<< RSMP 1990] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1991

23.02.1991 1 eliminacja RSMP 7. Dolnośląski Rajd Zimowy  
19-20.04.1991 2 eliminacja RSMP 16. Rajd Krakowski Lista
18.05.1991 3 eliminacja RSMP 19. Rajd Elmot Lista
6-7.07.1991 4 eliminacja RSMP 22. Rajd Festiwalowy  
20-21.09.1991 5 eliminacja RSMP 39. Rajd Wisły Lista
24-26.10.1991 6 eliminacja RSMP 11. Rajd Karkonoski  

Lista priorytetowa PZM na sezon 1991

Lista priorytetowa przyznawała numery startowe 14-tce najlepszych kierowców rajdowych kraju. Listę ustalano na podstawie wyników z ostatnich trzech lat.

1. Marian Bublewicz
2. Andrzej Koper
3. Paweł Przybylski
4. Mirosław Krachulec
5. Lesław Orski
6. Bogdan Herink
7. Wiesław Stec
8. Marek Sadowski
9. Vitautas Sabataitis
10. Romuald Chałas
11. Krzysztof Hołowczyc
12. Dariusz Poletyło
14. Paweł Petrys
15. Janusz Szerla

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1991

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6  
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
Marlboro R. T. Poland Stomil Olsztyn
AP Warszawa
Ford Sierra RS Cosworth; Mazda 323 4WD   20 20 20 20   80
2. Marek Gieruszczak Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4; Toyota Corolla GTi 15 (10) 12 15   20 62
2. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Texas R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Audi Coupe Quattro 20 12     15 15 62
4. Maciej Maciejewski Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4; Toyota Corolla GTi 15 10 12 15     52
5. Romuald Chałas
Janusz Siniarski
Universal - AP Warszawa Mazda 323 4WD 12   (4) 12 12 12 48
6. Andrzej Koper
Maciej Wisławski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V   15 15     10 40
7. Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara   8 (3) 8 10 8 34
8. Marek Skrobot Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4           20 20
9. Marek Sadowski
Grzegorz Gac
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mazda 323 4WD     8 6   6 20
10. Robert Herba
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V; Łada 2108 Samara   4 6 1 8 (1) 19
11. Vitautas Sabataitis
Arunas Bukmanas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara     10 2 6   18
12. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD 8 3 (1)   3 3 17
13. Wiesław Stec
Artur Skorupa
Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Opel Manta GTE       10 4   14
14. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski
Automobilklub Śląski
Mazda 323 GTX; Mazda 323 4WD 10 2     2   14

15.

Robert Ziemski OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD   3 1   3 3 10
16. Sławomir Chmielewski OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD 8           8
17. Sławomir Szaflicki
Andrzej Górski
OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD; Mazda 323 GTX 3     3 1   7
18. Adam Grycan
Dariusz Olesiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mazda 323 4WD 6           6
18. Jan Kościuszko
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Lancia Delta HF Integrale 16V   6         6
20. Robert Gryczyński
Klaudiusz Rak
Automobilklub Śląski Mazda 323 4WD; Polonez 1600 2     4     6
21. Piotr Kufrej
Malina Wiechowska
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi 4           4
21. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V           4 4
23. Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
AP Warszawa
Suzuki Swift GTi 16V     2       2
23. Rolandas Mackiavicius
Juozas Leonavicius
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara           2 2
25. Robert Zaremba
Karol Chwaleba
Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 1           1
25. Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
Automobilklub Krakowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Ford Sierra RS Cosworth   1         1
 
Klasa A-14: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Godwod
Sławomir Kazimierczak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600   9     6 9 24
1. Piotr Świeboda Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600   6   9 9   24

3.

Piotr Wróbel
Andrzej Ślimak
Automobilklub Krakowski Polonez 1600; Polonez 1500   3   6   6 15
4. Tomasz Jaszczowski Automobilklub Opolski Polonez 1600      

9

   

9

4. Malina Wiechowska Automobilklub Krakowski Polonez 1600        

9

 

9

6.

Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600   6        

6

7. Piotr Banachowicz
Piotr Łopata
Automobilklub Krakowski Polonez 1600   4         4
8. Tomasz Kozłowski
Edmund Olczak
Automobilklub Krakowski Polonez 1600   2         2
 
Klasa A-13: 1 2 3 4 5 6  
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
Marlboro R. T. Poland Stomil Olsztyn
AP Warszawa
Ford Sierra RS Cosworth; Mazda 323 4WD   9 9 9 9   36
2. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Texas R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Audi Coupe Quattro 9 4     6 6 25
3. Marek Gieruszczak Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4   3 4 6   9 22
4. Andrzej Koper
Maciej Wisławski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V   6 6     3 15
5. Romuald Chałas
Janusz Siniarski
Universal - AP Warszawa Mazda 323 4WD     3 4 4 4 15
6. Maciej Maciejewski Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4   3 4 6     13
7. Sławomir Szaflicki
Andrzej Górski
OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD; Mazda 323 GTX 6     2 2   10
8. Wiesław Stec
Artur Skorupa
Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Opel Manta GTE   2 2 3 3   10
9. Marek Skrobot Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4           9 9
10. Lesław Orski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 4         2 6
11. Andrzej Terej Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 4           4
12. Tomasz Chmiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V           2 2
13. Bohdan Ludwiczak
Krzysztof Szeszko
OKS Stomil Olsztyn Ford Sierra   1         1
13. Włodzimierz Skrodzki
Zbigniew Bieniewski
AP Warszawa             1 1
 
Klasa A-12: 1 2 3 4 5 6  
1. Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara   9 (6) 9 9 9 36

2.

Vitautas Sabataitis
Arunas Bukmanas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara     9 6 6   21

3.

Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi 6 6 4   4   20

4.

Malina Wiechowska Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi 6 6 4      

16

5. Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla GTi 9           9
6. Rolandas Mackiavicius
Juozas Leonavicius
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara         3 6 9
7. Jarosław Baran Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi        

4

 

4

7. Robert Gryczyński
Klaudiusz Rak
Automobilklub Śląski Polonez 1600

4

         

4

9. Kestutis Svedas
Kastylis Svedas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara     3       3
9. Robert Herba
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara

3

          3
 

Klasa A-10:

1 2 3 4 5 6  
1. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 9   2   9 9 29
2. Robert Bałtyn
Sławomir Mieszkowski
Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p 6 9 6   3   24
3. Andrzej Witek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     2   9 9

20

4. Maciej Maleszko
Mariusz Sobczak
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p     4   6 6 16
5. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Automobilklub Śląski
Automobilklub Beskidzki
Polski Fiat 126p     9       9
5. Piotr Goworowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 9           9
7. Jacek Sokólski
Jerzy Jędrzejek
Automobilkub Sudecki Polski Fiat 126p     3   4   7
8. Piotr Oryński
Jarosław Zbróg
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 4           4
 
Klasa N-04: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Sadowski
Grzegorz Gac
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mazda 323 4WD     9 9   9 27
2. Krzysztof Hołowczyc
Robert Ziemski
OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD (4) 4 6 (4) 9 6 25
3. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski
Automobilklub Śląski
Mazda 323 GTX; Mazda 323 4WD 6 3   3 6   18
4. Maciej Hołuj Automobilklub Krakowski Lancia Delta HF Integrale 16V; Renault 5 GT Turbo   9     4  

13

5. Jan Kościuszko Automobilklub Krakowski Lancia Delta HF Integrale 16V   9         9
5. Romuald Chałas
Janusz Siniarski
Universal - AP Warszawa Mazda 323 4WD 9           9
7. Robert Zaremba Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 2   4 2     8
8. Robert Gryczyński
Klaudiusz Rak
Automobilklub Śląski Mazda 323 4WD       6    

6

9.

Wiesław Stróż Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale     4 2    

6

10. Sławomir Chmielewski OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD 4           4
10. Ryszard Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 5 GT Turbo         4   4
12. Wiesław Szczytyński
Paweł Kobylański
Automobilklub Dolnośląski Ford Sierra Cosworth     1 1   2 4
12. Jerzy Dyszy
Zbigniew Atłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
AP Warszawa
Fiat Uno Turbo 1 1 2       4
14. Adam Grycan
Dariusz Olesiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mazda 323 4WD 3           3
14. Zbigniew Łacisz
Tadeusz Burkacki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 5 GT Turbo     3       3
16. Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
Automobilklub Krakowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Ford Sierra RS Cosworth   2         2
16. Karol Chwaleba Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 2           2
 
Klasa N-03: 1 2 3 4 5 6  
1. Robert Herba
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V   6 9 9 9 (4) 33

2.

Waldemar Doskocz
Małgorzata Zemlińska
OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Krakowski
Volkswagen Golf GTi; Polonez 1600; Opel Kadett GSi     6 6 4 3 19
3. Andrzej Białowąs
Albert Luda
Automobilklub Śląski Volkswagen Golf GTi     4 4 6   14
4. Wacław Barański
Janusz Obrocki
Automobilkub Sudecki Volkswagen Golf GTi 16V     3       3
4. Bogdan Rogóż
Marek Szmidt
Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla         3   3
4. Piotr Gadomski
Piotr Górowski
Automobilklub Śląski Fiat Ritmo 105       3     3
 
Klasa N-02: 1 2 3 4 5 6  
1. Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
AP Warszawa
Suzuki Swift GTi 16V 6 9 9       24
2. Krzysztof Żelechowski
Piotr Gulbas
Automobilklub Morski Suzuki Swift GTi 4         9 13
3. Dariusz Wirkijowski Automobilklub Morski Suzuki Swift GTi   6 6       12
4. Jan Matłacz
Dariusz Pasternak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 9           9
5. Bogusław Bobby Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 3         4 7
6. Jarosław Klęka Automobilklub Morski Suzuki Swift GTi   6         6
6. Grzegorz Kłosiński Automobilklub Morski Suzuki Swift GTi     6       6
6. Bogdan Rogóż
Marek Szmidt
Automobilklub Dolnośląski             6 6
9. Henryk Krystoń
Ryszard Hupajło
Automobilklub Karkonoski FSO 1300     3     3 6
10. Piotr Granica
Marek Kaczmarek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500    

4

      4
10. Maciej Maciejewski Automobilklub Karkonoski            

4

4
12. Mirosław Skrobotowicz Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 3           3
13. Jerzy Panicz ONS Toyota Corolla

2

          2
13. Marek Ryndak Stomil Rzeszów Fiat Ritmo 105 TC    

2

      2
 
Klasa N-01: 1 2 3 4 5 6  
1. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

9

6

 

9

  24
2. Jan Hamera
Adam Balawajder
Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p

(4)

6

9

 

6

  21
3. Polikarp Kopiec Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p

6

3

4

 

4

  17
4. Piotr Gadomski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p

6

3

4

      13
5. Marek Skrzypkowski
Maciej Flisowski
Automobilklub Karkonoski
Automobilklub Sudecki
Polski Fiat 126p

9

          9
6. Artur Orlikowski
Marcin Wiertlewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

4

   

2

  6
7. Krzysztof Kostecki Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p

3

2

        5
8. Juliusz Biliński Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p        

4

  4
9. Renata Podolska Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p

3

          3
9. Włodzimierz Oleksyk
Maciej Gleixner
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p    

3

      3
9. Zbigniew Kotarba
Marcin Hoim
AMK Tarnów Polski Fiat 126p        

3

  3
12. Wojciech Raba Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p  

2

        2

13.

Bogdan Jankowski
Maciej Siejewicz
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p        

1

 

1

 
Klasyfikacja zespołowa: 1 2 3 4 5 6  
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

9

9

9

 

9

9

45
2. Automobilklub Dolnośląski

4

 

2

      6
3. Automobilklub Krakowski  

6

        6
4. Automobilklub Sudecki    

6

      6
5. OKS Stomil Olsztyn        

4

  4
6. Automobilklub Karkonoski    

3

      3
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wwicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.

W RSMP grupy N i A podzielone były na klasy:
- N-01 - markowa Polski Fiat 126p gr. N
- N-02 - samochody gr. N do 1600 cm3
- N-03 - samochody gr. N do 2000 cm3
- N-04 - samochody gr. N z silnikami powyżej 2000 cm3
- A-10 - samochody produkcji FSM gr. A do 700 cm3
- A-11 - samochody gr. A do 1300 cm3 produkcji byłych krajów socjalistycznych
- A-12 - pozostałe samochody gr. A do 1600 cm3
- A-13 - samochody gr. A powyżej 1600 cm3
- A-14 - markowa FSO 1600 i Polonez 1600 gr. A

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.
Punkty w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowych punktacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Auto Bazar 1991
- Sport 1991
- Motor 1991-92
- Auto Motor Sport 1991
- Auto International 1991
- Pędzą samochody mijają lata - Jerzy Lis
- Materiały: RC, AdamT, Grzegorz Chyła


<< RSMP 1990] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992 >>