<< WSMP 1994] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996 >>


Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1995

29-30.04.1995 1 eliminacja WSMP Poznań  
13-14.05.1995 2 eliminacja WSMP Poznań  
16-17.06.1995 3 eliminacja WSMP Kielce  
8-9.07.1995 4 eliminacja WSMP Poznań  
12-13.08.1995 5 el. WSMP (oprócz kl. E-2000, E-1600 i E-1300) Kamień Śląski Lista zgłoszeń
26-27.08.1995 6 el. WSMP (oprócz kl. E-2000, E-1600 i E-1300) Kamień Śląski  
15-16.09.1995 7 el. WSMP + 6 el. WSMP kl. E-1300 Kielce  
1.10.1995 5 i 6 el. WSMP kl. E-2000 i E-1600 + 5 el. WSMP kl. E-1300 Poznań  

Klasyfikacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1995

Klasa E-2000: 1 2 3 4 7 5 6  
1. Jarosław Wierczuk ICL - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 393-Fiat; Van Diemen RF 92-Mugen / VW 20 15 20 20       75
2. Ryszard Luciński Castrol Racing T. - A. Wielkopolski Reynard 913-Volkswagen   12 12 12 10   20 66
3. Krzysztof Woźniak Esso - Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-Volkswagen; Dallara F 393-Fiat 10 20 15 15       60
4. Tomasz Szczęsny Hollywood - A. Rzemieślnik Wa-wa Reynard 883-Volkswagen; Reynard 893-Volkswagen 15 6 10   6 20   57
5. Rafał Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 25-Łada   10   8 12 12 12 54
6. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen 12 8 (4) 10 8 10   48
7. Artur Skwarzyński Castrol R. T. - Rzemieślnik Wa-wa Estonia 25-Łada     6 4 3 15 15 43
8. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada   1   6 15 6 8 36
9. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński Estonia 25-Fiat 8 3       8 6 25
10. Artur Glinczewski Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen         20     20
11. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen; Estonia 25-Łada   2 8 3     4 17
12. Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 25             10 10
13. Wacław Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Promot 79           4 3 7
14. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 21   4           4
15. Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki Promot         4     4
 
Klasa E-1600: 1 2 3 4 7 5 6  
1. Tomasz Szczęsny Hollywood - Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen; Reynard 893-Volkswagen 15 12 15   10 20   72
2. Rafał Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 25-Łada   15   15 12 12 15 69
3. Artur Skwarzyński Castrol R. T. - Rzemieślnik Wa-wa Estonia 25-Łada     10 10 6 15 20 61
4. Krzysztof Woźniak Esso - Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-Volkswagen   20 20 20       60
5. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada   4   12 15 8 10 49
6. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński Estonia 25-Fiat 12 8       10 8 38
7. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen; Estonia 25-Łada   6 12 8     6 32
8. Artur Glinczewski Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen         20     20
9. Jarosław Wierczuk Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-Volkswagen 20             20
10. Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 25             12 12
11. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 21   10           10
12. Wacław Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Promot 79           6 4 10
13. Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki Promot         8     8
 
Klasa E-1300: 1 2 3 4 6 7 5  
1. Cezary Czub Rak Racing - Rzemieślnik Warszawa Estonia 21; Estonia 25   (8) 12 15 15 15 12 69
2. Mariusz Podkalicki Elf Lubrifiants - A. Szczeciński Promot 86     8 10 12 20 15 65
3. Andrzej Godula Elf Lubrifiants Polska - A. Polski Estonia 25 20 20 2 20       62
4. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21   15 15 8   12 6 56
5. Krzysztof Wodziński Castrol R. T. - Rzemieślnik Wa-wa Promot 86     10   20   20 50
6. Janusz Sączyński Rafineria Gdańska - A. Morski Estonia 25 6   20 12       38
7. Robert Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 21; Promot   10   1 8 4 10 33
8. Marek Nowak Rak Racing - Rzemieślnik Warszawa Estonia 21   6 6 6   10   28
9. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - A. Toruński Promot 86; Estonia 21 10 4 4     6 3 27
10. Kazimierz Sołtowski Elf Lubrifiants - A. Szczeciński Promot 86 15       6   2 23
11. Zbigniew Marek Automobilklub Morski Estonia 21 8   3   3 8   22
12. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21; Estonia 25         10 1 8 19
13. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 12             12
14. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 4 4     9
15. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski Promot 4 3           7
16. Grzegorz Latos Automobilklub Kielecki   2         3   5
17. Przemysław Walknowski Automobilklub Morski               4 4
18. Jacek Witke Motul Racing T. - A. Wielkopolski         2 2     4
19. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński   3             3
20. Wojciech Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa     2           2
21. Tadeusz Kłosowski Automobilklub Morski Estonia 21   1           1
22. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński   1             1
Wykluczony:
  Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski Estonia 21  

12

 

3

 

2

  17
 
Klasa H pow. 1600: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Rzemieślnik Ford Escort RS Cosworth 20 10 20 (3) 20 20   90
2. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3 15 20 15 20 (15) (12) 20 90
3. Andrzej Dziurka Alda Motor Sport - A. Polski Opel Astra GSi 16V 12 15   15 12 15   69
4. Marek Troszyński Motul Racing T. - A. Wielkopolski Volkswagen Scirocco (2) 4 8   10 10 15 47
5. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 8 3 12 12 8     43
6. Piotr Bednarek Motul / Tollcar - A. Wielkopolski BMW M3; BMW 318 4 6 10 10     12 42
7. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3; Audi Coupe 6 8   8   8 10 40
8. Adam Polak Toyota / Castrol / Stomil - A. Polski Toyota Celica GT4 10 12           22
9. Piotr Urbański Motul Racing T. - A. Wielkopolski Ford Sierra 3 2 6   6     17
10. Andrzej Goliszek Motul Racing T. - A. Wielkopolski Volkswagen Golf     2 6 4     12
11. Piotr Bocheński Motul Racing T. - A. Wielkopolski Fiat 131 Mirafiori     4     6   10
12. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 323     1 4       5
13. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra Cosworth     3         3
14. Wojciech Michalak Automobilklub Łódzki Audi 80 1             1
15. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Honda CRX   1           1
 
Klasa H-1600: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 20 20 15 20 20     95
2. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 12 15 20     20 20 87
3. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 15 12 (12) 15 15 15   72
4. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 10 (10) (10) 12 12 12 15 61
5. Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla 6 8 8 8 (6) 10   40
6. Aleksander Bubel Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento             12 12
7. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento Sporting       10       10
8. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Honda CRX         10     10
9. Wacław Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Pirat         4 6   10
10. Mariusz Kasprzak Automobilklub Łódzki BMW 316         8     8
11. Małgorzata Serbin SIA Car System Voss - Rzemieślnik Fiat Cinquecento Abarth           8   8
12. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Ford Fiesta XR2i 8             8
13. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski         6       6
14. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa         4       4
15. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa         3       3
 
Klasa Cinquecento A-900: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 20 20   20   15 15 90
2. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki     20 15   20 20 75
3. Witold Pomin KM Winogrady 15 12 12   10 8   57
4. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski     6   12 10 4 32
5. Leszek Rewers KM Winogrady 10 8           18
6. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski       10     6 16
6. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski       6     10 16
8. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa       8       8
8. Tomasz Wywiał Servimot - Automobilklub Częstochowski     8         8
10. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa       4       4
11. Jan Herbeć Automobilklub Opolski       3       3
12. Arkadiusz Walus Autoklub Rzemieślnik Warszawa       2       2
13. Wojciech Jankowski Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1       1
Wykluczeni:
  Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   15 15 12 20     62
  Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski 12 10 10   15 12 (8) 59
  Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki             12 12
 
Klasa A-850: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p 20 20   15 20     75
2. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Rzemieślnik Polski Fiat 126p (15) 15 20 20 15     70
3. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p   12 15 12 12     51
4. Bernard Klarzyński Anco Filtron - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p     12 10       22
5. Bartłomiej Kulesza Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 12   8         20
6. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p     6 8       14
7. Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p     10         10
8. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 10             10
9. Michał Matuszyk Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p       6       6
10. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p       4       4
11. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     4         4
 
Klasa N-126: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 12   15   20 20 15 82
2. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski 20   20 20 15     75
3. Piotr Galik ING Bank Warsaw - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   20 10 12   15 10 67
4. Jacek Rathe Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   12 12 15 12 8   59
5. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 10 15 (6) 10 10 (10) 12 57
6. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa   8 4   8 12 20 52
7. Arkadiusz Walus Elko-Exim-Silicon / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15   8 8       31
8. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 8 10   6       24
9. Tomasz Porawski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 6         6 8 20
10. Szczepan Rogala Autoklub Rzemieślnik Warszawa       4 6 4   14
11. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa             6 6
12. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa             4 4
 
Klasa Cinquecento Sporting: 1 2 3   5 6 7  
1. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski (4) (1) 20   20 20 12 72
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 15 (8) 15   15 10   55
3. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski   20 12   12 (4) 8 52
4. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 8   (4)   10 12 20 50
5. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 12 (6) 10   8 15 (6) 45
6. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20 12         2 34
7. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 6 10 (2)     6 10 32
8. Adam Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   15 8         23
9. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki   4         15 19
10. Michał Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 10         8   18
11. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski     6     3   9
11. Piotr Bednarek Motul Racing Team / Tollcar - Automobilklub Wielkopolski         6   3 9
13. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski   3     1   4 8
14. Krzysztof Caputa Elmar / Żarki - Automobilklub Beskidzki 2       4 1   7
15. Sebastian Lewandowski Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 1       3 2   6
16. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski     3         3
17. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team / Mari-Car - Automobilklub Wielkopolski 3             3
18. Wiktor Gasenko Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski         2     2
18. Zdzisław Brymora Elmar - Automobilklub Częstochowski   2           2
20. Marek Kusiak Fina - Automobilklub Częstochowski             1 1
20. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki     1         1
 
Klasa Cinquecento: 1 2 3   5 6 7  
1. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 12 10 (6)   20 20 (8) 62
2. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski   20 4   15 15 (4) 54
3. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   15 8   10 (4) 20 53
4. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski 8   15     12 12 47
5. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20 12     12 1   45
6. Jakub Pietruszyński Mari Car / PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 15           10 25
7. Grzegorz Karczewski Auto Service Rondo - Automobilklub Kaliski 10 6     8     24
8. Mariusz Ficoń Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6       2   15 23
9. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski     20         20
10. Piotr Kabat Diamykon - Automobilklub Morski         3 8 6 17
11. Henryk Pinis Motor - Automobilklub Częstochowski 2       4 10   16
12. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa     12     3   15
13. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski     10         10
14. Tomasz Płaczek Grisbi Tre - Automobilklub Wielkopolski 4         6   10
15. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski     1   6     7
16. Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski   2         3 5
17. Marcin Brymora Mikoda - Automobilklub Częstochowski   4           4
18. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa         1 2 1 4
19. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów   3           3
20. Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski             2 2
21. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski   1           1
22. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki 1             1
Wykluczeni:
  Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 3 8 3         14
  Dariusz Stróżyk Iskra - Automobilklub Kielecki     2         2
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i wicemistrzów Polski.
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Castrol Racing Team Poland 6 7,5 9 3 9 9 9 52,5
2. Rak Racing Team 4 7,5 6 9 6   4 36,5
3. PPH Kaczmarek Racing Team 9 4   6 3,5 6 6 34,5
4. Motul Racing Team 2 3 4 2 3,5     14,5
5. Elf Lubrifiants Polska     3 4       7
6. Rafineria Gdańska SA 3             3
 
Puchar Cinquecento Sporting: 1 2 3   5 6 7  
1. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 41 (38) 50   50 50 45 236
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 47 43 47   47 44 (36) 228
3. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski (34) 50 45   45 41 43 224
4. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 43 (36) 41   43 45 50 222
5. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 45 42 44   42 47 (42) 220
6. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 42 44 39     42 44 211
7. Sebastian Lewandowski Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 38   36   39 39 37 189
8. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski 37 40 (28)   37 29 41 184
9. Krzysztof Caputa Elmar / Żarki - Automobilklub Beskidzki 39 31 33   40 38 (22) 181
10. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski   35 42   28 40 35 180
11. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 32 41 29   29   47 178
12. Zdzisław Brymora Elmar - Automobilklub Częstochowski (24) 39 34   36 34 30 173
13. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 50 45       35 39 169
14. Wiktor Gasenko Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski 33 30 (20)   38 33 33 167
15. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki 26 34 37   33   34 164
16. Piotr Bednarek Motul Racing Team / Tollcar - Automobilklub Wielkopolski 29 15     41 36 40 161
17. Jacek Raczkowski Ikar - Automobilklub Kielecki 31 29     35 30 32 157
18. Marek Kusiak Fina - Automobilklub Częstochowski 23 25 32     27 38 145
19. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski 27 28 40     19 28 142
20. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28 27 27   34 26 (26) 142
21. Michał Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 44 33       43 21 141
22. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa 36 37       37 29 139
23. Tomasz Ciecierzyński Automobilklub Polski   21 30   32 32 23 138
24. Andrzej Jaroszewicz Polmozbyt Warszawa - Automobilklub Polski 30 23 24     23 31 131
25. Grzegorz Baran Castrol Racing Team / Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 13 20     25 24 25

107

26. Jerzy Franek Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20 26 31     28   105
27. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski 17 16 23   26 22   104
28. Antoni Skudło Automobilklub Śląski 14   26   31 31   102
29. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team / Mari-Car - Automobilklub Wielkopolski 40 32     24     96
30. Wiesław Cygan Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   17 21   30 25   93
31. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team / Rescor Olsztyn - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25 18 25       24 92
32. Adam Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   47 43         90
33. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski 21   22   27     70
34. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki           21 27 48
35. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski 19 22           41
36. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski     35         35
37. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski 15         20   35
38. Adam Polak Automobilklub Polski   24           24
39. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski 22             22
40. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa             20 20
41. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 18             18
42. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski 16             16
Wykluczony:
  Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 35 19 38   44     136
 
Puchar Cinquecento:
1. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 482 pkt.
2. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 476 pkt.
3. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 475 pkt.
4. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski 467 pkt.
5. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 460 pkt.
6. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa 442 pkt.
7. Henryk Pinis Motor - Automobilklub Częstochowski 435 pkt.
8. Mariusz Ficoń Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 432 pkt.
9. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 430 pkt.
10. Piotr Kabat Diamykon - Automobilklub Morski 426 pkt.
11. Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski 423 pkt.
12. Tomasz Płaczek Grisbi Tre - Automobilklub Wielkopolski 422 pkt.
13. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów 414 pkt.
14. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski 408 pkt.
...      
17. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski 401 pkt.
29. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski 347 pkt.
34. Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski 315 pkt.
42. Marcin Brymora Mikoda - Automobilklub Częstochowski 283 pkt.
54. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki 228 pkt.
57. Grzegorz Karczewski Auto Service Rondo - Automobilklub Kaliski 196 pkt.
58. Jakub Pietruszyński Mari Car / PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 191 pkt.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa E-2000 - samochody wyścigowe do 2000 cm3
- Klasa E-1600 - samochody wyścigowe do 1600 cm3
- Klasa E-1300 - samochody wyścigowe do 1300 cm3
- Klasa H pow. 1600 - samochody grupy H powyżej 1600 cm3
- Klasa H-1600 - samochody grupy H do 1600 cm3
- Klasa Cinquecento A-900 - samochody Fiat Cinquecento 900 grupy A
- Klasa A-850 - samochody grupy A do 850 cm3
- Klasa N-126 - samochody Polski Fiat 126p grupy N

Puchar Cinquecento rozgrywany był w dwóch klasach:
- Puchar Cinquecento Sporting (do udziału zaproszono pierwszą 20-tkę Pucharu C-C '94, oraz 20 kierowców wybranych przez PZM).
- Puchar Cinquecento (samochody Cinquecento 900)
W obu klasach startowały samochody seryjne, bez przeróbek. Pojazdy przyznawane były zawodnikom drogą losowania. Kierowcy zdobywali punkty zarówno w klasyfikacjach Pucharu Cinquecento, jak i w dwóch klasach Cinquecento w ramach WSMP.

Przebieg zawodów Pucharu Cinquecento
Uzyskane wyniki na treningu stanowiły podstawę ustawienia zawodników na polach startowych w biegu finałowym. Jeżeli liczba kierowców przekraczała pojemność toru, rozgrywano dwa biegi finałowe. Najlepsi startowali w biegu finałowym A i walczyli o czołowe pozycje w zawodach. Pozostali w biegu B walczyli o dalsze pozycje.

System punktacji
We wszystkich klasach WSMP przyznawano punkty za pierwszych 10 miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1.
Punktacja Pucharu Cinquecento Sporting: 50-47-45-44-43-42-41-40-39-38 itd.
Punktacja Pucharu Cinquecento: 100-97-95-94-93-92-91-90-89-88 itd.
W WSMP zaliczano zawodnikom do końcowej punktacji 5 najlepszych wyników, w Pucharach C-C zaliczano 4 najlepsze wyniki.
Do klasyfikacji zespołów sponsorskich punkty przyznawano według klucza: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- Sport 1995
- Motor 1995
- "Wielkie ściganie 1995" - Mirosław Rutkowski
- Auto Świat 1995
- Materiały: Grzegorz Chyła


<< WSMP 1994] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996 >>