<< 4 el. WSMP 1994 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [6 el. WSMP 1994 - Poznań >>
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa E-1600: | |||||
Trening: 1. Gasenko - 1:49,686; 2. Woźniak - 1:49,813; 3. Luciński - 1:51,838; 4. Leśniak - 1:52,927; 5. Szczęsny - 1:53,258; 6. Skwarzyński - 1:53,904 |
|||||
Wyścig (15 okr.): | |||||
1. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 93-Volkswagen | 26:21,430 (132,58 km/h) | |
2. | Wiktor Gasenko | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 26:32,639 | |
3. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 27:01,219 | |
4. | Artur Skwarzyński | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 27:21,943 | |
5. | Hieronim Kochański | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 27:30,891 | |
6. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | - 1 okr. | ||
7. | Ryszard Luciński | Automobilklub Wielkopolski | |||
Odpadli m. in.: | |||||
Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Reynard 883-Volkswagen | (dyferencjał) | ||
Najszybsze okrążenie (2): Woźniak - 1:49,6 (136,64 km/h) | |||||
Klasa E-1300: | |||||
Trening: 1. Godula - 1:54,415; 2. K. Wodziński - 1:55,199; 3. Krachulec - 1:55,917; 4. Gil - 1:59,083; 5. Podkalicki - 1:59,208; 6. Witke - 1:59,845 | |||||
Wyścig (15 okr.): | |||||
1. | Andrzej Godula | Radio RMF / Elf - Automobilklub. Krakowski | Estonia 25 | 27:25,018 (127,45 km/h) | |
2. | Robert Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 27:50,252 | |
3. | Krzysztof Wodziński | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 86 | ||
4. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | Estonia 21 | ||
5. | Marek Nowak | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | ||
6. |
Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | |||
7. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | |||
8. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | |||
9. | Leszek Gąsiorowski | Automobilklub Toruński | |||
10. |
Wacław Podolski | Automobilklub Kielecki | |||
Klasa H pow. 1600: | |||||
Trening: 1. Myszkier - 1:55,465; 2. Szaflicki - 1:56,711; 3. Marek Kusiak - 1:57,902; 4. Troszyński - 2:00,720; 5. Bednarek - 2:01,703; 6. Gałecki - 2:02,975 | |||||
Wyścig (15 okr.): | |||||
1. | Sławomir Szaflicki | Klub Przyjaciół Forda Olsztyn | Ford Escort RS Cosworth | 29:00,637 (129,06 km/h) | |
2. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | BMW M3 | 29:15,532 | |
3. | Piotr Bednarek | Automobilklub Wielkopolski | BMW 318 | 29:17,587 | |
4. | Marek Troszyński | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 29:30,235 | |
5. | Piotr Urbański | Automobilklub Wielkopolski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 29:43,101 | |
6. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | |||
7. | Zdzisław Ulkowski | Automobilklub Morski | |||
8. | Andrzej Goliszek | Automobilklub Wielkopolski | |||
9. | Marek Kusiak | Automobilklub Częstochowski | |||
10. | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | |||
Najszybsze okrążenie (7): Szaflicki - 1:53,8 (131,6 km/h) |
|||||
Klasa H-1600: | |||||
Trening: 1. Mandera - 2:04,468; 2. X. Mielcarek - 2:05,258; 3. Fiedor - 2:06,201; 4. S. Mielcarek - 2:06,387; 5. Dziurka - 2:10,335; 6. Polak - 2:12,281 | |||||
Wyścig (14 okr.): | |||||
1. | Henryk Mandera | Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 29:03,892 | |
2. | Sebastian Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic VTi | 29:12,239 | |
3. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 29:13,680 | |
4. | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 29:35,435 | |
5. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 30:48,964 | |
6. | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
7. | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
Klasa A-850: | |||||
Trening: 1. Gawroński - 2:31,552; 2. Kaczmarek - 2:31,598; 3. Czarnocki - 2:31,609; 4. Stróżyk - 2:32,239; 5. Raczkowski - 2:32,647 | |||||
Wyścig (10 okr.): | |||||
1. | Krzysztof Gawroński | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:29,524 (97,91 km/h) | |
2. | Jacek Raczkowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 25:30,300 | |
3. | Zbigniew Czarnocki | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:30,593 | |
4. | Bartłomiej Kulesza | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 26:31,126 | |
5. | Robert Urbański | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 26:42,930 | |
6. | Jarosław Zagajewski | Automobilklub Łódzki | |||
7. | Jarosław Hercog | Automobilklub Częstochowski | |||
8. | Marcin Błaszczyński | Automobilklub Łódzki | |||
Klasa Cinquecento A: | |||||
Trening: 1. Federowicz - 2:27,879; 2. Oczkowski - 2:28,794; 3. A. Tuszyński - 2:28,901; 4. Kałuża - 2:30,542; 5. T. Krukowski - 2:30,688; 6. Skudło - 2:31,100 | |||||
Wyścig (10 okr.): | |||||
1. | Krzysztof Federowicz | Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25:00,679 (99,79 km/h) | |
2. | Paweł Kałuża | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 25:01,214 | |
3. | Tomasz Krukowski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 25:03,298 | |
4. | Adam Tuszyński | Rak Racing / Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25:26,911 | |
5. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 25:28,837 | |
6. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
7. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
Odpadli m. in.: | |||||
Marek Oczkowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | (wypadek) | ||
Najszybsze okrążenie (8): Federowicz - 2:28,0 (101,19 km/h) | |||||
Klasa N-126p: | |||||
Trening: 1. Klimek - 2:43,187; 2. Chojnacki - 2:44,458; 3. Wójcik - 2:44,550; 4. M. Tuszyński - 2:44,912; 5. Walus - 2:47,223 | |||||
Wyścig (10 okr.): | |||||
1. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 27:30,340 (90,74 km/h) | |
2. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
3. | Arkadiusz Walus | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
4. | Lech Wójcik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
5. | Marcin Turski | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
6. | Piotr Galik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
7. | Jacek Rathe | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
8. | Marcin Olejnik | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
9. | Robert Lipiecki | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento: |
|||||
Trening: 1. Pawluczuk - 2:33,296; 2. Golec - 2:33,388; 3. Grynhoff - 2:35,541; 4. S. Mielcarek - 2:35,808; 5. Dyszy - 2:35,811; 6. Brymora - 2:35,949; 7. Cołoszyński - 2:36,000; 8. Chojnacki - 2:36,040; 9. Kałuża - 2:36,043; 10. A. Tuszyński - 2:36,330 | |||||
1 wyścig kwalifikacyjny (8 okr.): 1. Pawluczuk - 20:44,691 (96,26 km/h); 2. Brymora - 20:55,573; 3. Kałuża - 20:58,546; 4. Grynhoff - 21:04,526; 5. M. Tuszyński - 21:05,884; 6. T. Krukowski - 21:09,954, ... 16. Jaroszewicz | |||||
2 wyścig kwalifikacyjny (8 okr.): 1. Golec - 20:56,979 (95,31 km/h); 2. S. Mielcarek - 21:02,390; 3. A. Tuszyński - 21:05,005; 4. Burkacki - 21:09,940; 5. B. Krachulec - 21:19,129; 6. J. Kusiak - 21:19,349 | |||||
3 wyścig kwalifikacyjny (8 okr.): 1. Oczkowski; 2. Chojnacki - 20:57,054 (95,60 km/h); 3. Kołomyjski - 20:57,334; 4. Bełtowski - 20:59,050; 5. Nowicki - 21:04,069; 6. Tomalski - 21:06,201; 7. Dyszy - 21:11,405; ... 17. Ciecierzyński; 18. Mandera; 19. Serbin | |||||
W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 96 zawodników. | |||||
Finał (10 okr.): | |||||
1. | Włodzimierz Pawluczuk |
Castrol Racing Team / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 26:00,573 (95,96 km/h) | |
2. | Jakub Golec |
Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:02,542 | |
3. | Zdzisław Brymora |
Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 26:11,692 | |
4. | Maciej Kołomyjski |
Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | 26:15,604 | |
5. | Sebastian Mielcarek |
Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:17,454 | |
6. | Jacek Chojnacki |
Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 26:19,618 | |
7. | Adam Tuszyński |
Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 26:23,794 | |
8. | Michał Tuszyński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 26:27,550 | |
9. | Wojciech Bełtowski |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | 26:29,080 | |
10. | Bogdan Krachulec |
Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
11. | Jerzy Dyszy |
Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
12. | Grzegorz Karczewski |
Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski | Fiat Cinquecento 900 | ||
13. | Aleksander Bubel |
Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | ||
14. | Tomasz Tomalski |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
15. | Michał Pinis |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
16. | Marek Szymczyk |
Auto-Centrum - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
17. | Andrzej Wodziński |
Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
18. | Krzysztof Woźniak |
Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | ||
19. | Juliusz Podolski |
HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | ||
20. | Grzegorz Kamiński |
Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński | Fiat Cinquecento 900 | ||
21.(1) | Jerzy Kusiak |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
22. | Adam Sowa |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
23. | Zbigniew Łacisz |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
24. | Tadeusz Burkacki |
Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
25. | Arkadiusz Nowicki |
Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | ||
26. | Grzegorz Baran |
Castrol / Auto Golf - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
27. | Otto Bartkowiak |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | ||
28. | Igor Kurkowski |
Automobilklub Radomski | Fiat Cinquecento 900 | ||
29. | Henryk Pinis |
Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
(1) - zawodnicy, którym odebrano punkty do Pucharu Cinquecento. Mogli oni zdobywać punkty tylko do klasy markowej Cinquecento (WSMP). | |||||
Zdyskwalifikowani (odstępstwa techniczne; zawodnikom odebrano zdobyte wcześniej punkty i pozbawiono możliwości punktowania w kolejnych eliminacjach Pucharu C-C. Mogli oni natomiast zdobywać nadal punkty w klasie markowej C-C): | |||||
Leszek Grynhoff |
Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:28,128 | ||
Marek Oczkowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
Odpadli m. in.: | |||||
5 okr. |
Tomasz Krukowski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | (wypadek) | |
Sklasyfikowano 29 zawodników. | |||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||
1. | Castrol Racing Team | 47 pkt. |
|||
2. | Rak Racing | 40 pkt. |
|||
3. | Piranha Team | 32 pkt. |
|||
4. | Team Warta | 27 pkt. |
|||
Klasyfikacja klubowa: | |||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
2. | Automobilklub Wielkopolski | ||||
3. | Automobilklub Kielecki | ||||
4. | Automobilklub Częstochowski | ||||
5. | Automobilklub Morski | ||||
6. | Automobilklub Krakowski |
<< 4 el. WSMP 1994 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [6 el. WSMP 1994 - Poznań >>