<< 5 i 6 el. WSMP 1996 - Biała Podlaska] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1997] [2 i 3 el. WSMP 1997 - Modlin >>


11.05.1997 Poznań - 1 eliminacja WSMP

Klasa E-2000:
Trening: 1. Luciński - 1:35,080; 2. Rafał Podolski - 1:36,428; 3. Glinczewski - 1:38,945; 4. Kłosowski - 1:39,840; 5. M. Krachulec - 1:42,379
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Ryszard Luciński Castrol - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 394-Opel 24:39,260 (149,1 km/h)
2. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen 24:45,561
3. Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński Reynard 873-Volkswagen 25:45,082
Odpadł:

2 okr.

Artur Glinczewski Automobilklub Wielkopolski Reynard 893-Volkswagen (wypadek)
Nie wystartował:
  Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen  
Wystartowało 5 zawodników.
Najszybsze okrążenie (9): Luciński - 1:35,927

Prowadzenie w wyścigu: 1-5 okr.: Luciński; 6-7 okr.: Rafał Podolski; 8-15 okr.: Luciński

 
Klasa E-1600:
Trening: 1. Szczęsny - 1:38,247; 2. Seidenfaden - 1:42,347; 3. Robert Podolski - 1:47,669; 4. Gutmacher - 1:48,197; 5. H. Kochański - 1:49,099; 6. Fontański - 1:52,461; 7. W. Podolski - 1:58,796; 8. Jugowski - 2:08,181
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Tomasz Szczęsny Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 25:39,872 (143,3 km/h)
2. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada - 1 okr.
3. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79-Łada - 1 okr.
Odpadli:
  Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada (koło)
  Raimund Seidenfaden (D)    
  Józef Gutmacher      
  Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski Estonia 21-Łada  
  Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki    
Wystartowało 8 zawodników.

Najszybsze okrążenie (9): Szczęsny - 1:40,819

Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr.: Szczęsny
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Podkalicki - 1:44,896; 2. Banaszak - 1:44,999; 3. Godula - 1:46,571; 4. Gasenko - 1:46,687; 5. Leśniak - 1:46,737; 6. Sączyński - 1:46,961; 7. K. Wodziński - 1:47,258; 8. Gil - 1:47,886; 9. Trzeszczkowski - 1:50,767; 10. A. Wodziński - 1:53,521

Wyścig (14 okr. x 4,083 km = 57,162 km):

1. Marcin Banaszak PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Promot 83-Łada 25:20,755 (135,4 km/h)
2. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25-Łada 25:38,155
3. Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25-Łada 25:38,674
4. Krzysztof Wodziński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 84-Łada 25:53,185
5. Wiktor Gasenko PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25-Łada  
6. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 26:20,461
7. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21-Łada - 1 okr.
8. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada - 1 okr.
9. Grzegorz Wozowicz Stomil Dębica Estonia 21-Łada - 1 okr.
10. Henryk Żywicki Automobilklub Koszaliński Estonia 21-Łada - 1 okr.
Odpadli m. in.:

9 okr.

Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Estonia 21-Łada (gaźnik, wyciek wody)
  Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada  
Wystartowało 16 zawodników.
Najszybsze okrążenie (4): Banaszak - 1:44,997
Prowadzenie w wyścigu: 1-14 okr.: Banaszak
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Tadeusz Myszkier; 2. Dziurka
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Andrzej Dziurka ALDA - Automobilklub Polski Opel Astra 2.0 27:03,745 (135,9 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 28:50,396
3. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Escort RS Cosworth - 1 okr.
4. Slavko Umicević Automobilklub Polski Honda CRX - 1 okr.
5. Arkadiusz Zgorzelski Automobilklub Szczeciński Porsche 911 Carrera - 1 okr.
Odpadli m. in.:

9 okr.

Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36 (brak paliwa)

3 okr.

Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra Cosworth RS 500 (pożar)
Wystartowało 8 zawodników, sklasyfikowano 5.

Najszybsze okrążenie (2): Tadeusz Myszkier - 1:44,507

Prowadzenie w wyścigu: 1-12 okr.: Tadeusz Myszkier, 13-15 okr.: Dziurka

 
Klasa H-1600 (14 okr. x 4,083 km = 57,162 km):
Trening: 1. X. Mielcarek; 2. H. Mandera
Wyścig:
1. Xawery Mielcarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 27:40,157 (124,0 km/h)
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 28:34,319
3. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 28:55,352
4. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 - 1 okr.
Wystartowało 5 zawodników, sklasyfikowano 4.
Najszybsze okrążenie (4): X. Mielcarek - 1:56,434

Prowadzenie w wyścigu: 1-6 okr.: H. Mandera, 7-14 okr.: X. Mielcarek

 
Puchar Renault Megane Coupe:
Trening: 1. Szwagierczak - 1:58,935; 2. Biernacki - 1:59,412; 3. S. Mielcarek - 1:59,415; 4. Jeromin - 1:59,688; 5. Dziurka - 1:59,988; 6. Golec - 2:00,066; 7. R. Polak - 2:00,347; 8. Bednarek - 2:00,421; 9. M. Ptak - 2:00,465; 10. Oczkowski - 2:00,689; 11. A. Polak - 2:00,914; 12. Zarzycki - 2:01,050; 13. Gałecki - 2:01,069; 14. Kisiel - 2:01,141; 15. Podkalicki - 2:01,439; 16. Z. Brymora - 2:01,449; 17. M. Pinis - 2:01,661; 18. Jankowski - 2:01,696; 19. O. Bartkowiak - 2:01,728; 20. H. Mandera - 2:01,913; 21. Słowiński - 2:02,305; 22. Matłacz - 2:02,738; 23. Kudłaty - 2:03,011; 24. Szulc - 2:03,926; 25. Paradowski - 2:04,428; 26. Kinderman - 2:05,330; 27. Kowalewski - 2:05,815; 28. Dziób - 2:12,300; 29. Derczyński - 2:20,785
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 20:09,801 (121,6 km/h)
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki 20:10,264
3. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 20:17,453
4. Jakub Golec PPH Kaczmarek / M. Pieluszyńska - Automobilklub Wielkopolski 20:17,934
5. Andrzej Dziurka ALDA - Automobilklub Polski 20:21,169
6. Robert Polak Automobilklub Polski 20:29,130
7. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20:30,379
8. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski 20:31,460
9. Adam Polak Castrol - Automobilklub Polski 20:34,136
10. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński 20:46,088
11. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 20:46,470
12. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20:47,743
13. Otto Bartkowiak Automobilklub Śląski 20:47,826
14. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski 20:48,554
15. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 20:50,000
16. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20:59,073
17. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 21:02,545
18. Andrzej Szulc Automobilklub Morski 21:04,903
19. Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski 21:14,966
20. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski 21:21,527
21. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 21:23,679
22. Józef Dziób Automobilklub Opolski 22:04,754
23. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski - 1 okr.
24. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski - 1 okr.
Odpadli:
  Krzysztof Gałecki Lotos - Automobilklub Wielkopolski  
  Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski  
  Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski  
  Dariusz Kowalewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Wystartowało 29 zawodników, sklasyfikowano 24.

Najszybsze okrążenie (8): Biernacki - 1:59,655

Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Szwagierczak
 
Puchar Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Buks - 2:11,975; 2. Lewandowski - 2:12,162; 3. S. Mielcarek - 2:12,254; 4. Oczkowski - 2:12,438; 5. Cołoszyński - 2:12,457; 6. Szwagierczak - 2:12,748; 7. Serbin - 2:12,837; 8. Węglarz - 2:12,939; 9. Płaczek - 2:13,011; 10. M. Tuszyński - 2:13,171; 11. Gawroński - 2:13,216; 12. Litwinowicz - 2:13,351; 13. Caputa - 2:13,489; 14. Golec - 2:13,526; 15. Czarnocki - 2:13,828; 16. A. Tuszyński - 2:13,843; 17. Herbeć - 2:13,887; 18. Raczkowski - 2:13,976; 19. Turkiewicz - 2:14,061; 20. Dąbrowski - 2:14,100; 21. J. Chojnacki - 2:14,101; 22. Białowąs - 2:14,101; 23. H. Pinis - 2:14,194; 24. Pelec-Alexandrowicz - 2:14,604; 25. Oleksiak - 2:15,524; 26. Matłacz - 2:15,618; 27. Łacisz - 2:16,297; 28. Kornacki - 2:16,915; 29. Dunat - 2:17,044; 30. Zajdel - 2:17,299; 31. Gil - 2:17,806; 32. Słowiński - 2:18,458; 33. Skarżyński - 2:18,729; 34. Ficoń - 2:21,531; 35. Jarmoz - 2:25,710; 36. Zarzycki - 2:26,138
Wyścig (7 okr. x 4,083 km = 28,581 km *):
1. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 15:32,759 (110,4 km/h)
2. Karol Buks Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 15:33,535
3. Sebastian Lewandowski Brus Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:34,266
4. Zbigniew Szwagierczak Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 15:42,417
5. Tomasz Płaczek Carsystem Voss SIA - Automobilklub Wielkopolski 15:42,700
6. Andrzej Węglarz Moto Car 93 Rzeszów 15:45,665
7. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:47,723
8. Jakub Golec PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 15:47,941
9. Michał Tuszyński Brus Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:48,313
10. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:48,729
11. Adam Tuszyński Brus Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:50,083
12. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki 15:50,304
13. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:50,858
14. Jan Herbeć Automobilklub Kędzierzyński 15:54,476
15. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15:54,727
16. Jacek Chojnacki Automobilklub Polski 15:58,419
17. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki 15:58,799
18. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski 15:59,295
19. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski 15:59,929
20. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa 16:00,606
21. Wojciech Cołoszyński Castrol / Autorex - Automobilklub Polski  
22. Henryk Pinis Automobilklub Częstochowski 16:07,644
23. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 16:10,849
24. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa 16:11,379
25. Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski 16:12,680
26. Michał Gil Automobilklub Kielecki 16:16,664
27. Krzysztof Dunat Autoklub Rzemieślnik Warszawa 16:16,959
28. Mariusz Zajdel Automobilklub Częstochowski 16:31,312
29. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski 17:13,300
30. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 17:15,338
31. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 17:26,362
32. Marceli Jarmoz Automobilklub Krakowski 17:28,016
33. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 17:29,443
Sklasyfikowano 33 zawodników.
* - wyścig planowany był na dystansie 10 okrążeń, został jednak skrócony z powodu wypadku Kornackiego.
Odpadli:
  Adam Kornacki   (wypadek)
  Zbigniew Łacisz Automobilklub Śląski  
  Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

Najszybsze okrążenie (6): S. Mielcarek - 2:11,911

Prowadzenie w wyścigu: 1 okr.: Buks, 2-7 okr.: S. Mielcarek

 
Puchar Cinquecento:

Trening: 1. Kaczmarek - 2:17,723; 2. Pietruszyński - 2:18,265; 3. Smoroń - 2:18,497; 4. Karczewski - 2:18,571; 5. Nowicki - 2:18,724; 6. G. Grzyb - 2:18,898; 7. Bekas - 2:19,099; 8. Maryniak - 2:19,463; 9. Sierpowski - 2:19,548; 10. Hudziak - 2:19,799

Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 23:16,781
2. Arkadiusz Nowicki PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 23:33,846
3. Andrzej Spława-Neyman Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:34,095
4. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski 23:34,746
5. Wojciech Maryniak PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 23:35,753
6. Grzegorz Karczewski AW Ciech Petrol - Automobilklub Wielkopolski 23:38,498
7. Maciej Bekas PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 23:41,900
8. Tomasz Smoroń Automobilklub Wielkopolski 23:43,399
9. Tomasz Sierpowski Automobilklub Leszczyński 23:47,002
10. Bartosz Ptak Automobilklub Radomski 23:52,507
11. Tomasz Nowak Automobilklub Polski  

12.

Adam Pol Polmozbyt Katowice - Automobilklub Śląski  
13. Rafał Czekański Automobilklub Rzeszowski  
14. Marcin Bartkowiak Automobilklub Śląski  
15. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
16. Mirosław Giziński    
17. Paweł Melwiński    
18. Paweł Stefanicki Automobilklub Morski  
19. Łukasz Olejnik Automobilklub Opolski  
20. ?    
21. Rafał Rzemień Moto Car 93 Rzeszów  
22. Marcin Ślązok    
23. ?    
24. Tomasz Mądry    
25. Magdalena Kusiak Automobilklub Częstochowski  
26. T. Szoch    
27. D. Grzyb    
Wystartowało 36 zawodników, sklasyfikowano 27.
Zdyskwalifikowany (nieregulaminowa głowica silnika):
  Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 23:16,584
Wykluczony (zignorowanie kary "stop and go" za niebezpieczną jazdę):
  Grzegorz Grzyb Moto Car 93 Rzeszów  
Odpadli m. in.:

6 okr.

Tomasz Myszkier Automobilklub Wielkopolski (wypadek)
  Artur Czyż Polcar - Automobilklub Wielkopolski  
Najszybsze okrążenie (9): 2:18,658
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Pietruszyński

<< 5 i 6 el. WSMP 1996 - Biała Podlaska] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1997] [2 i 3 el. WSMP 1997 - Modlin >>