<< 2 el. WSMP 1994 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [4 el. WSMP 1994 - Kamień Śląski >>
[Poznań (3 el. WSMP 1994) - lista zgłoszeń]


9-10.07.1994 Poznań - 3 eliminacja WSMP (+ el. Mistrzostw Strefy Europy Środkowej)

Pogoda: deszcz w trakcie 1 wyścigu kwalifikacyjnego Pucharu Cinquecento.

Klasa E-1600 / Inter E-1600 / E-2000:
Trening: 1. Kusy - 1:36,620; 2. Woźniak - 1:37,428; 3. Luciński - 1:39,885; 4. Kozankov - 1:40,015; 5. Brueckner - 1:40,166; 6. Gasenko - 1:40,419; 7. Godula - 1:42,022; 8. Lim - 1:43,112; 9. Rafał Podolski - 1:44,282
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1.     Milan Kusy (CZ) Micanek Motorsport Reynard 913 (kl. E-2000)  
2. (1.*) (1.**) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 93-VW 24:38,793 (149,2 km/h)
3. (2.*) (2.**) Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25  
4. (3.*)   Uwe Brueckner (D) Estonia 25  
5. (4.*)   Viktor Kozankov (RUS) Estonia 25  
6. (5.*)   Vaclav Lim (CZ) Avia AE3B  
7. (6.*) (3.**) Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25  
8. (7.*) (4.**) Hieronim Kochański Rak Racing - A. Rzemieślnik Estonia 25  
9. (8.*) (5.**) Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 21  
10. (9.*)   Jiri Vesely (CZ) RAF 88  
11.

(10.*)

(6.**)

Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski    
12.

(11.*)

(7.**)

Wojciech Jankowski Rak Racing - A. Rzemieślnik    
13.

(12.*)

(8.**)

Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25  
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. Inter E-1600
** - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-1600
Odpadli m. in.:
  Ryszard Luciński Castrol Racing T. - A. Wielkopolski Estonia 25 (palec rozdzielacza)
Nie wystartowali (defekty na treningu):
  Artur Skwarzyński Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Estonia 25 (koło zamachowe)
  Andrzej Godula Radio RMF / Elf - A. Krakowski Estonia 25-Lancia (prowadnice zaworowe)
Wystartowało 18 zawodników, sklasyfikowano 13.
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. M. Krachulec - 1:47,954; 2. Sączyński - 1:48,146; 3. J. Podsiadło - 1:48,794; 4. K. Wodziński - 1:49,582; 5. Gil - 1:49,479
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Krzysztof Wodziński Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Promot 86 27:21,976 (134,3 km/h)
2. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21 27:52,178 (131,9 km/h)
3. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 28:17,995
4. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21 28:18,723
5. Robert Gajór Automobilklub Morski Promot 86 28:27,071

6.

Andrzej Grabowski Automobilklub Morski Promot  
7. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80  
8. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia  
9. Marek Nowak Rak R. - A. Rzemieślnik Warszawa    
10. Jacek Witke Automobilklub Wielkopolski Estonia  
Wystartowało 21 zawodników, sklasyfikowano 12.
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Bervid - 1:46,918; 2. Bares - 1:48,797; 3. B. Enge - 1:48,953; 4. Kuludzic - 1:50,828; 5. Zupka - 1:51,835; 6. Paral - 1:52,185; 7. Drobot - 1:54,029; 8. Myszkier - 1:54,080
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1.   Vaclav Bervid (CZ) BMW 318i 18:03,911 (135,7 km/h)
2.   Bretislav Enge (CZ) Svet Motoru / Charouz R. System Ford Escort RS Cosworth 18:39,118
3.   Ladislav Bares (CZ) Svet Motoru / Charouz R. System Ford Escort RS Cosworth 18:39,118
4.   Andrej Kuludzic (YU) BMW M3 18:51,109
5.   Jaromir Zupka (CZ) Barum IGTT Team Ford Escort RS Cosworth 19:03,881
6. (1.*) Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3 19:08,194 (128,1 km/h)
7.   Jaroslav Paral (CZ) Svet Motoru / Charouz R. System Ford Escort RS Cosworth 19:10,984
8.   Sergey Drobot (UA) Motorsport Ukraina Ford Escort RS Cosworth 19:37,253
9. (2.*) Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 19:43,306
10. (3.*) Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Olsztyn Ford Escort RS Cosworth 19:49,221
           
 

(4.*)

Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra Cosworth 4x4  
 

(5.*)

Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco  
 

(6.*)

Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski Ford  
 

(7.*)

Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318  
  (8.*) Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Audi Coupe  
  (9.*) Piotr Bocheński Automobilklub Wielkopolski Fiat Mirafiori  
  (10.*) Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro  
* - miejsca w klasyfikacji WSMP
Wystartowało 24 zawodników, sklasyfikowano 23.
 
Klasa H-1600 / Inter H-1600:
Trening: 1. Fiedor - 1:58,688; 2. X. Mielcarek - 1:59,059; 3. S. Mielcarek - 2:00,699; 4. Mandera - 2:02,659; 5. Koziczak - 2:02,891
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. (1.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 19:54,026 (123,2 km/h)
2. (2.*) Henryk Mandera Rafineria Czechowice - A. Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 19:55,400 (123,0 km/h)
3. (3.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 19:58,984 (122,7 km/h)
4.   Vladimir Sukhov (RUS) Łada 2108 Samara 20:23,168
5. (4.*) Tomasz Jaskłowski Mobil Racing Team - A. Rzemieślnik Ford Fiesta XR 2i 20:47,267

6.

  Mirko Lubner (D) Łada 2108 Samara  

7.

  Rocco Berger (D) Łada 2105  

8.

  Dieter Hoffmann (D) Trabant  

9.

  Ines Richter (D) Trabant  

10.

  Jurgen Guttler (D) Trabant  
           
 

(5.*)

Mariusz Kasprzak Automobilklub Łódzki BMW  
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. H-1600
Odpadli m. in.:
  Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda (opony)
Wystartowało 31 zawodników, sklasyfikowano 14.
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Czarnocki - 2:16,451; 2. Gawroński - 2:17,678; 3. Raczkowski - 2:18,182; 4. Stróżyk - 2:18,327; 5. Kaczmarek - 2:19,558
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Krzysztof Gawroński Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:08,636 (105,9 km/h)
2. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 23:17,607
3. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 23:32,245
4. Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 23:32,892
5. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 23:55,028
6. Krzysztof Wiklak Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
7. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
8. Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski    
9. Robert Urbański Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
10. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
Wykluczony (po BT):
  Zbigniew Czarnocki Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Wystartowało 14 zawodników, sklasyfikowano 10.
 
Klasa Cinquecento A:
Trening: 1. Federowicz - 2:15,730; 2. Oczkowski - 2:15,996; 3. A. Tuszyński - 2:16,064; 4. Skudło - 2:16,749; 5. Łacisz - 2:18,117
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Adam Tuszyński Rak Racing / Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:46,459 (107,6 km/h)
2. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:50,533
3. Antoni Skudło Automobilklub Śląski 23:07,440
4. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki 23:10,804
5. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 23:22,713

6.

Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

7.

Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

8.

Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski  
9. Piotr Kłys Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
10. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Wystartowało 11 zawodników, sklasyfikowano 10.
 
Klasa N-126p:
Trening: 1. Klimek - 2:25,633; 2. Walus - 2:25,767; 3. Chojnacki - 2:27,358; 4. Rathe - 2:27,442; 5. Turski - 2:28,036
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:40,407 (99,3 km/h)
2. Jacek Rathe Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:07,380
3. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
4. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
5. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
6. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
7. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski  
9. Jacek Grzymała-Sojecki Automobilklub Częstochowski  
10. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski  
Wykluczony (po BT):
  Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski  
Wystartowało 12 zawodników, sklasyfikowano 10.
 
Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento:

Trening: 1. Pawluczuk - 2:21,856; 2. Golec - 2:22,140; 3. Krachulec - 2:22,546; 4. Glinczewski - 2:23,277; 5. Caputa - 2:23,475; 6. Brymora - 2:24,023; 7. Dyszy - 2:24,089; 8. Szwagierczak - 2:24,098; 9. S. Mielcarek - 2:24,115; 10. W. Krukowski - 2:24,232; ... 12. T. Krukowski - 2:24,311; 26. Serbin; 65. Jaroszewicz; 72. Magdalena Kusiak; 80. Mandera; 81. Ciecierzyński

1 wyścig kwal. (8 okr. x 4,083 km = 32,664 km): 1. Pawluczuk - 19:19,111 (101,5 km/h); 2. Glinczewski - 19:21,742; 3. Pietruszyński - 19:22,962; 4. Dyszy - 19:27,088; 5. W. Krukowski - 19:30,158; 6. Grynhoff - 19:31,189

2 wyścig kwal. (8 okr.): 1. Szwagierczak - 20:09,717 (97,3 km/h); 2. Kołomyjski - 20:11,009; 3. Golec - 20:12,223; 4. Kałuża - 20:16,144; 5. Caputa - 20:16,487; 6. Burkacki - 20:16,833

3 wyścig kwal. (8 okr.): 1. S. Mielcarek - 20:46,255 (94,4 km/h); 2. B. Krachulec - 20:52,642; 3. Brymora - 20:53,282; 4. Zarzycki - 20:54,390; 5. A. Tuszyński - 20:54,814; 6. M. Tuszyński - 20:55,600; ... 13. Woźniak

W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 103 zawodników.
Finał (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Włodzimierz Pawluczuk Castrol / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:52,599 (102,7 km/h)
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 23:56,091 (102,4 km/h)
3. Jakub Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski 23:56,703 (102,4 km/h)
4. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 24:10,788 (101,4 km/h)
5. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski 24:20,379 (100,7 km/h)
6. Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola 24:21,069 (100,7 km/h)
7. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 24:21,632
8. Adam Tuszyński Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:22,566
9.(1) Artur Glinczewski Diamykoon - Automobilklub Morski 24:26,409
10. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki 24:27,137
11. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki  
12. Jerzy Dyszy Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
13.(1) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski  
14. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
15. Jacek Chojnacki Castrol / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
16. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
17. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
19.(1) Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski  
20. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
21. Tadeusz Burkacki Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22.(1) Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski  
23. Aleksander Bubel Automobilklub Dolnośląski  
24. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski  
25. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
26. Witold Pomin KM "Winogrady" Poznań  
27. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski  
28. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki  
29. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki  
30. Henryk Pinis Automobilklub Częstochowski  
31. Grzegorz Karczewski Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski  
32. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki  
33. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski  
34. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
35. Krzysztof Wodziński Italmot - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
36. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski  
(1) - zawodnicy, którym odebrano punkty do Pucharu Cinquecento. Mogli oni zdobywać punkty tylko do klasy markowej Cinquecento (WSMP).
Prowadzenie w wyścigu: 1 - 10 okr.: Pawluczuk

Wystartowało 36 zawodników, sklasyfikowano 36.

 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Castrol Racing Team 50 pkt.
1. Rak Racing 50 pkt.
3. Team Warta 18 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Automobilklub Wielkopolski
3. Automobilklub Kielecki
4. Automobilklub Morski
5. Automobilklub Częstochowski
6. Automobilklub Łódzki

<< 2 el. WSMP 1994 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [4 el. WSMP 1994 - Kamień Śląski >>
[Poznań (3 el. WSMP 1994) - lista zgłoszeń]