<< 1 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [3 el. WSMP 1995 - Kielce >>
Pogoda: deszcz podczas treningów, silny wiatr podczas finałów Pucharu C-C
Wyniki wyścigów: | ||||||
Klasa E-2000 + E-1600: | ||||||
Trening: 1. K. Woźniak - 1:52,570; 2. Wierczuk - 1:56,271; 3. Luciński - 1:58,965; 4. Skwarzyński - 2:01,828; 5. Rafał Podolski - 2:02,675; 6. M. Krachulec - 2:04,351 | ||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 92-VW | 1. kl. E-1600 | 26:36,955 (138,1 km/h) | |
2. | Jarosław Wierczuk | Automobilklub Wielkopolski | Dallara F 393-Fiat | 26:41,299 | ||
3. | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - A. Wielkopolski | Reynard 913-VW | 26:49,521 | ||
4. | Rafał Podolski | Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki | Estonia 25-Łada | 2. kl. E-1600 | 27:25,309 | |
5. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Eufra 391-Mugen | 28:02,711 | ||
6. | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Reynard 883-VW | 3. kl. E-1600 | 28:04,279 | |
7. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | 4. kl. E-1600 | |||
8. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | Estonia 25-Fiat | 5. kl. E-1600 | ||
9. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 6. kl. E-1600 | ||
10. | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 7. kl. E-1600 | ||
Odpadli m. in.: | ||||||
Artur Skwarzyński | Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | kl. E-1600 | (koło zamachowe) | ||
Klasa E-1300: | ||||||
Trening: 1. Sączyński - 2:04,243; 2. Czub - 2:04,536; 3. Sołtowski - 2:05,377; 4. Godula - 2:05,579; 5. Robert Podolski - 2:06,637 |
||||||
Wyścig (15 okr.): |
||||||
1. | Andrzej Godula | Elf Lubrifiants Polska - A. Polski | Estonia 25 | 28:19,079 (129,8 km/h) | ||
2. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 28:33,137 | ||
3. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 21 | 28:40,637 | ||
4. | Robert Podolski | Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki | Estonia 21 | 28:59,997 | ||
5. | Cezary Czub | Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 29:02,226 | ||
6. | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
7. | Grzegorz Kamiński | Polmozbyt Toruń - A. Toruński | ||||
8. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | ||||
9. | Wojciech Górecki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
10. | Tadeusz Kłosowski | Automobilklub Morski | ||||
W treningach wzięło udział 23 zawodników, wystartowało 18. | ||||||
Klasa H pow. 1600: | ||||||
Trening: 1. Dziurka - 1:57,287; 2. Myszkier - 1:59,508; 3. Polak - 2:01,385; 4. Federowicz - 2:02,378; 5. Gałecki - 2:02,564; 6. Bednarek - 2:02,665; 7. Kostrzak - 2:03,524 | ||||||
Wyścig (15 okr.): |
||||||
1. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - A. Morski | BMW M3 | 29:51,640 (123,1 km/h) | ||
2. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 29:55,873 | ||
3. | Adam Polak | Toyota / Castrol / Stomil - A. Polski | Toyota Celica GT4 | 30:11,191 | ||
4. | Krzysztof Federowicz | Rafineria Czechowice - Rzemieślnik | Ford Escort RS Cosworth | 30:18,381 | ||
5. | Krzysztof Gałecki | Rafineria Gdańska - A. Morski | BMW M3 | 30:44,160 | ||
6. | Piotr Bednarek | Motul Racing T. / Tollcar - A. Wielkopolski | BMW M3 | 31:04,449 | ||
7. | Marek Troszyński | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | |||
8. | Mariusz Kostrzak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | BMW M3 | |||
9. | Piotr Urbański | Automobilklub Wielkopolski | Ford Sierra | |||
10. | Slavko Umicević | Automobilklub Dolnośląski | Honda CRX | |||
Klasa H-1600: | ||||||
Trening: 1. Mandera - 2:08,599; 2. Fiedor - 2:10,668; 3. X. Mielcarek - 2:11,010; 4. Koziczak - 2:16,271; 5. Golec - 2:27,208 | ||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. | (1.*) | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 29:51,765 (123,1 km/h) | |
2. | (2.*) | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 30:19,438 | |
3. | (3.*) | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 30:37,337 | |
4. | (4.*) | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota MR 2 | 31:41,235 | |
5. | Mirko Lubner | (D) | Łada 2108 Samara | - 1 okr. | ||
(5.*) |
Józef Dziób | Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla | |||
* - miejsca w klasyfikacji WSMP | ||||||
Klasa Cinquecento A-900: | ||||||
Trening: 1. Oczkowski - 2:25,797; 2. Pawluczuk - 2:36,180; 3. Rewers - 2:41,609 | ||||||
Wyścig (10 okr.): |
||||||
1. | Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek Racing Team - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:15,847 (105,3 km/h) | ||
2. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing T. / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 24:21,160 | ||
3. | Witold Pomin | KM Winogrady | Fiat Cinquecento 900 | 25:09,578 | ||
4. | Piotr Sopa | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
5. |
Leszek Rewers | KM Winogrady | Fiat Cinquecento 900 | |||
Klasa A-850: | ||||||
Trening: 1. Kaczmarek - 2:23,369; 2. Czarnocki - 2:23,933; 3. Kulesza - 2:28,153 | ||||||
Wyścig (10 okr.): |
||||||
1. | Marcin Kaczmarek | PPH Kaczmarek Racing T. - A. Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 23:15,427 (105,3 km/h) | ||
2. | Zbigniew Czarnocki | Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 23:15,847 | ||
3. | Jarosław Hercog | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 26:02,435 | ||
Klasa N-126: | ||||||
Trening: 1. Chojnacki - 2:39,439; 2. Walus - 2:40,256; 3. Rathe - 2:40,686 | ||||||
Wyścig (10 okr.): |
||||||
1. | Piotr Galik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:46,858 (95,0 km/h) | ||
2. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing T. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:46,859 | ||
3. | Jacek Rathe | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | ||
4. | Lech Wójcik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
5. | Maurycy Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting: | ||||||
Trening: 1. Kołomyjski - 2:24,944; 2. Golec - 2:25,595; 3. Gawroński - 2:26,037; 4. K. Woźniak - 2:26,084; 5. M. Pinis - 2:26,109; 6. T. Krukowski - 2:26,209; 7. Oczkowski - 2:26,270; 8. A. Tuszyński - 2:26,282; 9. Burkacki - 2:26,364; 10. Cołoszyński - 2:26,759; 11. Szwagierczak | ||||||
Finał: | ||||||
1. | Zbigniew Szwagierczak | Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 22:53,581 | ||
2. | Adam Tuszyński | Polmozbyt Warszawa - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 22:54,377 | ||
3. | Krzysztof Gawroński | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 22:54,553 | ||
4. | Maciej Kołomyjski | Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 22:56,550 | ||
5. | Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 22:56,738 | ||
6. | Wojciech Cołoszyński | Castrol Racing T. / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | 23:05,695 | ||
7. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | 23:07,268 | ||
8. | Tadeusz Burkacki | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 23:07,554 | ||
9. | Zdzisław Brymora | Elmar - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | 23:07,995 | ||
10. | Sebastian Mielcarek | Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 23:08,388 | ||
11. | Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
12. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
13. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Tarnobrzeski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
14. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
15. | Michał Tuszyński | Polmozbyt Warszawa - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
16. | Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek Racing T. / Mari-Car - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
17. | Krzysztof Caputa | Elmar - Automobilklub Beskidzki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
18. | Wiktor Gasenko | Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
19. | Jacek Raczkowski | Ikar - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
20. | Bogdan Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
21. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
22. | Jerzy Franek | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
23. | Marek Kusiak | Fina - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
24. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
25. | Andrzej Jaroszewicz | Polmozbyt Warszawa - Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
26. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
27. | Tomasz Ciecierzyński | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
28. | Grzegorz Baran | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
29. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing T. / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
30. | Artur Skwarzyński | Castrol Racing T. / Rescor Olsztyn - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
31. | Wiesław Cygan | Polmozbyt Warszawa - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
32. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
33. | Piotr Bednarek | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
Sklasyfikowano 33 zawodników. | ||||||
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento: | ||||||
Trening: 1. Pietruszyński - 2:32,521; 2. Buks - 2:32,523; 3. G. Karczewski - 2:33,420; 4. Bubel - 2:33,460; 5. Turski - 2:33,550; 6. Hudziak - 2:33,553; 7. Palonka - 2:33,778; 8. Płaczek - 2:33,817; 9. Kasztelan - 2:33,842; 10. Wozowicz - 2:34,030; ... 31. Ficoń | ||||||
Finał A (10 okr.): | ||||||
1. | Aleksander Bubel | Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | 25:27,379 | ||
2. | Marcin Turski | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25:36,673 | ||
3. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25:39,729 | ||
4. | Karol Buks | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 25:40,668 | ||
5. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 25:44,913 | ||
6. | Grzegorz Karczewski | Automobilklub Kaliski | Fiat Cinquecento 900 | 25:45,777 | ||
7. | Marcin Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 25:47,082 | ||
8. | Grzegorz Grzyb | Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento 900 | 25:51,883 | ||
9. | Juliusz Palonka | Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento 900 | 25:52,882 | ||
10. | Robert Hudziak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
11. | Jerzy Kusiak | Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
12. | Mariusz Ficoń | Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
13. | Mariusz Miękoś | Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki | Fiat Cinquecento 900 | |||
14. | Marek Szymczyk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
15. | Andrzej Słowiński | Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | |||
16. | Robert Kisiel | Due Forte - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
17. | Tomasz Tomalski | Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
18. | Henryk Pinis | Motor - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
19. | Arkadiusz Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
20. | Andrzej Szulc | Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | |||
21. | Tomasz Wywiał | Servimot - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
22. | Jan Matłacz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
23. | Jarosław Majewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
24. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
25. | Grzegorz Kozłowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
26. |
Małgorzata Serbin | SIA Car System Voss - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
27. | Marek Kujawa | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
28. | Jan Dobrzyński | Auto Pol - Automobilklub Zielonogórski | Fiat Cinquecento 900 | |||
29. | Tomasz Płaczek | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
Zdyskwalifikowany: | ||||||
Bogdan Wozowicz | Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento 900 | 25:30,697 | |||
Odpadli m. in.: | ||||||
9 okr. |
Jakub Pietruszyński | Mari Car / PPH Kaczmarek Racing T. - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | (elektronika) |
||
4 okr. |
Bartosz Koprzywa | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | (wypadek) | ||
Finał B: | ||||||
1. | Zbigniew Czarnocki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
2. | Wojciech Jankowski | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
3. | Dariusz Stróżyk | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | |||
4. | Dariusz Górecki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
5. | Tomasz Jęcka | Diamykon - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | |||
6. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
7. | Jan Herbeć | Automobilklub Opolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
8. | Dariusz Smoliński | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | |||
9. | Michał Pelec-Alexandrowicz | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
10. | Adam Majewski | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento 900 | |||
11. | Dariusz Szorc | Motozbyt Ełk - Automobilklub Suwalski | Fiat Cinquecento 900 | |||
12. | Witold Paradowski | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
13. | Andrzej Dąbrowski | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento 900 | |||
14. | Jarosław Hercog | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
15. | Leszek Rewers | KM Winogrady | Fiat Cinquecento 900 | |||
16. | Grzegorz Kamiński | Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński | Fiat Cinquecento 900 | |||
17. | Marcin Denkiewicz | Automobilklub Opolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
18. | Jacek Pieśniewski | Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
19. | Dariusz Komaracki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
20. | Tomasz Miluch | Automobilklub Leszczyński | Fiat Cinquecento 900 | |||
21. | Jacek Jurecki | Janmar - Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
22. | Bernard Klarzyński | AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
23. | Mariusz Borowczyk | Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
24. |
Mary Kaczor | Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
25. | Robert Urbański | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | |||
26. | Robert Lipiecki | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
27. | Paweł Mieszczański | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
28. | Stanisław Bazan | PPHU Special - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
29. | Grzegorz Grygiel | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
30. | Krzysztof Górski | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
31. | Marcin Olejnik | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
Sklasyfikowano 60 zawodników. |
<< 1 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [3 el. WSMP 1995 - Kielce >>