<< KMP 1997] [Strona główna] [Karting] [KMP 1999 >>


Kartingowe Mistrzostwa Polski 1998

25-26.04.1998 Poznań - 1 eliminacja KMP

Intercontinental A:

Klasyfikacja klubowa:
1. Piotr Soja Taboss Kart Nysa 1. Automobilklub Polski 93 pkt.
2. Rafał Rulski Automobilklub Polski 2. Automobilklub Wielkopolski 90 pkt.
3. Michał Ołdakowski MAK Warszawa      

4.

Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski      
 
KN 100 Junior: Klasyfikacja klubowa:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski 1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 85 pkt.
2. Jakub Kupidura Automobilklub Radomski 2. Automobilklub Wielkopolski 76 pkt.
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa 3. Automobilklub Dolnośląski 61 pkt.

4.

Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa      

...

         

9.

Artur Willmann Autoklub Rzemieślnik Warszawa      
 
KN 125 Wyścigowa: Klasyfikacja klubowa:
1. Marek Jasiński Duet Zielona Góra 1. Automobilklub Zielonogórski 95 pkt.
2. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski 2. Duet Zielona Góra 92 pkt.
3. Paweł Kuźniak Automobilklub Zielonogórski 3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 77 pkt.
...          
7. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa      
 

KN 60 Kadet:

Klasyfikacja klubowa:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski 1. Automobilklub Wielkopolski 99 pkt.
2. Piotr Kozłowiecki Automobilklub Wielkopolski 2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 88 pkt.
3. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 3. Taboss Kart Nysa 44 pkt.
4. ?        
5. Sebastian Różański        

6.

Patrycja Szymańska Autoklub Rzemieślnik Warszawa      
7. ?        
8. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa      
 

KN 50 Młodzik 02:

Klasyfikacja klubowa:
1. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski 1. Automobilklub Wielkopolski 103 pkt.
2. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski 2. Automobilklub Zielonogórski 72 pkt.
3. Łukasz Witkowski Automobilklub Wielkopolski      

4.

Mateusz Rozmysłowicz Duet Zielona Góra      

5.

Paweł Soja Taboss Kart Nysa      

2-3.05.1998 Biłgoraj - 2 eliminacja KMP

Intercontinental A:

Klasyfikacja klubowa:
1. Andrzej Szymański Automobilklub Polski 1. Automobilklub Polski 91 pkt.
2. Rafał Rulski Automobilklub Polski 2. Automobilklub Wielkopolski 85 pkt.
3. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski 3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 76 pkt.
 
KN 100 Junior: Klasyfikacja klubowa:
1. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 102 pkt.
2. Artur Willmann Autoklub Rzemieślnik Warszawa 2. Automobilklub Wielkopolski 78 pkt.
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa 3. KM Szczecin 58 pkt.
 
KN 125 Wyścigowa: Klasyfikacja klubowa:
1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa 1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 102 pkt.
2. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 2. Automobilklub Zielonogórski 87 pkt.
3. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski 3. Duet Zielona Góra 79 pkt.
 

KN 60 Kadet:

Klasyfikacja klubowa:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski 1. Automobilklub Wielkopolski 99 pkt.
2. Piotr Kozłowiecki Automobilklub Wielkopolski 2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 92 pkt.
3. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa 3. Taboss Kart Nysa 57 pkt.
 

KN 50 Młodzik 02 (zawody nie zaliczone do klasyfikacji KMP):

Klasyfikacja klubowa:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski 1. Automobilklub Wielkopolski 103 pkt.
2. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski      
3. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski      
Wystartowało 8 zawodników.  

6-7.06.1998 Poznań - 3 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1. Jarosław Czub Automobilklub Polski
2. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski
3. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa
...    
22. Rafał Rulski Automobilklub Polski
 
KN 100 Junior:
1. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Paweł Soja Taboss Kart Nysa
3. Artur Willmann Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 125 Wyścigowa:
1. Mariusz Białek Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski
 
KN 60 Kadet:
1 finał: 1. Buziuk
2 finał: 1. Kozłowiecki
Wyniki:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
2. Piotr Kozłowiecki Automobilklub Wielkopolski
3. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 50 Młodzik 02:
1. Mateusz Rozmysłowicz Duet Zielona Góra
2. Paweł Soja Taboss Kart Nysa
3. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski

27-28.06.1998 Bydgoszcz - 4 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski  
2. Andrzej Szymański Automobilklub Polski  
3. Rafał Rulski Automobilklub Polski  
 
KN 100 Junior:
1. Paweł Soja Taboss Kart Nysa  
2. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski  
3. Artur Willmann Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

4.

Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
KN 125 Wyścigowa:
1. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
2. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
3. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski  
 
KN 60 Kadet:
1. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
2. Błażej Krotoski Automobilklub Wielkopolski  
3. Tomasz Żardzin Taboss Kart Nysa  
...      
6. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski  
 
KN 50 Młodzik 02:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski  
2. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski  
3. Marcin Scheffler Automobilklub Wielkopolski  
Odpadli m. in.:
  Adrian Gieszcz  

(kolizja z Rozmysłowiczem)

18-19.07.1998 Koszalin - 5 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1 finał: 1. Turkiewicz
2 finał: 1. Szymański
Wyniki:
1. Andrzej Szymański Automobilklub Polski
2. Rafał Rulski Automobilklub Polski
3. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 100 Junior:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski
2. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa
4. ?  
5. Artur Willmann Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 125 Wyścigowa:
1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa
...    
11. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski
 
KN 60 Kadet:
1. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
3. Patrycja Szymańska Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 50 Młodzik 02 (zawody nie zaliczone do klasyfikacji KMP):
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
2. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa

4.

Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski
Wystartowało 8 zawodników.

12-13.09.1998 Poznań - 6 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
2. Jarosław Czub Automobilklub Polski
3. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Wykluczony (nieregulaminowe opony):
  Andrzej Szymański Automobilklub Polski
 
KN 100 Junior:
1. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Paweł Soja Taboss Kart Nysa
3. Jakub Kupidura Automobilklub Radomski
 
KN 125 Wyścigowa:
1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Marek Jasiński Duet Zielona Góra
3. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski
 
KN 60 Kadet:
1. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Piotr Kozłowiecki Automobilklub Wielkopolski
3. Andrzej Gasenko Automobilklub Wielkopolski
 

KN 50 Młodzik 02:

1. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski
2. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa

26-27.09.1998 Koszalin - 7 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1. Andrzej Szymański Automobilklub Polski
2. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski
3. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 100 Junior:
1. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Filip Banaszak KM Szczecin
3. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
 
KN 125 Wyścigowa:
1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 
KN 60 Kadet:
1. Patrycja Szymańska Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 

KN 50 Młodzik 02:

1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
2. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa

3-4.10.1998 Gostyń - 8 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1. Jarosław Czub Automobilklub Polski
2. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski
Wykluczony (zignorowanie czarnej flagi w 2-gim biegu finałowym):
  Rafał Rulski Automobilklub Polski
 
KN 100 Junior:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
2. Paweł Soja Taboss Kart Nysa
3. Filip Banaszak KM Szczecin
 
KN 125 Wyścigowa:
1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Marek Jasiński Duet Zielona Góra
 
KN 60 Kadet:
1. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
 

KN 50 Młodzik 02:

1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski
2. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski
3. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski

Klasyfikacje KMP ICA i klas 100 Junior, 125 Wyścigowej, 60 Kadet i 50 Młodzik 02 1998

Intercontinental A:

1. ?    
 
Klasa Narodowa 100 Junior:
1. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 182 pkt.
2. Paweł Soja Taboss Kart Nysa 171 pkt.
3. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski 163 pkt.
 

Klasa Narodowa 125 Wyścigowa:

1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa 185 pkt.
2. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 173 pkt.
3. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski 162 pkt.
 
Klasa Narodowa 60 Kadet:
1. Piotr Szmidt Autoklub Rzemieślnik Warszawa 179 pkt.
2. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski 177 pkt.
3. Piotr Kozłowiecki Automobilklub Wielkopolski 166 pkt.
 

Klasa Narodowa 50 Młodzik 02:

1. Jakub Buziuk Automobilklub Wielkopolski 145 pkt.
2. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski 140 pkt.
3. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski 132 pkt.

22-23.08.1998 Koszalin - Finał KMP Klasa Narodowa 50 Młodzik 01

???

5-6.09.1998 Radom - Finał KMP Klasa Narodowa 125 Młodzieżowa

???

19-20.09.1998 Bydgoszcz - Finał KMP Klasa Narodowa 125 Popularna

???


Podział kartów startujących w KMP:
- Klasa Intercontinental A - karty z seryjnymi slinikami jednocylindrowymi do 100 cm3 bez skrzyń biegów, zawodnicy w wieku od 15 lat.
- Klasa Narodowa 125 Wyścigowa - karty napędzane silnikami CZ 516 o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi przeróbkami, zawodnicy w wieku od 15 lat.
- Klasa Narodowa 125 Popularna - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 produkcji krajowej z przeróbkami, lub seryjnymi silnikami CZ 516 bez przeróbek, zawodnicy w wieku od 15 lat.
-
Klasa Narodowa 125 Młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125 cm3 produkcji krajowej bez przeróbek, zawodnicy w wieku 12-19 lat.
- Klasa Narodowa 100 Junior - karty z jednakowymi silnikami Komet K-71E o pojemności skokowej 100 cm3, zawodnicy w wieku 13-15 lat.
- Klasa Narodowa 60 Kadet - karty z jednakowymi silnikami Comer S-60, zawodnicy w wieku 10-13 lat.
- Klasa Narodowa 50 Młodzik 02 - karty napędzane dowolnymi jednocylindrowymu silnikami o pojemności 50 cm3, zawodnicy w wieku 10-15 lat.
- Klasa Narodowa 50 Młodzik 01 - karty napędzane jednocylindrowymi silnikami o pojemności 50 cm3 (Simpson, Chart, Romet) z przeróbkami, zawodnicy w wieku 10-15 lat.

System punktacji:
W KMP Intercontinental A, KN 100 Junior, KN 125 Wyścigowej, KN 60 Kadet i KN 50 Młodzik 02 przyznawano za kolejne miejsca punkty według systemu: 37-34-32-31-30 itd. Zawodnikom zaliczano 5 najlepszych wyników.


Źródła:
- Auto Sport 1998
- Auto Moto Puls 1998
- Moto Plakat 1998


<< KMP 1997] [Strona główna] [Karting] [KMP 1999 >>