<< 1 el. RSMP 1992 - Dolnośląski R. Zimowy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [3 el. RSMP 1992 - R. Elmot >>


10-11.04.1992 - 17. Międzynarodowy Rajd Krakowski - 2 eliminacja RSMP

Baza rajdu: Kraków
Planowany dystans: 528,25 km, w tym 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 221,60 km.
Odcinki specjalne:
- I etap (dzienny): OS 1 i 6: Gaj - Konary (8,85 km); OS 2 i 7: Olszowice - Siepraw (14,70); OS 3 i 8: Dziekanowice - Sieraków (8,25); OS 4 i 9: Brzezowa - Droginia (6,85); OS 5 i 10: Trzemeśnia - Łęki (6,70)
- II etap (nocny): OS 11 i 16: Głogoczów (Żary) - Siepraw (26,00); OS 12 i 17: Diekanowice - Winiary (12,15); OS 13 i 18 Kunice - Kunice (7,10); OS 14 i 19: Zagórzany - Komorniki (13,40); OS 15 i 20 Brzezowa - Droginia (6,85)
Rajd został przerwany po 9 OS z powodu tragicznego wypadku na OS 5. Załoga Marek Sadowski / Maciej Hołuj wypadła z drogi, raniąc grupę kibiców, w tym dwoje śmiertelnie.
Przebyty dystans: 239 km, w tym 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 84 km
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: sucho, słonecznie

1.

(1.*)

Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
Marlboro Rally Team Poland -  OKS Stomil Olsztyn
AP Warszawa
Ford Sierra Cosworth 4x4 1. m. w kl. A-9

0:39:06

2.

(2.*)

Andrzej Koper
Maciej Wisławski
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 2. m. w kl. A-9

0:41:40

3.

(3.*)

Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
AP Warszawa Mazda 323 4WD 3. m. w kl. A-9

0:42:03

4.

(4.*)

Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 4. m. w kl. A-9

0:42:21

5.

  Saulius Girdauskas (LT)
Zilvinas Sakalauskas (LT)
Banga Rallye Team Łada 2108 Samara (kl. A-7)

0:43:27

6.

(5.*)

Robert Herba
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-5

0:44:02

7.

(6.*)

Wiesław Stec
Artur Skorupa
Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-5

0:44:18

8.

  Vitautas Sabataitis (LT)
Sarunas Liesis (LT)
Banga Rallye Team Łada 2108 Samara (kl. A-7)

0:44:24

9.

(7.*)

Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V 3. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4

0:44:43

10.

(8.*)

Jerzy Dyszy
Jerzy Substyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V 4. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4

0:44:44

11.

  Jerzy Pajdak (GB)
Witold Sadowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra RS Cosworth (kl. N-5)

0:44:48

12.

(9.*)

Piotr Kufrej
Jarosław Baran
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GT 1. m. w kl. A-7

0:45:07

13.

(10.*)

Waldemar Doskocz
Bogusław Wierzbiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 5. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4

0:45:09

14.

(11.*)

Jan Kościuszko
Janusz Bronikowski
Wamex Rally Team - Automobilklub Krakowski Volkswagen Golf GTi 16V 6. m. gr. N
4. m. w kl. N-4

0:45:30

15.

(12.*)

Marek Kusiak
Michał Sawka
Automobilklub Częstochowski Mazda 323 4WD 7. m. gr. N
3. m. w kl. N-5

0:45:54

16.

(13.*)

Modestas Jakas
Antonius Zilinskas
Automobilklub Dolnośląski Łada 2108 Samara 2. m. w kl. A-7

0:46:25

17.

(14.*)

Mariusz Ficoń
Ryszard Ciupka
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 8. m. gr. N
5. m. w kl. N-4

0:46:27

18.

(15.*)

Paweł Noakowski
Horst Muller
Automobilklub Śląski Opel Kadett GSi 16V 9. m. gr. N
6. m. w kl. N-4

0:47:34

19.

(16.*)

Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Łada 2108 Samara 3. m. w kl. A-7

0:48:19

20.

(17.*)

Artur Orlikowski
Marcin Wiertlewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1. m. w kl. A-6

0:53:22

21.

  Boris Donskoy (UA)
Oleg Rybak (UA)
KST Lwów Łada 2108 Samara (kl. A-7)

0:53:35

22.

(18.*)

Marek Leśniak
Mirosław Kowalówka
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 2. m. w kl. A-6

0:54:35

23.

(19.*)

Jacek Miller
Jarosław Kośmider
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 3. m. w kl. A-6

0:56:27

24.

(20.*)

Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Automobilklub Śląski Fiat Ritmo 130 TC 10. m. gr. N
7. m. w kl. N-4

0:58:30

25.

(21.*)

Ryszard Plucha
Jarosław Kamola
AP Warszawa Polonez 1600 4. m. w kl. A-7

0:59:08

26.

(22.*)

Zbigniew Kotarba
Marcin Hoim
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 11. m. w gr. N
1. m. w kl. N-1

0:59:32

27.

(23.*)

Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 4. m. w kl. A-6

1:00:29

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Odpadli :

po OS 9

Włodzimierz Pawluczuk
Dariusz Kuczyński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti kl. A-6  

po OS 9

Piotr Kaźmierczak
Janusz Trzop
Automobilklub Kielecki
Automobilklub Krakowski
Polski Fiat 126p kl. A-6  

OS 9

Sławomir Szaflicki
Andrzej Górski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mazda 323 GTX kl. A-9   (skrzynia
biegów)

OS 9

Piotr Granica
Marek Kaczmarek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 kl. A-7  

OS 7

Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo kl. A-9 (defekt)

OS 7

Lech Koraszewski
Antoni Bonczek
Automobilklub Śląski
Automobilklub Opolski
Mazda 323 4WD kl. N-5 (skrzynia biegów,
wypadek)

OS 6

Dariusz Wirkijowski
Jarosław Klęka
Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V kl. N-4 (przekładnia)

OS 5

Marek Sadowski
Maciej Hołuj
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mazda 323 GTX kl. N-5

(wypadek)

OS 4

Andrzej Białowąs
Krzysztof Dubiecki
Automobilklub Śląski Ford Sierra kl. A-9 (dmuchawa)

OS 2

Krzysztof Hołowczyc
Robert Ziemski
OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD kl. N-5 (silnik)

OS 2

Willy Duvel (D)
Mirosław Skrobotowicz
MSC
Automobilklub Dolnośląski
Mazda 323 4WD kl. N-5 (silnik)

OS 2

Robert Kępka
Tomasz Ryborz
Automobilklub Śląski Peugeot 309 GTi 16V kl. A-9 (półoś)

OS 1

Marek Ryndak
Stanisław Bazan
Automobilklub Rzeszowski Fiat Ritmo kl. A-7  
OS 1 Włodzimierz Skrodzki
Zbigniew Bieniewski
AP Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-9  
OS 1 Vasyl Rostotsky (UA)
Vasyl Kmit (UA)
LSTK Lwów Łada 2108 Samara kl. A-7 (wypadek)
OS 1 Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p kl. A-6  
Wystartowały 43 załogi (w tym 37 w klasyfikacji RSMP), sklasyfikowano 27
Zwycięzcy OS-ów: Bublewicz - 9
Klasyfikacja zespołowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24 pkt.
2. Automobilklub Krakowski 18 pkt.

<< 1 el. RSMP 1992 - Dolnośląski R. Zimowy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [3 el. RSMP 1992 - R. Elmot >>