<< RSMP 1995] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1997 >>
23-24.02.1996 | 1 eliminacja RSMP | 10. Zimowy Rajd Dolnośląski | Lista | |
25-27.04.1996 | 2 eliminacja RSMP | 21. Rajd Krakowski | Lista | |
17-18.05.1996 | 3 eliminacja RSMP | 24. Rajd Elmot | Lista | |
6-8.06.1996 | 4 eliminacja RSMP | 53. Rajd Polski | Lista | Filmy |
5-6.07.1996 | 5 eliminacja RSMP | 22. Rajd Kormoran | Filmy | |
5-7.09.1996 | 6 eliminacja RSMP | 16. Rajd Karkonoski | Lista | |
20-21.09.1996 | 7 eliminacja RSMP | 44. Rajd Wisły |
Klasyfikacja generalna: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - A. Polski | Toyota Celica 4WD | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 100 | |||||
2. | Robert Herba Artur Skorupa |
Aral BPH Rally Team - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | 15 | 15 | 12 | 20 | 20 | 82 | |||||
3. | Robert Gryczyński | Toyota Castrol Rally Team - A. Śląski | Toyota Celica 4WD | 12 | 15 | 15 | 15 | 15 | 72 | |||||
4. | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio; Renault Clio Williams | (6) | 8 | 10 | 12 | (4) | 15 | 12 | 57 | |||
5. | Piotr Świeboda Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Lancer Evo III | 12 | 8 | 10 | 12 | 42 | ||||||
5. | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Racer Rally Team - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer Evo III; Ford Escort RS Cosworth | 10 | 6 | 10 | 6 | 10 | 42 | |||||
7. | Leszek Kuzaj | Tedex Rally Team - A. Krakowski | Mitsubishi Lancer Evo III | 8 | 8 | 8 | 8 | 32 | ||||||
8. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Aquilla / Renault Elf Polska - A. Krakowski | Opel Astra GSi 16V; Renault Maxi Clio | 1 | 4 | 6 | 3 | 10 | 24 | |||||
9. | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Nokia / CPN / Radio Katowice - A. Śląski | Opel Astra GSi 16V | 2 | 3 | 6 | 6 | 17 | ||||||
10. | Bogdan Herink | Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | 4 | 12 | 16 | ||||||||
11. | Jerzy Wierzbołowski | Starter Rally Team - A. Dolnośląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 3 | 1 | 4 | 3 | 11 | ||||||
12. | Zenon Sawicki Marek Skrobot |
Mobil / Ford Dealer Rally Team - A. Polski | Ford Escort RS Cosworth | 6 | 3 | 9 | ||||||||
13. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - A. Polski | Opel Kadett GSi 16V | 3 | 4 | 7 | ||||||||
14. | Robert Kępka | Racer Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth; Renault Clio Williams | 3 | 2 | 5 | ||||||||
14. | Juliusz Palonka Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Subaru Legacy RS 4WD | 1 | 2 | 2 | 5 | |||||||
16. | Tomasz Mikołajczyk Marek Leśniak |
Automobilklub
Polski KKS Elita |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 4 | 4 | |||||||||
16. | Cezary Fuchs | Esso Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4 | 4 | |||||||||
18. | Tomasz Kuchar Tomasz Malec |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 2 | 1 | 3 | ||||||||
19. |
Jerzy Dyszy | Racer Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 1 | 1 |
|||||||||
19. | Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Rafineria Jedlicze - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 1 | 1 | |||||||||
19. | Bartłomiej Baniowski Tomasz Czopik |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | 1 | 1 | |||||||||
Grupa N: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Piotr Świeboda Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Lancer Evo III | 9 | 9 | 9 | 9 | 36 | ||||||
2. | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Racer Rally Team - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer Evo III; Ford Escort RS Cosworth | 6 | 6 | 9 | 4 | 6 | 31 | |||||
3. | Leszek Kuzaj | Tedex Rally Team - A. Krakowski | Mitsubishi Lancer Evo III | 6 | 6 | 4 | 9 | 25 | ||||||
4. | Jerzy Wierzbołowski | Starter Rally Team - A. Dolnośląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 4 | 2 | 2 | 4 | 12 | ||||||
5. | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Nokia / CPN / Radio Katowice - A. Śląski | Opel Astra GSi 16V | 2 | 3 | 2 | 3 | 10 | ||||||
6. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - A. Polski | Opel Kadett GSi 16V | 1 | 1 | 6 | 8 | |||||||
6. | Zenon Sawicki Marek Skrobot |
Mobil / Ford Dealer Rally Team - A. Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4 | 4 | 8 | ||||||||
8. | Juliusz Palonka Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Subaru Legacy RS 4WD | 3 | 1 | 3 | 7 | |||||||
9. | Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Rafineria Jedlicze - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 1 | 1 | 3 | 5 | |||||||
10. | Cezary Fuchs | Esso Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4 | 4 | |||||||||
10. |
Jerzy Dyszy | Racer Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 2 | 2 | 4 |
||||||||
12. | Tomasz Kuchar Tomasz Malec |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 2 | 1 | 3 | ||||||||
13. |
Krzysztof Ruciński | Racer Rally Team - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | 2 | 2 |
|||||||||
14. |
Mirosław Rusiecki | Opel Astra GSi 16V | 1 | 1 |
||||||||||
Formuła 2: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio; Renault Clio Williams | 9 | 9 | (6) | 9 | 9 | 9 | (9) | 45 | |||
2. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Aquilla / Renault Elf Polska - A. Krakowski | Opel Astra GSi 16V; Renault Maxi Clio | 4 | 4 | (4) | 6 | 6 | 6 | 26 | ||||
3. | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Nokia / CPN / Radio Katowice - A. Śląski | Opel Astra GSi 16V | 6 | 4 | 3 | 6 | 4 | 23 | |||||
4. | Bogdan Herink | Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | 6 | 9 | 15 | ||||||||
5. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - A. Polski | Opel Kadett GSi 16V | 2 | 2 | 2 | 4 | 3 | 13 | |||||
6. | Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Rafineria Jedlicze - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 3 | 4 | 7 | ||||||||
6. | Tomasz Kuchar Tomasz Malec |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 3 | 3 | 1 | 7 | |||||||
8. |
Jerzy Dyszy | Racer Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 3 | 1 | 2 | 6 |
|||||||
9. |
Krzysztof Ruciński | Racer Rally Team - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | 3 | 1 | 4 |
||||||||
9. |
Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
Racer R. T. / Autorex - Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Abarth | 2 | 2 | 4 |
||||||||
11. |
Jacek Jerschina Artur Orlikowski |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 XSi | 2 | 1 | 3 |
||||||||
11. |
Mariusz Mszyca | Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 3 | 3 |
|||||||||
13. |
Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 1 | 1 | 2 |
||||||||
14. |
Mariusz Ficoń Jacek Sciciński |
Polifarb Cieszyn / Motor - Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento Abarth | 1 | 1 |
|||||||||
14. |
Jan Chróścik Aleksander Woźnica |
Automobilklub Lubelski | Opel Corsa GSi 16V | 1 | 1 |
|||||||||
Klasa A-8: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - A. Polski | Toyota Celica 4WD | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 45 | |||||
2. | Robert Herba Artur Skorupa |
Aral BPH Rally Team - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | 6 | 6 | 4 | 9 | 9 | 34 | |||||
3. | Robert Gryczyński | Toyota Castrol Rally Team - A. Śląski | Toyota Celica 4WD | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 28 | |||||
4. | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio; Renault Clio Williams | 4 | 4 | 3 | 6 | 4 | 21 | |||||
5. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Aquilla / Renault Elf Polska - A. Krakowski | Opel Astra GSi 16V; Renault Maxi Clio | 2 | 3 | 2 | 3 | 10 | ||||||
6. | Tomasz Mikołajczyk | Automobilklub Polski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 3 | 4 | 7 | ||||||||
7. | Bartłomiej Baniowski Tomasz Czopik |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | 4 | 2 | 6 | ||||||||
Klasa A-7: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio; Renault Clio Williams | 9 | 6 | 15 | ||||||||
1. | Bogdan Herink | Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | 6 | 9 | 15 | ||||||||
3. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Aquilla Rally Team - A. Krakowski | Opel Astra GSi 16V | 4 | 4 | 8 | ||||||||
Klasa A-6: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. |
Jacek Jerschina Artur Orlikowski |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 XSi | 9 | 9 | 9 | 4 | 31 |
||||||
2. |
Piotr Gadomski Romuald Porębski |
Nokia / CPN / Radio Katowice - A. Śląski | Honda Civic VTEC | 9 | 4 | 9 | 22 |
|||||||
3. | Janusz Damentko | Automobilklub Morski / A. Bałtycki | Toyota Corolla GTi 16 | 6 | 4 | 6 | 6 | 22 |
||||||
4. |
Jan Chróścik Aleksander Woźnica |
Automobilklub Lubelski | Opel Corsa GSi 16V | 6 | 6 | 12 |
||||||||
5. |
Maciej Ławiński | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126 Bis | 4 | 3 | 3 | 10 |
|||||||
6. |
Konrad Gałusza | Automobilklub Dolnośląski | Opel Corsa GSi 16V | 9 | 9 |
|||||||||
Klasa N-4: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Piotr Świeboda Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Lancer Evo III | 9 | 9 | 9 | 9 | 36 | ||||||
2. | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Racer Rally Team - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer Evo III; Ford Escort RS Cosworth | 6 | 6 | 9 | 4 | 6 | 31 | |||||
3. | Leszek Kuzaj | Tedex Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer Evo III | 6 | 6 | 4 | 9 | 25 | ||||||
4. | Jerzy Wierzbołowski | Starter Rally Team - A. Dolnośląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 4 | 1 | 2 | 3 | 6 | 16 | |||||
5. | Juliusz Palonka Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Subaru Legacy RS 4WD | 3 | 2 | 1 | 2 | 4 | 12 | |||||
6. | Zenon Sawicki Marek Skrobot |
Mobil / Ford Dealer Rally Team - A. Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4 | 4 | 8 | ||||||||
7. | Cezary Fuchs | Esso Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4 | 3 | 7 | ||||||||
Klasa N-3: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Nokia / CPN / Radio Katowice - A. Śląski | Opel Astra GSi 16V | 9 | 3 | 9 | 6 | 9 | 36 | |||||
2. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - A. Polski | Opel Kadett GSi 16V | 4 | 6 | 4 | 6 | 9 | 29 | |||||
3. | Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Rafineria Jedlicze - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 6 | 9 | 9 | 24 | |||||||
4. |
Jerzy Dyszy | Racer Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 9 | 4 | 6 | 19 |
|||||||
5. | Tomasz Kuchar Tomasz Malec |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 6 | 4 | 4 | 14 | |||||||
6. |
Krzysztof Ruciński | Racer Rally Team - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | 9 | 4 | 13 |
||||||||
7. |
Mariusz Mszyca | Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 4 | 6 | 10 |
||||||||
8. |
Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 3 | 1 | 3 | 7 |
|||||||
9. |
Mirosław Rusiecki | Opel Astra GSi 16V | 4 | 2 | 6 |
|||||||||
10. |
Marek Nawarecki | Automobilklub Krakowski | Peugeot 309 GTi 16V | 1 | 3 | 4 |
||||||||
10. |
Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 2 | 2 | 4 |
||||||||
Puchar Cinquecento / Klasa A-PCA: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||
1. | Mariusz Ficoń Jacek Sciciński |
Polifarb Cieszyn / Motor - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 6 | 9 | 9 | 6 | 9 | 39 | |||||
2. | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
Racer Rally T. / Autorex - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 9 | 4 | 9 | 9 | 31 | ||||||
3. | Marek Skrzypkowski Adam Balawajder |
Automobilklub
Sudecki Automobilklub Dolnośląski |
Fiat Cinquecento Abarth | 2 | 4 | 6 | (2) | 4 | 6 | 22 | ||||
4. | Jan Chudzikiewicz | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 4 | 3 | 3 | 6 | (3) | 4 | 20 | ||||
5. | Marcin Turski | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 2 | (1) | 9 | 3 | 2 | 3 | 19 | ||||
6. | Aleksander Bubel | RM Carsystem Voss - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Abarth | 6 | 4 | 4 | 1 | 15 | ||||||
7. | Filip Rybacki | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Abarth | 6 | 6 | |||||||||
8. | Marek Ryndak | Polmozbyt - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Abarth | 1 | 2 | 3 | ||||||||
8. | Damian Gielata | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 3 | 3 | |||||||||
8. | Włodzimierz Pawluczuk Marek Andrysz |
Carservis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 1 | 2 | 3 | ||||||||
11. | Krzysztof Dunat | Automobilklub Beskidzki | Fiat Cinquecento Abarth | 1 | 1 | |||||||||
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski. |
||||||||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | ||||||||||||||
1. |
Racer Rally Team | 21 | ||||||||||||
2. |
Mobil Oil Poland Rally Team | 18 |
Podział samochodów startujących w RSMP według
regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w
ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12
miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek
polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co
najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie
całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie
osiągów samochodu.
- Formuła 2 - Samochody gr. A lub N z napędem na jedną oś, o
pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez
turbodoładowania. Do kategorii tej zaliczano też tzw. "kit
cars" - pojazdy oparte o grupę A (lecz z większym zakresem
dozwolonych modyfikacji) z napędem na jedną oś, o pojemności
skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania,
produkowane w ilości co najmniej 25 tysięcy egzemplarzy w
ciągu roku, zaś roczna produkcja silników danej wersji nie
mogła być mniejsza niż 2500. Producent miał obowiązek
przygotowania minimum 50 zestawów ("kitów")
pozwalających zamienić seryjny samochód w kit car.
Grupy A i N podzielone były na klasy:
- kl. A-8 - pow. 2000 cm3
- kl. A-7 - do 2000 cm3
- kl. A-6 - do 1600 cm3
- kl. A-5 - do 1300 cm3
- kl. A-0 - do 1000 cm3
- kl. N-4 - pow. 2000 cm3
- kl. N-3 - do 2000 cm3
- kl. N-2 - do 1600 cm3
- kl. N-1 - do 1300 cm3
- kl. N-0 - do 1000 cm3
Samochody z silnikami z doładowaniem klasyfikowane były z
wykorzystaniem współczynnika 1,7 przez który mnożona była
pojemność skokowa silnika.
Puchar Cinquecento (kl. A-PCA) - samochody Fiat Cinquecento Abarth gr. A przygotowane z wykorzystaniem zestawu ("kitu") firmy Abarth.
W grupie A nie prowadzono klasyfikacji rocznej.
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych
miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.
Punkty w grupie N, F2, Pucharze Cinquecento i w klasach
przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowych punktacji zaliczano zawodnikom 5 najlepszych
wyników.
Aby zostać Mistrzem Polski trzeba było być sklasyfikowanym w
co najmniej czterech eliminacjach.
Źródła:
- Informator Rajdu Elmot 1996
- Informator Rajdu Karkonoskiego 1996
- Materiały: AdamT, Grzegorz Chyła (Rajd Polski), Jacek Ślopek, Mirek:)
- Motor 1996
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Sport 1996
- "Wielkie ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski
<< RSMP 1995] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1997 >>