<< WSMP 1990] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992 >>


Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1991

18-19.05.1991 1 eliminacja WSMP Poznań
14-15.06.1991 2 eliminacja WSMP Kielce
13-14.07.1991 3 eliminacja WSMP Poznań
7-8.09.1991 4 eliminacja WSMP Toruń
27-28.09.1991 5 eliminacja WSMP Kielce
11-13.10.1991 6 eliminacja WSMP Poznań

Klasyfikacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1991

Klasa N1: 1 2 3 4 5 6  
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25 25 25 (20) 25 25 125
2. Tomasz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 20 17 20 25 20 (17) 102
3. Małgorzata Serbin Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p 17 20 17 17 (15) 20 91
4. Marcin Wiertlewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   15 13     15 43
5. Igor Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p         17   17

6.

Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p     15       15
 
Klasa A1: 1 2 3 4 5 6  
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 20 25 20 25 (20) 25 115
2. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 11 20 25 20 25   101
3. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 13 15 13 17 17 (7) 75
4. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25   15   11 20 71
5. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 4 17 17   7 17 62
6. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 17 13   15 15   60
7. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 15   9 4 2 15 45
8. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 7 9 7 (5) 8 13 44
9. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki   (2) 8 8 11 4 11 42
10. Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź   3   11 13   9 36
11. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 8     3 13 8 32
12. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6   6 9   6 27
13. Piotr Bednarek Rainbow Łódź Polski Fiat 126p 5     8 9   22
14. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski   9     7     16
15. Stefan Chmielecki Rainbow Łódź     4 5 1   4 14
16. Sławomir Kuran AP Warszawa     11         11
17. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski     5     5   10
18. Andrzej Kopczyński Rainbow Łódź     3   6     9
19. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski     6   2     8
20. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski           3 5 8
21. Marek Troszyński Rainbow Łódź     7         7
22. Andrzej Przysuszyński Rainbow Łódź           6   6

23.

Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

1

         

1

 
Klasa A2: 1 2 3 4 5 6  
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 25 25 25 25   17 117
2. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 20 20 20 20 25   105
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 17 17 17 17 (17) 25 93
4. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 15 15     20 20 70
5. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Suzuki Swift GTi 8 11 11 15 15   60
6. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 9 (9) 13 13 11 11 57
7. Michał Sawka Automobilklub Częstochowski Suzuki Swift GTi 13 13     13 13 52
8. Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX 11   15     15 41
9. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa     8         8
 
Klasa A3: 1 2 3 4 5 6  
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 25 25 25   20 25 120
2. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 17 13 17   17 15 79
3. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi   20   25 25   70
4. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi   15 15 20 15   65
5. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 15 9 13   11 17 65
6. Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Honda Civic 20 17 20       57
7. Michał Sawka Automobilklub Częstochowski     11     13   24
8. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic           20 20
9. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski   13           13
 
Klasa CH1: 1 2 3 4 5 6  
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 25 25 25 25 (17) 25 125
2. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 17 20 20   20 20 97
3. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 20   17 20 25 11 93
4. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p   17 15 13 13 15 73
5. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 15   13 17     45
6. Wojciech Zatorski Automobilklub Kielecki         15   13 28
7. Grzegorz Lewek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p           17 17
8. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski     15         15
9. Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski           15   15
10. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa   13           13
 
Klasa CH2: 1 2 3 4 5 6  
1. Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-VW 25 25 25 20 20 (15) 115
2. Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3       25 25 25 75
3. Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 13   17 11 13 17 71
4. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 17 20   7 6 11 61
5. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski Mazda RX7-VW     15 13 17 8 53
6. Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale 8 17 8 5   7 45
7. Marek Troszyński Rainbow Łódź Volkswagen Scirocco       15 15 13 43
8. Piotr Urbański Rainbow Łódź   9 15 9     9 42
9. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 635 CSi 11   5 8 11   35
10. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi     20   8   28
11. Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński   7   11 6     24
12. Paweł Budzyń Automobilklub Karkonoski Renault 5 GT Turbo 20           20
12. Błażej Krupa OKS Stomil Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4           20 20
14. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi       17     17
15. Andrzej Kleina OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 GTX 15           15
16. Zygmunt Stanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa     13         13
16. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski       13       13
18. Tadeusz Betlej Automobilklub Krakowski       6   7   13
19. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa         9     9
19. Roman Wrona Automobilklub Rzeszowski           9   9
21. Piotr Kłys Autoklub Rzemieślnik Warszawa       7       7
 
Klasa E1: 1 2 3 4 5 6  
1. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 20   25 25 25 13 108
2. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 25 8 20   20 20 93
3. Robert Gajór Automobilklub Morski Promot 85   20 11 20 17 11 79
4. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21; Estonia 25 17 25 9     17 68
5. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85; Promot 86 4 15 17 7   25 68
6. Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06 13 17 15   13 2 60
7. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86; Promot 85     13 17 15   45
8. Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 5   8 11 9 8 41
9. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 3 9 6     15 33
10. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Promot 83   11 4 15     30
11. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski   9   5   11 1 26
12. Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski     7 3 6   9 25
13. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa   11 13         24
14. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki   8 6 2     7 23
15. Robert Brząkalski Automobilklub Wielkopolski         13   6 19
16. Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski       1 9 7   17
17. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 20 15           15
18. Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski   2     8   3 13
19. Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński     5 7       12
20. Jarosław Soszyński Automobilklub Morski         5 6   11
20. Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński   6         5 11
22. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski           8   8
23. Marek Kusiak Automobilklub Śląski   7           7
24. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa             4 4
25. Jarosław Sowala Automobilklub Kaliski   1           1
 
Klasa E2: 1 2 3 4 5 6  
1. Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Estonia 21 25 25 20   20 9 99
2. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21; Estonia 25   17 25   25 25 92
3. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25; Estonia 21   15 9 25 17 20 86
4. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 20; Estonia 21 20 20 11 17   15 83
5. Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 84 17 13 8 9 9 (8) 56
6. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86; Promot 85     4 20 15 13 52
7. Bogdan Pawlak AP Warszawa Estonia 21 15 6 7 13   4 45
8. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 13       13 11 37
9. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 21; Estonia 25 8 9 5   8 7 37
10. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86 4 3   15 11   33
11. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85     15     17 32
12. Janusz Sączyński Automobilklub Morski   9 11 6     3 29
13. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa   11 7         18
14. Kazimierz Brach Automobilklub Morski Estonia 21     17       17
15. Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 21     13       13
16. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa         11     11
17. Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński     8 3       11
18. Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski     5       6 11
19. Ireneusz Trzeszczkowski     7           7
19. Józef Liszczak Automobilklub Szczeciński           7   7
21. Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6           6
22. Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski   5           5
22. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki             5 5
24. Ryszard Plucha AP Warszawa     4         4
25. Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński       2       2
25. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa             2 2

27.

Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa      

1

     

1

27.

Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński            

1

1

 

Pogrubioną czcionką wyróżniono kierowców, którym przyznano tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski.

 
Międzynarodowy Puchar Polski (zawodnicy bez polskiej licencji):

1.

Mindaugas Dainauskas (LT) Faeton - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa C - Prototypy sportowe do 3500 cm3 o zakrytych, dwudrzwiowych nadwoziach.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.

Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa N1 - samochody Polski Fiat 126p grupy N. Dopuszczani byli tylko zawodnicy nie startujący wcześniej w WSMP.
- Klasa A1 - samochody gr. A do 850 cm3
- Klasa A2 - samochody grupy A do 1300 cm3 oraz FSO i Polonez grupy A do 1600 cm3
- Klasa A3 - samochody grupy A do 1600 cm3
- Klasa CH1 - samochody gr. C i H do 850 cm3
- Klasa CH2 - samochody gr. C i H powyżej 850 cm3
- Klasa E1 - Formuła Easter - samochody wyścigowe napędzane silnikami FSO, Skody lub Łady do 1300 cm3
- Klasa E2 - Formuła Mondial - samochody wyścigowe do 1600 cm3
- Klasa E3 - samochody wyścigowe do 2000 cm3

System punktacji w WSMP:
We wszystkich klasach przyznawano punkty za pierwszych 15 miejsc według systemu: 25-20-17-15-13-11-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano 5 najlepszych wyników.


Źródła:
- Sport 1991
- Auto Bazar 1991
- Materiały: Grzegorz Chyła


<< WSMP 1990] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992 >>