<< 5 i 6 el. WSMP 1993 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [2 el. WSMP 1994 - Kielce >>


21-22.05.1994 Poznań - 1 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz podczas wyścigów kl. E-1600 / E-2000, E-1300 i H-1600

Klasa E-1600 / Inter E-1600 / E-2000:
Trening: 1. Gutner - 1:37,187; 2. Seidenfaden - 1:38,633; 3. Woźniak - 1:38,998; 4. Richter - 1:41,154; 5. Luciński - 1:41,489
Wyścig (15 okr.):
1.     Wolfram Gutner (D) Ralt-Volkswagen (kl. E-2000) 26:58,856 (136,3 km/h)
2.     Raimund Seidenfaden (D) Estonia 25-VW (kl. E-2000) 27:10,557
3. (1.*) (1.**) Ryszard Luciński Castrol Racing Team - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 27:21,325

4.?

(2.*)

  Viktor Kozankov (RUS)    
5.?   (2.**) Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 27:22,559
6. (3.*)   Aleksander Romashin (BY) Estonia 25 27:37,432
7. (4.*) (3.**) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Reynard 883-Volkswagen 27:37,432
8. (5.*)   Eugeni Kozarski (LT)    
9. (6.*)   Lansoo Urmas (EE)    
10.

(7.*)

(4.**)

Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
11. (8.*) (5.**) Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
12. (9.*) (6.**) Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński    
13.

(10.*)

(7.**)

Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski    
             
   

(8.**)

Hieronim Kochański Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
    (9.**) Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski    
    (10.**) Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. Inter E-1600
** - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-1600
Odpadli m. in.:

12 okr.

Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (koło)
Nie wystartował (defekt na treningu):
  Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Krakowski Estonia 25-Lancia (silnik)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Neubert - 1:46,514; 2. Greasser - 1:47,031; 3. Schmid - 1:48,262; 4. Gil - 1:48,360; 5. Sączyński - 1:48,745
Wyścig (15 okr.):
1. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80 33:20,156 (110,3 km/h)
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 33:32,853
3. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski Promot 86 33:50,283
4. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25 34:16,186
5. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21 34:50,822

6.

Robert Podolski Automobilklub Kielecki    

7.

Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    

8.

Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski    
9. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski    
10. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński    
Odpadli m. in.:
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki   (silnik)
  Wacław Podolski Automobilklub Kielecki   (pompa wody)
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Myszkier - 1:53,305; 2. Bednarek - 1:53,628; 3. Gałecki - 1:54,745
Wyścig (10 okr.):
1. Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski BMW M3 19:11,286 (127,7 km/h)
2. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318 19:19,363
3. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Audi Coupe 19:29,282
4. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 19:31,0
5. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 19:51,484

6.

Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski    

7.

Tomasz Dąbrowski Klub Przyjaciół Forda Olsztyn    

8.

Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
9. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski    
10. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski    
 
Klasa H-1600 / Inter H-1600:
Trening: 1. Fiedor - 1:58,122; 2. Mandera - 1:58,562; 3. X. Mielcarek - 1:59,065
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Henryk Mandera Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 31:47,025 (115,7 km/h)
2. (2.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 31:56,596
3. (3.*) Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic VTi 32:40,562
4. (4.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR 2i 32:43,875
5. (5.*) Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 32:44,637

6.

(6.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi  
7. (7.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski    
8.   Mirko Lubner (D)    
9.   Dieter Hoffmann (D)    
10.   Peter Nickel (D)    
           
  (8.*) Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (9.*) Adam Polak Automobilklub Polski    
  (10.*) Ryszard Plucha Automobilklub Polski    
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. H-1600
Wystartowało 10 zawodników w klasyfikacji WSMP kl. H-1600.
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Czarnocki - 2:16,695; 2. Kaczmarek - 2:18,221; 3. Raczkowski - 2:19,246
Wyścig (10 okr.):
1. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:20,035 (105 km/h)
2. Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 23:38,437
3. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 23:44,833
4. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 24:12,260
5. Robert Urbański Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 24:15,402
6. Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski    
7. Marcin Błaszczyński Automobilklub Łódzki    
8. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki    
9. Cezary Zaleski Automobilklub Polski    
10. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski    
Zdyskwalifikowani (odstępstwa techniczne):
  Zbigniew Czarnocki Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Bartłomiej Kulesza Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski    
  Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki    
 
Klasa Cinquecento A:
Trening: 1. Tuszyński - 2:16,668; 2. T. Krukowski - 2:16,816; 3. Oczkowski - 2:16,904
Wyścig (10 okr.):
1. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:01,954 (106,4 km/h)
2. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski 23:01,954
3. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 23:07,632
4. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 23:20,457
5. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 23:40,460

6.

Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

7.

Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

8.

Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Wystartowało 9 zawodników.
 
Klasa N-126p:
Trening: 1. Rathe - 2:25,954; 2. Chojnacki - 2:26,823; 3. Klimek - 2:26,954
Wyścig (10 okr.):
1. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:50,044 (98,7 km/h)
2. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:52,924
3. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:57,400
4. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski 25:00,653
5. Arkadiusz Walus Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:26,540

6.

Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski  

7.

Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Rak Racing 48 pkt.
2. Castrol Racing Team 46 pkt.
3. Teral Team Racing 45 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 87 pkt.
2. Automobilklub Wielkopolski 85 pkt.
3. Automobilklub Morski 58 pkt.
4. Automobilklub Kielecki 55 pkt.
5. Automobilklub Częstochowski 41 pkt.

6.

Automobilklub Szczeciński 26 pkt.

<< 5 i 6 el. WSMP 1993 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [2 el. WSMP 1994 - Kielce >>