<< WSMP 1993] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995 >>


Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1994

21-22.05.1994 1 eliminacja WSMP Poznań  
17-18.06.1994 2 eliminacja WSMP Kielce Lista zgłoszeń
9-10.07.1994 3 eliminacja WSMP Poznań Lista zgłoszeń
27-28.08.1994 4 eliminacja WSMP Kamień Śląski  
30.09-1.10.1994 5 eliminacja WSMP Kielce  
8-9.10.1994 6 eliminacja WSMP Poznań  

Klasyfikacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1994

Klasa E-1600: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 93-Volkswagen; Reynard 883-VW 12   20   20 20 72
2. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 15 20 15   15 (15) 65
3. Ryszard Luciński Castrol Racing Team - A. Wielkopolski Estonia 25 20     20 4   44
4. Artur Skwarzyński Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 25   15     10 10 35
5. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Reynard 883-Volkswagen 10     12   12 34
6. Hieronim Kochański Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 (3) 8 10   8 8 34
7. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25 4 10 (3) 10   6 30
8. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 25 2 4 6 15     27
9. Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 21 6   8       14
10. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 1       12   13
11. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25     12       12
12. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21   12         12
13. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 8   4       12
14. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński Estonia         6   6
 
Klasa Inter E-1600 (Międzynarodowe WSMP): 1   3     6  
1. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 93-Volkswagen; Reynard 883-VW 10   20     20 50
2. Viktor Kozankov (RUS) Estonia 25 15   10     8 33
3. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25     15     15 30
4. Uwe Brueckner (D) Estonia 25     12     10 22
5. Ryszard Luciński Castrol Racing Team - A. Wielkopolski Estonia 25 20           20
6. Aleksander Romashin (BY) Estonia 25 12           12
7. Aleksandr Potekhin (RUS) Estonia 25           12 12
8. Evgeni Koziarski (LT)   8           8
9. Vaclav Lim (CZ) Avia AE3B     8       8
10. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 4         3 7
11. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25     6       6
12. Lansoo Urmas (EE)   6           6
13. Meelis Telliskivi (EE) Estonia 26           6 6
14. Hieronim Kochański Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25     4     1 5
15. Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 21 2   3       5
16. Mike Kikatalasyvori (FIN) Reynard-Volkswagen           4 4
17. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 3           3
18. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25           2 2
19. Jiri Vesely (CZ) RAF 88     2       2
20. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25 1           1
21. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 25     1       1
 
Klasa E-1300: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Wodziński Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Warszawa Promot 86   20 20 15 12   67
2. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski Estonia 25   6   20 20 12 58
3. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 15   12   3 20 50
4. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21 6   10   15 10 41
5. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80 20   4     15 39
6. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski Promot 86 12 10 6   4   32
7. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 21; Estonia 25; Promot 10 4   12     26
8. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21 8     6 10   24
9. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21     15 8     23
10. Marek Nowak Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21   8 (2) 4 8 3 23
11. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25     3 10   4 17
12. Jacek Witke Automobilklub Wielkopolski Estonia 21   15 1       16
13. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25 3 12   1     16
14. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński   4       6 1 11
15. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 86       2   8 10
16. Robert Gajór Automobilklub Morski Promot 86     8       8
17. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski   2 6         8
18. Grzegorz Grygiel Automobilklub Wielkopolski Estonia           6 6
19. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński   1 3     2   6
20. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa SAM       3   2 5
21 Przemysław Walknowski Automobilklub Morski Estonia   2         2
22. Józef Liszczak Automobilklub Szczeciński MTX   1         1
23. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Promot         1   1
 
Klasa Inter E-1300 (Międzynarodowe WSMP): 1   3     6  
1. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21              
2. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80              
 
Klasa H pow. 1600: 1 2 3 4 5 6  
1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 20 20 20 20 (15) (20) 80
2. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318 15 15 (4)   12 10 52
3. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco   12 8 15 10 (8) 45
4. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Audi Coupe 12   3 12   15 42
5. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 8   15   2 12 37
6. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra Cosworth 4x4 6   10 10 8 (6) 34
7. Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Olsztyn Ford Escort RS Cosworth     12   20   32
8. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski Volkswagen Golf GTi 16V (3) 10   4 6 4 24
9. Piotr Bocheński Automobilklub Wielkopolski Fiat Mirafiori   2 2 8     12
10. Andrzej Goliszek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Golf GTi 16V   8     3   11
11. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 10           10
12. Tomasz Dąbrowski Klub Przyjaciół Forda Olsztyn Ford Sierra 4     6     10
13. Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta   6     1 1 8
14. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski Ford; Toyota 1   6       7
15. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski BMW   4       3 7
16. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro     1   4 2 7
17. Andrzej Stachowiak Automobilklub Morski Toyota   3   3     6
18. Wojciech Michalak Automobilklub Łódzki Audi       2     2
19. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf 2           2
20. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 323       1     1
 
Klasa H-1600: 1 2 3 4 5 6  
1. Henryk Mandera Rafineria Czechowice - A. Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 20   15 20 20 (12) 75
2. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 15   20   10 20 65
3. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic VTi; Toyota Corolla GTi; Honda CRX 12 20   (10) 15 15 62
4. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi (6) 15 12 15 12 (8) 54
5. Tomasz Jaskłowski Mobil Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR 2i 10 12 10   4 (3) 36
6. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 8     12   10 30
7. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 2 10     8 6 26
8. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla GTi 3 8   6 6   23
9. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota Celica 4     8   4 16
10. Mariusz Kasprzak Automobilklub Łódzki BMW     8       8
11. Ryszard Plucha Automobilklub Polski   1           1
 

Klasa Inter H-1600 (Międzynarodowe WSMP):

1   3     6  
1. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 15   20     20 55
2. Henryk Mandera Rafineria Czechowice - A. Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 20   15     12 47
3. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic VTi 12         15 27
4. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 6   12     8 26
5. Tomasz Jaskłowski Mobil Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR 2i 10   8       18
6. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 8         10 18
7. Vladimir Sukhov (RUS) Łada 2108 Samara     10       10
8. Mirko Lubner (D) Łada 2108 Samara 3   6     1 10
9. Rocco Berger (D) Łada 2105     4     4 8
10. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota 4         3 7
11. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i           6 6
12. Dieter Hoffmann (D) Trabant 2   3       5
13. Mario Berger (D) Łada 2105           2 2
14. Ines Richter (D) Trabant     2       2
15. Jurgen Guttler (D) Trabant     1       1
16. Peter Nickel (D) Trabant 1           1
 
Klasa A-850: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 20 20 20 20 (20) (12) 80
2. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 12 (10) 15 15 15   57
3. Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 15 8 10     15 48
4. Zbigniew Czarnocki Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   12     12 20 44
5. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p   15 8 12     35
6. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p (3)   4 8 6 10 28
7. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 10 6     4 8 28
8. Bartłomiej Kulesza Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   3   10 10   23
9. Robert Urbański Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 8   2 4 8   22
10. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p   4 12       16
11. Krzysztof Wiklak Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p   2 6     6 14
12. Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski   6   3     4 13
13. Marcin Błaszczyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 4     6 3   13
14. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 1 1 1       3
15. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 2           2
 
Klasa Cinquecento A: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski 15 20 (3) 20   20 75
2. Adam Tuszyński Rak Racing / Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20 12 20 15 (10)   67
3. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa (3) 15 15 12 20 (10) 62
4. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki 8 (8)   10 15 12 45
5. Antoni Skudło Automobilklub Śląski   10 12 8 (8) 15 45
6. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki 12   10   12   34
7. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 10 6 8 6 (6)   30
8. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6   4 4 4   18
9. Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 4 4 6 3    

17

10. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3 1       4

11.

Piotr Kłys Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2 2      

4

 
Klasa N-126p: 1 2 3 4 5 6  
1. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20 20 20 15 (15)   75
2. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski 10 15   20 20   65
3. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 12 6 12     20 50
4. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15 10 10 (10) (8) 15 50
5. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 8 (4) 8 (8) 12 12 40
6. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 4 8 (4) 12 10   34
7. Jacek Rathe Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   12 15   4   31
8. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa (3) (3) 6 6 6 8 26
9. Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski     3   2 10 15
10. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski 6   1       7
11. Jacek Grzymała-Sojecki Automobilklub Częstochowski   2 2       4
12. Marcin Olejnik Automobilklub Częstochowski         3   3
 
Klasa markowa Cinquecento:   2 3 4 5 6  
1. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa     20 12 20 20 72
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski   2 15   15 15 47
3. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski   4 8 20 10 (3) 42
4. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski     10 10 8 10 38
5. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski   6 (4) 6 12 12 36
6. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki   20   4     24
7. Tadeusz Burkacki Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   10       6 16
8. Adam Tuszyński Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 3 8 4   16
9. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski   15         15
10. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa       15     15
11. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki   12   1     13
12. Jakub Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski     12       12
13. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki     1     8 9
14. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa       2 3 4 9
15. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki   8         8
16. Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola     6       6
17. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa         6   6
18. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski   3     2   5
19. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski       3     3
20. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki           2 2
21. Artur Glinczewski Diamykoon - Automobilklub Morski     2       2
22. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski         1   1
22. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki           1 1
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6  
1. Castrol Racing Team 46 55 50 50 47 47 295
2. Rak Racing 48 40 50 40 40 32 250
3. Team Warta   43 18 24 27 12 124
4. Piranha Team         32 20 52
5. Teral Team Racing 45           45
6. Motul Racing       25     25
 
Klasyfikacja klubowa: 1 2 3 4 5 6  
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 9 7,5 9 6 9 6 46,5
2. Automobilklub Wielkopolski 6 7,5 6 9 6 9 43,5
3. Automobilklub Kielecki 3 4 4 3 4 3,5 21,5
4. Automobilklub Morski 4 3 3 4 2 3,5 19,5
5. Automobilklub Częstochowski 2 2 2 1 3 2 12
6. Automobilklub Krakowski       2 1   3
7. Automobilklub Szczeciński 1         1 2
8. Automobilklub Łódzki     1       1
9. Automobilklub Śląski   1         1
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski
 

Puchar Cinquecento:

  2 3 4 5 6  
1. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa     50 45 50 50 195
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski   39 47 (31) 47 47 180
3. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski   41 43 50 44 (40) 178
4. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski   (37) 44 44 43 44 175
5. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski   42 (41) 42 45 45 174
6. Adam Tuszyński Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   38 40 43 41 (37) 162
7. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   36 (32) 39 40 41 156
8. Tadeusz Burkacki Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   44 (27) 37 24 42 147
9. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki   45 34 38   24 141
10. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa     33 35 42 28 138
11. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski   40   26 39 26 131
12. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski   30 25 33 35 (17) 123
13. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski   33 12   38 36 119
14. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki     38 34   43 115
15. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa     23 24 33 33 113
16. Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola   18 42 36   16 112
17. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki   50 19 41     110
18. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki   32 37     39 108
19. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski   35   40 30   105
20. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki   43 20     34 97
21. Marek Szymczyk Auto-Centrum - Autoklub Rzemieślnik Warszawa     30   32 35 97
22. Andrzej Wodziński Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   19   23 31 23 96
23. Jerzy Dyszy Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa     36 19 37   92
24. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski   23 15 27   27 92
25. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński     14 20 28 19 81
26. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski   34   22 23   79
27. Juliusz Podolski HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki   20   30 29   79
28. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa       25 26 25 76
29. Grzegorz Karczewski Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski     17 21 36   74
30. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski         34 31 65
31. Zbigniew Czarnocki Brus-Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   17   28   18 63
32. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa     31 29     60
33. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki     16     38 54
34. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski   24 24       48
35. Jakub Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski     45       45
36. Witold Pomin KM "Winogrady" Poznań   21 22       43
37. Otto Bartkowiak Automobilklub Śląski         21 20 41
38. Krzysztof Wodziński Italmot - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   27 13       40
39. Henryk Pinis Automobilklub Częstochowski     18   19   37
40. Mariusz Pych Automobilklub Polski       32     32
40. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski           32 32
42. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski   31         31
43. Tomasz Kurelski Automobilklub Słupski           30 30
44. Marcin Majewski Team Warta - Automobilklub Kielecki   29         29
44. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski           29 29
46. Tomasz Ryborz Automobilklub Śląski   28         28
46. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa     28       28
48. Sebastian Lewandowski Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   26         26
49. Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa         25   25
50. Robert Podolski Trans-Auto Zabrze - Automobilklub Kielecki   22         22
50. Grzegorz Baran Castrol Racing Team / Auto Golf - Autoklub Rzemieślnik Warszawa         22   22
50. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa           22 22
53. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski     21       21

53.

Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa          

21

21

55. Igor Kurkowski Automobilklub Radomski         20   20
 
Puchar Cinquecento - zawodnicy do 23 roku życia:

1.

Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski              

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa E-1600 - Formuła Mondial - samochody wyścigowe do 1600 cm3; klasa Inter E-1600 - Międzynarodowe WSMP
- Klasa E-1300 - Formuła Easter - samochody wyścigowe do 1300 cm3; klasa Inter E-1300 - Międzynarodowe WSMP
- Klasa H pow. 1600 - samochody grupy H powyżej 1600 cm3
- Klasa H-1600 - samochody grupy H do 1600 cm3; klasa Inter H-1600 - Międzynarodowe WSMP
- Klasa A-850 - samochody grupy A do 850 cm3
- Klasa N-126p - samochody Polski Fiat 126p grupy N
- Klasa Cinqeucento A - samochody Fiat Cinquecento 900 grupy A

Puchar Cinquecento - samochody Fiat Cinquecento 900 grupy N. Samochody przyznawane były zawodnikom drogą losowania. Kierowcy zdobywali punkty zarówno do klasyfikacji Pucharu Cinquecento jak i w klasie markowej Cinquecento, która była traktowana jako jedna z klas WSMP.

Przebieg zawodów Pucharu Cinquecento
Po treningach zawodnicy dzieleni byli na 3 grupy, które uczestniczyły w trzech wyścigach kwalifikacyjnych. Pierwsza 12-tka z każdego wyścigu kwalifikacyjnego wchodziła do finału. Sposób przydzielania pozycji startowych w finale: 1 pole startowe - zwycięzca 1-szego wyścigu kwalifikacyjnego, 2 pole - zwycięzca 2-giego, 3 pole - zwycięzca 3-ciego, 4 pole - 2-gi w pierwszym, 5 pole - 2-gi w drugim itd.

System punktacji
We wszystkich klasach WSMP przyznawano punkty za pierwszych 10 miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1.
Punktacja Pucharu Cinquecento: 50-47-45-44-43-42-41-40-39-38 itd.
W WSMP i Pucharze C-C zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze wyniki.
W klasyfikacji klubowej przyznawano punkty za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- Sport 1994
- Motor 1993-94
- Program 2 el. WSMP - Kielce
- Gazeta Dolnośląska
- Materiały: Grzegorz Chyła


<< WSMP 1993] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995 >>