<< 3 el.
RSMP 1995 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1995]
[5 el. RSMP 1995 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Polski 1995 - lista zgłoszeń]
Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 795 km, w tym 20 odcinków specjalnych
o łącznej długości 323,53 km.
Odcinki specjalne:
OS 1: Wrocław, Plac Andersa (2,00 km); OS 2: Sobótka -
Sulistrowiczki (17,67); OS 3: Rościszów - Lubachów (23,03); OS
4: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 5: Żdanów - Młynów
(13,60); OS 6: Włodowice - Świerki (8,73); OS 7: Ludwikowice -
Kamionki (14,89); OS 8: Rościszów - Lubachów (23,03); OS 9:
Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 10: Żdanów - Młynów (13,60);
OS 11: Włodowice - Świerki (8,73); OS 12: Ludwikowice -
Kamionki (14,89); OS 13: Rościszów - Lubachów (23,03); OS 14:
Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 15: Rościszów - Lubachów
II (22,63); OS 16: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 17:
Żdanów - Młynów (13,60); OS 18: Włodowice - Świerki (8,73);
OS 19: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 20: Rościszów -
Lubachów II (22,63)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: słonecznie przez większość trasy, na
OS 8 opady deszczu.
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | Enrico Bertone Massimo Chiapponi |
I I |
CW Sport | Toyota Celica 4WD | (kl. A-8) | 3:04:02 | ||||
2. | (1.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
PL PL |
Stomil Olsztyn / Mobil - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | 1. kl. A-8 | 3:06:07 | |||
3. | Bert De Jong Ton Hilen |
NL NL |
Ford Nederland BV | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 3:08:00 | ||||
4. | (2.*) | Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
PL PL |
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Escort RS Cosworth | 2. kl. A-8 | 3:08:20 | |||
5. | Dominique Bruyneel Erwin Mombaerts |
B B |
Ecurie Duindistel | Lancia HF Integrale 16V | (kl. A-8) | 3:12:59 | ||||
6. | Kurt Goettlicher Peter Diekmann |
A D |
Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 3:13:49 | |||||
7. | Aurelijus Simaska Gediminas Celiesius |
LT LT |
Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 3:14:16 | |||||
8. | Piergiorgio Bedini Luca Bonvicini |
I I |
Scuderia Jolly Club | Ford Escort RS Cosworth | (kl. N-4) | 3:14:55 | ||||
9. | (3.*) | Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
PL PL |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Maxi | 1. kl. A-7 1. F2 |
3:16:16 | |||
10. | Antonello Fidanza Alessandro Mari |
I I |
Mitsubishi Lancer Evo 2 | (kl. N-4) | 3:16:28 | |||||
11. | (4.*) | Robert Herba Andrzej Górski |
PL PL |
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski | Mitsubishi Lancer Evo 2 | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
3:16:56 | |||
12. | (5.*) | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
PL PL |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 2. kl. A-7 2. F2 |
3:17:13 | |||
13. | (6.*) | Wiesław Stec Artur Skorupa |
PL PL |
|
Ford Escort RS Cosworth | 2. gr. N 2. kl. N-4 |
3:20:47 | |||
14. |
Jindrich Stolfa Miroslav Fanta |
CZ |
Czech National Skoda Motorsport Team | Skoda Felicia Kit Car | (kl. A-6) | 3:21:46 |
||||
15. | (7.*) | Andrzej Chojnacki Mirosław Skrobotowicz |
PL PL |
Automobilklub
Polski Automobilklub Dolnośląski |
Ford Escort RS Cosworth | 3. gr. N 3. kl. N-4 |
3:24:46 | |||
16. |
Evgeni Vasin Aleksey Shchukin |
RUS |
Gazprom Rally Team | Opel Astra GSi 16V | (kl. A-7) | 3:25:12 |
||||
17. | (8.*) | Marek Sadowski Dariusz Dekuczyński |
PL PL |
Toyota Motor Poland / Castrol - A. Rzemieślnik Warszawa | Toyota Celica 4WD | 4. gr. N 4. kl. N-4 |
3:27:32 | |||
18. | (9.*) | Piotr Kufrej Maciej Hołuj |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | 5. gr. N 5. kl. N-4 |
3:28:16 | |||
19. | (10.*) | Andrzej Koper Jakub Mroczkowski |
PL PL |
Andrzej Koper Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | 6. gr. N 6. kl. N-4 |
3:29:56 | |||
20. | (11.*) | Janusz Kulig Dariusz Burkat |
PL PL |
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski | Opel Kadett GSi 16V | 7. gr. N 1. kl. N-3 3. F2 |
3:30:32 | |||
21. |
Jaroslav Stary Miroslav Slambora |
CZ |
Bohemia Tuning | Skoda Favorit 136 L | (kl. A-5) | 3:31:35 |
||||
22. |
(12.*) |
Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
PL |
Automobilklub
Dolnośląski Automobilklub Łódzki |
Ford Escort RS Cosworth | 8. gr. N 7. kl. N-4 |
3:33:11 |
|||
23. | (13.*) | Jarosław Pineles Henryk Pineles |
PL PL |
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 9. gr. N 2. kl. N-3 4. F2 |
3:34:32 | |||
24. | (14.*) | Zenon Sawicki Jarosław Baran |
PL PL |
Automobilklub
Polski Automobilklub Krakowski |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 3. kl. A-8 | 3:34:36 | |||
25. |
(15.*) |
Michał Rej Robert Bromke |
PL PL |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Nissan Sunny GTi | 10. gr. N 3. kl. N-3 5. F2 |
3:35:17 | |||
26. | (16.*) | Włodzimierz Skrodzki Erwin Meisel |
PL PL |
|
Honda Civic VTi | 11. gr. N 1. kl. N-2 6. F2 |
3:40:44 | |||
27. | (17.*) | Piotr Cekiera Artur Kobos |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 12. gr. N 2. kl. N-2 7. F2 |
3:40:58 | |||
28. |
(18.*) |
Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
PL PL |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Kadett GSi 16V | 13. gr. N 4. kl. N-3 8. F2 |
3:44:39 | |||
29. | (19.*) | Wojciech Nosalik Andrzej Białowąs |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | 3. kl. A-7 9. F2 |
3:44:54 | |||
30. | (20.*) | Marek Skrzypkowski Krzysztof Watała |
PL PL |
Automobilklub Sudecki | Opel Corsa GSi | 14. gr. N 3. kl. N-2 10. F2 |
3:45:17 | |||
31. | (21.*) | Bohdan Ludwiczak Krzysztof Szeszko |
PL PL |
Motoklub Olsztyn | Ford Escort RS Cosworth | 4. kl. A-8 | 3:47:32 | |||
32. |
Milan Vitek Miroslav Hanzlik |
CZ |
Bohemia Tuning | Skoda Favorit 136 L | (kl. N-1) | 3:48:14 |
||||
33. | (22.*) | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
PL PL |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Honda Civic | 15. gr. N 4. kl. N-2 11. F2 |
3:48:26 | |||
34. | (23.*) | Mariusz Mszyca Paweł Koprowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi | 16. gr. N 5. kl. N-3 12. F2 |
3:49:35 | |||
35. | (24.*) | Konrad Gałusza Tomasz Malec |
PL PL |
Radio Eska - Automobilklub Dolnośląski | Opel Corsa GSi | 17. gr. N 5. kl. N-2 13. F2 |
3:51:41 | |||
** |
(25.*) |
Jacek Sikora Jacek Sciciński |
PL PL |
Rafineria Czechowice / Autorex - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-PCA 14. F2 |
3:53:53 | |||
36. | (26.*) | Janusz Damentko Leszek Gontarz |
PL PL |
Automobilklub Morski | Toyota Corolla | 18. gr. N 6. kl. N-2 15. F2 |
3:55:03 | |||
** |
(27.*) |
Mariusz Ficoń Sławomir Mieszkowski |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-PCA 16. F2 |
3:55:04 | |||
37. | Jiri Tosovsky Michal Slama |
CZ |
Skoda Favorit 135 L | (kl. N-1) | 3:56:47 |
|||||
38. | (28.*) | Marek Nawarecki Jarosław Kaszyński |
PL PL |
KIM Rally - Automobilklub Krakowski | Peugeot 309 GTi 16V | 4. kl. A-7 17. F2 |
3:56:49 | |||
39. |
Boris Donskoy Igor Svientsitski |
UA |
Łada 2108 Samara | (kl. A-6) | 3:59:30 |
|||||
** |
(29.*) |
Damian Gielata Piotr Sapko |
PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 3. kl. A-PCA 18. F2 |
4:01:35 |
|||
** |
(30.*) |
Marek Ryndak Stanisław Bernadzik |
PL PL |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Abarth | 4. kl. A-PCA 19. F2 |
4:01:36 | |||
40. |
Petr Kral Milan Tous |
CZ |
RC Motorsport | Skoda Favorit 136 L / A | (kl. A-5) | 4:01:48 |
||||
41. | (31.*) | Ireneusz Wrzesiński Krzysztof Andrzejewski |
PL PL |
Automobilklub Sudecki | Peugeot 205 Rallye | 1. kl. A-5 20. F2 |
4:02:35 | |||
42. | Anatoli Lakushev Valeri Tonkoshkur |
UA |
Avto ZAZ | Tavria 1102 | (kl. A-5) | 4:02:35 |
||||
43. |
Peter H. Rumpfkeil Wolfgang Grashorn |
D |
AMH Diepholz | Mercedes-Benz 190 E 2.3-16V | (kl. A-8) | 4:03:14 |
||||
44. |
Ladislav Krcka Zdenek Kechner |
CZ |
Motoorplus Teplice | Skoda Favorit 135 LX | (kl. A-5) | 4:03:14 |
||||
** |
(32.*) |
Jan Chudzikiewicz Andrzej Mocie |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 5. kl. A-PCA 21. F2 |
4:04:34 | |||
45. | (33.*) | Filip Rybacki Wojciech Pepłowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi | 19. gr. N 6. kl. N-3 22. F2 |
4:04:52 | |||
46. |
(34.*) |
Mirosław Rusiecki Marcin Jaworski |
PL |
Automobilklub Morski | Peugeot 309 GTi | 20. gr. N 7. kl. N-3 23. F2 |
4:09:42 |
|||
47. |
Werner Rottenberg Thorsten Krug |
D |
vcb Berlin | Suzuki Swift GTi | (kl. N-1) | 4:13:56 |
||||
48. | (35.*) | Juliusz Palonka Dariusz Palonka |
PL |
Posicz - Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento 900 | 21. gr. N 7. kl. N-2 24. F2 |
4:19:35 |
|||
49. | (36.*) | Aleksander Bubel Grzegorz Osiński |
PL PL |
Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | 2. kl. A-5 25. F2 |
4:21:31 | |||
** |
(37.*) |
Włodzimierz Pawluczuk Marek Andrysz |
PL |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 6. kl. A-PCA 26. F2 |
4:29:07 |
|||
50. | (38.*) | Marcin Turski Jarosław Majewski |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 22. gr. N 8. kl. N-2 27. F2 |
4:33:49 |
|||
51. | (39.*) | Tomasz Kończyło Jacek Wyrzykowski |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Peugeot 205 GTi | 23. gr. N 8. kl. N-3 28. F2 |
4:36:38 |
|||
52. | (40.*) | Jarosław Buczek Apolinary Lechki |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | 24. gr. N 9. kl. N-2 29. F2 |
4:51:39 |
|||
* - miejsca w klasyfikacji
generalnej Mistrzostw Polski. ** - załogi w samochodach Fiat Cinquecento Abarth, które nie były uwzględniane w klasyfikacji międzynarodowej rajdu. |
||||||||||
Odpadli m. in.: | ||||||||||
OS 16 | Sergio Trevisan Gianni Sartori |
I I |
Scuderia Jolly Club | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (wycofali |
||||
po OS 13 | Jerzy Dyszy Krzysztof Różański |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (skrzynia |
||||
OS 13 | Jan Mortensen Finn Mogensen |
DK |
Ford Motorsport Danmark | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (podwozie) |
||||
po OS 8 | Romuald Chałas Zbigniew Atłowski |
PL |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (turbo) |
||||
OS 8 |
Roman Wrona Lech Wójcik |
PL |
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (skrzynia |
||||
OS 7 | Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
PL |
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (wypadek) |
||||
OS 7 | Robert Kępka Klaudiusz Rak |
PL |
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | kl. A-7 | (wypadek) |
||||
OS 4 | Krzysztof Wołkowyski Roman Domański |
PL |
ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 309 GTi 16V | kl. N-3 | (skrzynia |
||||
OS 4 | Maciej Kołomyjski Sławomir Łuba |
PL PL |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (przegub) | ||||
po OS 3 |
Stanislav Chovanec Henrich Kurus |
CZ |
Matador Rally Team Slovakia | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (silnik) |
||||
OS 3 | Bartłomiej Baniowski Tomasz Czopik |
PL |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | kl. A-8 | (wypadek) |
||||
po OS 1 | Leszek Kuzaj Paweł Boratyn |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (skrzynia biegów) |
||||
Birger Gundersen Kevin Gormley |
N |
Mike Little Preparations | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 |
(wycofali |
|||||
Helmut Fortkort Juergen Weber |
D |
Jan v. d. Marel | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 |
(wycofali |
|||||
Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
PL |
Nastar Team - Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-7 |
(wycofali |
|||||
Martin Krecek Martin Hruska |
CZ |
Czech National Skoda Junior Team | Skoda Favorit 136 L | kl. A-5 |
(wycofali |
|||||
Pavel Pokorny Ales Brzak |
CZ |
Rallyesport Podebrady | Skoda Favorit 135 LX | kl. A-5 |
(wycofali |
|||||
Josef Dunovsky Stanislav Kafka |
CZ |
Rallyesport Podebrady | Skoda Favorit 135 LX | kl. A-5 |
(wycofali |
|||||
Zdenek Hustak Radim Chrastecky |
CZ |
Autoklub IGTT | Skoda Favorit 135 LX | kl. A-5 |
(wycofali |
|||||
Jiri Klima Jiri Svoboda |
CZ |
Skoda Favorit 135 LX | kl. A-5 |
(wycofali |
||||||
Robert Gryczyński Tomasz Ryborz |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | kl. N-4 |
(wycofali |
|||||
W klasyfikacji międzynarodowej
wystartowało 75 załóg, sklasyfikowano 52. W klasyfikacji RSMP sklasyfikowano 40 załóg (w tym 6 w Pucharze Cinquecento). |
||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Bertone - 11, Hołowczyc - 5 (1 ex aequo), De Jong - 3 (1), Przybylski - 2 (1), Mortensen - 1 (1) | ||||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich (RSMP): | ||||||||||
1. | Rafineria Czechowice | |||||||||
2. | Mobil Motor Rally Team |
<< 3 el.
RSMP 1995 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1995]
[5 el. RSMP 1995 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Polski 1995 - lista zgłoszeń]