<< 1 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [3 el. WSMP 1994 - Poznań >>
[Kielce (2 el. WSMP 1994) - lista zgłoszeń]


17-18.06.1994 Kielce - 2 eliminacja WSMP

Klasa E-1600:
Trening: 1. Woźniak - 1:49,169; 2. Godula - 1:51,243; 3. Szczęsny - 1:52,345; 4. Skwarzyński - 1:52,523; 5. Leśniak - 1:53,310; 6. Rafał Podolski - 1:53,809; 7. Czub - 1:54,691; 8. Jankowski - 1:55,602
Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,4 km):
1. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 28:23,820 (131,84 km/h)
2. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 28:42,504
3. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 29:08,081
4. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25 29:33,231
5. Hieronim Kochański Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 29:41,648
6. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski Estonia 25-Lancia  
7. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia  
Odpadli m. in.:

15 okr.

Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia (skrzynia biegów)

4 okr.

Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Reynard 883-Volkswagen (silnik)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Gil - 1:56,111; 2. Jeromin - 1:56,408; 3. A. Podsiadło - 1:56,813; 4. Witke - 1:56,891; 5. Sołtowski - 1:57,672

Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,4 km):

1. Krzysztof Wodziński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 29:55,384 (125,12 km/h)
2. Jacek Witke Automobilklub Wielkopolski Estonia 21 30:40,766
3. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25 30:43,910
4. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski Promot 86 31:03,202
5. Marek Nowak Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 31:10,266
6. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski    
7. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Promot  
8. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński    
9. Przemysław Walknowski Automobilklub Morski Estonia  
10. Józef Liszczak Automobilklub Szczeciński MTX  
Odpadli m. in.:

6 okr.

Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Promot  
Nie wystartował (defekt podczas warm up):
  Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21 (skrzynia biegów)
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Myszkier - 1:57,188; 2. Szaflicki - 1:58,792; 3. Marek Kusiak - 1:59,675; 4. Bednarek - 1:59,791; 5. Gałecki - 2:02,019

Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,4 km):

1. Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski BMW M3 30:04,956 (124,46 km/h)
2. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318 30:22,261
3. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 30:59,707
4. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski Volkswagen Golf GTi 16V - 1 okr.
5. Andrzej Goliszek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Golf GTi 16V - 1 okr.
6. Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta  
7. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski    
8. Andrzej Stachowiak Automobilklub Morski    
9. Piotr Bocheński Automobilklub Wielkopolski Fiat Mirafiori  
Odpadli m. in.:
  Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Olsztyn Ford Escort RS Cosworth (turbo)
  Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 (silnik)
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. Mandera - 2:05,271; 2. X. Mielcarek - 2:06,279; 3. Fiedor - 2:06,518; 4. S. Mielcarek - 2:08,620; 5. Polak - 2:09,965
Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,4 km):
1. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Toyota Corolla GTi 31:38,944 (118,30 km/h)
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 31:40,473
3. Tomasz Jaskłowski Mobil Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR 2i - 1 okr.
4. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i - 1 okr.
5. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla GTi - 2 okr.
Odpadli m. in.:
  Henryk Mandera Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V (uszczelka pod głowicą)
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Gawroński - 2:32,294; 2. Czarnocki - 2:32,294; 3. Raczkowski - 2:33,346; 4. Stróżyk - 2:33,636; 5. Zagajewski - 2:35,943
Wyścig (10 okr. x 4,16 km = 41,6 km):
1. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:22,460 (98,37 km/h)
2. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 25:37,230 (97,42 km/h)
3. Zbigniew Czarnocki Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:46,664
4. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 25:54,346
5. Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 26:11,607

6.

Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  

7.

Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
8. Bartłomiej Kulesza Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Krzysztof Wiklak Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
10. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
 
Klasa Cinquecento A:
Trening: 1. Oczkowski - 2:30,308; 2. Federowicz - 2:30,513; 3. A. Tuszyński - 2:32,620; 4. Skudło - 2:32,851; 5. Brymora - 2:34,877
Wyścig (10 okr. x 4,16 km = 41,6 km):
1. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski 25:18,648 (98,61 km/h)
2. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:21,025 (98,46 km/h)
3. Adam Tuszyński Rak Racing / Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:23,742 (98,28 km/h)
4. Antoni Skudło Automobilklub Śląski 25:35,812
5. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 25:36,176

6.

Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski  
7. Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
9. Piotr Kłys Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Klasa N-126p:
Trening: 1. Klimek - 2:42,605; 2. Wójcik - 2:45,364; 3. Rathe - 2:46,044; 4. Chojnacki - 2:47,046; 5. M. Tuszyński - 2:50,060
Wyścig (10 okr. x 4,16 km = 41,6 km):
1. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:36,306 (90,42 km/h)
2. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski 27:40,234 (90,20 km/h)
3. Jacek Rathe Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
4. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
5. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.

6.

Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
7. Arkadiusz Walus Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

9.

Jacek Grzymała-Sojecki Automobilklub Częstochowski  
 
Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento:
Trening: 1. Stróżyk - 2:41,567; 2. S. Mielcarek - 2:41,712; 3. T. Krukowski - 2:41,726; 4. Dyszy - 2:42,375; 5. Oczkowski - 2:42,651; 6. A. Nowicki - 2:42,730; 7. Szwagierczak - 2:42,915; 8. Kałuża - 2:43,222; 9. Brymora - 2:43,233; 10. Tuszyński - 2:43,241; ... 26. Kołomyjski; 42. Bartkowiak; 53. Jaroszewicz; 59. Mandera; 73. Serbin; 74. Magdalena Kusiak
1 wyścig kwal. (8 okr. x 4,16 km = 33,28 km): 1. Stróżyk - 21:48,964 (91,53 km/h); 2. Dyszy - 21:49,821; 3. Szwagierczak - 21:50,570; 4. A. Tuszyński - 21:51,334; 5. Burkacki - 21:57,376; 6. Majewski - 21:58,940; ... 19. Serbin
2 wyścig kwal. (8 okr.): 1. Oczkowski - 21:57,551 (90,93 km/h); 2. Kurkowski - 21:57,920; 3. W. Krukowski - 21:58,273; 4. Kałuża - 21:58,614; 5. S. Mielcarek - 21:59,371; 6. Kołomyjski - 22:00,258; ... 21. Jaroszewicz; 22. Magdalena Kusiak
3 wyścig kwal. (8 okr.): 1. T. Krukowski - 21:41,464 (92,06 km/h); 2. A. Nowicki - 21:48,713; 3. Golec - 21:49,193; 4. Brymora - 21:49,623; 5. Węglarz - 22:03,134; 6. Caputa - 22:04,568; ... 9. Jezierski
W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 96 zawodników.
Finał (10 okr. x 4,16 km = 41,6 km):
1. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki 27:07,859 (92,00 km/h)
2.(1) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 27:08,614 (91,96 km/h)
3. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki 27:20,135 (91,31 km/h)
4. Tadeusz Burkacki Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:20,250
5. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki 27:20,436
6. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 27:21,342
7. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski 27:21,611
8. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski 27:22,752
9. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 27:25,649
10. Adam Tuszyński Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:28,315
11. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski  
12. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
13. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski  
14. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski  
15. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski  
16. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki  
17. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski  
18. Aleksander Bubel Automobilklub Dolnośląski  
19. Marcin Majewski Team Warta - Automobilklub Kielecki  
20. Tomasz Ryborz Automobilklub Śląski  
21. Krzysztof Wodziński Italmot - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23.(1) Wiesław Jezierski Gedpol Moto Team Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy  
24. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski  
25. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski  
26. Robert Podolski Trans-Auto Zabrze - Automobilklub Kielecki  
27. Witold Pomin KM "Winogrady" Poznań  
28. Juliusz Podolski HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki  
29. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
30. Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola  
31. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
(1) - zawodnicy, którym odebrano punkty do Pucharu Cinquecento. Mogli oni zdobywać punkty tylko do klasy markowej Cinquecento (WSMP).
Odpadli m. in.:
  Igor Kurkowski Automobilklub Radomski (wypadek)
Wystartowało 36 zawodników, sklasyfikowano 31.
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Castrol Racing Team 55 pkt.
2. Team Warta 43 pkt.
3. Rak Racing 40 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
1. Automobilklub Wielkopolski
3. Automobilklub Kielecki
4. Automobilklub Morski
5. Automobilklub Częstochowski
6. Automobilklub Śląski

<< 1 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [3 el. WSMP 1994 - Poznań >>
[Kielce (2 el. WSMP 1994) - lista zgłoszeń]