<< 2 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [4 el. WSMP 1995 - Poznań >>
Pogoda: słonecznie
Wyniki wyścigów: | ||||||
Klasa E-2000 + E-1600: | ||||||
Trening: 1. K. Woźniak - 1:47,015; 2. Wierczuk - 1:50,013; 3. Luciński - 1:50,046; 4. Szczęsny - 1:52,044; 5. Rafał Podolski - 1:52,348; 6. H. Kochański - 1:55,734 | ||||||
Wyścig (15 okr. x 4,160 km = 62,400 km): | ||||||
1. | Jarosław Wierczuk | Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 92-Mugen | 27:51,990 (134,35 km/h) | ||
2. | Krzysztof Woźniak | Esso - Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 92-VW | 1. kl. E-1600 | 27:52,562 | |
3. | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - A. Wielkopolski | Reynard 913-Volkswagen | 28:04,702 | ||
4. | Tomasz Szczęsny | Hollywood - A. Rzemieślnik Warszawa | Reynard 883-Volkswagen | 2. kl. E-1600 | 28:05,416 | |
5. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25-Volkswagen | 3. kl. E-1600 | 29:56,444 | |
6. |
Artur Skwarzyński | Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Wa-wa | Estonia 25-Łada | 4. kl. E-1600 | - 1 okr. | |
7. |
Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Eufra 391-Mugen | - 1 okr. | ||
Odpadli m. in.: | ||||||
Rafał Podolski | Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki | Estonia 25-Łada | kl. E-1600 | (wahacz) | ||
Klasa E-1300: | ||||||
Trening: 1. Godula - 1:54,659; 2. Leśniak - 1:57,489; 3. Sączyński - 1:58,389; 4. Czub - 1:58,754; 5. Sołtowski - 1:58,888 | ||||||
Wyścig (15 okr. x 4,160 km = 62,400 km): | ||||||
1. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 27:53,541 (125,28 km/h) | ||
2. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 27:58,482 | ||
3. | Cezary Czub | Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 28:01,264 | ||
4. | Krzysztof Wodziński | Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Wa-wa | Promot 86 | 28:08,201 | ||
5. | Mariusz Podkalicki | Elf Lubrifiants Polska - A. Szczeciński | Promot 86 | 28:20,864 | ||
6. | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
7. | Grzegorz Kamiński | Polmozbyt Toruń - A. Toruński | ||||
8. | Zbigniew Marek | Automobilklub Morski | ||||
9. | Andrzej Godula | Elf Lubrifiants Polska - A. Polski | Estonia 25-Łada | |||
10. |
Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
Odpadli m. in.: | ||||||
Robert Podolski | Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki | (ciśnienie paliwa) | ||||
Klasa H pow. 1600: | ||||||
Trening: 1. Myszkier - 1:53,843; 2. Federowicz - 1:55,344; 3. Bednarek - 1:58,630; 4. Kostrzak - 1:59,062; 5. Troszyński - 1:59,885; 6. Kusiak - 2:00,289; 7. Dziurka - 2:00,407 | ||||||
Wyścig (15 okr. x 4,160 km = 62,400 km): | ||||||
1. | Krzysztof Federowicz | Rafineria Czechowice - Rzemieślnik | Ford Escort RS Cosworth | 29:08,116 (128,50 km/h) | ||
2. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - A. Morski | BMW M3 | 29:09,823 | ||
3. | Mariusz Kostrzak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | BMW M3 | 30:28,002 | ||
4. | Piotr Bednarek | Motul R. T. / Tollcar - A. Wielkopolski | BMW M3 | 30:47,273 | ||
5. | Marek Troszyński | Motul Racing Team - A. Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 30:49,435 | ||
6. | Piotr Urbański | Automobilklub Wielkopolski | Ford Sierra | |||
7. | Piotr Bocheński | Automobilklub Wielkopolski | ||||
8. | Andrzej Kleina | Automobilklub Wielkopolski | Ford Sierra Cosworth | |||
9. | Andrzej Goliszek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Golf | |||
10. | Ryszard Lenart | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
Odpadli m. in.: | ||||||
Adam Polak | Automobilklub Polski | Toyota Celica GT4 | (silnik) | |||
trening |
Krzysztof Gałecki | Rafineria Gdańska - A. Morski | BMW M3 | (wypadek) | ||
Klasa H-1600: | ||||||
Trening: 1. Mandera - 2:03,521; 2. X. Mielcarek - 2:06,365; 3. Fiedor - 2:06,969; 4. Koziczak - 2:15,823; 5. S. Mielcarek - 2:24,717 | ||||||
Wyścig (14 okr. x 4,160 km = 58,240 km): | ||||||
1. | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 29:33,280 (118,24 km/h) | ||
2. | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 30:03,158 | ||
3. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 30:13,909 | ||
4. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota MR 2 | - 1 okr. | ||
5. | Józef Dziób | Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla | - 3 okr. | ||
Klasa Cinquecento A-900: | ||||||
Trening: 1. Oczkowski - 2:31,338; 2. Kałuża - 2:34,253; 3. Pawluczuk - 2:35,004 | ||||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||||
1. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 26:07,042 (95,57 km/h) | ||
2. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing T. / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 26:48,307 | ||
3. | Witold Pomin | KM Winogrady | Fiat Cinquecento 900 | 26:51,068 | ||
4. | Piotr Sopa | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:51,614 | ||
5. | Tomasz Wywiał | Servimot - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 27:10,020 | ||
6. |
Marek Kujawa | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
Odpadli m. in.: | ||||||
Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek Racing Team - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | (pasek klinowy) | |||
Klasa A-850: | ||||||
Trening: 1. Kaczmarek - 2:32,035; 2. Czarnocki - 2:34,343; 3. Kulesza - 2:37,805 | ||||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||||
1. | Zbigniew Czarnocki | Piranha / Rak R. - Rzemieślnik Wa-wa | Polski Fiat 126p | 26:34,411 (93,93 km/h) | ||
2. | Jarosław Hercog | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:06,000 | ||
3. | Bernard Klarzyński | Anco Filtron - A. Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:40,653 | ||
4. | Mieczysław Błaszczyński | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 27:43,797 | ||
5. | Bartłomiej Kulesza | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:25,072 | ||
6. |
Jarosław Zagajewski | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | |||
7. |
Jarosław Majewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Odpadli m. in.: | ||||||
Marcin Kaczmarek | PPH Kaczmarek R. T. - A. Wielkopolski | Polski Fiat 126p | (wypadek) | |||
Klasa N-126: | ||||||
Trening: 1. Turski - 2:44,545; 2. Wójcik - 2:45,042; 3. Klimek - 2:46,042 | ||||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||||
1. | Cezary Klimek | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:53,150 (89,51 km/h) | ||
2. | Marcin Turski | Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 27:55,023 | ||
3. | Jacek Rathe | Piranha / Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:10,703 | ||
4. | Piotr Galik | ING Bank Warsaw - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:15,759 | ||
5. | Arkadiusz Walus | Elko-Exim-Silicon / Rak Racing - A. Rzemieślnik Wa-wa | Polski Fiat 126p | 28:22,116 | ||
6. |
Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
7. |
Maurycy Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting: |
||||||
Trening: 1. S. Mielcarek - 2:24,740; 2. Cołoszyński - 2:24,966; 3. Golec - 2:25,111; 4. Gawroński - 2:25,643; 5. A. Tuszyński - 2:25,704; 6. Szwagierczak - 2:25,765; 7. T. Krukowski - 2:25,993; 8. Węglarz - 2:26,190; 9. M. Tuszyński - 2:26,280; 10. Raczkowski - 2:26,367 |
||||||
Finał (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||||
1. | Sebastian Mielcarek | Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 24:19,669 (102,60 km/h) | ||
2. | Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 24:21,743 | ||
3. | Zbigniew Szwagierczak | Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 24:29,870 | ||
4. | Wojciech Cołoszyński | Castrol Racing T. / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | 24:34,053 | ||
5. | Adam Tuszyński | Polmozbyt Warszawa - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 24:37,339 | ||
6. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Tarnobrzeski | Fiat Cinquecento Sporting | 24:37,636 | ||
7. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | 24:38,875 | ||
8. | Bogdan Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | 24:44,863 | ||
9. | Maciej Kołomyjski | Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 24:48,087 | ||
10. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing T. / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | 24:48,207 | ||
11. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
12. | Sebastian Lewandowski | Castrol Racing T. / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
13. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
14. | Zdzisław Brymora | Elmar - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
15. | Krzysztof Caputa | Elmar - Automobilklub Beskidzki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
16. | Marek Kusiak | Fina - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
17. | Jerzy Franek | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
18. | Tomasz Ciecierzyński | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
19. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | |||
20. | Tadeusz Burkacki | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
21. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
22. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
23. | Artur Skwarzyński | Castrol Racing T. / Rescor Olsztyn - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
24. | Andrzej Jaroszewicz | Polmozbyt Warszawa - Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
25. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
26. | Cezary Klimek | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
27. | Wiesław Cygan | Polmozbyt Warszawa - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
28. |
Wiktor Gasenko | Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | |||
Odpadli m. in.: | ||||||
7 okr. |
Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek Racing T. / Mari Car - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | (skrzynia biegów) | ||
6 okr. |
Krzysztof Gawroński | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | (wypadek) | ||
3 okr. |
Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | (skrzynia biegów) | ||
Sklasyfikowano 28 zawodników. | ||||||
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento: | ||||||
Trening: 1. Stróżyk - 2:34,428; 2. Chojnacki - 2:35,404; 3. A. Nowicki - 2:35,416; 4. Tomalski - 2:35,446; 5. Buks - 2:35,625; 6. Bubel - 2:35,917; 7. J. Kusiak - 2:36,035; 8. Jeromin - 2:36,072; 9. Matłacz - 2:36,463; 10. Turski - 2:36,640; ... 14. Serbin | ||||||
Finał A + B (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||||
1. | Arkadiusz Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:03,441 | ||
2. | Jerzy Kusiak | Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | 26:11,103 | ||
3. | Marek Szymczyk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 26:15,439 | ||
4. | Tomasz Tomalski | Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | 26:18,429 | ||
5. | Marcin Turski | Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 26:25,722 | ||
6. | Karol Buks | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:26,347 | ||
7. | Aleksander Bubel | Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | 26:27,868 | ||
8. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 26:34,158 | ||
9. | Dariusz Stróżyk | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 26:34,768 | ||
10. | Andrzej Słowiński | Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | |||
11. | Robert Kisiel | Due Forte - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
12. | Piotr Kabat | Diamykon - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | |||
13. | Tomasz Płaczek | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
14. | Zbigniew Czarnocki | Piranha / Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
15. | Tomasz Ryborz | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | |||
16. | Grzegorz Grzyb | Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento 900 | |||
17. | Małgorzata Serbin | SIA Car System Voss - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
18. | Robert Hudziak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
19. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
20. | Mariusz Borczyk | Auto Service - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
21. | Andrzej Szulc | Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | |||
22. | Marek Kujawa | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
23. | Henryk Pinis | Motor - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
24. | Wojciech Jankowski | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
25. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
26. | Wiesław Jezierski | Gedpol Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy | Fiat Cinquecento 900 | |||
27. | Jarosław Majewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
28. | Adam Majewski | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento 900 | |||
29. | Tomasz Wywiał | Servimot - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
30. | Michał Pelec-Alexandrowicz | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
31. | Jan Matłacz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
32. | Maciej Ptak | Automobilklub Radomski | Fiat Cinquecento 900 | |||
33. | Zygmunt Zając | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
34. | Arkadiusz Walus | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
35. | Juliusz Palonka | Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento 900 | |||
36. | Juliusz Podolski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | |||
37. | Robert Urbański | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | |||
38. | Tomasz Jęcka | Diamykon - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | |||
39. | Paweł Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
40. | Bernard Klarzyński | AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
41. | Mariusz Miękoś | Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki | Fiat Cinquecento 900 | |||
42. | Witold Paradowski | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
43. | Grzegorz Kozłowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
44. | Jan Herbeć | Automobilklub Opolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
45. | Piotr Sopa | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
46. | Paweł Melwiński | Automobilklub Bydgoski | Fiat Cinquecento 900 | |||
47. | Dariusz Górecki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
48. | Grzegorz Kamiński | Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński | Fiat Cinquecento 900 | |||
49. | Marcin Brymora | Mikoda - Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
50. | Jacek Jurecki | Janmar - Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
51. | Grzegorz Grygiel | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
52. | Dariusz Komaracki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
53. | Jacek Grzymała-Sojecki | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
54. | Adam Klarzyński | AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
55. | Krzysztof Karczewski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | |||
56. | Marek Boryczka | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | |||
57. | Stanisław Bazan | PPHU Special - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
58. | Jarosław Hercog | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
59. | Paweł Olejniczak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
60. | Leszek Rewers | KM Winogrady | Fiat Cinquecento 900 | |||
61. | Jacek Pieśniewski | Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
62. | Robert Lipiecki | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
63. | Jan Dobrzyński | Auto Pol - Automobilklub Zielonogórski | Fiat Cinquecento 900 | |||
64. | Bartosz Koprzywa | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | |||
65. | Paweł Mieszczański | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
Zdyskwalifikowany: | ||||||
Jacek Chojnacki | Castrol Racing T. / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 26:02,789 | |||
Odpadli m. in.: | ||||||
5 okr. (A) |
Andrzej Dąbrowski | Kiesner Auto - Auto Klub Dziennikarzy | Fiat Cinquecento 900 | (skrzynia biegów) | ||
Jakub Pietruszyński | Mari Car / PPH Kaczmarek Racing T. - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | (skrzynia biegów) | |||
Wystartowało 81 zawodników, sklasyfikowano 65. |
<< 2 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [4 el. WSMP 1995 - Poznań >>