<< 4 el. RSMP 1998 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [6 el. RSMP 1998 - R. Wisły >>


28-29.08.1998 - 25. Rajd Warszawski - 5 eliminacja RSMP

Dystans: 676,6 km. Planowano rozegranie 22 odcinków specjalnych o łącznej długości 165,5 km. Ostatecznie po odwołaniu OS 19 rozegrano 21 OS-ów o łącznej długości: 149,7 km.
Odcinki specjalne:
- 28.08: OS 1: Janowo - Nowy Modlin (7,6 km); OS 2: Kosewko - Brody Parcele (11,6); OS 3: Białobrzegi - Beniaminów (6,3); OS 4: Rembelszczyzna - Józefów (5,4); OS 5: Janowo - Nowy Modlin (7,6); OS 6: Kosewko - Brody Parcele (11,6); OS 7: Białobrzegi - Beniaminów (6,3); OS 8: Rembelszczyzna - Józefów (5,4); OS 9: Bemowo (2,2)
- 29.08: OS 10: Otwock Wielki - Kępa Pijarska (5,5); OS 11: Porzecze - Porzecze (15,8); OS 12: Nowa Kościeliska - Osieck (5,8); OS 13: Osieck - Ponurzyca (6,0); OS 14: Otwock Wielki - Kępa Pijarska (5,5); OS 15: Porzecze - Porzecze (15,8); OS 16: Nowa Kościeliska - Osieck (5,8); OS 17: Osieck - Ponurzyca (6,0); OS 18: Otwock Wielki - Kępa Pijarska (5,5); OS 19 (odwołany): Porzecze - Porzecze (15,8); OS 20: Nowa Kościeliska - Osieck (5,8); OS 21: Osieck - Ponurzyca (6,0); OS 22: Bemowo (2,2)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: przelotne opady deszczu

1. Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8 1:18:30,6
2. Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Corolla WRC kl. A-8 1:18:48,1
3. Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7
1. m. w F-2
1:19:09,3
4. Cezary Fuchs
Robert Ziemski
Sprandi Poland Rally Team -  Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Olsztyński
Toyota Celica GT-Four kl. A-8 1:19:31,0
5. Robert Herba
Jacek Rathe
Warka Strong Club -  Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Lancer RS Evo V 1. m. w gr. N
kl. N-4
1:21:05,2
6. Piotr Świeboda
Artur Skorupa
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 2. m. w gr. N
kl. N-4
1:21:15,7
7. Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III 3. m. w gr. N
kl. N-4
1:22:05,1
8. Paweł Dytko
Tomasz Dytko
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth 4. m. w gr. N
kl. N-4
1:22:58,1
9. Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
Domex Prestige Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX 5. m. w gr. N
kl. N-4
1:23:11,0
10. Wiesław Stec
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III 6. m. w gr. N
kl. N-4
1:23:26,2
11. Mariusz Ficoń
Tomasz Ochman
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen Saxo Kit Car 1. m. w kl. A-6
2. m. w F-2
1:26:01,1
12. Lech Koraszewski
Grzegorz Dudek
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 kl. A-8 1:26:40,3
13. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Peugeot Polska -  Automobilklub Polski
Automobilklub Śląski
Peugeot 106 Kit Car 2. m. w kl. A-6
3. m. w F-2
1:27:07,1
14. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car 3. m. w kl. A-6
4. m. w F-2
1:27:14,4
15. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat -  Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Peugeot 306 S16 7. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
5. m. w F-2
1:28:01,7
16. Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 8. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
6. m. w F-2
1:28:56,3
17. Waldemar Malinowski
Piotr Trzaskowski
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 9. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
7. m. w F-2
1:29:55,2
18. Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Seat Ibiza Cupra 10. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
8. m. w F-2
1:30:25,0
19. Waldemar Doskocz
Magdalena Krząpa
Alda -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Częstochowski
Peugeot 106 Rallye 11. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
9. m. w F-2
1:30:42,0
20. Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 12. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
10. m. w F-2
1:31:16,6
21. Michał Uliarczyk
Igor Tomasiak
Automobilklub Śląski
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rallye 13. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
11. m. w F-2
1:31:22,2
22. Damian Gielata
Przemysław Bosek
Almi Kania - Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rallye 14. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
12. m. w F-2
1:32:22,8
23. Robert Kabański
Marcin Raszyński
Olsztyński Klub Motorowy Opel Astra GSi 16V 15. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
13. m. w F-2
1:32:45,7
24. Sebastian Granica
Michał Litwiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 16. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
14. m. w F-2
1:32:48,6
25. Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 17. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
15. m. w F-2
1:33:22,9

26.

Włodzimierz Skrodzki
Maria "Malina" Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 18. m. w gr. N
6. m. w kl. N-2
16. m. w F-2
1:33:43,5
27. Marcin Opałka
Krzysztof Dejewski
Pro-Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 19. m. w gr. N
7. m. w kl. N-2
17. m. w F-2
1:34:41,0
28. Czesław Zadygowicz
Krzysztof Budryk
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 20. m. w gr. N
8. m. w kl. N-2
18. m. w F-2
1:34:59,6

29.

Marcin Turski
Dariusz Burkat
Toyota-Castrol Rally Team -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 4. m. w kl. A-6
19. m. w F-2
1:35:08,0
30. Artur Radecki
Jarosław Kazberuk
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 21. m. w gr. N
9. m. w kl. N-2
20. m. w F-2
1:36:25,7
31. Michał Nowosiadły
Bartosz Gruszczyński
Peugeot Polska -  Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 106 Rallye 22. m. w gr. N
10. m. w kl. N-2
21. m. w F-2
1:36:46,7
32. Robert Charyło
Adam Sadowski
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 23. m. w gr. N
11. m. w kl. N-2
22. m. w F-2
1:37:29,6
33. Sebastian Lewandowski
Mariusz Andruszko
Autorex PPI ETC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 24. m. w gr. N
1. m. w kl. N-PCS
23. m. w F-2
1:38:51,2
34. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye 25. m. w gr. N
12. m. w kl. N-2
24. m. w F-2
1:39:11,0
35. Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Autorex PPI ETC -  Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 26. m. w gr. N
2. m. w kl. N-PCS
25. m. w F-2
1:39:11,3
36. Grzegorz Grzyb
Bartłomiej Sitek
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 27. m. w gr. N
3. m. w kl. N-PCS
26. m. w F-2
1:39:13,8
37. Tomasz Płaczek
Dariusz Brodnicki
M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento Sporting 28. m. w gr. N
4. m. w kl. N-PCS
27. m. w F-2
1:40:05,3
38. Marcin Keller
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 29. m. w gr. N
5. m. w kl. N-PCS
28. m. w F-2
1:40:11,9
39. Jerzy Dyszy
Miłosz Majewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 30. m. w gr. N
6. m. w kl. N-PCS
29. m. w F-2
1:40:13,1
40. Damian Jurczak
Marek Grabiec
Autorex PPI ETC -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 31. m. w gr. N
7. m. w kl. N-PCS
30. m. w F-2
1:41:40,2
41. Grzegorz Kamiński
Wojciech Więcek
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Podkarpacki
Fiat Cinquecento Sporting 32. m. w gr. N
8. m. w kl. N-PCS
31. m. w F-2
1:42:08,6
42. Jan Chudzikiewicz
Marek Haczyk
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 33. m. w gr. N
9. m. w kl. N-PCS
32. m. w F-2
1:42:37,9
43. Maksymilian Kilanowski
Andrzej Szarama
Automobilklub Olsztyński
Olsztyński KM
Fiat Cinquecento Sporting 34. m. w gr. N
10. m. w kl. N-PCS
33. m. w F-2
1:43:05,0
44. Magdalena Cieślik
Izabela Kamska
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 35. m. w gr. N
11. m. w kl. N-PCS
34. m. w F-2
1:43:23,8
45. Jarosław Bakuła
Łukasz Nasuta
Olsztyński KM Fiat Cinquecento Sporting 36. m. w gr. N
12. m. w kl. N-PCS
35. m. w F-2
1:44:08,4
46. Paweł Stefanicki
Dariusz Kwiatkowski
Automobilklub Orski Fiat Cinquecento Sporting 37. m. w gr. N
13. m. w kl. N-PCS
36. m. w F-2
1:44:08,9
47. Rafał Kaczmarczyk
Marek Kuśmierczyk
Olsztyński KM Fiat Cinquecento Sporting 38. m. w gr. N
14. m. w kl. N-PCS
37. m. w F-2
1:46:35,5
48. Michał Gołębiowski
Marek Leśniak
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 39. m. w gr. N
15. m. w kl. N-PCS
38. m. w F-2
1:46:45,8
49. Marek Ryndak
Andrzej Maciejewski
Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 40. m. w gr. N
16. m. w kl. N-PCS
39. m. w F-2
1:46:58,6
50. Paweł Mieszczański
Paweł Żak
Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento Sporting 41. m. w gr. N
17. m. w kl. N-PCS
40. m. w F-2
1:47:41,4
Wykluczeni:
  Maciej Lubiak
?
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski     (ominięcie
szykany)
Odpadli:
OS 18 Jarosław Pineles
Maciej Wodniak
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV kl. N-4 (wypadek)
po
OS 15
Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 (silnik)
OS 14 Maciej Kalarus
Ireneusz Żórawik
Alko Volvo - Automobilklub Śląski Volvo S 40 kl. N-3 (wypadek)
OS 14 Andrzej Spława-Neyman
Paweł Wieczorek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS (wypadek)
po
OS 11
Zbigniew Stec
Robert Bromke
Stec Motorsport -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (turbo)
OS 10 Dariusz Goczał
Marek Wicher
Automobilklub Krakowski Peugeot 306 kl. N-3 (wypadek)
OS 7 Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX kl. N-4 (skrzynia
biegów)
OS 3 Andrzej Wojtyna
Janusz Wojtyna
Automobilklub Łódzki Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS (wyłącznik
prądu)
  Juliusz Palonka
Jacek Jaroszyński
Automobilklub Lubelski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
  Krzysztof Dunat
Damian Kagoń
Pestanpol / Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
  Zbigniew Kopycki
Adam Skowroński
Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 16V kl. N-3  
  Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8  
  Aleksander Kopestyński
Marcin Kacprzycki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Starlet XL kl. A-6  
  Waldemar Wołowiec
Tomasz Skarżyński
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
  Tomasz Gutkowski
Marek Bała
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
  Aleksander Bubel
Maciej Pasławski
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
  Bartosz Koprzywa
Damian Mojżyszek
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
  Krzysztof Wołkowyski
Waldemar Woszczyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi kl. N-2  
  Włodzimierz Pawluczuk
Emilian Radziejewicz
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  

Wystartowało 70 załóg, sklasyfikowano 50.

Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 13 (1 ex aequo), Fuchs - 4 (1), Kulig - 2 (1), Gieruszczak - 2 (1), Zaborowski - 1

Prowadzenie w rajdzie: OS 1-19: Gryczyński, OS 20-22: Gieruszczak


<< 4 el. RSMP 1998 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [6 el. RSMP 1998 - R. Wisły >>