<< KMP 1990] [Strona główna] [Karting] [KMP 1992 >>


Kartingowe Mistrzostwa Polski 1991

13-14.04.1991 Stary Kisielin - 1 el. KMP Formuły C; 1, 2 i 3 el. KMP kategorii wyścigowej

1 eliminacja Międzynarodowych KMP Formuła C: Klasyfikacja zespołowa:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski Birel-TM 1. AP Warszawa 22 pkt.
2. Piotr Wysga AP Warszawa Tony-TM      
3. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa Mach 1-KZH      
4. Tomasz Woszuk AMK Drwęca Ostróda Mach 1-KZH      
5. Marcin Majewski KTM Novi Kielce Mach 1-KZH      
6. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa Mach 1-KZH      
7. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa Kali-Pavesi      
8. Vladimir Krizan (CS) Mach 1-Pavesi      
 
1 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:

Klasyfikacja zespołowa (1, 2 i 3 el.):

1. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda   1. AP Warszawa 129 pkt.
2. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. KK Nysa 257 pkt.
3. Tomasz Woszuk AMK Drwęca Ostróda   3. MPK Ogniwo Częstochowa 358 pkt.
4. Jacek Woźniak AP Warszawa   4. Automobilklub Wielkopolski 558 pkt.
5. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa   5. Automobilklub Dolnośląski 615 pkt.

6.

Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda        
       
2 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:      
1. Jacek Woźniak AP Warszawa        
2. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa        
3. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda        

4.

Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa        
5. Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda        
       
3 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:      
1. Marcin Majewski KTM Novi Kielce        
2. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa        
3. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa        
4. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa        
5. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda        

6.

Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda        

21-23.06.1991 Poznań - 2 el. KMP Formuły C; 4, 5 i 6 el. KMP kategorii wyścigowej

2 eliminacja Międzynarodowych KMP Formuła C: Klasyfikacja zespołowa:
1. Magnus Gustafsson (S) 1. AP Warszawa 39 pkt.
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski 2. Automobilklub Wielkopolski 16 pkt.
3. Walter van Lent (NL) 3. AMK Drwęca Ostróda 2 pkt.
4. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa      
5. Piotr Wysga AP Warszawa      
6. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa      
 

4 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:

Klasyfikacja zespołowa (4, 5 i 6 el.):
1. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa 1. AP Warszawa 311 pkt.
2. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa 2. KK Nysa 652 pkt.
3. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda 3. MPK Ogniwo Częstochowa 808 pkt.
4. Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda 4. Automobilklub Wielkopolski 1130 pkt.
5. Marcin Majewski KTM Novi Kielce 5. AMK Drwęca Ostróda 1224 pkt.
       

5 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:

     
1. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa      
2. Marcin Majewski KTM Novi Kielce      
3. Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda      
4. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda      
5. Marek Krok KK Nysa      
...          
10. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa      
       
6 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:      
1. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa      
2. Marcin Majewski KTM Novi Kielce      
3. Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda      
4. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa      
5. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda      

5-7.07.1991 Biłgoraj - 3 el. KMP Formuły C; 7, 8 i 9 el. KMP kategorii wyścigowej

3 eliminacja Międzynarodowych KMP Formuła C:
1. ?  
...    
4. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa
 
W kat. wyścigowej wykluczono Marcina Majewskiego.

Bydgoszcz - 4 el. KMP Formuły C; 10, 11 i 12 el. KMP kategorii wyścigowej

4 eliminacja Międzynarodowych KMP Formuła C:
1. Jens Klimasch KC Sachsen
2. Marcin Majewski KTM Novi Kielce
3. Heinrich Sven KC Sachsen
4. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa
5. Tomasz Woszuk AMK Drwęca Ostróda
 
10 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:
1. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
3. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa
 
11 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:
1. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
3. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa
 
12 eliminacja KMP kategoria wyścigowa:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
2. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda
3. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa

? - 5 el. KMP Formuły C; 13, 14 i 15 el. KMP kategorii wyścigowej

5 eliminacja Międzynarodowych KMP Formuła C:
1. ?  
...    
8. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa

Klasyfikacje KMP Formuły C, kategorii wyścigowej i kat. Młodzik 02 1991

Międzynarodowe KMP Formuła C:
1. Piotr Wysga AP Warszawa Tony-TM 47 pkt.
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski Birel-TM 45 pkt.
3. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa Mach 1-KZH 37 pkt.
4. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa Mach 1-KZH 30 pkt.
5. Tomasz Woszuk AMK Drwęca Ostróda Mach 1-KZH 27 pkt.
6. Paweł Setniewski AP Warszawa   26 pkt.
 
KMP Kategoria wyścigowa:
1. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda   14 pkt.
2. Jarosław Rogodziński-Dzik AP Warszawa   27 pkt.
3. Marek Krok KK Nysa   60 pkt.
4. Marcin Majewski KTM Novi Kielce   63 pkt.
5. Paweł Setniewski AP Warszawa   75 pkt.
6. Benedykt Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda   85 pkt.
 

KMP Kategoria Młodzik 02:

1. Andrzej Szymański KTM Novi Kielce    
2. Marek Rogalski Pałac Młodzieży Warszawa    
3. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski    

24-25.08.1991 Wyrazów - Finał KMP kategorii popularnej i młodzieżowej

Kategoria popularna:
1. Piotr Tobiasz Automobilklub Łódzki
2. Janusz Baszyński SKS ZSB Gorzów Wielkopolski
3. Maciej Fijałkowski AMK Drwęca Ostróda
4. Przemysław Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin
5. Tomasz Stokwisz Automobilklub Łódzki
6. Tomasz Jastrzębski Automobilklub Częstochowski

7.

Piotr Jachimiak  
 
Kategoria młodzieżowa:
1. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin
2. Łukasz Krauz Tajfun Krosno
3. Jacek Szuluk Automobilklub Toruński
4. Paweł Mazuro Marten
5. Sebastian Czuwaj Pałac Młodzieży Szczecin
6. Jacek Czyszka SKS Motor Toruń

? - Finał KMP kategorii Młodzik 01 1991

1. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin
2. Marcin Wylegała Automobilklub Wielkopolski
3. Mirosław Górski Pałac Młodzieży Szczecin

Podział kartów startujących w KMP:
Karty startujace w krajowych zawodach odpowiadały przepisom klasy Intercontinental C (karty z silnikami jednocylindrowymi 125 cm3 produkowanymi seryjnie i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach) oraz Formuły C (karty z silnikami jedno- lub dwucylindrowymi 125 cm3 i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach) według regulaminów CIK-FIA. W KMP klasa Intercontinental C dzieliła się na kategorie:
- Kategoria wyścigowa - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi przeróbkami.
- Kategoria popularna - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 produkcji krajowej z przeróbkami.
-
Kategoria młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125 cm3 produkcji krajowej bez przeróbek.
W KMP Formuły C punkty przyznawano w każdej eliminacji za 12 pierwszych miejsc według systemu: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
W KMP kategorii wyścigowej przyznawano punkty w każadej eliminacji za kolejne miejsca według systemu: 0-2-3-4-5-6-7-8-10 itd.
Oprócz tego odbywały się zawody kartów z silnikami o pojemności 50 cm3. Klasa ta dzieliła się na kategorie Młodzik 01 (silniki produkcji byłych krajów socjalistycznych) i Młodzik 02 (silniki dowolne). Klasy przeznaczone były dla zawodników w wieku od 10 do 15 lat.


Źródła:
- Sport 1991
- Motor 1991


<< KMP 1990] [Strona główna] [Karting] [KMP 1992 >>