<< 4 el. RSMP 1973 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1973] [1 el. RSMP 1974 - R. Kormoran >>
Dystans: 1347
km, w tym 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 195 km,
1 próba szybkości górskiej (1,5 km) i 1 próba szybkości
płaskiej (7,5 km) i 2 próby slalomowe.
Próby sportowe:
- SW: Warszawa, "Wyścigi", Służewiec (3 okr. * 2,5
km = 7,5 km); OS 1: Pociecha - Palmiry, wieś (6,0 km); OS 2:
Beniaminów - Białobrzegi (7,0); SG: Warszawa, "Karowa"
(1,5); OS 3: Ciche - Kaługa (12,5); OS 4: Mroczno - Rynek (8,0);
OS 5: Grodziczno - Mroczenko (5,0); OS 6: Rumienico - Dąbrówno
(16,5); OS 7: Grabin - Wilkowo (18,0); OS 8: Stare Jabłonki -
Lubajny (5,5); OS 9: Wygoda - Zajączki - Wiśniewo - Wałdyki (9,0);
OS 10: Grodziczno - Mroczenko (5,0); OS 11: Mroczno - Rynek (8,0);
OS 12: Rumian - Lewałd Wielki - Prusy (13,0); OS 13: Zybułtowo
- Borowina - Gordyny (10,0); OS 14: Kaługa - Tereszewo -
Marzęcice (12,0); OS 15: Wilkowo - Wigwałd - Ostrowin (13,0);
OS 16: Rynek - Mroczno (8,0); OS 17: Mroczenko - Grodziczno (5,0);
SL: Chrcynne, lotnisko (2,5); OS 18: Białobrzegi - Beniaminów (7,0)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: deszcz, zimno
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej
SG - próba szybkości górskiej
SL - próba slalomowa
Klasyfikacja generalna: | ||||||
1. | Lelio Lattari Jacek Różański |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Alfa Romeo 2000 GTV | 1. gr. I kl. 9-13 | 6254,4 pkt. (1:44:14,4) |
2. | Henryk Ziemski Wiesław Grabarczyk |
PL PL |
Auto Moto Klub Stomil Olsztyn | BMW 2002 Ti | 2. gr. I kl. 9-13 | 6765,0 pkt. (1:52:45,0) |
3. | Marek Varisella Janina Jedynakowa |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | 1. gr. II kl. 7 | 7002,2 pkt. (1:56:42,2) |
4. | Maciej Stawowiak Jan Czyżyk |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1800 | 1. gr. V | 7033,8 pkt. (1:57:13,8) |
5. | Janusz Dąbrowski Stanisław Brzozowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski Automobilklub Warszawski |
Fiat 128 SL | 1. gr. I kl. 3-7 | 7360,4 pkt. (2:02:40,4) |
6. | Maciej Sowiński Tadeusz Przybysz |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | BMW 1602 | 1. gr. I kl. 8 | 7422,0 pkt. (2:03:42,0) |
7. | Włodzimierz Markowski Jacek Stawiński |
PL PL |
Auto Moto Klub Stomil Olsztyn Automobilklub Warszawski |
Polski Fiat 125p 1500 | 2. gr. I kl. 8 | 7567,0 pkt. (2:06:07,0) |
8. | Janusz Książkiewicz Julian Ochrymowicz |
PL PL |
Auto Moto Klub Stomil Olsztyn Automobilklub Łódzki |
Polski Fiat 125p 1500 | 3. gr. I kl. 8 | 7666,0 pkt. (2:07:46,0) |
9. | Jerzy Bachtin Piotr Mystkowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 1. gr. II kl. 8 | 7737,2 pkt. (2:08:57,2) |
10. | Tomasz Ciecierzyński Lech Walaszek |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Alfa Romeo 1750 | 3. gr. I kl. 9-13 | 7771,7 pkt. (2:09:31,7) |
11. |
Borje Nilsson Anders Olsson |
S S |
Volvo 122 S | (gr. II kl. 9-13) | 7792,2 pkt. |
|
... | ||||||
21. | Andrzej Radecki Zygmunt Domagalski |
PL PL |
Auto Moto Klub Stomil Olsztyn | Trabant 601 | 1. gr. I-II kl. 1-2 | 9194,7 pkt. (2:33:14,7) |
25. | Zygmunt Eysmont Marek Pawłowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Fiat 127p | 2. gr. V | 10240,4 pkt. (2:50:40,4) |
Borje Hansson Gosta Andersson |
S S |
Opel Ascona | (gr. II kl. 9-13) | |||
Hans Britth Krzysztof Czarnecki |
S PL |
Ford Capri 2600 | (gr. II kl. 9-13) | |||
Marian Bień Janusz Wojtyna |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1500 | 2. gr. II kl. 8 | ||
Bengt Lundstrom Ove Andersson |
S S |
Toyota Celica GT | (gr. II kl. 8) | |||
Peters Hans Helmut Drager |
D D |
Opel Kadett 1100 | (gr. I kl. 3-7) | |||
Bogusław Jasina Jerzy Burdzanowski |
PL PL |
Motor Lublin | Polski Fiat 125p 1300 | 2. gr. I kl. 3-7 | ||
Horst Kliefoth Jurgen Sprunck |
DDR DDR |
Trabant 601 | (gr. I-II kl. 1-2) | |||
Albin Śliski Andrzej Wodziński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Trabant 601 | 2. gr. I-II kl. 1-2 | ||
Niesklasyfikowani: | ||||||
Tadeusz Kudłaty Wacław Janowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. II kl. 7 | ||
Henryk Krakowczyk ? |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Wartburg 353 | gr. II kl. 5-6 | ||
Odpadli m. in.: | ||||||
SW 1 |
Janusz Szcześniak ? |
PL ? |
Automobilklub Warszawski | Skoda S 100 | gr. II kl. 5-6 | |
SW 1 |
Hans-Peter Jager Manfred Knith |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. I-II kl. 1-2 | (wypadek) |
|
OS 1 |
Andrzej Jaroszewicz Bogdan Drągowski |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1800 | gr. V | (pompa olejowa) |
OS 1 |
Robert Mucha Jerzy Żyszkowski |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1800 | gr. V | (wypadek) |
Pauli Toivonen ? |
SF ? |
Polski Fiat 125p 1500 | gr. V | (silnik) |
||
Antti-Aarnio Vihuri Jerzy Landsberg |
SF PL |
FSO | Polski Fiat 125p 1500 | gr. V | (dyferencjał) |
|
Krzysztof Komornicki Błażej Krupa |
PL PL |
Auto Moto Klub Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | (drążek
zmiany |
|
Henryk Mandera ? |
PL ? |
Automobilklub Śląski | Wartburg 353 | gr. II kl. 5-6 | (wypadek) |
|
Zbigniew Malinowski Andrzej Postawka |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||
Ryszard Grychtoł Wojciech Ondraczek |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 3-7 | (defekt) |
|
Bogusław Grum Romuald Syryca |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 3-7 | ||
Wystartowało 64 załóg, ukończyło rajd 28. |
||||||
Klasyfikacja zespołowa: | ||||||
1. |
Automobilklub Warszawski |
<< 4 el. RSMP 1973 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1973] [1 el. RSMP 1974 - R. Kormoran >>