<< 2 el. RSMP 1969 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1969] [4 el. RSMP 1969 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1968 - RSMP]
<< Rajd Polski 1968 - MEC]

[Rajd Polski 1970 >>

[Rajd Polski 1969 - lista startowa]


17-19.07.1969 - 29. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP + 6 el. ERC + 2 el. PPiP

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2210 km, w tym: 16 odcinków specjalnych (o łącznej długości ok. 170 km), 3 próby szybkości płaskiej, 3 próby szybkości górskiej (o łącznej długości 18 km). Długość prób sportowych: 318,5 km.
Próby sportowe:
- I etap (17.07): SP 1: Kraków (lotnisko Czyżyny) (10 okr. = 34 km), OS 1: Zawoja - Zubrzyca Dolna (10 km), OS 2: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13), OS 3: Limanowa - Zbludza (14), OS 4: Młynne - Żegocina (7)
- I etap (18.07): OS 5: Las Wolski - Bielany (5), OS 6: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa (11), OS 7: Zbludza - (SG 1 Limanowa 10 km) - Limanowa (18)
- II etap (18.07): SP 2: Kraków (lotnisko Czyżyny) (10 okr. = 34 km), OS 8: Młoty - Lasówka (8,3), OS 9: Kudowa Zdrój - (SG 2 Kudowa - Karłów 7 km) - Radków (18)
- II etap (19.07): OS 10: Włodkowice - Świerki (8,7), OS 11: Rościszów - Walim (8,5), SP 3: Kowary - Kamienna Góra - Miszkowice - Jankowice - Kowary (2 okr. = 62), OS 12: Walim - Rościszów (8,5), OS 13: Jodłownik - Wolibórz (8,5), OS 14: Świerki - Włodkowice (8,7), OS 15: Radków - Kudowa Zdrój (18), OS 16: Salmopol - (SG 3 Salmopol 5,5 km) - Szczyrk (9)
Pogoda: pierwszego dnia przelotny deszcz.
Nawierzchnia: asfalt
---------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkosci górskiej
SP - próba szybkości płaskiej

Klasyfikacja generalna: ERC RSMP  
1. 1.(1)
1.(2)
Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S 1. gr. III gr. III 10488,79 pkt.
2.   Gilbert Staepelaere
Andre Aerts
B
B
  Ford Escort TC 1. kl. 4   10716,46 pkt.
3.   Harry Kallstrom
Gunnar Haggbom
S
S
  Lancia Fulvia 1,3 Coupe HF 1. kl. 3   10726,83 pkt.
4. 2.(1)
2.(2)
Ryszard Nowicki
Marian Bień
PL
PL
Renault - Automobilklub Krakowski Renault 8 Gordini 2. kl. 3 1. kl. 4 11083,81 pkt.
5.   Walter Poltinger
Gosta Zwilling
A
A
  Porsche 911 T 2. gr. III   11141,55 pkt.
6.   Kurt Simonsen
Staffan Elm

DK
DK

  Opel Kadett Rally 1. kl. 5   11721,09 pkt.
7.   Alcide Paganelli
Domenico Russo
I
I
  Lancia Fulvia 1,3 HF 3. kl. 3   11793,22 pkt.
8.   Margaret Lowrey
Patrica Wright
GB
GB
  Ford Escort TC 2. kl. 4    
9.   Kenneth Gram
Mogene Boesgaard
DK
DK
  Austin Mini Cooper S 4. kl. 3   12156,80 pkt.
10.   Manfred Gudladt
Eberhard Kuhna
D
D
ADAC Porsche 911 SE 3. gr. III   12207,22 pkt.
11. 3.(1)
3.(2)
Andrzej Komorowski
Longin Bielak
PL
PL
Renault - Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini 5. kl. 3 2. kl. 4 12409,51 pkt.
12. 4.(1)
4.(2)
Błażej Krupa
Wiesław Mrówczyński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 124 Sport Coupe 3. kl. 4 1. kl. 5 12623,68 pkt.

13.

5.(1)

Gunther Gries
Harald Wurfel

DDR
DDR

VEB Eisenach Wartburg 353 1. kl. 2  

12730,53 pkt.

14.

6.(1)

Peter Hommel
Gunter Bork

DDR
DDR

VEB Eisenach Wartburg 353 2. kl. 2  

12776,35 pkt.

15.

7.(1)
5.(2)

Lelio Lattari
Ryszard Wojtowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 4. kl. 4 2. kl. 5

12836,47 pkt.

16.

8.(1)

Karlfrid Weigert
Bernhard Malsch

DDR
DDR

VEB Eisenach Wartburg 353 3. kl. 2  

13083,18 pkt.

17. 9.(1)
6.(2)
Ryszard Żyszkowski
Piotr Mystkowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 1600 5. kl. 4 3. kl. 5 13094,26 pkt.

18.

10.(1)

Gunnar Holm
Haino Ruutel
SU
SU
Moskwicz - CAMK Moskwicz 412 6. kl. 4  

13177,92 pkt.

19.

  Nicolas Ward
Brian Langley
GB
GB
  Ford Escort TC 7. kl. 4  

13521,75 pkt.

20.

11.(1)
7.(2)
Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski BMW 1600 Ti 8. kl. 4 4. kl. 5

13639,76 pkt.

21. 12.(1)
8.(2)
Henryk Krakowczyk
Tadeusz Kudłaty
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Fiat 850 Coupe 4. kl. 2 1. kl. 3 13753,89 pkt.
22. 13.(1)
9.(2)
Janusz Bronikowski
Mieczysław Urtnowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski NSU Prinz 1000 C 5. kl. 2 2. kl. 3 14206,12 pkt.
23. 14.(1)
10.(2)
Kazimierz Jaromin
Wojciech Schramm
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 1. kl. 1 1. kl. 2 14300,16 pkt.

24.

15.(1)

Horst Storbeck
Hubert Kallus

DDR
DDR

ADMV Trabant 601 2. kl. 1  

14464,22 pkt.

25.

16.(1)

Voldo Mjaeots
Yuchan Sein
SU
SU
CAMK Moskwicz 412 9. kl. 4  

14612,05 pkt.

26.

17.(1)

Bela Balzsay
Elek Farkas
H
H
  Austin Cooper 1000 6. kl. 2  

14774,61 pkt.

27.

18.(1)
11.(2)

Mieczysław Dziewulski
Ryszard Wesołowski
PL
PL
Automobilklub Łódzki Zastava 750 3. kl. 1 2. kl. 2

14818,99 pkt.

28.

19.(1)

Mihaly Balatoni
Istvan Sandor
H
H
  Skoda 1000 MB G 7. kl. 2  

15018,14 pkt.

29. 20.(1)
12.(2)
Maciej Jasiński
Joanna Jasińska
PL
PL
Automobilklub Warszawski Honda N 600 4. kl. 1 1. kl. 1 15127,64 pkt.

30.

21.(1)

Miroslav Steiskal
Karel Plicka
CS
CS
  Skoda 1100 MB 8. kl. 2  

15519,66 pkt.

31.

22.(1)
13.(2)
Jan Soczek
Krzysztof Janarek
PL
PL
Renault Renault 10 9. kl. 2 3. kl. 3

16048,21 pkt.

32.

  Preben Nielsen
Troel Wintpier Kristensen
DK
DK
  Citroen DS 21 1. kl. 6  

16144,77 pkt.

33. 23.(1)
14.(2)
Robert Mucha
Zbigniew Dziadura
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Syrena 104 5. kl. 1 3. kl. 2 16251,08 pkt.

34.

24.(1)
15.(2)
Andrzej Mordzewski
Maria Bator
PL
PL
  Fiat 850 6. kl. 1 4. kl. 2

16458,38 pkt.

35.

25.(1)

Manfred Hetzer
Klaus Heinig

DDR
DDR

  Trabant 601 7. kl. 1  

16745,34 pkt.

36. 26.(1)
16.(2)
Franciszek Aromiński
Dominik Mydlarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 10 10. kl. 2 4. kl. 3 16969,47 pkt.

37.

27.(1)

Volker Beyer
Werner Schramm

DDR
DDR

ADMV Trabant 601 8. kl. 1  

17115,94 pkt.

38. 28.(1)
17.(2)
Wiesław Gawron
Monika Gawron
PL
PL
Automobilklub Olsztyński Trabant 601 9. kl. 1 2. kl. 1 17147,47 pkt.
39. 29.(1)
18.(2)
Jerzy Bachtin
Kazimierz Ziółkowski
PL
PL
Automobilklub Olsztyński Trabant 601 10. kl. 1 3. kl. 1 17569,61 pkt.

40.

  Johannes B. Sorensen
Bertel Orlando Pedersen
DK
DK
  Renault 11. kl. 2  

17614,31 pkt.

41. 30.(1)
19.(2)
Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 11. kl. 1 5. kl. 2 18138,75 pkt.

42.

31.(1)

Dieter Kudrass
Irene Webers

DDR
DDR

ADMV Wartburg 353 12. kl. 2  

18179,83 pkt.

43.

32.(1)
20.(2)
Janusz Motylewski
Bogdan Otfinowski
PL
PL
  Zastava 750 12. kl. 1 6. kl. 2

22565,05 pkt.

(1) - Miejsca w klasyfikacji PPiP.
(2) - Miejsca w klasyfikacji generalnej RSMP.

Odpadli:

po OS 14

Władysław Domański
Edward Bogusławski
PL
PL
  Syrena 104 kl. 1 kl. 2  

OS 9

Krzysztof Strykier
Andrzej Gieysztor
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti kl. 5 kl. 6

(skrzynia
biegów)

OS 5

Krzysztof Komornicki
Lech Jaworowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alpine Renault A-110 1300 gr. III gr. III

(wypadek)

OS 5

Werner Becker
Joachim Warmbold
D
D
  BMW 1600 kl. 4  

(wypadek)

OS 5

Marek Barański
Elżbieta Wojtowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini kl. 3 kl. 4

(wypadek)

OS 1

Fioder Kramer
Gisela Kramer

DDR
DDR

  Trabant 601 kl. 1  

(wypadek)

  Mieczysław Sochacki
Zenon Leszczuk
PL
PL
  Porsche 911 gr. III gr. III  
  Carl Syberg
Borge Pedersen
DK
DK
  Opel GT gr. III    
  Claes Billstam
Anders Berg
S
S
  Opel Kadett Rally kl. 5    
  Bernd von Bergmann
Aleksander Kurzius
D
PL
  Volvo 142 S kl. 5    
  Arno Hojgard
Kurt Mortensen
DK
DK
  Volvo 122 S kl. 5    
  Zbigniew Fabierkiewicz
Roman Żółtowski
GB
GB
  Porsche 912 kl. 4    
  Janusz Wojtyna
Bronisław Czekała
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p 1500 kl. 4 kl. 5  
  Ryszard Kopczyk
Wojciech Siwecki
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Alfa Romeo kl. 4 kl. 5  
  Per Sander Holm
Otto Kristensen
DK
DK
  Fiat 124 Coupe kl. 4    
  Kastytis Girdauskas
Vidmautas Ohutele
SU
SU
  Moskwicz 412 kl. 4    
  Evgeny Andreev
Eduard Singurindi
SU
SU
  Moskwicz 412 kl. 4    
  Haino Sepp
Tomas Bernstein
SU
SU
  Moskwicz 412 kl. 4    
  Stanisław Stolarski
Janusz Zdrojewski
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1500 kl. 4 kl. 5  
  Andrzej Wojciechowski
Zygmunt Wiśniowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini kl. 3 kl. 4  
  Istvan Rusznyak
Zoltan Foldvari
H
H
  Austin Cooper S kl. 3    
  Włodzimierz Groblewski
Michał Rybicki
PL
PL
Automobilklub Morski NSU Prinz 1000 kl. 2 kl. 3  
  Zoltan Kovags
Attila Nemeth
H
H
  Fiat 850 Coupe S kl. 2    
  Egon Culmbacher
Wolfgang Strechlow

DDR
DDR

  Wartburg 353 kl. 2    
  Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
PL
PL
  Steyr Puch 650 TR kl. 1 kl. 2  
  Zygmunt Klimaszyk
Przemysław Olejnik
PL
PL
  Zastava 750 kl. 1 kl. 2  
  Tadeusz Byzia
Tadeusz Stryczek
PL
PL
  Syrena 104 kl. 1 kl. 2  
  Adam Masłowiec
Ireneusz Stankiewicz
PL
PL
Automobilklub Śląski Syrena 104 kl. 1 kl. 2  
  Jacek Pajor
Karol Piekarski
PL
PL
  Trabant 601 kl. 1 kl. 1  
  Andrzej Szulc
Włodzimierz Winiarski
PL
PL
Automobilklub Morski Fiat 850 kl. 1 kl. 2  
  Marian Skrzypek
Ryszard Piechota
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 850 kl. 1 kl. 2  

Wystartowały 74 załogi, ukończyło rajd 43 (w tym 20 polskich).

 
Klasyfikacja zespołów narodowych:

1.

Polska (Nowicki, Smorawiński, Zasada) 35 212,36

2.

NRD (Storbeck, Hommel, Gries) 39 971,10
 
Klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

Automobilklub Krakowski (Jaromin, Nowicki, Zasada) 35 872,76

2.

Automobilklub Warszawski II (Bronikowski, Krupa, Żyszkowski) 39 924,06

3.

ADMV (Storbeck, Beyer, Kudrass) 49 759,99
 
Klasyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

VEB Eisenach (Hommel, Weigert, Gries) 38 590,06

2.

Renault (Soczek, Nowicki, Komorowski) 39 541,53

<< 2 el. RSMP 1969 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1969] [4 el. RSMP 1969 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1968 - RSMP]
<< Rajd Polski 1968 - MEC]

[Rajd Polski 1970 >>

[Rajd Polski 1969 - lista startowa]