<< KMP 1993] [Strona główna] [Karting] [KMP 1995 >>


Kartingowe Mistrzostwa Polski 1994

16-17.04.1994 Bydgoszcz - 1 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02

Formuła C:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
2. Mikołaj Otto Automobilklub Polski
3. Jarosław Wierczuk PHP Rolbo - KTM Novi
Wystartowało 6 zawodników, sklasyfikowano 5.
 
Senior 100:
1. Marek Rogalski Automobilklub Polski
2. Jarosław Wawrzyniak Automobilklub Polski
3. Rafał Czekański Automobilklub Rzeszowski
 
Junior 100:
1. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski
2. Piotr Stani Automobilklub Radomski
3. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa
 
Kategoria wyścigowa:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Polski
2. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski
3. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński
 
Młodzik 02:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski
2. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski
3. Miłosz Janczewski Rzemieślnik Koszalin

30.04-1.05.1994 Koszalin - 2 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02

Formuła C:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski

2.

Jarosław Wierczuk KTM Novi
3. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Sklasyfikowano 5 zawodników.
 
Senior 100:
Trening: 1. Biernacki; 2. Wierczuk
Przedfinał (15 okr.): 1. Biernacki; 2. Rogalski
Finał (20 okr.):

1.

Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki
2. Marek Rogalski Automobilklub Polski

3.

Jarosław Wawrzyniak Automobilklub Polski
4. Grzegorz Wójcik Automobilklub Radomski
5. Robert Polak Automobilklub Polski
Sklasyfikowano 22 zawodników.
 
Junior 100:
1. Andrzej Szymański KTM Novi
2. Piotr Stani Automobilklub Radomski
3. Tomasz Otto Automobilklub Polski
Sklasyfikowano 12 zawodników.
 
Kategoria wyścigowa:
1. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński
2. Artur Chmielewski Automobilklub Polski
3. Paweł Bartocha Automobilklub Lubelski
Sklasyfikowano 34 zawodników.
 
Młodzik 02:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski
2. Marcin Mroczkowski KK Formuła Warszawa
3. Piotr Rapacewicz MDK Koszalin
Sklasyfikowano 34 zawodników.

21-22.05.1994 Biłgoraj - 3 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02

Pogoda: deszcz podczas finałów kl. Senior 100 i Junior 100.

Formuła C:
1. Jarosław Wierczuk KTM Novi
2. Rafał Garbiński Automobilklub Polski
3. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Wystartowało 3 zawodników.
 
Senior 100:
Trening: 1. Biernacki; 2. Rogalski
Finał:
1. Marek Rogalski Automobilklub Polski
2. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin
3. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki
 
Junior 100:
1. Bartłomiej Sitek Automobilklub Rzeszowski
2. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski
3. Tomasz Otto Automobilklub Polski
 
Kategoria wyścigowa:
1. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński
2. Artur Chmielewski Automobilklub Polski
3. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski
 
Młodzik 02 (finał - 8 okr.):
1. Jerzy Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski
2. Andrzej Szymański KTM Novi
3. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski

28-29.05.1994 Bydgoszcz - 4 el. KMP Senior 100, Junior 100, Młodzik 02

Senior 100:
Trening: 1. Biernacki - 38:12; 2. Wierczuk - 38:38; 3. Kaczmarek - 38:63; 4. Czekański - 38:68; 5. Rogalski - 38:82
Finał:
1. Tomasz Nowak Automobilklub Polski CRG-Parilla  
2. Rafał Czekański Automobilklub Rzeszowski CRG-Sirio  
3. Aneta Markowska Automobilklub Polski Tony-Parilla  
4. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin MS-KZH  
5. Robert Polak Automobilklub Polski Mach 1-Parilla  
Odpadli m. in.:
  Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki   (kolizja z Rogalskim)
Wykluczony (wyrzucenie z toru Biernackiego):
  Marek Rogalski Automobilklub Polski    
 
Junior 100:
1. Piotr Stani Automobilklub Radomski Birel-Italo  
2. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa CRG-Parilla  
3. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla  
4. Andrzej Szymański KTM Novi Magnum-Parilla  
5. Bartłomiej Sitek Automobilklub Rzeszowski CRG-Parilla  
 
Młodzik 02:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski CRG-Sachs  
2. Andrzej Szymański KTM Novi CRG-Sachs  
3. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski Kali-Sachs  

11-12.06.1994 Zielona Góra - 4 el. KMP Formuła C, Kat. wyścigowa; 5 el. KMP Senior 100, Junior 100, Młodzik 02

Formuła C:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
2. Jarosław Wierczuk KTM Novi
3. Mikołaj Otto Automobilklub Polski
Wystartowało 3 zawodników.
 
Senior 100:
1. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki
2. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin
 
Junior 100:
1. Piotr Stani Automobilklub Radomski
2. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski
3. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa
 
Kategoria wyścigowa:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Polski
2. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski
3. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński
 
Młodzik 02:
1. Andrzej Szymański KTM Novi
2. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin
3. Jerzy Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski

18-19.06.1994 Poznań - 5 el. KMP Formuła C, Kategoria wyścigowa

???

2-3.07.1994 Bydgoszcz - 6 el. KMP Formuła C, Senior 100

Formuła C:
1. Andreas Bakosz (H) Vega  
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski    
3. Magnus Gustafsson (S)    
Odpadli m. in.:
  Olivier Vander Heyden     (defekt)
 

Senior 100:

1. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin    
2. Grzegorz Wójcik Automobilklub Radomski    
3. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin    
4. Marek Rogalski Automobilklub Polski    

23-24.07.1994 Koszalin - 6 el. KMP Junior 100, Kategoria wyścigowa, Młodzik 02

Junior 100:
1. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa
2. Tomasz Otto Automobilklub Polski
3. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski
 
Kategoria wyścigowa:
1. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski
2. Dariusz Kalicki Karting Hoża
3. Piotr Masicz Automobilklub Lubelski
 
Młodzik 02:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski
2. Andrzej Szymański KTM Novi
3. Marcin Mroczkowski KK Formuła Warszawa

17-18.09.1994 Zielona Góra - 7 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02

Formuła C:

1. Jarosław Wierczuk KTM Novi  
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski  
3. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Senior 100:
1. Grzegorz Wójcik Automobilklub Radomski  
Zdyskwalifikowany (nieprzepisowe atakowanie Rogalskiego):
  Marcin Biernacki jr. Automobilklub Kielecki  
Odpadli m. in.:

6 okr.

Marek Rogalski Automobilklub Polski

(układ wydechowy)

  Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin (łańcuch)
 

Junior 100:

1. Piotr Stani Automobilklub Radomski  
2. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa  
3. Rafał Rulski Automobilklub Polski  
 
Kategoria wyścigowa:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Polski  
2. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński  
3. Sebastian Konieczny KK Nysa  
 

Młodzik 02:

1. Michał Mokrzecki Rzemieślnik Koszalin  
2. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski  
3. Jerzy Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski  

Klasyfikacje KMP Formuły C, kategorii wyścigowej, Senior 100, Junior 100 i Młodzik 02 1994

Formuła C:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski   145 pkt.  
2. Jarosław Wierczuk KTM Novi   142 pkt.  
3. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa   127 pkt.  
4. Mikołaj Otto Automobilklub Polski   66 pkt.  
5. Rafał Garbiński Automobilklub Polski   64 pkt.  
 
Senior 100:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:

1.

Marek Rogalski Automobilklub Polski    

1.

?  

1.

Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki          
 
Junior 100:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Piotr Stani Automobilklub Radomski Birel-Italo 145 pkt. 1. Automobilklub Polski  
2. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla 137 pkt. 2. KK Formuła Warszawa  
3. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa CRG-Parilla 137 pkt. 3. Automobilklub Radomski  
4. Tomasz Otto Automobilklub Polski   129 pkt.      
5. Andrzej Szymański KTM Novi Magnum-Parilla 127 pkt.      
 
Kategoria wyścigowa:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Polski   145 pkt. 1. Automobilklub Koszaliński 498 pkt.
2. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński   140 pkt. 2. Automobilklub Lubelski 494 pkt.
3. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski   137 pkt. 3. Automobilklub Polski 418 pkt.
4. Dariusz Kalicki Karting Hoża   124 pkt.      
5. Maciej Dajewski     120 pkt.      
6. Adam Jeżykiewicz     119 pkt.      
 
Młodzik 02:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski CRG-Sachs 148 pkt. 1. Rzemieślnik Koszalin 553 pkt.
2. Andrzej Szymański KTM Novi CRG-Sachs 139 pkt. 2. Automobilklub Wielkopolski 551 pkt.

3.

Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski Kali-Sachs

131 pkt.

3. MDK Koszalin

504 pkt.

4. Jerzy Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski   130 pkt.      
5. Marcin Mroczkowski KK Formuła Warszawa   127 pkt.      

27-28.08 Szczecin - Finał KMP Młodzik 01 1994

Trening: 1. Henschke - 52,068; 2. Szymański - 53,111; 3. Kluziński - 53,118; 4. Mroczkowski - 53,184; 5. Szczap - 53,372; 6. Mokrzecki - 53,508; 7. Janczewski - 53,635; 8. Lisowski - 54,044; 9. Garczyński - 54,108; 10. Ołdakowski - 54,312; ... 20. Michalska
Finał:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski CRG-Simson 1. KK Formuła Warszawa 269 pkt.
2. Marcin Mroczkowski KK Formuła Warszawa Kali-Simson 2. KM Rzemieślnik Koszalin 256 pkt.
3. Andrzej Szymański KTM Novi SAM-Simson 3. Automobilklub Zielonogórski 253 pkt.
4. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski KP 6-Simson 4. Automobilklub Dolnośląski 251 pkt.
5. Marcin Szczap KK Formuła Warszawa SAM-Simson 5. Automobilklub Wielkopolski 248 pkt.
6. Dominik Lisowski KM Rzemieślnik Koszalin KP 6-Simson 6. SCK MDK Stargard 203 pkt.
7. Miłosz Janczewski KM Rzemieślnik Koszalin KP 6-Simson      
8. Michał Ołdakowski MAK Warszawa KP 6-Simson      
9. Adrian Janicki Automobilklub Dolnośląski Swiss Hutless-Simson      
10. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin Urawie-Simson      
...            
17. Anna Michalska KK Formuła Warszawa        

39.

Marta Smoczyńska Automobilklub Wielkopolski        
Sklasyfikowano 46 zawodników.  

10-11.09 Koszalin - Finał KMP kategoria popularna i młodzieżowa 1994

Pogoda: deszcz podczas przedfinału kategorii młodzieżowej.

Kategoria popularna:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Jacek Szuluk Automobilklub Toruński 1. Automobilklub Bydgoski 264 pkt.
2. Sebastian Konieczny KK Nysa 2. KK Nysa 245 pkt.
3. Jacek Szatlach Automobilklub Bydgoski 3. Grab Kart Grabonóg 244 pkt.
4. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski 4. MZK Częstochowa 237 pkt.
5. Arkadiusz Żerański AMK Drwęca Ostróda 5. Automobilklub Radomski 230 pkt.
6. Jerzy Rubinkowski MZK Częstochowa      
 
Kategoria młodzieżowa:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Sebastian Kempa Automobilklub Leszczyński 1. Automobilklub Leszczyński 263 pkt.
2. Piotr Jasonek Automobilklub Toruński 2. Automobilklub Wielkopolski 252 pkt.
3. Maciej Zwierzchowski MDK Koszalin 3. Automobilklub Gorzowski 248 pkt.
4. Marcin Wylegała Automobilklub Wielkopolski 4. Automobilklub Podlaski 245 pkt.
5. Dariusz Cimochowski Automobilklub Podlaski 5. Wera Car Gdańsk 241 pkt.
6. Łukasz Telichowski Automobilklub Wielkopolski      

Podział kartów startujących w KMP:
Karty startujace w krajowych zawodach odpowiadały przepisom klasy Intercontinental C (karty z silnikami jednocylindrowymi 125 cm3 produkowanymi seryjnie i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach), Formuły C (karty z silnikami jedno- lub dwucylindrowymi 125 cm3 i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach) oraz klasy Intercontinental A (Senior 100 i Junior 100) (karty z seryjnymi slinikami jednocylindrowymi do 100 cm3 bez skrzyń biegów) według regulaminów CIK-FIA.
W KMP klasa Intercontinental C dzieliła się na kategorie:
- Kategoria wyścigowa - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi przeróbkami.
- Kategoria popularna - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 produkcji krajowej z przeróbkami.
-
Kategoria młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125 cm3 produkcji krajowej bez przeróbek.
Oprócz tego odbywały się zawody kartów z silnikami o pojemności 50 cm3. Klasa ta dzieliła się na kategorie Młodzik 01 (silniki produkcji byłych krajów socjalistycznych) i Młodzik 02 (silniki dowolne). Klasy przeznaczone były dla zawodników w wieku od 10 do 15 lat.
W KMP Formuły C, kat. wyścigowej, Senior 100, Junior 100 i Młodzik 02 przyznawano za kolejne miejsca punkty według systemu: 37-34-32-31-30 itd. Do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1994
- Motor 1993


<< KMP 1993] [Strona główna] [Karting] [KMP 1995 >>