<< 4 el. RSMP 1995 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [6 el. RSMP 1995 - R. Gemer >>
[Rajd Karkonoski 1995 - lista startowa]


29.06-1.07.1995 - 15. Rajd Karkonoski - 5 eliminacja RSMP, 2 el. Pucharu Cinquecento (+ el. Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 2)

Baza rajdu: Jelenia Góra
Dystans: 621 km, w tym 25 odcinków specjalnych o łącznej długości 264,25 km.
Odcinki specjalne:
- 29.06: OS 1: Jelenia Góra (3,00 km)
- 30.06: OS 2, 7 i 12: Karpacz - Karpacz (7,71); OS 3, 8 i 13: Kowary - Janowice Wielkie (15,10); OS 4, 9 i 14: Sosnówka - Podzamcze (19,30); OS 5, 10 i 15: Jelenia Góra - Piechowice (10,70); OS 6, 11 i 16: Piechowice - Kromnów (5,40)
- 1.07: OS 17: Szklarska Poręba - Szklarska Poręba (7,50); OS 18: Czerniawa - Świeradów (5,60); OS 19: Świeradów "Malachit" - Świeradów tartak (8,76); OS 20: Świeradów PKP - Szosa Sudecka parking (17,70); OS 21: Szklarska Poręba - Szklarska Poręba (7,50); OS 22: Czerniawa - Świeradów (5,60); OS 23: Świeradów "Malachit" - Świeradów tartak (8,76); OS 24: Świeradów PKP - Szosa Sudecka parking (17,70); OS 25: Szklarska Poręba - Szklarska Poręba (7,50)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: gorąco

1. (1.*) Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi 1. m. w kl. A-8
1. m. w F2
2:39:29
2. (2.*) Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Stomil Olsztyn / Mobil - Automobilklub Polski Toyota Celica 4WD 2. m. w kl. A-8 2:40:41
3. (3.*) Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 3. m. w kl. A-8
2. m. w F2
2:46:02
4. (4.*) Andrzej Chojnacki
Tomasz Pacek
Polisa - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
2:49:48
5. (5.*) Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
2:52:15
6. (6.*) Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
Andrzej Koper Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4
2:57:05
7. (7.*) Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 4. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
3. m. w F2
3:00:31
8. (8.*) Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 5. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
4. m. w F2
3:01:00
9. (9.*) Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Ford Escort RS Cosworth 6. m. w gr. N
4. m. w kl. N-4
3:01:52
10. (10.*) Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Rafineria Jedlicze -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi 7. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
5. m. w F2
3:04:55
11. (11.*) Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4 4. m. w kl. A-8 3:06:14
12. (12.*) Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Honda Civic 8. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
6. m. w F2
3:08:14
13. (13.*) Piotr Cekiera
Krzysztof Watała
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 9. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
7. m. w F2
3:09:33
14. (14.*) Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 5. m. w kl. A-8
8. m. w F2
3:16:55
**   Valter Ballestrero (I)
Carlo Pastorelli (I)
Supergara Fiat Cinquecento Abarth (kl. A-PCA) 3:14:58
**   Marco Cavigioli (I)
Francesco Grossini (I)
Supergara Fiat Cinquecento Abarth (kl. A-PCA) 3:15:45
** (15.*) Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice / Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 1. m. w kl. A-PCA
9. m. w F2
3:17:50
15. (16.*) Mariusz Mszyca
Paweł Koprowski
Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 10. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
10. m. w F2
3:17:57
16. (17.*) Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V 11. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
11. m. w F2
3:20:15
17. (18.*) Ireneusz Wrzesiński
Krzysztof Andrzejewski
Automobilklub Sudecki Peugeot 205 Rallye 1. m. w kl. A-5
12. m. w F2
3:21:13
** (19.*) Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 2. m. w kl. A-PCA
13. m. w F2
3:24:55
** (20.*) Włodzimierz Pawluczuk
Marek Bała
Castrol Racing Team / Carservice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 3. m. w kl. A-PCA
14. m. w F2
3:25:00
** (21.*) Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Automobilklub Polski Fiat Cinquecento Abarth 4. m. w kl. A-PCA
15. m. w F2
3:25:36
** (22.*) Mariusz Ficoń
Sławomir Mieszkowski
Polifarb Cieszyn SA -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Fiat Cinquecento Abarth 5. m. w kl. A-PCA
16. m. w F2
3:26:09
** (23.*) Marek Gąsecki
Tomasz Chmiel
Automobilkub Morski Fiat Cinquecento Abarth 6. m. w kl. A-PCA
17. m. w F2
3:31:54
18. (24.*) Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Autotak / Tissot - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 2. m. w kl. A-5
18. m. w F2
3:33:10
19. (25.*) Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 12. m. w gr. N
5. m. w kl. N-4
3:34:53
20. (26.*) Waldemar Morawiec
Marek Wicher
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 3. m. w kl. A-5
19. m. w F2
3:43:16

21.

  Vladislav Marik (CZ)
Miroslav Tomasech (CZ)
AK Klatovy Trabant 601 RS (kl. A-0)

4:20:02

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.
** - załogi w samochodach Fiat Cinquecento Abarth, które nie były uwzględniane w klasyfikacji międzynarodowej rajdu.
Odpadli:

OS 25

Sebastian Granica
Tomasz Gryc
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi kl. N-2  

OS 20

Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V kl. N-3

(przegub)

po
OS 18

Damian Gielata
Maciej Wodniak
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth kl. A-PCA

(wahacz)

OS 18 Adam Magaczewski
Andrzej Białowąs
Rafineria Czechowice - Automobilklub Śląski Mazda 323 4WD kl. A-8  
OS 18 Detlef Knoeppler (D)
Gunter Friedemann (D)
  Ford Escort RS Cosworth kl. N-4  

OS 16

Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio kl. N-3

(uszczelka
pod głowicą)

OS 13 Michael Matz (D)
Jorg Hertzsch (D)
P. R. Spandau Ford Sierra Cosworth kl. N-4

(wypadek)

OS 12 Marek Skrzypkowski
Adam Balawajder
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Dolnośląski
Opel Corsa GSi kl. N-2  

OS 8

Wiesław Stec
Artur Skorupa
Rafineria Czechowice -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4  
OS 8 Bartłomiej Baniowski
Tomasz Czopik
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R kl. A-8  

OS 5

Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Astra GSi 16V kl. N-3

(amortyzator)

OS 5 Dariusz Gałecki
Mirosław Gąssowski
Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 kl. A-5  
OS 4 Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams kl. A-8  
OS 3 Vasyl Rostotsky (UA)
Oleg Rybak (UA)
Kremenczugnaftoorg Syntez Kleen-Flo R. T. - Galytsky Auto Club Mitsubishi Galant VR-4 kl. N-4  
OS 3 Krzysztof Wołkowyski
Robert Domański
ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V kl. N-3  
OS 2 Dariusz Smoliński
Andrzej Magaczewski
Automobilklub Śląski Lancia Delta HF kl. A-8  
OS 1 Jacek Bagniuk
Bartłomiej Florczak
Automobilklub Sudecki Renault Clio kl. N-3  
OS 1 Artur Wodniak
Sławomir Blat
Automobilklub Krakowski      
W klasyfikacji międzynarodowej wystartowało 38 załóg, sklasyfikowano 21.
W klasyfikacji RSMP wystartowało 41 załóg, sklasyfikowano 26.
9 załóg wystartowało w pucharowych Cinquecento Abarth (w tym 7 w RSMP), sklasyfikowano 8 (6).
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 16 (3 ex aequo), Herink - 12 (3)

Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1.

Mobil Motor Rally Team


<< 4 el. RSMP 1995 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [6 el. RSMP 1995 - R. Gemer >>
[Rajd Karkonoski 1995 - lista startowa]