<< 4 el. WSMP 1997 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1997] [6 el. WSMP 1997 - Kamień Śląski >>


9.08.1997 - Kamień Śląski - 5 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz podczas wyścigu klas E-2000, E-1600 i E-1300; wyścigi pozostałych klas na stopniowo wysychającej nawierzchni.

Klasa E-2000:
Trening: 1. Rafał Podolski - 1:27,347; 2. Luciński - 1:28,002; 3. M. Krachulec - 1:33,222; 4. W. Gąsecki - 1:36,394
Wyścig (12 okr. x 3,8 km = 45,6 km):
1. Wojciech Gąsecki Automobilklub Szczeciński Dallara F 389-Volkswagen 24:03,092 (107,8 km/h)
2. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen - 1 okr.
Odpadli:

6 okr.

Ryszard Luciński Castrol - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 394-Opel (kolizja z Rafałem Podolskim, silnik)

4 okr.

Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen (elektronika)
Wystartowało 4 zawodników, sklasyfikowano 2.
Najszybsze okrążenie (10): Rafał Podolski - 1:46,905
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr.: M. Krachulec, 3 okr.: Rafał Podolski; 4-5 okr.: M. Krachulec, 6-12 okr.: W. Gąsecki
 
Klasa E-1600:
Trening: 1. Glinczewski - 1:29,117; 2. Szczęsny - 1:30,476; 3. Skwarzyński - 1:36,605; 4. Robert Podolski - 1:39,286; 5. Fontański - 1:40,084; 6. W. Podolski - 1:41,000; 7. Witkowicz - 1:42,091; 8. J. Podolski - 1:49,080
Wyścig (12 okr. x 3,8 km = 45,6 km):
1. Tomasz Szczęsny Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 23:10,364 (111,9 km/h)
2. Artur Glinczewski Automobilklub Wielkopolski Reynard 893-Volkswagen 23:24,016
3. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 23:24,501
4. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 24:26,792
5. Tomasz Witkowicz Automobilklub Częstochowski Promot 82-Łada - 1 okr.
6. Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski Estonia 21-Łada - 1 okr.
7. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79-Łada - 2 okr.
Nie wystartował:
  Artur Skwarzyński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada  
Wystartowało 7 zawodników, sklasyfikowano 7.
Najszybsze okrążenie (10): Glinczewski - 1:47,139
Prowadzenie w wyścigu: 1-9 okr.: Robert Podolski, 10-12 okr.: Szczęsny
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Gasenko - 1:35,990; 2. Banaszak - 1:36,144; 3. K. Wodziński - 1:36,426; 4. Leśniak - 1:37,418; 5. Sączyński - 1:37,887; 6. Godula - 1:38,120; 7. Gajór - 1:40,217; 8. Kaźmierczak - 1:42,010; 9. Wozowicz - 1:42,071; 10. Marcinkiewicz - 1:42,677; 11. Podsiadło - 1:43,599; 12. Kaczmarek - 1:44,326; 13. Żywicki - 1:44,568; 14. A. Wodziński - 1:45,377; 15. Grabowski - 1:47,454; 16. Kamiński - 1:49,587; 17. Starkowski - 1:50,915
Wyścig (12 okr. x 3,8 km = 45,6 km):
1. Wiktor Gasenko PPH Kaczmarek - A. Wielkopolski Estonia 25-Łada 24:04,703
2. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21-Łada 24:09,694
3. Marcin Banaszak PPH Kaczmarek - A. Wielkopolski Promot 83-Łada 24:20,178
4. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 24:28,286
5. Robert Gajór Automobilklub Morski Estonia 21-Łada 24:31,399
6. Grzegorz Wozowicz Stomil Dębica Estonia 21-Łada - 1 okr.
7. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25-Łada - 1 okr.
8. Andrzej Grabowski Automobilklub Bałtycki Promot 85-Łada - 1 okr.
9. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada - 1 okr.
10. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Estonia 23-Łada - 1 okr.
Nie wystartowali:
  Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25-Łada (defekt)
  Krzysztof Wodziński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 84-Łada  
Wystartowało 15 zawodników, sklasyfikowano 14.
Najszybsze okrążenie (11): Sączyński - 1:48,694
Prowadzenie w wyścigu: 1-3 okr.: Gasenko, 4-6 okr.: K. Wodziński, 7-12 okr.: Gasenko
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Tadeusz Myszkier - 1:32,403; 2. Dziurka - 1:33,115; 3. Marek Kusiak - 1:39,100; 4. Kostrzak - 1:41,058; 5. Kleina - 1:42,299; 6. N. Mandera - 1:46,053; 7. Baran - 1:47,773; 8. Fiedor - 1:47,995; 9. Zgorzelski - 1:49,450; 10. H. Mandera - 1:49,921; 11. Umicević - 1:50,379
Wyścig (12 okr. x 3,8 km = 45,6 km):
1. Andrzej Dziurka ALDA - Automobilklub Polski Opel Astra 2.0 19:48,384 (130,9 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 20:00,947
3. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Escort RS Cosworth 21:23,500
4. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36 - 1 okr.
5. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra Cosworth RS 500 - 1 okr.
6. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi - 1 okr.
7. Slavko Umicević Automobilklub Polski Honda CRX - 2 okr.
8. Arkadiusz Zgorzelski Automobilklub Szczeciński Porsche 911 Carrera - 2 okr.
9. Natalia Mandera Automobilklub Wielkopolski Toyota Carina E - 2 okr.
10. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi - 2 okr.
Odpadł:

11 okr.

Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (skrzynia biegów)
Wystartowało 11 zawodników, sklasyfikowano 10.
Najszybsze okrążenie (11): Dziurka - 1:36,258
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Tadeusz Myszkier, 11-12 okr.: Dziurka
 
Klasa A-1000:
Trening: 1. Bekas - 1:56,074; 2. Kałuża - 1:57,892; 3. Serbin - 1:58,849; 4. Gawroński - 1:59,790; 5. Wywiał - 2:01,707; 6. Witkowicz - 2:09,747; 7. Patan - 2:11,102; 8. Pol - 2:12,335; 9. Płaczek - 2:12,992; 10. D. Grzyb - 2:30,528
Wyścig (12 okr. x 3,8 km = 45,6 km):
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 23:54,009 (108,5 km/h)
2. Małgorzata Serbin Carsystem Voss SIA - A. Rzemieślnik Wa-wa Fiat Cinquecento Abarth 23:57,582
3. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento Abarth 26:01,703
4. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 - 1 okr.
5. Tomasz Płaczek Carsystem Voss SIA - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 - 1 okr.
6. Adam Pol Polmozbyt Katowice - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 - 1 okr.
Odpadli:
  Maciej Bekas PPH Kaczmarek - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900  
  Tomasz Witkowicz Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento Abarth  
  Leszek Patan Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900  
  D. Grzyb      
Najszybsze okrążenie (3): Kałuża - 1:56,513
Prowadzenie w wyścigu: 1-5 okr.: Bekas, 6-12 okr.: Kałuża
 
Puchar Renault Megane Coupe:
Trening: 1. M. Ptak - 1:47,456; 2. S. Mielcarek - 1:47,527; 3. Golec - 1:47,722; 4. Biernacki - 1:47,889; 5. Szwagierczak - 1:48,021; 6. Kisiel - 1:48,160; 7. Dziurka - 1:48,707; 8. Oczkowski - 1:48,726; 9. A. Polak - 1:48,864; 10. Bednarek - 1:49,366; 11. R. Polak - 1:49,415; 12. Z. Brymora - 1:49,441; 13. O. Bartkowiak - 1:49,474; 14. Zarzycki - 1:49,735; 15. H. Mandera - 1:50,327; 16. Jankowski - 1:50,574; 17. Gałecki - 1:50,594; 18. Kudłaty - 1:50,669; 19. Matłacz - 1:50,708; 20. Słowiński - 1:51,080; 21. Paradowski - 1:51,389; 22. Kowalewski - 1:51,490; 23. Szulc - 1:51,915; 24. Kinderman - 1:53,026; 25. Dziób - 1:53,352; 26. Trzeszczkowski - 1:53,790; 27. Derczyński - 1:53,761
Wyścig (15 okr. x 3,8 km = 57,0 km):
1. (1.*) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 27:28,091 (118,0 km/h)
2.   Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki 27:35,216
3. (2.*) Adam Polak Castrol - Automobilklub Polski 27:36,080
4. (3.*) Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 27:38,091
5. (4.*) Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski 27:43,425
6. (5.*) Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 27:57,848
7. (6.*) Robert Polak Automobilklub Polski 28:03,640
8. (7.*) Andrzej Dziurka ALDA - Automobilklub Polski 28:12,620
9. (8.*) Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:16,113
10. (9.*) Krzysztof Gałecki Lotos - Automobilklub Wielkopolski 28:18,712
11. (10.*) Otto Bartkowiak Automobilklub Śląski 28:21,494
12. (11.*) Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski 28:25,669
13. (12.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski 28:35,754
14. (13.*) Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski 28:44,357
15. (14.*) Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:49,849
16. (15.*) Andrzej Szulc Automobilklub Morski 29:09,823
17. (16.*) Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński 29:12,055
18. (17.*) Józef Dziób Automobilklub Opolski 29:12,479
19. (18.*) Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski - 1 okr.
20. (19.*) Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski - 1 okr.
21. (20.*) Dariusz Kowalewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
* - miejsca w klasyfikacji Pucharu (po wykluczeniu z końcowej punktacji Marcina Biernackiego).
Odpadli:
3 okr. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski (kolizja z Golcem)
3 okr. Jakub Golec PPH Kaczmarek / M. Pieluszyńska - Automobilklub Wielkopolski (kolizja z S. Mielcarkiem)
  Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski (wypadek)
Wykluczony (odstępstwa techniczne dotyczące skrzyni biegów):

po treningu

Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Wystartowało 27 zawodników, sklasyfikowano 21.
Najszybsze okrążenie (10): Biernacki - 1:48,017
Prowadzenie w wyścigu: 1-3 okr.: Golec, 4-15 okr.: Szwagierczak
 
Puchar Cinquecento Sporting:
Trening: 1. S. Mielcarek - 1:59,207; 2. Oczkowski - 1:59,351; 3. Buks - 1:59,355; 4. Cołoszyński - 1:59,663; 5. M. Tuszyński - 1:59,833; 6. Lewandowski - 2:00,013; 7. Gawroński - 2:00,109; 8. Caputa - 2:00,421; 9. Węglarz - 2:00,498; 10. Płaczek - 2:00,691; 11. Szwagierczak - 2:01,246; 12. A. Tuszyński - 2:01,257; 13. Turkiewicz - 2:01,346; 14. Czarnocki - 2:01,387; 15. Szymczyk - 2:01,401; 16. Serbin - 2:01,442; 17. Raczkowski - 2:01,550; 18. Matłacz - 2:01,775; 19. Litwinowicz - 2:01,802; 20. Herbeć - 2:01,947; 21. Pelec-Alexandrowicz - 2:02,014; 22. J. Chojnacki - 2:02,132; 23. Golec - 2:02,154; 24. J. Majewski - 2:02,251; 25. Oleksiak - 2:02,595; 26. Łacisz - 2:02,988; 27. A. Chojnacki - 2:04,543; 28. A. Majewski - 2:04,780; 29. Słowiński - 2:05,199; 30. Sikora - 2:05,431; 31. Zajdel - 2:05,594; 32. Galik - 2:05,714; 33. Dąbrowski - 2:06,204; 34. Sciciński - 2:06,838; 35. Hercog - 2:09,719; 36. Zarzycki - 2:10,943
Wyścig (15 okr. x 3,8 km = 57,0 km):
1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 32:03,997 (101,0 km/h)
2. Wojciech Cołoszyński Castrol / Autorex - Automobilklub Polski 32:04,216
3. Karol Buks Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 32:19,418
4. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 32:21,820
5. Zbigniew Szwagierczak Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 32:25,838
6. Sebastian Lewandowski Brus Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:26,520
7. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:28,318
8. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki 32:39,824
9. Marek Szymczyk PZU SA / CarSerwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:40,794
10. Tomasz Płaczek Carsystem Voss SIA - Automobilklub Wielkopolski 32:40,894
11. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:42,895
12. Andrzej Węglarz Moto Car 93 Rzeszów 32:44,247
13. Michał Tuszyński Brus Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:45,233
14. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki 32:47,325
15. Adam Tuszyński Brus Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:47,931
16. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski 32:55,004
17. Małgorzata Serbin Carsystem Voss SIA - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:56,581
18. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:57,364
19. Jacek Chojnacki Castrol - Automobilklub Polski 33:09,531
20. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa 33:09,808
21. Zbigniew Łacisz Automobilklub Śląski 33:11,945
22. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 33:12,381
23. Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski 33:17,984
24. Andrzej Chojnacki Automobilklub Polski 33:18,889
25. Adam Majewski Automobilklub Polski 33:25,311
26. Mariusz Zajdel Automobilklub Częstochowski 33:32,296
27. Jan Herbeć Automobilklub Kędzierzyński 33:40,304
28. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski 33:42,426
29. Jacek Sikora Autorex - Automobilklub Polski 33:46,853
30. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski 33:48,735
31. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 34:03,272
32. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 34:05,861
33. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski 34:20,829
Wystartowało 34 zawodników, sklasyfikowano 33.

Najszybsze okrążenie (15): Cołoszyński - 2:06,476

Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr.: Oczkowski

 
Puchar Cinquecento:
Trening: 1. Pol - 2:05,950; 2. G. Grzyb - 2:06,297; 3. Karczewski - 2:06,554; 4. Czyż - 2:06,734; 5. Czekański - 2:06,906; 6. Pietruszyński - 2:07,020; 7. Maryniak - 2:07,028; 8. Smoroń - 2:07,164; 9. M. Brymora - 2:07,504; 10. M. Bartkowiak - 2:07,594
Wyścig (12 okr. x 3,8 km = 45,6 km):
1. Artur Czyż Polcar - Automobilklub Wielkopolski 25:29,903 (101,7 km/h)
2. Grzegorz Grzyb Auto Res - Moto Car 93 Rzeszów 25:30,433
3. Grzegorz Karczewski AW Ciech Petrol - Automobilklub Wielkopolski 25:30,577
4. Adam Pol Polmozbyt Katowice - Automobilklub Śląski 25:31,087
5. Wojciech Maryniak PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 25:40,025
6. Rafał Czekański Automobilklub Rzeszowski 25:42,070
7. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 25:42,763
8. Marcin Bartkowiak Bamarko - Automobilklub Śląski 25:58,494
9. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski 26:00,693
10. Tomasz Nowak Automobilklub Polski 26:06,437
11. Tomasz Smoroń Automobilklub Wielkopolski  
12. Maciej Bekas PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski  
13. Arkadiusz Nowicki PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski  
14. Mirosław Giziński    
15. Tomasz Myszkier Automobilklub Wielkopolski  
16. Paweł Melwiński    
17. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18. Łukasz Olejnik Automobilklub Opolski  
19. Tomasz Sierpowski Automobilklub Leszczyński  
20. Bartosz Ptak Automobilklub Radomski  
21. Marcin Brymora Automobilklub Częstochowski  
22. Rafał Rzemień Moto Car 93 Rzeszów  
23. T. Miśkiewicz    
24. Rafał Puchaczewski    
25. Magdalena Kusiak Automobilklub Częstochowski  
26. Marcin Ślązok    
27. Tomasz Mądry    
28. T. Szoch    
29. Maciej Lubiak Automobilklub Morski  

30.

Tomasz Niewczas    

31.

Mateusz Gołdyn    
Najszybsze okrążenie (5): Czyż - 2:05,892
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr.: G. Grzyb, 3-4 okr.: Karczewski, 5-11 okr.: G. Grzyb, 12 okr.: Czyż

<< 4 el. WSMP 1997 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1997] [6 el. WSMP 1997 - Kamień Śląski >>