<< 1 el. RSMP 1998 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [3 el. RSMP 1998 - R. Elmot >>
[Rajd Kormoran 1998 - filmy]


30.04-2.05.1998 - 24. Rajd Kormoran - 2 eliminacja RSMP

Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: 463,5 km. Planowano rozegranie 22 odcinków specjalnych o łącznej długości 171,0 km. Ostatecznie po odwołaniu OS 2, rozegrano 21 OS-ów o łącznej długości 162,45 km.
Próby sportowe:
- 30.04: OS 0 (Prolog - nie zaliczany do klasyfikacji rajdu): Stadnion OSiR w Olsztynie (2 x 4 okr.)
- 1.05: OS 1: Mątki - Spręcowo (17,70 km); OS 2: Nowe Włóki - Słupy (odwołany) (8,55); OS 3: Brąswałd - Gutkowo (4,60); OS 4: Mątki - Spręcowo (17,70); OS 5: Nowe Włóki - Słupy (8,55); OS 6: Brąswałd - Gutkowo (4,60); OS 7: Zalbki - Wójtowo (6,50); OS 8: Bartąg - Dorotowo (7,00); OS 9: Zarośle - Stawiguda (3,70); OS 10: Mańki - Wymój (6,70); OS 11: Bartąg - Dorotowo (7,00); OS 12: Zarośle - Stawiguda (3,70); OS 13: Mańki - Wymój (6,70); OS 14: Zalbki - Wójtowo (6,50)
- 2.05: OS 15 i 19: Łapka - Stare Włóki (11,30); OS 16 i 20: Kikity - Zebruń (4,90); OS 17 i 21: Zebruń - Wipsowo (5,90); OS 18 i 22: Wipsowo - Ruszajny (8,65)
Nawierzchnia: szuter

1. Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Corolla WRC kl. A-8 1:35:21
2. Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7
1. m. w F-2
1:37:41
3. Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8 1:38:34
4. Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III 1. m. w gr. N
kl. N-4
1:40:46
5. Piotr Świeboda
Artur Skorupa
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 2. m. w gr. N
kl. N-4
1:41:48
6. Robert Herba
Andrzej Górski
Warka Strong Club -  Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Carisma GT 3. m. w gr. N
kl. N-4
1:43:09
7. Jarosław Pineles
Maciej Wodniak
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 4. m. w gr. N
kl. N-4
1:44:00
8. Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX 5. m. w gr. N
kl. N-4
1:45:44
9. Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 1:46:03
10. Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX 6. m. w gr. N
kl. N-4
1:46:22
11. Paweł Dytko
Maciej Gleixner
Automobilklub Opolski Ford Escort RS Cosworth 7. m. w gr. N
kl. N-4
1:50:17
12. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat -  Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Opel Astra GSi 16V 8. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
2. m. w F-2
1:52:00
13. Wojciech Musiał
Piotr Bożek
Hołowczyc Management - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 1. m. w kl. A-5
3. m. w F-2
1:52:13
14. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski Skoda Favorit 136 L 2. m. w kl. A-5
4. m. w F-2
1:52:48
15. Marcin Turski
Dariusz Burkat
Toyota-Castrol Rally Team -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 3. m. w kl. A-5
5. m. w F-2
1:52:57
16. Krzysztof Wołkowyski
Tomasz Twardowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Honda Civic VTi 9. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
6. m. w F-2
1:54:45
17. Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 10. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
7. m. w F-2
1:56:28
18. Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 11. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
8. m. w F-2
1:56:54
19. Waldemar Doskocz
Marek Dobrowolski
Alda -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Peugeot 106 Rallye 12. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
9. m. w F-2
1:57:46
20. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye 13. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
10. m. w F-2
1:58:42
21. Marek Goczał
Maciej Baran
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia LX 4. m. w kl. A-5
11. m. w F-2
1:58:48
22. Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 14. m. w gr. N
1. m. w kl. N-PCS
12. m. w F-2
2:01:59
23. Damian Jurczak
Marek Grabiec
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 15. m. w gr. N
2. m. w kl. N-PCS
13. m. w F-2
2:03:06
24. Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Seat Ibiza GTi 16V 16. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
14. m. w F-2
2:03:11
25. Marcin Keller
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 17. m. w gr. N
3. m. w kl. N-PCS
15. m. w F-2
2:04:08
26. Maciej Kalarus
Marek Mateja
Alko Volvo - Automobilklub Śląski Volvo S 40 18. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
16. m. w F-2
2:05:11
27. Maciej Ławiński
Adam Skowroński
Jacky - Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 16V 19. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
17. m. w F-2
2:07:11
28. Jacek Jerschina
Jacek Rathe
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 106 Kit Car 1. m. w kl. A-6
18. m. w F-2
2:08:31
29. Sebastian Lewandowski
Mariusz Andruszko
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 20. m. w gr. N
4. m. w kl. N-PCS
19. m. w F-2
2:09:07
30. Tomasz Paluch
Remigiusz Lechowski
Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento Sporting 21. m. w gr. N
5. m. w kl. N-PCS
20. m. w F-2
2:09:10
31. Jerzy Dyszy
Miłosz Majewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 22. m. w gr. N
6. m. w kl. N-PCS
21. m. w F-2
2:09:24
32. Maciej Lubiak
Tomasz Styp-Rekowski
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento Sporting 23. m. w gr. N
7. m. w kl. N-PCS
22. m. w F-2
2:09:32
33. Czesław Zadygowicz
Krzysztof Budryk
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 24. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
23. m. w F-2
2:09:55
34. Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:09:59
35. Marcin Opałka
Krzysztof Dejewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 25. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
24. m. w F-2
2:11:40
36. Grzegorz Kamiński
Adrian Sipek
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 26. m. w gr. N
8. m. w kl. N-PCS
25. m. w F-2
2:12:36
37. Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting 27. m. w gr. N
9. m. w kl. N-PCS
26. m. w F-2
2:13:55
38. Jarosław Wal
Marek Haczyk
Automobilklub Polski Fiat Cinquecento Sporting 28. m. w gr. N
10. m. w kl. N-PCS
27. m. w F-2
2:16:55
39. Adam Pol
Jarosław Dragon
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 29. m. w gr. N
11. m. w kl. N-PCS
28. m. w F-2
2:17:05
40. Tomasz Gryc
Filip Kołodziejczyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 30. m. w gr. N
12. m. w kl. N-PCS
29. m. w F-2
2:17:11
41. Marek Ryndak
Tomasz Wachnicki
Moto Car 93 Rzeszów
Automobilklub Krakowski
Fiat Cinquecento Sporting 31. m. w gr. N
13. m. w kl. N-PCS
30. m. w F-2
2:20:17
42. Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 32. m. w gr. N
14. m. w kl. N-PCS
31. m. w F-2
2:20:18
43. Marcin Ślązok
Marek Boryczka
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 33. m. w gr. N
15. m. w kl. N-PCS
32. m. w F-2
2:20:33
44. Tomasz Płaczek
Igor Tomasiak
M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento Sporting 34. m. w gr. N
16. m. w kl. N-PCS
33. m. w F-2
2:24:10
45. Juliusz Palonka
Jacek Jaroszyński
Automobilklub Lubelski Fiat Cinquecento Sporting 35. m. w gr. N
17. m. w kl. N-PCS
34. m. w F-2
2:25:48
46. Zbigniew Kotarba
Krzysztof Schenk
Automobilklub Krakowski
AMK Tarnów
Fiat Cinquecento Sporting 36. m. w gr. N
18. m. w kl. N-PCS
35. m. w F-2
2:36:41
47. Andrzej Spława-Neyman
Paweł Wieczorek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 37. m. w gr. N
19. m. w kl. N-PCS
36. m. w F-2
2:46:18
48. Ryszard Grządkowski
Robert Babiuch
Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento Sporting 38. m. w gr. N
20. m. w kl. N-PCS
37. m. w F-2
2:57:30
Odpadli m. in.:
OS 14 Leszek Kuzaj
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV kl. N-4 (wałek
sprzęgłowy)
OS 12 Zbigniew Stec
Robert Bromke
Stec Motorsport -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (wypadek)
OS 11 Damian Gielata
Przemysław Bosek
Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rallye kl. N-2 (wypadek)
OS 8 Mariusz Ficoń
Tomasz Ochman
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3 (półoś)
OS 8 Wiesław Stec
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (wypadek)
OS 7 Michał Uliarczyk
?
Automobilklub Śląski     (wypadek)
OS 4 Grzegorz Grzyb
?
Moto Car 93 Rzeszów     (wypadek)

po
OS 1

Marek Glier
?
Automobilklub Orski Opel Astra GSi 16V  

(defekt)

OS 1 Cezary Fuchs
Marek Skrobot
Sprandi Poland Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Toyota Celica GT-Four kl. A-8 (instalacja
elektryczna)
OS 0 Bohdan Ludwiczak
Tomasz Cichocki
Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth kl. A-8  
  Mirosław Dudzik
Jarosław Gieras
Automobilklub Polski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4  
  Łukasz Sztuka
Jan Szymczak
Automobilklub Cieszyński Nissan Sunny GTi 16V kl. N-3  
  Michał Nowosiadły
Maciej Klenkiewicz
Automobilklub Polski Peugeot 106 Rallye kl. N-2  
  Adam Szyma
Piotr Fredyk
Automobilklub Śląski   kl. N-2  
  Sebastian Granica
Michał Litwiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   kl. N-2  
  Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
Automobilklub Krakowski   kl. N-2  
  Aleksander Kopestyński
Mariusz Kacprzycki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Starlet XL kl. A-5  
Wystartowały 73 załogi, sklasyfikowano 48.
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 17 (1 ex aequo), Kuzaj - 4 (2), Gieruszczak - 2 (1)

Prowadzenie w rajdzie: OS 1-22: Gryczyński


<< 1 el. RSMP 1998 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [3 el. RSMP 1998 - R. Elmot >>
[Rajd Kormoran 1998 - filmy]