<< 2 el. RSMP 1969 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1969] [4 el. RSMP 1969 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1969 - lista startowa]


17-19.07.1969 - 29. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP (+ el. Rajdowych Mistrzostw Europy i Rajdowego Pucharu Krajów Socjalistycznych)

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2210 km, w tym: 16 odcinków specjalnych, 3 próby szybkości płaskiej, 3 próby szybkości górskiej o łącznej długości 318,5 km.
Próby sportowe:
- 17.08: SP 1: Kraków (lotnisko Czyżyny), OS 1: Zawoja - Zubrzyca Dolna, OS 2: Jaszczurówka - Wierch Poroniec, OS 3: Limanowa - Zbludza, OS 4: Młynne - Żegocina.
- 18.07: OS 5: Las Wolski - Bielany, OS 6: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa, SG 1: Limanowa, OS 7: Zbludza - Limanowa, SP 2: Kraków (lotnisko Czyżyny), OS 8: Zieleniec, SG 2: Kudowa Zdrój - Karłów, OS 9: Kudowa Zdrój - Radków, OS 10: Włodkowice - Świerki.
- 19.07: OS 11: Rościszów - Walim, SP 3: Kowary - Kamienna Góra - Miszkowice - Jankowice - Kowary, OS 12: Walim - Rościszów, OS 13: Jodłownik - Wolibórz, OS 14: Świerki - Włodkowice, OS 15: Radków - Kudowa Zdrój, SG 3: Salmopol, OS 16: Salmopol - Szczyrk.
Pogoda: pierwszego dnia przelotny deszcz.

1. (1.*) Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S   10488,79 pkt.
2.   Gilbert Staepelaere
Andre Aerts
B
B
  Ford Escort TC   10716,46 pkt.
3.   Harry Kallstrom
Gunnar Haggbom
S
S
  Lancia Fulvia 1,3 HF   10726,83 pkt.
4. (2.*) Ryszard Nowicki
Marian Bień
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault 8 Gordini 1. m. w kl. 4 11083,81 pkt.
5.   Walter Poltinger
Gosta Zwilling
A
A
  Porsche 911 T   11141,55 pkt.
6.   Kurt Simonsen
Staffan Elm

DK
DK

  Opel Kadett Rally   11721,09 pkt.
7.   Alcide Paganelli
Domenico Russo
I
I
  Lancia Fulvia 1,3 HF   11793,22 pkt.
8.   Margaret Lowrey
Patrica Wright
GB
GB
  Ford Escort TC    
9.   Kenneth Gram
Mogene Boesgaard
DK
DK
  Austin Mini Cooper S   12156,80 pkt.
10.   Manfred Gudladt
Eberhard Kuhna
D
D
  Porsche 911 SE   12207,22 pkt.
11. (3.*) Andrzej Komorowski
Longin Bielak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini 2. m. w kl. 4 12409,51 pkt.
12. (4.*) Błażej Krupa
Wiesław Mrówczyński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 124 Sport Coupe 1. m. w kl. 5 12623,68 pkt.

13.

  Gunther Graies
Harald Wurfel

DDR
DDR

  Wartburg 353  

12730,53 pkt.

14.

  Peter Hommel
Gunter Bork

DDR
DDR

  Wartburg 353  

12776,35 pkt.

15.

(5.*)

Lelio Lattari
Ryszard Wojtowicz
PL
PL
  Alfa Romeo 2. m. w kl. 5

12836,47 pkt.

16.

  Karlfrid Weigert
Bernhard Malsch

DDR
DDR

  Wartburg 353  

13083,18 pkt.

17. (6.*) Ryszard Żyszkowski
Piotr Mystkowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 1600 3. m. w kl. 5 13094,26 pkt.

18.

  Gunnar Holm
Haino Ruutel
SU
SU
  Moskwicz 412  

13177,92 pkt.

19.

  Nicolas Ward
Brian Langley
GB
GB
  Ford Escort TC  

13521,75 pkt.

20.

(7.*) Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski BMW 1600 Ti 4. m. w kl. 5

13639,76 pkt.

21. (8.*) Henryk Krakowczyk
Tadeusz Kudłaty
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Fiat 850 Coupe 1. m. w kl. 3 13753,89 pkt.
22. (9.*) Janusz Bronikowski
Mieczysław Urtnowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski NSU Prinz 1000 C 2. m. w kl. 3 14206,12 pkt.
23. (10.*) Kazimierz Jaromin
Wojciech Schramm
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 1. m. w kl. 2 14300,16 pkt.

24.

  Horst Storbeck
Hubert Kallus

DDR
DDR

  Trabant 601  

14464,22 pkt.

25.

  Voldo Mjaeots
Yuchan Sein
SU
SU
  Moskwicz 412  

14612,05 pkt.

26.

  Bela Balzsay
Elek Farkas
H
H
  Austin Cooper 1000  

14774,61 pkt.

27.

(11.*)

Mieczysław Dziewulski
Ryszard Wesołowski
PL
PL
Automobilklub Łódzki Zastava 750 2. m. w kl. 2

14818,99 pkt.

28.

  Mihaly Balatoni
Istvan Sandor
H
H
  Skoda 1000 MB G  

15018,14 pkt.

29. (12.*) Maciej Jasiński
Joanna Jasińska
PL
PL
Automobilklub Warszawski Honda N 600 1. m. w kl. 1 15127,64 pkt.

30.

  Miroslav Steiskal
Karel Plicka
CS
CS
  Skoda 1100 MB  

15519,66 pkt.

31.

(13.*) Jan Soczek
Krzysztof Janarek
PL
PL
  Renault 10 3. m. w kl. 3

16048,21 pkt.

32.

  Preben Nielsen
Troel Wintpier Kristensen
DK
DK
  Citroen DS 21  

16144,77 pkt.

33. (14.*) Robert Mucha
Zbigniew Dziadura
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Syrena 104 3. m. w kl. 2 16251,08 pkt.

34.

(15.*) Andrzej Mordzewski
Maria Bator
PL
PL
  Fiat 850 4. m. w kl. 2

16458,38 pkt.

35.

  Manfred Hetzer
Klaus Heinig

DDR
DDR

  Trabant 601  

16745,34 pkt.

36. (16.*) Franciszek Aromiński
Dominik Mydlarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 10 4. m. w kl. 3 16969,47 pkt.

37.

  Volker Beyer
Werner Schramm

DDR
DDR

  Trabant 601  

17115,94 pkt.

38. (17.*) Wiesław Gawron
Monika Gawron
PL
PL
Automobilklub Olsztyński Trabant 601 2. m. w kl. 1 17147,47 pkt.
39. (18.*) Jerzy Bachtin
Kazimierz Ziółkowski
PL
PL
Automobilklub Olsztyński Trabant 601 3. m. w kl. 1 17569,61 pkt.

40.

  Johannes B. Sorensen
Bertel Orl. Pedersen
DK
DK
  Renault  

17614,31 pkt.

41. (19.*) Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 5. m. w kl. 2 18138,75 pkt.

42.

  Dieter Kudrass
Irene Webers

DDR
DDR

  Wartburg 353  

18179,83 pkt.

43.

(20.*) Janusz Motylewski
Bogdan Otfinowski
PL
PL
  Zastava 750 6. m. w kl. 2

22565,05 pkt.

* - klasyfikacji polskich załóg.

Odpadli m. in.:

po OS 14

Władysław Domański
Edward Bogusławski
PL
PL
FSO Syrena 104 kl. 2  

OS 9

Krzysztof Strykier
Andrzej Gieysztor
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti kl. 5

(skrzynia
biegów)

OS 5

Krzysztof Komornicki
Lech Jaworowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alpine Renault A-110  

(wypadek)

OS 5

Marek Barański
Elżbieta Wojtowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini kl. 4

(wypadek)

OS 5

Werner Becker
Joachim Warmbold
D
D
  BMW 1600  

(wypadek)

OS 1

Fioder Kramer
Gisela Kramer

DDR
DDR

  Trabant 601  

(wypadek)

  Marian Skrzypek
Ryszard Piechota
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 850 kl. 2  

Wystartowały 73 załogi, ukończyło rajd 43 (w tym 20 polskich).


<< 2 el. RSMP 1969 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1969] [4 el. RSMP 1969 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1969 - lista startowa]