<< GSMP 1993] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 1995 >>


Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 1994

30.04-1.05.1994 1 eliminacja GSMP Góra św. Anny Lista
25-26.06.1994 2 eliminacja GSMP Jodłownik - Przełęcz Woliborska  
16-17.07.1994 3 eliminacja GSMP Dobsinsky Kopec (SK)  
6-7.08.1994 4 i 5 eliminacja GSMP Bieszczadzki Wyścig Górski Lista
24-25.09.1994 6 eliminacja GSMP Karkonoski Wyścig Górski Lista

Klasyfikacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 1994

Grupa E: 1 2 3 4 5 6  
1. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski Estonia 25-Lancia 20 20 20 20 (20)   80
2. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 (3) 15   15 15 15 60
3. Stanislav Morovich Elf Lubrifiants - Automobilklub Polski Lola T 410 15 12 10 (10) (8) 20 57

4.

Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21     15 6 12 12

45

5. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25   10 12 8 6   36
6. Krzysztof Wodziński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85; Estonia 21 6     12 3 10 31
7. Hieronim Kochański Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Estonia 21 12     4 4 6 26
8. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21; Estonia 25 8 8 6 2 (1)   24
9. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25   4 8   2 8 22
10. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 25 4 3   3 10   20
11. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski MTX 1-06 10           10
11. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79; Estonia 25   6       4 10
13. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79 2   4       6
14. Mirosław Bednarski Automobilklub Kielecki Promot       1 1   2
 
Grupa H: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 20 20 (10) 15 15 (15) 70
2. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318; BMW E 30   15 8 12 12 (8) 47
3. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 10 12 (6) 10 (10) 12 44
4. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Renault 11 12 10 (4) (6) 8 10 40
5. Antoni Bonczek Automobilklub Opolski Ford Fiesta 15 8         23
6. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 8 6       6 20
7. Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski Skoda 2,0   4   8 6   18
8. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 323 4 3   4 4 (3) 15
9. Tomasz Paluch Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla       3 3 4 10
10. Robert Kus Automobilklub Krakowski Fiat Ritmo 6           6
11. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Mercedes 190   2         2
 
Grupa A: 1 2 3 4 5 6  
1. Bogdan Herink Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 15 20   15 20 (8) 70
2. Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski Renault Clio   15 4 12 12   43
3. Andrzej Koper Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams       20 15 6 41
4. Krzysztof Gawroński Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 6 12   10 10 (4) 38
5. Piotr Novak KKS Elita Polski Fiat 126p 8 10   8 8   34
6. Jerzy Kusiak Rafineria Jedlicze - Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p       6 6 3 15
7. Waldemar Doskocz Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 12           12
8. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 10           10
9. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   8         8
9. Jacek Iwaszkiewicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 4 4         8
11. Aleksander Opioła Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p       4 3   7
12. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   6         6
13. Jan Biegoń Rafineria Jedlicze - Stomil Dębica Polski Fiat 126p         4   4
 
Grupa N: 1 2 3 4 5 6  
1. Mariusz Ficoń Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 20 20 20 (15) (15) 20 80
2. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Mitsubishi Galant VR-4 (10) 15 15 12 (12) 15 57
3. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic (8) 12 12 10 10   44
4. Błażej Krupa Elf Lubrifiants - Stomil Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4       20 20   40
5. Roman Wrona Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 12     8 8   28
6. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento   6 8 2 (1) 8 24
7. Robert Kępka Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 15           15
7. Juliusz Podolski HA Roma Mielec / Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   4 6 1 (1) 4 15
9. Mariusz Mszyca Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi           12 12
9. Damian Gielata Automobilklub Krakowski Toyota Corolla       6 6   12
9. Jerzy Kusiak Santar Sanok - Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento       3 3 6 12
12. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa       10       10
12. Dariusz Marciniak Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla           10 10
12. Konrad Gałusza Automobilklub Dolnośląski     10         10
15. Krzysztof Głuszyński Automobilklub Krakowski     8         8
15. Artur Kobos Automobilklub Krakowski Honda Civic       4 4   8
15. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   2   1 2 3 8

18.

Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola Fiat Cinquecento     4 1 1 1

7

19. Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski Renault Clio 6           6
19. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p; Fiat Cinquecento 3 1   1 1 (1) 6
21. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 2 1       1 4
21. Marek Ryndak Rafineria Jedlicze - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento     2 1 1   4
21. Grzegorz Baran Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   1   1 1 1 4
21. Tomasz Rychlewski Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 4           4
25. Mirosław Bednarski Automobilklub Kielecki       3       3
25. Tadeusz Majcher Automobilklub Dolnośląski     3         3
25. Marcin Majewski Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   1   1 1   3
25. Zygmunt Stanek Autopol - Automobilklub Polski Fiat Cinquecento       1 1 1 3
29. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento           2 2
29. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Robert Podolski Trans-Auto - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Jan Chudzikiewicz Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Czesław Cebula Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Maciej Chrobak Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Magdalena Kusiak Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento       1 1   2
29. Witold Michalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Wartburg 1,3       1 1   2
29. Mariusz Borczyk Automobilklub Krośnieński Polski Fiat 126p       1 1   2
29. Mirosław Drożdż Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p       1 1   2
41. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   1         1
41. Janusz Trzop Automobilklub Krakowski     1         1
41. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento         1   1
 
Klasa E2: 1 2 3 4 5 6  
1. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski Estonia 25 12 10 (6) 10 10   42

2.

Stanislav Morovich Elf Lubrifiants - Automobilklub Polski Lola T 410 10 6 (4) 6 (4) 6 28

2.

Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 4 8   8 8 (4) 28

4.

Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 25 6 3   3 6   18

4.

Hieronim Kochański Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Estonia 21 8     4 3 3 18

6.

Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79; Estonia 25   4         4
 
Klasa E1: 1 2 3 4 5 6  

1.

Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21     10 8 12 10 40

2.

Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25   10 8 10 10   38
3. Krzysztof Wodziński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85; Estonia 21 8     12 8 8 36

4.

Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21 10 8 4 6 (4)   28
5. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25   6 6   6 6 24

6.

Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski MTX 1-06 12           12
7. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79 6   3       9
8. Mirosław Bednarski Automobilklub Kielecki Promot       4 3   7
9. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Promot           4 4
 
Klasa H2: 1 2 3 4 5 6  

1.

Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 10 12 (6) 10 10 (8) 42

2.

Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318; BMW E 30   10 4 8 8 4 30
3. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Renault 11 8 8 (3) (4) 6 6 28

4.

Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski Skoda 2,0   6   6 4   16
5. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 323 4 4   3 3 (3) 14

6.

Robert Kus Automobilklub Krakowski Fiat Ritmo 6           6
7. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Mercedes 190   3         3
 
Klasa H1: 1 2 3 4 5 6  

1.

Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 4 6 4 (4) (4) 6 20

2.

Antoni Bonczek Automobilklub Opolski Ford Fiesta 6 4         10

2.

Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 3 3       4 10

4.

Tomasz Paluch Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla       3 3 3 9
 
Klasa A3: 1 2 3 4 5 6  

1.

Bogdan Herink Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 4 6   4 6 (4) 20

2.

Andrzej Koper Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams       6 4 3 13

2.

Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski Renault Clio   4 3 3 3   13

4.

Waldemar Doskocz Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 3           3
 
Klasa A1: 1 2 3 4 5 6  

1.

Krzysztof Gawroński Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 4 10   12 12 (4) 38

2.

Piotr Novak KKS Elita Polski Fiat 126p 6 8   10 10   34
3. Jerzy Kusiak Rafineria Jedlicze - Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p       8 8 3 19

4.

Aleksander Opioła Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p       6 4   10
5. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 8           8
6. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   6         6
6. Jan Biegoń Rafineria Jedlicze - Stomil Dębica Polski Fiat 126p         6   6
6. Jacek Iwaszkiewicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 3 3         6
9. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   4         4
 
Klasa N3: 1 2 3 4 5 6  

1.

Mariusz Ficoń Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 10 (4) 6 6 (6) 8 30
2. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Mitsubishi Galant VR-4 4 (3) 4 4 (4) 6 18
3. Błażej Krupa Elf Lubrifiants - Stomil Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4       8 8   16

4.

Roman Wrona Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 6     3 3   12
5. Robert Kępka Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 8           8
6. Mariusz Mszyca Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi           4 4
7. Dariusz Marciniak Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla           3 3
7. Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski Renault Clio 3           3
 
Klasa N2: 1 2 3 4 5 6  

1.

Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic (3) 10 4 8 8   30
2. Damian Gielata Automobilklub Krakowski Toyota Corolla       6 6   12
3. Konrad Gałusza Automobilklub Dolnośląski     8         8
3. Artur Kobos Automobilklub Krakowski Honda Civic       4 4   8
5. Krzysztof Głuszyński Automobilklub Krakowski     6         6
5. Witold Michalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Wartburg 1,3       3 3   6
7. Tadeusz Majcher Automobilklub Dolnośląski     4         4
8. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa       3       3
8. Janusz Trzop Automobilklub Krakowski     3         3
 
Klasa N1: 1 2 3 4 5 6  

1.

Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento   20 12 15 (1) 20 67

2.

Jerzy Kusiak Santar Sanok - Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento       20 20 15 55
3. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   12   12 15 10 49
4. Juliusz Podolski HA Roma Mielec / Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   15 10 (8) 10 12 47
5. Marcin Majewski Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   10   10 8   28
6. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p; Fiat Cinquecento 4 8   1 (1) 6 19
7. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento       6 12   18
8. Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola Fiat Cinquecento     8 2 1 4 15
9. Grzegorz Baran Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   6   1 1 3 11
10. Robert Podolski Trans-Auto - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento       4 6   10
11. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento           8 8
11. Zygmunt Stanek Autopol - Automobilklub Polski Fiat Cinquecento       3 3 2 8
13. Marek Ryndak Rafineria Jedlicze - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento     4 1 2   7
13. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 3 3       1 7
15. Tomasz Rychlewski Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 6           6
15. Mirosław Bednarski Automobilklub Kielecki       6       6
17. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento       1 4   5
18. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento   4         4
19. Czesław Cebula Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento       1 1   2
19. Jan Chudzikiewicz Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento       1 1   2
19. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento       1 1   2
19. Maciej Chrobak Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento       1 1   2
19. Magdalena Kusiak Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento       1 1   2
19. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento       1 1   2
19. Mariusz Borczyk Automobilklub Krośnieński Polski Fiat 126p       1 1   2
19. Mirosław Drożdż Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p       1 1   2
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6  
1. Castrol Racing Team Poland 20 (14)   21 17 20 78
2. Team Warta SA   28   22 23   73
3. Elf Lubrifiants Polska   16   20 16 9 61
4. Renault Polska Rally Team 15           15
 
Klasyfikacja klubowa: 1 2 3 4 5 6  
1. Automobilklub Kielecki (10) 49 (36) 42 51 44 186
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 40 34 (9) 44 40 (32) 158
3. Automobilklub Krakowski 37 40 (17) 36 42   155
4. Automobilklub Częstochowski   42 26 36 (22) 28 132
5. Automobilklub Rzeszowski       36 34 18 88
6. Automobilklub Wielkopolski 19 19 (8) 12 (12) 14 64
7. Automobilklub Opolski 23 15   (5) 7 7 52
8. Automobilklub Dolnośląski   23       13 36
9. Automobilklub Polski       9 7 8 24
10. Moto Car 93 Rzeszów       2 3   5
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w GSMP podzielone były na klasy:
- klasa E2 -
Formuła Mondial - samochody wyścigowe z silnikami do 1600 cm3
- klasa E1 - Formuła Easter - samochody wyścigowe z silnikami do 1300 cm3
- klasa H2 - samochody gr. H powyżej 1600 cm3
- klasa H1 - samochody gr. H do 1600 cm3
- klasa A3 - samochody gr. A powyżej 1600 cm3
- klasa A2 - samochody gr. A do 1600 cm3
- klasa A1 - samochody gr. A do 1000 cm3
- klasa N3 - samochody gr. N powyżej 1600 cm3
- klasa N2 - samochody gr. N do 1600 cm3
- klasa N1 - samochody gr. N do 1000 cm3

Punkty w grupach i klasach przyznawano za 10 pierwszych miejsce według klucza: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Za 11-te i dalsze miejsca przyznawano również 1 punkt.
Do końcowej punktacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1994
- Motor 1993-94
- Informator I el. GSMP 1994 - Góra Św. Anny
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: Mirek:), AdamT, Grzegorz Chyła


<< GSMP 1993] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 1995 >>