<< 3 el.
RSMP 1996 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1996]
[5 el. RSMP 1996 - R.
Kormoran >>
[Rajd Polski 1996 - lista zgłoszeń]
[Rajd Polski 1996 - filmy]
Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 795,31 km, w tym 20 odcinków
specjalnych o łącznej długości 323,53 km
Odcinki specjalne:
- 6.06: OS 1: Wrocław, Plac Andersa (2,0 km)
- 7.06: OS 2: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 3:
Rościszów - Lubachów I (23,03); OS 4: Jodłownik - Srebrna
Góra (20,06); OS 5: Żdanów - Młynów (13,60); OS 6:
Włodowice - Świerki (8,73); OS 7: Ludwikowice - Kamionki (14,89);
OS 8: Rościszów - Lubachów I (23,03); OS 9: Jodłownik -
Srebrna Góra (20,06); OS 10: Żdanów - Młynów (13,60); OS 11:
Włodowice - Świerki (8,73); OS 12: Ludwikowice - Kamionki (14,89);
OS 13: Rościszów - Lubachów I (23,03)
- 8.06: OS 14: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 15:
Rościszów - Lubachów II (22,63); OS 16: Jodłownik - Srebrna
Góra (20,06); OS 17: Żdanów - Młynów (13,60); OS 18:
Włodowice - Świerki (8,73); OS 19: Ludwikowice - Kamionki (14,89);
OS 20: Rościszów - Lubachów II (22,63)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: słonecznie, gorąco
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | (1.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
PL PL |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally T. - A. Polski | Toyota Celica 4WD | 1. kl. A-8 | 2:53:12 | |||
2. | Dieter Depping Fred Berssen |
D D |
Car Finish / Hasseroder | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 2:53:24 | ||||
3. | Yves Loubet Michal Koci |
F SK |
Styllex Tunning | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 2:59:42 | ||||
4. | (2.*) | Robert Herba Artur Skorupa |
PL PL |
Aral BPH Rally Team - A. Polski | Toyota Celica 4WD | 2. kl. A-8 | 3:00:27 | |||
5. | (3.*) | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
PL PL |
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | 3. kl. A-8 1. F2 |
3:00:45 | |||
6. | Kurt Goettlicher Johann Wallner |
A A |
Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 3:02:59 | |||||
7. | Nikolai Burkart Regine Rausch |
D D |
Nissan Sunny GTi | (kl. A-7) | 3:08:09 | |||||
8. | (4.*) | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
PL PL |
Racer Rally Team - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer Evo III | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
3:09:50 | |||
9. | Jindrich Stolfa Miroslav Fanta |
CZ CZ |
Skoda Motorsport | Skoda Felicia Kit Car | (kl. A-6) | 3:12:02 | ||||
10. | Sergio Trevisan Lucio Baggio |
I I |
GB Motors Tedeshini | Ford Escort RS Cosworth | (kl. N-4) | 3:12:27 | ||||
11. | (5.*) | Romuald Chałas Robert Bromke |
PL PL |
Automobilklub Polski | Mitsubishi Lancer Evo III | 2. gr. N 2. kl. N-4 |
3:12:54 | |||
12. |
Gianmarino Zenere Max Sghedoni |
I |
Team Husky | Renault Maxi Megane | (kl. A-7) | 3:14:12 |
||||
13. | (6.*) | Janusz Kulig Jarosław Baran |
PL PL |
Aquilla Rally Team - A. Krakowski | Opel Astra GSi 16V | 4. kl. A-8 2. F2 |
3:14:24 | |||
14. | (7.*) | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
PL PL |
|
Ford Escort RS Cosworth | 3. gr. N 3. kl. N-4 |
3:15:16 | |||
15. |
Andrey Zhigunov Igor Ter-Oganesiants |
RUS |
Gazprom Rally Team | Opel Astra GSi 16V | (kl. A-7) | 3:19:29 |
||||
16. | (8.*) | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
PL PL |
Nokia / CPN / Radio Katowice - A. Śląski | Opel Astra GSi 16V | 4. gr. N 1. kl. N-3 3. F2 |
3:29:15 | |||
17. |
Marco Cavigioli Carlo Pastorelli |
I I |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:33:04 |
|||||
18. |
Larry Cols Philippe Droeven |
B B |
Ecurie Ardennes | Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:36:12 |
||||
19. |
Andrea Maselli Nicola Arena |
I I |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:39:54 |
|||||
20. | (9.*) | Tomasz Kuchar Tomasz Malec |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 5. gr. N 2. kl. N-3 4. F2 |
3:42:05 | |||
21. | (10.*) | Bartłomiej Baniowski Tomasz Czopik |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | 5. kl. A-8 | 3:42:38 | |||
22. | (11.*) | Jacek Jerschina Artur Orlikowski |
PL PL |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 XSi | 1. kl. A-6 5. F2 |
3:43:00 | |||
23. |
Arnold van der Smeede Patricia Berk |
NL NL |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:43:07 |
|||||
24. | (12.*) | Jan Chróścik Aleksander Woźnica |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Opel Corsa GSi 16V | 2. kl. A-6 6. F2 |
3:45:38 | |||
25. | (13.*) | Marcin Turski Jarosław Majewski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-PCA 7. F2 |
3:46:40 | |||
26. | (14.*) | Jan Chudzikiewicz Rafał Chronowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-PCA 8. F2 |
3:49:05 | |||
27. | (15.*) | Aleksander Bubel Grzegorz Osiński |
PL PL |
RM Carsystem Voss - A. Dolnośląski | Fiat Cinquecento Abarth | 3. kl. A-PCA 9. F2 |
3:51:53 | |||
28. |
Anatoli Lakushev Oleg Zorkin |
UA |
Tavria 1102 | (kl. A-5) | 3:53:58 |
|||||
29. |
Maria Paola Fracassi Giuseppina Maria Guagent |
I |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:58:23 |
|||||
30. | (16.*) | Mirosław Rusiecki Marcin Jaworski |
PL PL |
Opel Astra GSi 16V | 6. gr. N 3. kl. N-3 10. F2 |
4:07:23 | ||||
31. | (17.*) | Maciej Ławiński Adam Skowroński |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126 Bis | 3. kl. A-6 11. F2 |
4:58:31 | |||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | ||||||||||
Wykluczeni: | ||||||||||
przed OS 10 |
Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
PL PL |
Starter Rally Team - A. Dolnośląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | kl. N-4 | (nieregulaminowe |
||||
Leszek Kuzaj Jakub Mroczkowski |
PL PL |
Tedex Rally Team - A. Krakowski | Mitsubishi Lancer Evo III | kl. N-4 | (nieregulaminowa |
|||||
Odpadli m. in.: | ||||||||||
OS 20 | Bogdan Herink Janusz Bronikowski |
PL PL |
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | kl. A-8 | (mocowanie silnika) |
||||
OS 20 | Mariusz Ficoń Jacek Sciciński |
PL PL |
Polifarb Cieszyn / Motor - Rzemieślnik | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (półoś) | ||||
OS 20 | Zenon Sawicki Marek Skrobot |
PL PL |
Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (układ napędowy) |
||||
OS 12 | Enrico Bertone Massimo Chiapponi |
I I |
Czech National Team | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (wypadek) | ||||
przed OS 8 |
Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
PL PL |
Rafineria Jedlicze - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wahacz) | ||||
OS 4 | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
PL PL |
Racer Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (wypadek) | ||||
OS 3 | Jerzy Dyszy Jacek Rathe |
PL PL |
Racer Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wahacz
=> wypadek) |
||||
OS 3 |
Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
PL PL |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | |||||
OS 2 |
Nejat Avci Berker Sohtorik |
TR TR |
Aytac Kot Renault Turkiye | Renault Maxi Megane | kl. A-7 | (wypadek) |
||||
OS 1 | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
PL PL |
Toyota Castrol Rally Team - A. Śląski | Toyota Celica 4WD | kl. A-8 | (wypadek) | ||||
Robert Kępka Mirosław Knapik |
PL PL |
Racer Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (skrzynia biegów) |
|||||
Aurelijus Simaska Gediminas Celiesius |
LT |
Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (wypadek) | ||||||
Konrad Gałusza Andrzej Bronowicki |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Corsa GSi 16V | kl. A-6 | ||||||
Piotr Świeboda Andrzej Górski |
PL PL |
|
Mitsubishi Lancer Evo III | kl. N-4 | (wypadek) |
|||||
Juliusz Palonka Stanisław Bazan |
PL PL |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Subaru Legacy RS 4WD | kl. N-4 | (wypadek) | |||||
Wojciech Zaborowski Jan Szymczak |
PL PL |
Motoklub Olsztyn | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-3 | ||||||
Jacek Bagniuk Krzysztof Andrzejewski |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski Automobilklub Sudecki |
Renault Clio 16V | kl. N-3 | ||||||
Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
PL PL |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally T. - A. Polski | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-3 | (skrzynia biegów) |
|||||
Marek Skrzypkowski Adam Balawajder |
PL PL |
Automobilklub
Sudecki Automobilklub Dolnośląski |
Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (wypadek) | |||||
Wystartowało 67 załóg, sklasyfikowano 31. |
||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 13 (4 ex aequo), Depping - 10 (4), Loubet - 1. | ||||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1 - Hołowczyc, OS 2 - Hołowczyc i Depping, OS 3 - Depping, OS 4 - Hołowczyc i Depping, OS 5-13 - Hołowczyc, OS 14 - Depping, OS 15-20 - Hołowczyc. |
<< 3 el.
RSMP 1996 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1996]
[5 el. RSMP 1996 - R.
Kormoran >>
[Rajd Polski 1996 - lista zgłoszeń]
[Rajd Polski 1996 - filmy]