<< 5 i 6 el. WSMP 1993 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [2 el. WSMP 1994 - Kielce >>
Pogoda: deszcz podczas wyścigów kl. E-1600 / E-2000, E-1300 i H-1600
Wyniki wyścigów: | |||||||
Klasa E-1600 / Inter E-1600 / E-2000: | |||||||
Trening: 1. Gutner - 1:37,187; 2. Seidenfaden - 1:38,633; 3. Woźniak - 1:38,998; 4. Richter - 1:41,154; 5. Luciński - 1:41,489 | |||||||
Wyścig (15 okr.): | |||||||
1. | Wolfram Gutner | (D) | Ralt-Volkswagen (kl. E-2000) | 26:58,856 (136,3 km/h) | |||
2. | Raimund Seidenfaden | (D) | Estonia 25-VW (kl. E-2000) | 27:10,557 | |||
3. | (1.*) | (1.**) | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 27:21,325 | |
4.? |
(2.*) |
Viktor Kozankov | (RUS) | ||||
5.? | (2.**) | Wiktor Gasenko | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 27:22,559 | ||
6. | (3.*) | Aleksander Romashin | (BY) | Estonia 25 | 27:37,432 | ||
7. | (4.*) | (3.**) | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Reynard 883-Volkswagen | 27:37,432 | |
8. | (5.*) | Eugeni Kozarski | (LT) | ||||
9. | (6.*) | Lansoo Urmas | (EST) | ||||
10. | (7.*) |
(4.**) |
Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
11. | (8.*) | (5.**) | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
12. | (9.*) | (6.**) | Józef Gutmacher | Automobilklub Szczeciński | |||
13. | (10.*) |
(7.**) |
Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | |||
(8.**) |
Hieronim Kochański | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||||
(9.**) | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | |||||
(10.**) | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||||
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. Inter
E-1600 ** - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-1600 |
|||||||
Odpadli m. in.: | |||||||
12 okr. |
Artur Skwarzyński | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | (koło) | ||||
Nie wystartował (defekt na treningu): | |||||||
Andrzej Godula | Radio RMF - Automobilklub Krakowski | Estonia 25-Lancia | (silnik) | ||||
Klasa E-1300: | |||||||
Trening: 1. Neubert - 1:46,514; 2. Greasser - 1:47,031; 3. Schmid - 1:48,262; 4. Gil - 1:48,360; 5. Sączyński - 1:48,745 | |||||||
Wyścig (15 okr.): | |||||||
1. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 80 | 33:20,156 (110,3 km/h) | |||
2. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 33:32,853 | |||
3. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | Promot 86 | 33:50,283 | |||
4. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 34:16,186 | |||
5. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | Estonia 21 | 34:50,822 | |||
6. |
Robert Podolski | Automobilklub Kielecki | |||||
7. |
Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | |||||
8. |
Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | |||||
9. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | |||||
10. | Leszek Gąsiorowski | Automobilklub Toruński | |||||
Odpadli m. in.: | |||||||
Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | (silnik) | |||||
Wacław Podolski | Automobilklub Kielecki | (pompa wody) | |||||
Klasa H pow. 1600: | |||||||
Trening: 1. Myszkier - 1:53,305; 2. Bednarek - 1:53,628; 3. Gałecki - 1:54,745 | |||||||
Wyścig (10 okr.): | |||||||
1. | Tadeusz Myszkier | Automobilklub Morski | BMW M3 | 19:11,286 (127,7 km/h) | |||
2. | Piotr Bednarek | Automobilklub Wielkopolski | BMW 318 | 19:19,363 | |||
3. | Krzysztof Gałecki | Automobilklub Morski | Audi Coupe | 19:29,282 | |||
4. | Mariusz Ficoń | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Escort RS Cosworth | 19:31,0 | |||
5. | Marek Kusiak | Automobilklub Częstochowski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 19:51,484 | |||
6. |
Piotr Urbański | Automobilklub Wielkopolski | |||||
7. |
Tomasz Dąbrowski | Klub Przyjaciół Forda Olsztyn | |||||
8. |
Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | |||||
9. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | |||||
10. | Andrzej Kleina | Automobilklub Wielkopolski | |||||
Klasa H-1600 / Inter H-1600: | |||||||
Trening: 1. Fiedor - 1:58,122; 2. Mandera - 1:58,562; 3. X. Mielcarek - 1:59,065 | |||||||
Wyścig (15 okr.): | |||||||
1. | (1.*) | Henryk Mandera | Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 31:47,025 (115,7 km/h) | ||
2. | (2.*) | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 31:56,596 | ||
3. | (3.*) | Sebastian Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic VTi | 32:40,562 | ||
4. | (4.*) | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Fiesta XR 2i | 32:43,875 | ||
5. | (5.*) | Andrzej Dziurka | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 32:44,637 | ||
6. |
(6.*) | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | |||
7. | (7.*) | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | ||||
8. | Mirko Lubner | (D) | |||||
9. | Dieter Hoffmann | (D) | |||||
10. | Peter Nickel | (D) | |||||
(8.*) | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||||
(9.*) | Adam Polak | Automobilklub Polski | |||||
(10.*) | Ryszard Plucha | Automobilklub Polski | |||||
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. H-1600 | |||||||
Wystartowało 10 zawodników w klasyfikacji WSMP kl. H-1600. | |||||||
Klasa A-850: | |||||||
Trening: 1. Czarnocki - 2:16,695; 2. Kaczmarek - 2:18,221; 3. Raczkowski - 2:19,246 | |||||||
Wyścig (10 okr.): | |||||||
1. | Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 23:20,035 (105 km/h) | |||
2. | Marcin Kaczmarek | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 23:38,437 | |||
3. | Jacek Raczkowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 23:44,833 | |||
4. | Jarosław Hercog | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 24:12,260 | |||
5. | Robert Urbański | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 24:15,402 | |||
6. | Bernard Klarzyński | Automobilklub Wielkopolski | |||||
7. | Marcin Błaszczyński | Automobilklub Łódzki | |||||
8. | Jarosław Zagajewski | Automobilklub Łódzki | |||||
9. | Cezary Zaleski | Automobilklub Polski | |||||
10. | Rajmund Wiśniewski | Automobilklub Wielkopolski | |||||
Zdyskwalifikowani (odstępstwa techniczne): | |||||||
Zbigniew Czarnocki | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||||
Bartłomiej Kulesza | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||||
Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | ||||||
Dariusz Stróżyk | Automobilklub Kielecki | ||||||
Klasa Cinquecento A: | |||||||
Trening: 1. Tuszyński - 2:16,668; 2. T. Krukowski - 2:16,816; 3. Oczkowski - 2:16,904 | |||||||
Wyścig (10 okr.): | |||||||
1. | Adam Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 23:01,954 (106,4 km/h) | |||
2. | Marek Oczkowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:01,954 | |||
3. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 23:07,632 | |||
4. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 23:20,457 | |||
5. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 23:40,460 | |||
6. |
Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||||
7. |
Zbigniew Łacisz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||||
8. |
Krzysztof Federowicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||||
Wystartowało 9 zawodników. | |||||||
Klasa N-126p: | |||||||
Trening: 1. Rathe - 2:25,954; 2. Chojnacki - 2:26,823; 3. Klimek - 2:26,954 | |||||||
Wyścig (10 okr.): | |||||||
1. | Jacek Chojnacki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 24:50,044 (98,7 km/h) | |||
2. | Marcin Turski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 24:52,924 | |||
3. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 24:57,400 | |||
4. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 25:00,653 | |||
5. | Arkadiusz Walus | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:26,540 | |||
6. |
Tomasz Porawski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||||
7. |
Lech Wójcik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||||
8. | Piotr Galik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||||
1. | Rak Racing | 48 pkt. |
|||||
2. | Castrol Racing Team | 46 pkt. |
|||||
3. | Teral Team Racing | 45 pkt. |
|||||
Klasyfikacja klubowa: | |||||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 87 pkt. |
|||||
2. | Automobilklub Wielkopolski | 85 pkt. |
|||||
3. | Automobilklub Morski | 58 pkt. |
|||||
4. | Automobilklub Kielecki | 55 pkt. |
|||||
5. | Automobilklub Częstochowski | 41 pkt. |
|||||
6. |
Automobilklub Szczeciński | 26 pkt. |
<< 5 i 6 el. WSMP 1993 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [2 el. WSMP 1994 - Kielce >>