<< WSMP 1992] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994 >>


Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1993

15-16.05.1993 1 eliminacja WSMP Poznań
18-19.06.1993 2 eliminacja WSMP Kielce
10-11.07.1993 3 eliminacja WSMP Poznań
25-26.09.1993 4 eliminacja WSMP Kielce
8-10.10.1993 5 i 6 eliminacja WSMP Poznań

Klasyfikacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1993

Międzynarodowe WSMP kl. E2: 1 2 3 4 5 6  
1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 25 (11) (4) 25 15 20 85
2. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21; Estonia 25 15 (5) (7) 20 9 17 61
3. Viktor Kozankov (RUS) Estonia 25         25 25 50
4. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25   17 5 11 17   50
5. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 (7) 9 15 15 (6) 11 50
6. Ryszard Luciński Castrol Racing - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 17 25     7   49
7. Artur Skwarzyński Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Estonia 21   13   17   15 45
8. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 8   13 9 (5) 7 37
9. Aleksander Romashin (BY) Estonia 25 11 20         31
10. Raimund Seidenfaden (D) Estonia 25 6   20       26
11. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25       13 4 9 26
12. Jiri Micanek (CZ) Reynard 913-Volkswagen     25       25
13. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 9 15         24
14. Jacek Szmidt Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski MTX 1-06; Estonia 25 5 8 8   1   22
15. Aleksander Nesterov (RUS) GF 1692         20   20
16. Wolfram Center (D) ML 90 20           20
17. Vaclav Lim (CZ) Avia AE3B     17       17
18. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński           8 8 16
19. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa         8 2 6 16
20. Konstantin Nemno (RUS)       11   3   14
21. Rico Richter (D) Estonia 25         13   13
22. Urmas Laansoo (EE) Estonia 21           13 13
23. Aleksander Lapkovski (BY) Estonia 25 13           13
24. Sergey Gorscheniev (RUS)           11   11
25. Jan Urbanek (CZ)       9       9
26. Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski Estonia 21 2 7         9
27. Manfred Kuhn (D)       6       6
28. Vasilij Moravski (BY) Estonia 21   6         6
29. Uwe Brueckner (D)   4           4
30. Volker Worm (D)   3           3
31. Uwe Neubert (D)   1           1
 
Klasa E2: 1 2 3 4 5 6  
1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 25 (13) (11) 25 20 25 95
2. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21; Estonia 25 17 (7) (15) 20 17 20 74
3. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25   20 13 11 25   69
4. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 11 (11) 25 15 (11) 15 66
5. Ryszard Luciński Castrol Racing - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 20 25     13   58
6. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 13   20 9 9 (9) 51
7. Artur Skwarzyński Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Estonia 21   15   17   17 49
8. Jacek Szmidt Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski MTX 1-06; Estonia 25 9 9 17   6   41
9. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25       13 8 13 34
10. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 15 17         32
11. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński           15 11 26
12. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa         8 7 8 23
13. Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski Estonia 21 8 8         16
 
Klasa E1: 1 2 3 4 5 6  
1. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80; Promot 79   25 20 25 13   83
2. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21 25   15 17 25   82
3. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 17   17 20 (17) 25 79
4. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25   15 25   20 17 77
5. Marek Nowak Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 11 17 13   15   56
6. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Kielecki Estonia 21 15 13 8 15     51
7. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 M 20     9 9 9 47
8. Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06 9 3 11     20 43
9. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25 5 8   13 (2) 15 41
10. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 8 11 7     13 39
11. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Promot 3     7 11 11 32
12. Jacek Witke Rainbow Łódź   7 (6)   8 8 8 31
13. Robert Gajór Automobilklub Morski     9 6 11     26
14. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński   6 (2)   6 5 7 24
15. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński   13   9       22
16. Grzegorz Latos Automobilklub Kielecki Promot 85   20         20
17. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski     7 3   6   16
18. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 2     4 4 6 16
19. Józef Liszczak Automobilklub Szczeciński     1   3 3 5 12
20. Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski     4 1 5     10
21. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski     5 4       9
22. Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński           7   7
23. Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa       5       5
24. Jarosław Kamiński Rainbow Łódź   4           4
25. Jacek Marciniak Rainbow Łódź       2       2
 
Klasa H2: 1 2 3 4 5 6  
1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3; Lancia Delta HF Integrale 16V   25   25 25 25 100
2. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Audi Coupe-BMW 20   (13) 17 17 20 74
3. Sławomir Szaflicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra Cosworth 4x4   20 11   20 17 68
4. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 75 Turbo; Honda Civic 25 17 15     6 63
5. Piotr Bednarek Rainbow Łódź BMW 318 17   (9) 15 15 13 60
6. Marek Troszyński Rainbow Łódź Volkswagen Scirocco 15   8   11 15 49
7. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra RS Cosworth   15 17   13   45
8. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth     20 20 3   43
9. Piotr Urbański Rainbow Łódź Ford Sierra RS Cosworth     5 13 7 11 36
10. Andrzej Goliszek Rainbow Łódź   9 11   9   7 36
11. Edward Kinderman Automobilklub Śląski   11 9   8 (5) 8 36
12. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 16V 13 13     6   32
13. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski       4 11 9 5 29
14. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski       6 6 8 9 29
15. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R     25       25
16. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski       7 7 4 4 22
17. Dariusz Dudkowiak Automobilklub Dolnośląski     8 3 5     16
18. Wojciech Michalak Rainbow Łódź           2 2 4
19. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa             3 3
20. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski       2       2
21. Marek Henschel Automobilklub Wielkopolski           1   1
22. Andrzej Dudkowiak Automobilklub Dolnośląski       1       1
 
Międzynarodowe WSMP kl. H1: 1 2 3 4 5 6  
1. Sebastian Mielcarek Teral - Automobilklub Wielkopolski Honda Civic; Volkswagen Scirocco 25 25 20 25 (20) (20) 95
2. Xawery Mielcarek Teral - Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco; Suzuki Swift GTi 15 (8) 13   25 25 78
3. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic   20 11   15 17 63

4.

Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi     25 20 17   62
5. Henryk Mandera Teral - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi   15   17 13   45
6. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i   17 15 11     43
7. Vladimir Sukhov (RUS) Łada Samara   7 9   11 15 42
8. Leszek Grynhoff Teral - Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda   6 (1) 13 9 11 39
9. Dirk Jenichen (D) Łada 2107 13         13 26
10. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 11 13         24
11. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR 2i 20           20
12. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota Corolla     17       17
13. Hans-Dieter Kessler (D) Łada 2107 17           17
14. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa     9 8       17
15. Joerg Mossler (D)   9         8 17
16. Grzegorz Baran Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi       15     15
17. Dieter Hoffmann (D)   8         4 12
18. Rocco Berger (D)   5         7 12
19. Andrzej Dziurka Automobilklub Śląski     11         11
20. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota     2   8   10
21. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski     5 5       10
22. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa             9 9
23. Ines Richter (D)   7           7
24. Ladislav Hlubik (CZ)       7       7
25. John Rainer (D)   6           6
26. Martin Fidrmuc (CZ)       6       6
27. Mario Berger (D)             6 6
28. Jens Gaida (D)             5 5
29. Ingo Krueger (D)   4           4
30. Karel Pospisil (CZ)       4       4
31. Gary Mensh (CZ)       3       3
32. Heiko Gaida (D)             3 3
33. Ralf Gerl (D)             2 2
34. Jurgen Guttler (D)             1 1
 
Klasa H1: 1 2 3 4 5 6  
1. Sebastian Mielcarek Teral - Automobilklub Wielkopolski Honda Civic; Volkswagen Scirocco 25 25 20 25 (20) (20) 95
2. Xawery Mielcarek Teral - Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco; Suzuki Swift GTi 17 (8) 13   25 25 80
3. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic   20 11   15 17 63

4.

Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi    

25

20

17

 

62

5. Leszek Grynhoff Teral - Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda   7 (6) 13 11 15 46

6.

Henryk Mandera Teral - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi  

15

 

17

13

 

45

7. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i   17 15 11     43
8. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 15 13         28
9. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota     7   9 11 27
10. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR 2i 20           20
11. Grzegorz Baran Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi     5 15     20
12. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa     9 9       18
13. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota Corolla     17       17
14. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski     6 8       14
15. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa             13 13
16. Andrzej Dziurka Automobilklub Śląski     11         11
 
Klasa A1: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Oczkowski Teral - Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 25 25 25 25 (17) (25) 100
2. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 20 (17) 20 20 25 (17) 85
3. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti 800   20 17 15 15 (13) 67
4. Krzysztof Gawroński Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 17   13 13   20 63
5. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 13 (11) 15 17 13 (8) 58
6. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 15 7 (4)   20 15 57
7. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 9 15 (7) 11   11 46
8. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski   (7) 8 9 9 8 (7) 34
9. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski   11       11 9 31
10. Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski   8 6 6 8 (6) (5) 28
11. Jarosław Zagajewski Rainbow Łódź       11   7 6 24
12. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski     4 5 7   4 20
13. Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź     9     9   18
14. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p   13         13
15. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa     5 8       13
 
Klasa N1: 1 2 3 4 5 6  
1. Jacek Rathe Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25 20 25   (17) 20 90
2. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 17 (17) (11) 20 25 25 87
3. Jacek Chojnacki Castrol Racing / Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   25 (15) 25 20 17 87
4. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 15 (8) (8) 15 15 15 60
5. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 11 15 17 13 (9) (11) 56
6. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p   13 9 17 13   52
7. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   11 20   7 9 47
8. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 13 (7) (7) 9 11 13 46
9. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p     13 11 8   32
10. Wojciech Ziębiński Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 9 9 5       23
11. Lech Wójcik Rainbow Łódź Polski Fiat 126p 20           20
12. Jacek Sikora Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p         5 8 13
13. Paweł Czernik Rainbow Łódź Polski Fiat 126p         6 7 13
14. Robert Babiuch Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p     6       6
 
Trofeo Fiat Cinquecento: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25   25 25   20 95
2. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa     20 20 20 25 85
3. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 20   17   25   62
4. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 9   (9) 15 17 15 56
5. Leszek Grynhoff Teral - Automobilklub Wielkopolski 15     9 15 17 56
6. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski 13   15 17     45
7. Ryszard Piątek Teral - Automobilklub Wielkopolski 8   11 (8) 13 13 45
8. Andrzej Dziurka Automobilklub Śląski 11   13 11     35
9. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 17   7       24
10. Antoni Skudło Automobilklub Śląski     8 13     21
11. Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa         8 11 19
12. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski 7       9   16
13. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski         11   11
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 
Klasyfikacja zespołowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 46 pkt.  
2. Automobilklub Wielkopolski 37 pkt.
3. Automobilklub Kielecki 33 pkt.
4. Automobilklub Morski 15 pkt.
5. Automobilklub Częstochowski 13 pkt.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.

Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa E2 - Formuła Mondial - samochody wyścigowe do 1600 cm3
- Klasa E1 - Formuła Easter - samochody wyścigowe napędzane silnikami FSO, Skody lub Łady do 1300 cm3
- Klasa H2 - samochody grupy H powyżej 1600 cm3
- Klasa H1 - samochody grupy H do 1600 cm3
- Klasa A3 - samochody grupy A do 1600 cm3
- Klasa A2 - samochody grupy A do 1300 cm3
- Klasa A1 - samochody grupy A do 850 cm3 oraz Fiat Cinquecento 903 cm3
- Klasa N1 - samochody Polski Fiat 126p grupy N
- Trofeo Fiat Cinqeucento - samochody Fiat C-C 900 (podwozie według regulaminów gr. A, układ napędowy N-ki).

System punktacji:
We wszystkich klasach przyznawano punkty za pierwszych 15 miejsc według systemu: 25-20-17-15-13-11-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
Zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1993
- Motor 1993
- Materiały: Grzegorz Chyła


<< WSMP 1992] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994 >>