - samochody wyścigowe napędzane silnikami Polskiego Fiata 125p 1300 cm3 niemal bez przeróbek.

System punktacji w WSMP:
Za kolejne miejsca we wszystkich klasach przyznawano: 50-46-43-41-40-39-38 punktów itd. Zawodnikom do końcowej punktacji skreślano 1 najsłabszy wynik.


Źródła:
- Sport 1987
- Informator sportowo-turystyczny Polskiego Związku Motorowego 1988
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: Grzegorz Chyła, Romuald Chałas


<< WSMP 1986] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1988 >>