<< RMPST 1997] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1999 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1998

15-17.05.1998 Gorzów - 1 eliminacja RMPST

1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 1. m. w kl. O  
2. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. S II  
3. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź   2. m. w kl. O  
4. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. P  
5. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 3. m. w kl. O  
6. Tomasz Lisowski
Zbigniew Stawski
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. O  
7. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. P  
8. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. S I  
9. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź   5. m. w kl. O  
10. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki   2. m. w kl. S II  
           
  Jarosław Najwer
Tadeusz Rzepka
Automobilklub Dolnośląski   6. m. w kl. O  
  Paweł Noakowski
Horst Muller
Automobilklub Śląski   5. m. w kl. S II  
  Sławomir Chłoń
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. S II  
  Sławomir Terlecki
Leszek Czajkowski
Automobilklub Polski   3. m. w kl. S I  
  Stanisław Brunin
Sebastian Maślanka
Automobilklub Zielonogórski   3. m. w kl. P  
  Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski   4. m. w kl. P  
  Marek Zając
Tomasz Gaffke
4x4 Gdańsk   1. m. w kl. MT  
  Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. MT  
  Marek Błaszczyk
Piotr Sobczak
4x4 Gdańsk   3. m. w kl. MT  
  Bartosz Prętki
Stanisław Łączny
Automobilklub Zielonogórski   4. m. w kl. MT  
Odpadli m. in.:  
  Dariusz Andrzejewski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler    
  Mariusz Laskowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   (wypadek)
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

6-7.06.1998 Łódź - 2 eliminacja RMPST

1. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. S II
2. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S II
3. ?      
4. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź   2. m. w kl. O
5. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. P
6. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. P
7. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski   1. m. w kl. S I
8. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki   4. m. w kl. S II
9. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski   3. m. w kl. O
10. Paweł Noakowski
Horst Muller
Automobilklub Śląski   5. m. w kl. S II
         
  Sławomir Terlecki
Leszek Czajkowski
Automobilklub Polski   4. m. w kl. S I
  Stanisław Brunin
Sebastian Maślanka
Automobilklub Zielonogórski   3. m. w kl. P
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski   5. m. w kl. P
  Maciej Skura
Wojtek Boerner
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. MT
  Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. MT
  Michał Jendrzejczyk
?
Wertep   4. m. w kl. MT
  Bartosz Prętki
Stanisław Łączny
Automobilklub Zielonogórski   5. m. w kl. MT
  Marek Błaszczyk
Piotr Sobczak
4x4 Gdańsk   6. m. w kl. MT
Wykluczeni (jazda bez pilota):
  Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Merlis  
Odpadli m. in.:
  Dariusz Andrzejewski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler  
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

? Rajd Hałda '98 - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Wałbrzych
Dystans: 51 km, w tym 8 odcinków specjalnych

1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 1. m. w kl. O
2. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 2. m. w kl. O
3. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 3. m. w kl. O
4. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 4. m. w kl. O
5. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 1. m. w kl. P
6. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II
7. Jacek Lisicki
Roman Flaga
  Mitsubishi Pajero  
8. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki SJ 1. m. w kl. S I
9. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 3. m. w kl. S II
10. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler 4. m. w kl. S II
         
  Jarosław Najwer
Tadeusz Rzepka
Automobilklub Dolnośląski   6. m. w kl. O
  Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki   5. m. w kl. S II
  Sławomir Terlecki
Leszek Czajkowski
Automobilklub Polski   5. m. w kl. S I
  Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. P
  Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski   3. m. w kl. P
  Stanisław Brunin
Sebastian Maślanka
Automobilklub Zielonogórski   4. m. w kl. P
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski   5. m. w kl. P
  Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski   6. m. w kl. P
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

18-20.09.1998 Gorzów - 4 eliminacja RMPST

8 odcinków specjalnych.
Pogoda: deszcz

1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 1. m. w kl. O
2. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O
3. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler 3. m. w kl. O
4. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyr 500 G 1. m. w kl. S II
5. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 5. m. w kl. O
6. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 6. m. w kl. O
7. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 1. m. w kl. P
8. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton 2. m. w kl. P
9. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski GAZ 69 3. m. w kl. P
10. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Jeep SAM  
         
  Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P
  Marek Zając
Tomasz Gaffke
4x4 Gdańsk GAZ 69 1. m. w kl. MT
  Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 2. m. w kl. MT
  Piotr Ilski
Jakub Ilski
  GAZ 67 3. m. w kl. MT
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

? Warszawa - 5 eliminacja RMPST

1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 1. m. w kl. O
2. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S II
3. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. S II
4. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 2. m. w kl. O
5. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. P
6. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki   3. m. w kl. S II
7. Zdzisław Łazarek
Bartosz Warzecha
AMK Tarnów   3. m. w kl. O
8. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski   2. m. w kl. P
9. ?      
10. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. P
         
  Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź   4. m. w kl. O
  Sławomir Chłoń
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. S II
  Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski   5. m. w kl. P
  Marek Zając
Tomasz Gaffke
4x4 Gdańsk   1. m. w kl. MT
  Maciej Skura
Wojtek Boerner
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. MT
  Michał Jendrzejczyk
?
Wertep   4. m. w kl. MT
  Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. MT
Odpadli m. in.:
  Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler  
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1998

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5  
1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 20   20 20 20 80
2. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyr 500 G 15 15   10 12 52
3. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   20 6   15 41
4. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 8 2 10 6 10 36
5. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 12   12 8   32
6. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler     15 12   27
6. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2 10   15   27
6. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 10 8 8   1 27
9. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 4 6   4 8 22
10. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki Jeep SAM 1 3   1 6 11
11. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki SJ 3 4 3     10
12. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton       3 3 6
13. Zdzisław Łazarek
Bartosz Warzecha
AMK Tarnów           4 4
14. Sławomir Chłoń
Krzysztof Jagóra
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler     2     2
14. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski GAZ 69       2   2
16. Paweł Noakowski
Horst Muller
Automobilklub Śląski     1       1
16. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler     1     1
 
Klasa O: 1 2 3 4 5  
1. Stanisław Lisowski
Stefan Jarkowski
Automobilklub Gorzowski Merlis 9   9 9 9 36
2. Andrzej Dudziak
Zbigniew Cygan
Automobilklub Dolnośląski SAM MAD Buggy 4 4 3 1 6 18
3. Piotr Beaupre
Jacek Lisicki
Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2 6   6 3 17
4. Wojciech Mętel
Tadeusz Andrzejewski
Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 6   4 2   12
5. Dariusz Andrzejewski
Arkadiusz Sąsara
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Jeep Wrangler     6 4   10
6. Zdzisław Łazarek
Bartosz Warzecha
AMK Tarnów           4 4
7. Jarosław Najwer
Tadeusz Rzepka
Automobilklub Dolnośląski   1   1     2
 
Klasa S II: 1 2 3 4 5  
1. Mariusz Laskowski
Hipolit Rokicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler   9 9   9 27
2. Jerzy Dębski
Steve Rosendahl
Automobilklub Gorzowski Steyr 500 G 9 6   3 6 24
3. Andrzej Nowakowski
Irena Nowakowska
Automobilklub Podkarpacki   4 3 2   4 13
4. Sławomir Chłoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1   4   2 7
5. Paweł Noakowski
Horst Muller
Automobilklub Śląski   2 2       4
6. Norbert Ćwikliński
Remigiusz Brukalski
Automobilklub Gorzowski Jeep Wrangler     3     3
 
Klasa S I: 1 2 3 4 5  
1. Rafał Kołodziejczyk
Maja Trębacz
Automobilklub Gorzowski Suzuki SJ 6 4 6   3 19
2. Sławomir Terlecki
Leszek Czajkowski
Automobilklub Polski   3 1 1     5
 
Klasa P: 1 2 3 4 5  
1. Wojciech Koziński
Wojciech Wojtczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 6 6 6 9 9 36
2. Bartosz Duda
Marcin Kozak
Automobilklub Gorzowski Honker 4WD 9 9 9 3 4 34
3. Jaroslav Buchar
Ladislav Cisar
Automobilklub Dolnośląski UAZ Maraton     4 6 6 16
4. Stanisław Brunin
Sebastian Maślanka
Automobilklub Zielonogórski   4 4 3     11
5. Roland Kania
Leszek Strzelczyk
Automobilklub Opolski GAZ 69   2 2 4 2 10
6. Jerzy Wikowicz
Ludwik Wikowicz
Automobilklub Dolnośląski   3   1     4
 
Klasa MT (Puchar GKSS ZG PZM): 1 2 3 4 5  
1. Marek Zając
Tomasz Gaffke
4x4 Gdańsk GAZ 69 9     9 9 27
2. Grzegorz Szwagrzyk
Michał Korczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ 69 6 6   6 1 19
3. Maciej Skura
Wojtek Boerner
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     9     6 15
4. Michał Jendrzejczyk Wertep     3     3 6
5. Marek Błaszczyk
Piotr Sobczak
4x4 Gdańsk   4 1       5
5. Bartosz Prętki
Stanisław Łączny
Automobilklub Zielonogórski   3 2       5
 
Klasyfikacja zespołowa: 1 2 3 4 5  
1. Automobilklub Gorzowski 9 9 9 9 9 45
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6 6 6 6 6 30
 
Pogrubioną czcionką oznaczono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S II - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S I - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu silnika.
- klasa P - popularna - samochody GAZ, UAZ, Willys, Muscel, Honker.
- klasa MT - militarno-turystyczna

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach i w klasyfikacji zespołowej przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- Auto Sport 1998
- Auto Moto Puls 1998
- "Wielkie ściganie 1998" - Mirosław Rutkowski


<< RMPST 1997] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1999 >>